Czy dintojra wsadzi Dra Kękusia do psychuszki?

From: Zbigniew Kękuś <kekus.zbigniew@wp.pl>
Date: April 17, 2015 3:20:07 AM PDT (CA)
To: jaroslaw.dziwinski <jaroslaw.dziwinski@op.pl>, Jaroslaw.Gowin <Jaroslaw.Gowin@sejm.pl>, Jaroslaw.Kaczynski <Jaroslaw.Kaczynski@sejm.pl>, jaroslaw.utrata <jaroslaw.utrata@neostrada.pl>, jasnywiktor <jasnywiktor@wp.pl>, Jerzy Tatol <jerzy.tatol@ra.home.pl>, Jerzy.Fedorowicz <Jerzy.Fedorowicz@sejm.pl>, Jerzy.Wenderlich <Jerzy.Wenderlich@sejm.pl>, jerzyg2 <jerzyg2@vp.pl>, Joachim.Brudzinski <Joachim.Brudzinski@sejm.pl>, joannafrydrych <joannafrydrych@wp.pl>, Jolanta.Szczypinska <Jolanta.Szczypinska@sejm.pl>, jowkrakow pawel <jowkrakow@gmail.com>, Jozef.Lassota <Jozef.Lassota@sejm.pl>, Jozef.Zych <Jozef.Zych@sejm.pl>, jpiekar <jpiekar@jpiekar.pl>, jurek.olenderek <jurek.olenderek@wp.pl>, Józef Kamycki <jozef.kamycki@op.pl>, kacper.rebel <kacper.rebel@gmail.com>, kancelariaslabosz <kancelariaslabosz@gmail.com>, kontakt <kontakt@zmieleni.pl>, kontakt <kontakt@kprm.gov.pl>, Krystyna.Pawlowicz <Krystyna.Pawlowicz@sejm.pl>, krystynagorzynska <krystynagorzynska@wp.pl>, krzysiek.paleczek <krzysiek.paleczek@gmail.com>, Krzysztof.Szczerski <Krzysztof.Szczerski@sejm.pl>, LENA <lenafleszar@poczta.fm>, Leszek.Miller <Leszek.Miller@sejm.pl>, lew1 <lew1@poczta.fm>, lorenzfreimann <lorenzfreimann@interia.pl>, Lukasz.Gibala <Lukasz.Gibala@sejm.pl>, M.Kaminski <M.Kaminski@sejm.pl>, Malgorzata.Gosiewska <Malgorzata.Gosiewska@sejm.pl>, Malgorzata.Kidawa-Blonska <Malgorzata.Kidawa-Blonska@sejm.pl>, Malgorzata.Sekula-Szmajdzinska <Malgorzata.Sekula-Szmajdzinska@sejm.pl>, Marek.Kuchcinski <Marek.Kuchcinski@sejm.pl>, Marek.Suski <Marek.Suski@sejm.pl>, maria.j.michta <maria.j.michta@gmail.com>, Mariusz.Blaszczak <Mariusz.Blaszczak@sejm.pl>, Marzena.Machalek <Marzena.Machalek@sejm.pl>, Michal.Kabacinski <Michal.Kabacinski@sejm.pl>, Mieczysław Dębski <mieczyslaw-debski@wp.pl>, monitorpolski <monitorpolski@yahoo.com>, nie.spopielarni <nie.spopielarni@gmail.com>, oficer.prasowy <oficer.prasowy@jelenia-gora.wr.policja.gov.pl>, pek.biuro <pek.biuro@gmail.com>, PflegeMichael24 <biuro@pflegemichael24.eu>, pioterekg <pioterekg@yahoo.con>, Piotr Bein >, PIOTR KOWALSKI <amadeusz2006@yahoo.com>, Piotr.Naimski <Piotr.Naimski@sejm.pl>, piotr.utrata <piotr.utrata@ingbank.pl>, Piotrek orgonitowy <hydropurepolska@wp.pl>, piotrowiczkw <piotrowiczkw@gmail.com>, pisupisu <pisupisu@interia.pl>, poczta <poczta@malopolska.policja.gov.pl>
Cc: prezes <prezes@krakow.so.gov.pl>, so_x_wizytacyjny <so_x_wizytacyjny@krakow.so.gov.pl>, so.krakow <so.krakow@ms.gov.pl>
Subject: Rządy Żydów w Polsce: Czy pozbawiony dostępu do dotyczących mnie postanowień oraz prawa do obrony zostanę umieszczony w szpitalu psychiatrycznym?

