Honory dla UPA w czasie wizyty Komorowskiego na Ukrainie to nie przypadek

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fszef-ipn-honory-dla-upa-w-czasie-wizyty-komorowskiego-na-ukrainie-to-nie-przypadek

Szef IPN: honory dla UPA w czasie wizyty Komorowskiego na Ukrainie to nie przypadek

Dodane przez Lipinski
Opublikowano: Piątek, 10 kwietnia 2015 o godz. 11:11:50

Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej uważa, że zbieżności wizyty polskiego prezydenta w ukraińskim parlamencie i następującej po niej uchwale oddającej honory UPA nie była przypadkowa.


Czy podoba Ci się ten materiał?

Opodatkuj się!

W marcu otrzymaliśmy od Was 3 861,00 zł. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!.

Łukasz Kamiński mówił w radiowej Trójce, że Polska liczyła się od dłuższego czasu z jakąś formą uznania dla UPA ze strony ukraińskich władz.

http://interiaafi.hit.gemius.pl/_1/redot.gif/id=zPBFNC__YSU7WbV4_griM8cQj_fwbgMAoJSTAjKqnq..d7/stparam=pmrtgtgudp”Bardzo trudno byłoby uznać, że to przypadek i Polska jest w bardzo trudnej sytuacji. Z jednej strony wspieramy przemiany na Ukrainie, jej dążenie do Unii Europejskiej. Natomiast nie możemy akceptować odrzucania prawdy o Zbrodni Wołyńskiej, prawdy o zbrodniach Ukraińskiej Powstańczej Armii” – powiedział w wywiadzie radiowym Łukasz Kamiński. Według niego, najlepszą drogą w sprawie  rozwiązania spornych kwestii, w tym historycznych jest dialog.

Wczoraj, podczas wizyty prezydenta Komorowskiego na Ukrainie, Werchowna Rada przyjęła ustawę, w której OUN-UPA uznana została za formację walczącą o niepodległość kraju. Akt ten został przyjęty w dniu wizyty prezydenta Komorowskiego na Ukrainie

Z kolei na mocy przegłosowanego przez ukraiński parlament projektu ustawy №2538-1 zaprzeczanie zasadności uczestnictwa OUN-UPA w walce o niepodległość kraju spotka się z konsekwencjami prawnymi.

interia.pl / Kresy.pl

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/