Szanowni Państwo,

Od kilku miesięcy informuję Państwa o skutkach od lat dla mnie i mojej rodziny ignorancji i okrucieństwa byłego rzecznika praw obywatelskich, Żyda prof. Andrzeja Zolla, jego małżonki adw. Wiesławy Zoll, piętnaściorga sędziów z Sądu Okręgowego w Krakowie i Sądu Apelacyjnego w Krakowie oraz solidaryzujących się z nimi prokuratorów i sędziów.
Niniejszego e-mail’a rozpocznę od zaprezentowania zeznań funkcjonariuszy Wydziału Konwojowania Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy w dniu 5 maja 2014 r. realizowali postanowienie z dnia 25 kwietnia 2014 r. sędzi Sądu Rejonowego w Dębicy Beaty Stój o zatrzymaniu mnie na czas nieprzekraczający 48 godzin i doprowadzeniu pod przymusem w dniu 7 maja 2014 r. na badania psychiatryczne do Aresztu Śledczego w Krakowie.
Policjanci składali zeznania w dniu 5 maja 2014 r. w godz. 18:45 – 19:40 w Komisariacie Policji IV w Krakowie, ul. Królewska 4. Zeznali:
Zeznania sierż. sztab. Pawła Lewkowicza – Załącznik 1: przesłuchująca st. sierż Anna Pękala-Rossa, zeznania złożone w dniu 5 maja 2014 r., godz. 18:45 – 19:30: „(…) Kiedy dojechaliśmy na miejsce, tj. do Komisariatu Policji IV w Krakowie na ul. Królewską 4 około godz. 16:00 zaparkowaliśmy radiowóz przed Komisariatem IV. Wszyscy wyszliśmy z radiowozu. Następnie za pomocą pilota kierowca odblokował drzwi tylne zamykające przedział dla przewozu osób zatrzymanych, po czym zbliżyłem się do tych drzwi będąc po prawej stronie i zacząłem otwierać skrzydła drzwi. W tym czasie st. post. Marcin Rak otwierał zamek w kracie zabezpieczającej oraz listwę (skobla) blokującej ten zamek. Marcin stał wówczas z lewej strony drzwi. Michał Doroba stał centralnie przed drzwiami pomieszczenia do przewozu osób zatrzymanych w odległości ok. 1 m. od krawędzi drzwi by zachować bezpieczną odległość i w razie chęci ucieczki asekurować zatrzymanego. W tym momencie – kiedy stałem przy prawym skrzydle zatrzymany Zbigniew Kękuś kopnął w kratę zabezpieczającą, krata z dużą siłą uderzyła mnie w klatkę piersiową na wysokości prawego ramienia (staw barkowy).”
Źródło: Prokuratura Rejonowa Kraków Krowodrza, sygn. 2 Ds. 542/14, zeznania sierż. sztab. Pawła Lewkowicza, k. 3-4 – Załącznik 1
Zeznania st. post. Marcina Raka – Załącznik 2: przesłuchująca nadkom. Ewa Styczeń, zeznania złożone w dniu 5 maja 2014 r., godz. 18:45 – 19.10: „(…) Po przyjeździe pod Komisariat IV w Krakowie na ul. Królewskiej, ja zaparkowałem radiowóz frontem do budynku, zgasiłem silnik i wszyscy w trójkę wysiedliśmy z radiowozu kierując się pod tył pojazdu. Ja otworzyłem drzwi radiowozu, z tyłu za mną stali sierż. Doroba z mojej prawej strony, a sierż. Lewkowicz z lewej mojej strony. Po otwarciu drzwi radiowozu z kieszeni munduru wyciągnąłem klucz do kraty połączony z kluczem do radiowozu. Włożyłem klucz do zamka i go przekręciłem otwierając zamek w kratownicy. Zbigniew Kękuś siedział po lewej stronie wnętrza pomieszczenia, miał ręce skute kajdankami z przodu. Jak otwierałem siedział spokojnie. Po odsunięciu zabezpieczenia nagle Zbigniew Kękuś kopnął nogą w kratę, która otwierając się gwałtownie uderzyła w drzwi pojazdu i odbijając uderzyła w bark sierż. Lewkowicza”
Źródło: Prokuratura Rejonowa Kraków Krowodrza, sygn. 2 Ds. 542/14, zeznania st. post. Marcina
Raka, k. 7-8 – Załącznik 2
Zeznania sierż. sztab. Michała Doroby – przesłuchująca st. post. Joanna Pacułt, zeznania złożone w dniu 5 maja 2014 r., godz. 18:45 – 19:40 – Załącznik 3: „(…) Z Komisariatu Policji IV w Krakowie uzyskaliśmy informację, że za Zbigniewem Kękuś został wydany Postanowieniem Sądu Rejonowego w Dębicy Wydział II Karny nakaz zatrzymania oraz doprowadzenia na badania. Po przybyciu do Prokuratury Okręgowej w Krakowie okazaliśmy Zbigniewowi Kękuś kopię Postanowienia oraz nakaz jego doprowadzenia. Osobę zatrzymaną sprawdziliśmy na okoliczność posiadania przedmiotów niebezpiecznych, założyliśmy mu kajdanki na ręce z przodu oraz udaliśmy się z nim na Komisariat Policji IV w Krakowie. Około godziny 16.05 w trakcie przeprowadzania konwoju Zbigniewa Kękusia z z Prokuratury Okręgowej w Krakowie na Komisariat Policji IV w Krakowie po przybyciu pod budynek Komisariatu Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4, w trakcie gdy st. post. Marcin Rak otwierał drzwi przedziału dla osób zatrzymanych do pojazdu służbowego m-ki Fiat Ducato konwojowanyZbigniew Kękuś celowo kopnął w kratę, która uderzyła w drzwi pojazdu, a następnie drzwi te uderzyły w klatkę piersiową sierż. sztab. Pawła Lewkowicza.”
Źródło: Prokuratura Rejonowa Kraków Krowodrza, sygn. 2 Ds. 542/14, zeznania sierż. sztab. Michała Doroby, k. 9 – Załącznik 3

Poniżej – Tabela 1 – przedstawiam zbiorcze zestawienie prezentujące podsumowanie zeznań policjantów w najważniejszych wątkach zdarzenia skutkującego przedstawieniem mi w dniu 6 maja 2014 r. w.w. zarzutu, tj. co zeznali w dniu 5 maja 2014 r. w kwestii:
co ja kopnąłem
co uderzyło policjanta,
w co policjant otrzymał uderzenie.

Imię i nazwisko funkcjonariusza Policji
Co kopnął Z. Kękuś?
Co uderzyło sierż. sztab. Pawła Lewkowicza
W co otrzymał uderzenie sierż. sztab. Paweł Lewkowicz
Sierż. sztab. Paweł Lewkowicz
Kratę
Bezpośrednio krata
W klatkę piersiową
St. post. Marcin Rak
Kratę
Krata, po odbiciu się od drzwi
W bark
Sierż. sztab. Michał Doroba
Kratę
Drzwi
W klatkę piersiową
Tabela 1: Podsumowanie zeznań policjantów złożonych w dniu 5 maja 2014 r.

Trzy godziny po zdarzeniu, do którego miało dojść w dniu 5 maja 2014 r. ok. godz. 16:00 przed Komisariatem Policji IV w Krakowie, ul. Królewska 4, sierż. sztab. Paweł Lewkowicz, sierż. sztab. Michał Doroba i st. post. Marcin Rak złożyli, sprzeczne, całkowicie wykluczające się zeznania.
Z zeznań st. post. Marcina Raka – Załącznik 2: Zbigniew Kękuś siedział po lewej stronie wnętrza pomieszczenia, miał ręce skute kajdankami z przodu. Jak otwierałem siedział spokojnie. Po odsunięciu zabezpieczenia nagleZbigniew Kękuś kopnął nogą w kratę, która otwierając się gwałtownie uderzyła w drzwi pojazdu i odbijając uderzyła w bark sierż. Lewkowicza” – kilka wniosków. Poza tym oczywiście, że różnią się od zeznań sierż sztab. PawłaLewkowicza i sierż. sztab. Michała Doroby.
Pierwszy taki, że po otworzeniu przez sierż. sztab. Pawła Lewkowicza skrzydeł drzwi samochodu – Załącznik 1: „(…) po czym zbliżyłem się do tych drzwi będąc po prawej stronie i zacząłem otwierać skrzydła drzwi. W tym czasie st. post. Marcin Rak otwierał zamek w kracie zabezpieczającej oraz listwę (skobla) blokującej tenże zamek.” – drzwi samochodu i po odsunięciu przez st. post. Marcina Raka zabezpieczenia w karcie, wszyscy trzej policjanci… odsunęli się od drzwi samochodu na odległość równą długości kraty.
Otworzyli drzwi, kratę i… odsunęli się czekając, co ja zrobię.
Gdyby się nie odsunęli, to rzekomo kopnięta przeze mnie krata uderzyłaby ich – czy też któregoś z nich – zanim odbiła się od drzwi samochodu. A ona przecież „dolecieć” miała do drzwi i dopiero po odbiciu się od nich uderzyć w… coś – st. post. Marcin Rak zeznał, że w bark, sierż. sztab. Paweł Lewkowicz, że w klatkę piersiową na wysokości prawego ramienia (staw barkowy), sierż. szatab. Michał Doroba zeznał, że w klatkę piersiową – sierż. sztab. Pawła Lewkowicza.
Drugi z tych zeznań wniosek, że wcześniej czekając, co zrobię, natychmiast po tym, gdy ja rzekomo kopnąłem kratę, sierż sztab. Paweł Lewkowicz musiałby w ułamku sekundy – wskoczyć – tzn. musiałby zdążyć wskoczyć – przed wracającą po odbiciu się od drzwi kratę, żeby ta uderzyła go w … coś.
W dodatku, jeśli uderzyć miałaby go wracająca po odbiciu się od drzwi krata, musiałby stojąc wcześniej przodem do samochodu – zeznał, że on otwierał drzwi – ustawić się tyłem do samochodu i przodem do wracającej po odbiciu się od drzwi kraty.
W ułamku sekundy.
Tego… się nie da zrobić.
Sierż sztab. Michał Doroba zeznał z kolei – Załącznik 3: „(…) trakcie gdy st. post. Marcin Rak otwierał drzwi przedziału dla osób zatrzymanych do pojazdu służbowego m-ki Fiat Ducato konwojowany Zbigniew Kękuś celowo kopnął w kratę, która uderzyła w drzwi pojazdu, a następnie drzwi te uderzyły w klatkę piersiową sierż. sztab. Pawła Lewkowicza.”
Krata znajduje się od wewnątrz samochodu, pomiędzy przedziałem dla osób zatrzymanych i drzwiami.
Sierż. sztab. Paweł Lewkowicz zeznał, że to on otwierał drzwi – Załącznik 1: „(…) po czym zbliżyłem się do tych drzwi będąc po prawej stronie i zacząłem otwierać skrzydła drzwi. W tym czasie st. post. Marcin Rak otwierał zamek w kracie zabezpieczającej oraz listwę (skobla) blokującej tenże zamek.” –
Gdybym ja kopnął kratę wtedy, gdy ją otwierał st. post. Marcin Rak, to krata jego przede wszystkim powinna uderzyć. A st. post. Marcin Żak zeznał przecież – Załącznik 2: „Ja nie odniosłem obrażeń”.
Z zeznań sierż. sztab. Michała Doroby z kolei wniosek, że sierż. szatb. Paweł Lewkowicz musiał stać – żeby go uderzyły w klatkę piersiową drzwi uderzone kratą – nie tylko za kratą, ale i za skrzydłem drzwi.
Jak zdążyłby zatem wskoczyć pomiędzy drzwi, za którymi stał a… kratę, która miała go uderzyć w klatkę piersiową według jego i st. post. Marcina Raka zeznań…?

Wskazać należy, że sierż. sztab. Paweł Lewkowicz, sierż. sztab. Michał Doroba i st. post. Marcin Rak złożyli zacytowane wyżej zeznania…. tego samego dnia, trzy godziny po zdarzeniu, do którego miało dojść ok. godz. 16:00. Powinni je zatem mieć na świeżo w pamięci.
Podkreślić także należy, że wcześniej, w godz. 16:45 – 17:00 w siedzibie dodatkowej Komisariatu Policji IV w Krakowie st. asp. Roman Tarnówko sporządził w mojej i wyżej wymienionych policjantów obecności „Protokół Zatrzymania Osoby”. Żaden z policjantów nie podał do tego Protokołu, że podczas konwojowania mnie doszło do jakiegokolwiek zdarzenia, zakłócającego konwojowanie mnie, przypomnieli sobie o nim kilka godzin później –Załącznik 4:
Źródło: Prokuratura Rejonowa Kraków Krowodrza, sygn. akt 2 Ds. 542/14, Komisariat IV Policji w Krakowie,
„Protokół zatrzymania osoby” z dnia 5 maja 2014 r. – Załącznik 4

Trzeba wiele złej woli, żeby na podstawie w.w. Zeznań przedstawić jakikolwiek zarzut.
A jednak z trzech przedstawionych wyżej wariantów – nie mających potwierdzenia w sporządzonym w obecności policjantów i na podstawie przekazanych przez nich informacji „Protokole Zatrzymania Osoby” z dnia 5 maja 2014 r. – prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków Krowodrza Bartłomiej Legutko wybrał „wariant I”, tj. zeznania sierż. sztab. Pawła Lewkowicza i razem z asp. Marcinem Moń z Komisariatu Policji IV w Krakowie przedstawił mi zarzut – Załącznik 5:„Kraków, dnia 06 maja 2104 r. Komisariat Policji IV w KrakowieL.dz. MKZ-D-1851/14 RSD-#/14 1 Ds. #/14 Zbigniew Kękuś /adres – ZKE/ UZASADNIENIE postanowienia o przedstawieniu zarzutów
Asp. Marcin Moń z Komisariatu Policji IV w Krakowie prowadząc dochodzenie l.dz. MKZ-D-1851/14 przeciwko Zbigniewowi Kękuś podejrzanemu o czyn z art. 13 § 1 kk zw. z art. 242 § 4 kk działając na podstawie art. 313 § 1, 314 kpk i zgodnie z art. 313§2 kpk, w dniu 6 maja 2014 r., przedstawił postanowienie o przedstawieniu zarzutów z dnia 06.05.2014 r., ob. Zbigniewowi Kękuś zarzucając mu, że: W dniu 05 maja 2014 roku w Krakowie, będąc pozbawiony wolności na podstawie orzeczenia Sądu Rejonowego w Dębicy sygn. akt II K 407/13, używając przemocy poprzez kopnięcie kraty zabezpieczającej przedział dla osób zatrzymanych samochodu m-ki Fiat Ducato nr rej. HPHB147, którą z dużą siłą uderzyła konwojującego policjanta sierż. sztab. Pawła Lewkowiczaw klatkę piersiową, usiłował się uwolnić, jednak zamierzonego celu nie osiągną z uwagi na obezwładnienia przez konwojujących go funkcjonariuszy Policji.
Na podstawie art. 313§3i4, 314kpk postanowienie o przedstawieniu zarzutów uzasadniam Fakt popełnienia przez Zbigniewa Kękuś zarzuconego mu czynu udokumentowany jest zeznaniami świadków. Podane okoliczności uzasadniają przedstawiony podejrzanemu zarzut asp. Marcin Moń”
Źródło: Prokuratura Rejonowa Kraków Krowodrza, sygn. akt 2 Ds. 542/14, Komisariat Policji IV w Krakowie, L.dz. MKZ-D-1851/14, uzasadnienie postanowienia z dnia 6 maja 2014 r. o przedstawieniu zarzutów – Załącznik 5

Klika miesięcy później, w dniu 25 sierpnia 2014 r. przedstawiono mi drugi zarzut, że podczas w.w. zdarzenia w dniu 5 maja 2014 r., przed Komisariatem Policji IV w Krakowie ucierpiał także sierż Michał Doroba – Załącznik 6:
„Kraków, dnia 25.08.2014 r. Komisariat Policji IV w Krakowie L.dz. MKZD-1851/14 RSD-1053/14 2 Ds. 542/14 Zbigniew Kękuś /adres – ZKE/ UZASADNIENIE POSTANOWIENIA PRZEDSTAWIENIU ZARZUTU na podstawie art. 313 § 1, 314 kpk i zgodnie z art. 313 § 2 kpk asp. Tomasz Malik z IV KP w Krakowie przedstawił zarzut dnia 21.08.2014r. Zbigniewowi Kękuś
Dokładne określenie zarzucanego czynu czynu(ów) i jego (ich) kwalifikacji prawnej:
w dniu 05 maja 2014 r. w Krakowie będąc pozbawiony wolności na podstawie orzeczenia Sądu Rejonowego w Dębicy sygn. II K 407/13, usiłował się samouwolnićużywając przemocy polegającej na kopnięciu kratyzabezpieczającej przedział dla osób zatrzymanych samochodu marki Fiat Ducato nr. Rej. HPHB147, która to z dużą siłą uderzyła konwojującego funkcjonariusza policji sierż. sztab. Pawła Lewkowicza powodując stłuczenie powłok klatki piersiowej po stronie prawej z podbiegnięciem krwawym tej okolicy co naruszyło czynności narządów ciała na okres poniżej dni siedmiu oraz wystawiając nogę z pomieszczenia dla osób zatrzymanych, jednak zamierzonego rezultatu nie osiągnął z uwagi na obezwładnienie przez konwojujących go funkcjonariuszy policji wskutek czego sierż. sztab. Michał Doroba, który podejmując czynności w celu zapobieżenia ucieczki upadł doznając obrzęku lewego nadgarstka i stłuczenie łokcia co naruszyło czynności narządów ciała na okres poniżej dni siedmiu a okoliczności te miały miejsce podczas lub w związku z wykonywaniem przez w/w funkcjonariuszy obowiązków służbowych tj. o przest. z art. 222par1kk i art.157par2kk w zw. z art. 13par1kk w zw. z art. 242par4kk w zw. z art. 11par2kk
Powyższe postanowienie na podstawie art. 313 § 3 i 4, 314 kpk Uzasadniam
Zebrany materiał w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym, a w szczególności zeznania świadków – Pawła Lewkowicz, Marcina Rak, Michała Dobosz – oraz opinia Zakładu medycyny Sądowej, dały merytoryczną podstawę do wydania postanowienia o przedstawieniu zarzutu. podpis policjanta”
Dowód: Prokuratura Rejonowa Kraków Krowodrza, sygn. akt 2 Ds. 542/14, sporządzone w dniu 25 sierpnia 2014 r. w Komisariacie Policji IV w Krakowie „Dokładne określenie zarzucanego czynu czynu(ów) i jego(ich) kwalifikacji prawnej.”, L.dz. MKZD-1851/14 RSD-1053/14 – Załącznik 6

Wskazać zatem należy, że – co oczywiste – płaska krata nie mogła, nawet jeśli kopnięta, uderzyć stojącego przed samochodem, frontem do niego, sierż sztab. Pawła Lewkowicza w klatkę piersiową. Nie mogły go także uderzyć w klatkę piersiową tak samo płaskie jak krata drzwi – jak zeznał sierż. sztab. Michał Doroba – tylne drzwi samochodu Fiat Ducatu.
Tak wynika z … budowy anatomicznej człowieka. Ludzie tak są zbudowani, że przed klatkę piersiową wystaje głowa. Gdybym ja nawet kopnął kratę, to ta uderzyłaby policjanta stojącego przed samochodem w twarz.
Żeby zostać uderzonym płaską kratą w klatkę piersiową, stojący przed samochodem policjant musiałby ustawić się pod kątem otwierania się kraty, z nienaturalnie wycofaną głową i równie nienaturalnie wypchniętą do przodu klatką piersiową.
Podkreślić należy, że policjanci zeznali także:
sierż. sztab. Paweł Lewkowicz – Załącznik 1: „(…) W tym czasie zatrzymany Zbigniew Kękuś wysunął nogę z pomieszczenia dla zatrzymanych i przyjął pozycję jak do ucieczki, zrobił ruch do przodu z zamiarem ucieczki. Widząc to obydwaj policjanci towarzyszący mi zainterweniowali. Sierż. sztab. Michał Doroba i st. post. Marcin Rak użyli wobec Zbigniewa Kuś siły fizycznej, ponieważ zatrzymany wykonywał gwałtowne ruchy, chcąc się uwolnić. W trakcie obezwładniania zatrzymanego obydwaj policjanci upadli wraz z zatrzymanym na płyty chodnika.(…)”
Dowód: Prokuratura Rejonowa Kraków Krowodrza, sygn. 2 Ds. 542/14, zeznania sierż. sztab. Pawła Lewkowicza, k. 4 – Załącznik 1
st. post. Marcin Rak- Załącznik 2: „(…) w tym czasie Zbigniew Kękuś próbował wyskoczyć z radiowozu, ale my go w trójkę trzymaliśmy i trzymając go on się przewrócił na chodnik trzymany cały czas przez sierż Lewkowicza.”
Dowód: Prokuratura Rejonowa Kraków Krowodrza, sygn. 2 Ds. 542/14, zeznania st. post. Marcina Raka, k. 7 – Załącznik 2
sierż. sztab. Michał Doroba – Załącznik 3: „(…) Gdy zauważyliśmy, że konwojowany wystawił nogę z pomieszczenia dla osób zatrzymanych obezwładniliśmy go używając siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających w celu zapobieżenia jego ucieczce oraz upadliśmy wraz z konwojowanym na chodnik przed Komisariatem Policji IV w Krakowie.”
Dowód: Prokuratura Rejonowa Kraków Krowodrza, sygn. 2 Ds. 542/14, zeznania sierż. sztab. Michała Doroby, k. 9 – Załącznik 3

Z tych zeznań oczywisty wniosek, że – jeśli je uznać za prawdziwe – to policjanci wyciągnęli mnie, wywlekli z samochodu i użyli wobec mnie siły fizycznej, powalając na płyty chodnikowe. Bo uznali, że ja chciałem uciec.
A jak miałem wysiąść z samochodu nie wystawiając z niego nogi…?
Nawiasem mówiąc, było określonym przepisami Zarządzenia Nr 360 Komendanta Głównego Policji z dnia 26 marca 2009 r. obowiązkiem konwoju wejść do przedziału dla osób zatrzymanych i wyprowadzić mnie z niego.

Wskazać należy, że sierż sztab. Paweł Lewkowicz zeznał, że na płyty chodnika upadli ze mną sierż sztab. Michał Doroba i st. post. Marcin Rak – Załącznik 1: „W trakcie obezwładniania zatrzymanego obydwaj policjanci upadli wraz z zatrzymanym na płyty chodnika.”
St. post. Marcin Rak zeznał z kolei, że ja upadem razem z sierż. sztab. Pawłem Lewkowiczem – „ (…) on się przewrócił na chodnik trzymany cały czas przez sierż Lewkowicza.”
Zapomniał sierż. sztab ok. godz. 19:00, że ok godz. 16:00 upadł razem ze mną na chodnik…?

W podsumowaniu zacytowanych wyżej zeznań wskazać należy, że jeśli płaska krata zabezpieczająca przedział dla osób zatrzymanych samochodu, którym mnie konwojowano nie mogła – a z całą pewnością bez ćwiczeń, współpracy pomiędzy mną i policjantem, który żeby zostać uderzonym musiałby ustawić się przed samochodem pod kątem otwierania się kraty, z wycofaną głową i wypchniętą do przodku klatką piersiową – uderzyć sierż sztab. P. Lewkowicza w klatkę piersiową oraz jeśli on nie upadł razem ze mną – a sam zeznał, że nie upadł – na płyty chodnikowe, to jedyną przyczyną doznania przez niego stłuczenia klatki piersiowej jest ta podawana przeze mnie.
W rzeczywistości bowiem, ja wysiadając, tj. zeskakując w dniu 5 maja 2014 r. ok. godz. 16:00 przed Komisariatem Policji IV w Krakowie, przy ul. Królewskiej 4, z wysokiego progu samochodu, którym mnie konwojowano, z nałożonym na ręce kajdankami, potknąłem się i upadłem na stojącego na wprost mnie policjanta. Wtedy wszyscy trzej policjanci rzucili się na mnie i powalili mnie na płyty chodnikowe.
Potem przewieziono mnie do siedziby dodatkowej Komisariatu Policji IV w Krakowie, przy ul. Radzikowskiego 29, a po sporządzeniu tam w.w. „Protokołu Zatrzymania Osoby” /Załącznik 4/, przewieziono mnie – kontynuując realizację postanowienia sędzi Beaty Stój z dnia 25 kwietnia 2014 r. – do Izby Zatrzymań Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, przy ul. Mogilskiej 109.

Mimo sprzecznych, wykluczających się nawzajem zeznań sierż. sztab. Pawła Lewkowicza, sierż. sztab. Michała Doroby i st. post. Marcina Raka, prokurator Bartłomiej Legutko uznał je za wiarygodne i wydał w dniu 6 maja dwa postanowienia o poddaniu mnie badaniom psychiatrycznym.
Jako termin wyznaczył – o czym ja dowiedziałem się kilka tygodni… po badaniu – następny dzień po w.w. zdarzeniu, tj. 6 maja 2014 r. Wyznaczył także to samo miejsce i tych samych biegłych, których w.w. postanowieniem z dnia 25 kwietnia 2014 r. wyznaczyła sędzia Beata Stój, tj. biegłych z listy prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie lekarzy psychiatrów Katarzynę Bilską-Zarembę i Mariusza Patlę oraz psychologa Ryszarda Janczurę.
Policja doprowadziła mnie na spotkanie z nimi w dniu 7 maja 2014 r. w świetlicy Biura Przepustek Aresztu Śledczego przy ul. Montelupich 7 w Krakowie.
Przekonany, że nasze spotkanie dotyczy postanowienia z dnia 25.04.2014 r. sędzi Beaty Stój złożyłem do protokołu oświadczenie, w którym podałem przyczyny mojej odmowy poddania się badaniu.
Spotkanie trwało kilka – mniej niż 10 – minut.
W lipcu 2014 r. zostałem poinformowany, że biegli Katarzyna Bilska-Zaremba i Mariusz Patla złożyli w związku ze sprawą rozpoznawaną przez prokuratora B. Legutkę wniosek o poddanie mnie obserwacji w szpitalu psychiatrycznym.
Taki sam wniosek złożył – na podstawie wniosku biegłych – prokurator B. Legutko do Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy Wydział IX Karny.
W dniu 16 października 2014 r. odbyło się prowadzone przez sędzię w.w. Sądu Katarzynę Kaczmarę posiedzenie w sprawie rozpoznania wniosku prokuratora B. Legutki.

Biegli poinformowali Sąd, że sporządzili ich wniosek na podstawie obserwacji…. mojej mimiki i gestów, podczas naszego trwającego kilka minut spotkania w dniu 7 maja 2014 r. Sędzia K. Kaczmara podała do protokołu posiedzenia:„Uzupełniając opinię ustnie biegli podali, że kontakt z podejrzanym w dniu 07 maja 2014 r. ma wagę badania ambulatoryjnego, bowiem mieli możliwość obserwowania zachowania podejrzanego, odebrali wywiad i zapoznali się z materiałami sprawy udostępnionymi przez Prokuraturę. Właśnie obserwacja zachowania podejrzanego, jego mimiki, emocji, gestykulacji dały podstawy do stwierdzenia podejrzenia psychotycznych lub organicznych zaburzeń psychicznych.”
Dowód: Sąd Rejonowy dla Krakowa Krowodrzy w Krakowie, sygn. akt IX Kp 300/14/K, postanowienie sędzi
Katarzyny Kaczmary z dnia 16 października 2014 r.

Opierając się na zacytowanych wyżej zeznaniach policjantów sędzia Katarzyna Kaczmara uznała, że… zachodzi duże prawdopodobieństwo popełnienia przeze mnie przypisanego mi czynu.
Jednego z trzech zaproponowanych przez policjantów w ich zeznaniach – patrz: Tabela 1.
Podała w postanowieniu z dnia 16 października 2014 r. – Załącznik 7: „W ocenie Sądu zgromadzony dotąd w postępowaniu przygotowawczym w postaci zeznań świadków (k. 4, 7-8, 9, 41), (…) wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo, iż podejrzany dopuścił się zarzuconego mu czynu.”
Dowód: Sąd Rejonowy dla Krakowa Krowodrzy w Krakowie, sygn. akt IX Kp 300/14/K, postanowienie sędzi
Katarzyny Kaczmary z dnia 16 października 2014 r. – Załącznik 7

Podała także – Załącznik 7: „W tej fazie postępowania (postępowanie przygotowawcze) Sąd nie jest uprawniony do rozstrzygania o tym czy podejrzany popełnił zarzucany mu czyn i nie jest to zresztą możliwie. Wystarczającym jest aby zachodziło wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanego czynu, a takie w ocenie Sądu zachodzi w niniejszej sprawie i przyjęciu tego nie stoi na przeszkodzie fakt, że podejrzany do winy się nie przyznaje, bowiem jego wyjaśnienia są jednym z kilku dowodów zgromadzonych dotąd przez Prokuratora.”
Dowód: Sąd Rejonowy dla Krakowa Krowodrzy w Krakowie, sygn. akt IX Kp 300/14/K, postanowienie sędzi
Katarzyny Kaczmary z dnia 16 października 2014 r. – Załącznik 7

A przecież z zeznań policjantów wynika, że ja nie tylko nie popełniłem przypisanego mi czynu, ale że go nie można – uderzenie płaskiej kraty w klatkę piersiową – popełnić.
Uznawszy, że zachodzi duże prawdopodobieństwo popełnienia przeze mnie przypisanego mi czynu, sędzia Katarzyna Kaczmara wydała w dniu 16 października 2015 r. postanowienie o badaniu mojego stanu zdrowia psychicznego, połączonym z obserwacją w zakładzie leczniczym przez okres trwający nie dłużej niż 4 (cztery) tygodnie w Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie przy ul. J. Babińskiego 29.
W dniu 10 kwietnia 2015 r. Sąd Okręgowy w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy w składzie SSO Lidia Haj, SSO Jadwiga Żmudzka, SSR del. Agnieszka Sułowska-Gibas wydał postanowienie o uchyleniu mojego orazmojego obrońcy z urzędu adw. Jarosława Piekara zażaleń na postanowienie sędzi Katarzyny Kaczmary z dnia 16 października 2014 r.
Przewodnicząca składu SSO Lidia Haj rozpoczęła posiedzenie od wyproszenia na samym jego początku z sali zaproszonej przeze mnie publiczności.
Wyjaśniła, że to … dla mojego dobra, bo posiedzenie dotyczyć będzie stanu mojego zdrowia psychicznego.
Wskazać zatem należy, że sędzia Lidia Haj wcześniej dwukrotnie prowadziła posiedzenia w tej samej sprawie i nie wypraszała publiczności. Podczas pierwszego z nich zapytała mnie, czy ja nie mam nic przeciwko uczestnictwu publiczności. Wyjaśniłem wtedy, że sam państwa uczestniczących w posiedzeniu na nie zaprosiłem.
W dniu 10 kwietnia 2015 r. SSO Lidia Haj zezwoliła mi na uczestnictwo dwóch wskazanych przeze mnie osób zaufania. Nie podała podstawy prawnej jej decyzji.
Wskazałem red. Marka Podleckiego i Dyrektora Biura Poselskiego Posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Anny Grodzkiej, Sylwię Rapicką.
Wskazać należy, że art. 45.1 Konstytucji stanowi: „1. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.”
Ponieważ SSO Lidia Haj pozbawiła mnie możności skorzystania z tego prawa, a SSO Jadwiga Żmudzka i SSR de. Agnieszka Sułowska-Gibas zaakceptowały jej stanowisko złożyłem wniosek o wyłączenie Sądu w w.w. składzie. Przedstawiłem Sądowi zarzut stronniczości.
SSO Lidia Haj ogłosiła przerwę. Okazało się, że pozbawienie mnie możności skorzystania z konstytucyjnego prawa do jawnego rozpatrzenia sprawy, tj. oczywista stronniczość sędzin nie została uznana za stronniczość, nie została uznana za przesłankę wyłączenia… stronniczych sędzin.
SSO Lidia Haj, SSO Jadwiga Żmudzka, SSR del. Agnieszka Sułowska-Gibas kontynuowały posiedzenie.
Ja, pozbawiony możności skorzystania z prawa określonego w art. 45.1 Konstytucji nie wróciłem na salę po przerwie na rozpoznanie mojego wniosku o wyłączenie w.w. sędzin.
Ostatecznie SSO Lidia Haj, SSO Jadwiga Żmudzka, SSR del. Agnieszka Sułowska-Gibas także – jak wcześniej prokurator Bartłomiej Legutko i sędzia Katarzyna Kaczmara – uznały, że zachodzi duże prawdopodobieństwo popełnienia przeze mnie czynu przypisanego mi na podstawie zacytowanych wyżej zeznań sierż. sztab Pawła Lewkowicza, sierż.sztab Michała Doroby i st. post. Marcina Raka.

W związku z powyższym, pismami z dnia 14 kwietnia 2015 r. skierowanymi do
ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka
prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta
rzecznika praw obywatelskich Ireny Lipowicz
złożyłem wnioski o wniesienie – na podstawie art. 521 § 1 k.p.k. I art. 523 § 1 k.p.k. – kasacji na moją korzyść od postanowienia Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział IV Karny Odwoławczy z dnia 10 kwietnia 2015 r., sygn. IV Kz 718/14.

W dniu 14 kwietnia 2015 r. skierowałem także pisma do Posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Anny Grodzkiej /Załącznik 11/ i do Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Dudy /Załącznik 12/ o podjęcie mieszczących się w ramach ich uprawnień interwencji w związku z postanowieniem z dnia 10 kwietnia 2015 r.
Żeby Adresaci moich wniosków, jak wyżej, minister sprawiedliwości, prokurator generalny, rzecznik praw obywatelskich oraz Posłanka Anna Grodzka i Poseł Andrzej Duda mogli je rozpoznać, muszę im dostarczyć postanowienie z dnia 10 kwietnia 2015 r. wraz z uzasadnieniem.
W związku z powyższym, pismem z dnia 16 kwietnia 2015 r. skierowanym do Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy rozpoznającego sprawę do sygn. akt IV Kz 718/14 złożyłem – Załącznik 8: “Sąd Okręgowy w Krakowie Wydział IV Karny Odwoławczy /adres – ZKE/, Sygn. akt IV Kz 718/14 Dotyczy:
I. Wniosek o przygotowanie dla mnie na dzień 22 kwietnia 2015 r. postanowienia z dnia 10 kwietnia 2015 r. wraz z uzasadnieniem.
II. Zawiadomienie, że celem odebrania postanowienia, jak w pkt. I stawię się w Sekretariacie Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział IV Karny Odwoławczy w dniu 22 kwietnia 2015 r. pomiędzy godz. 13:00 a 14:00.III. Wniosek, w przypadku niesporządzenia do dnia 22 kwietnia 2015 r. uzasadnienia do postanowienia z dnia 10 kwietnia 2015 r. o:
1. wydanie mi w dniu 22 kwietnia 2015 r. sentencji postanowienia z dnia 10 kwietnia 2015 r.
2. sporządzonego na piśmie wyjaśnienia, kiedy – wnoszę o podanie daty – mam się stawić po odbiór uzasadnienia do postanowienia z dnia 10 kwietnia 2015 r.
III. Wniosek o wstrzymanie wykonalności postanowienia z dnia 10 kwietnia 2015 r. do dnia doręczenia mi sporządzonych na piśmie odpowiedzi:
1.ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka
2.prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta
3.rzecznika praw obywatelskich Ireny Lipowicz
na moje wnioski do nich o wniesienie kasacji na moją korzyść od postanowienia z dnia 10 kwietnia 2015 r.
IV. Zawiadomienie, że po ewentualnym oddaleniu przez ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka, prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, rzecznika praw obywatelskich Ireny Lipowicz moich wniosków, jak w pkt. IV , stawię się na obserwację psychiatryczną w terminie i miejscu wyznaczonych przez Sąd w doręczonym mi wezwaniu.
V.Zawiadomienie, że w przypadku zarządzenia przez Sąd wykonania postanowienia z dnia 10 kwietnia 2015 r. przed doręczeniem mi sporządzonych na piśmie odpowiedzi na wnioski, jak w pkt. IV, natychmiast po ewentualnym umieszczeniu mnie w szpitalu psychiatrycznym, rozpocznę protest głodowy, nie będę jadł ani pił.
VI.Zawiadomienie, że kopia niniejszego pisma zostanie umieszczona w Internecie, w tym na stronie www.kekusz.pl
Uzasadnienie
Podczas posiedzenia w dniu 10 kwietnia 2015 r. Sąd Okręgowy w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy w składzie SSO Lidia Haj, SSO Jadwiga Żmudzka, SSR del. Agnieszka Sułowska-Gibas wydał postanowienie o uchyleniu mojego oraz mojego obrońcy z urzędu adw. Jarosława Piekara zażaleń na postanowienie sędzi Sądu Rejonowego dla Krakowa Krowodrzy Wydział IX Karny Katarzyny Kaczmary z dnia 16 października 2014 r. o badaniu mojego stanu zdrowia psychicznego, połączonym z obserwacją w zakładzie leczniczym przez okres trwający nie dłużej niż 4 (cztery) tygodnie w Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie przy ul. J. Babińskiego 29.
Jak poinformowałem Sąd pismem z dnia 14 kwietnia 2015 r. /Załącznik 1/, pismami z dnia 14 kwietnia 2015 r. skierowanymi do:
1. ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka /Załącznik 2/
2. prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta /Załącznik 3/
3. rzecznika praw obywatelskich Ireny Lipowicz /Załącznik 4/
złożyłem wnioski o wniesienie kasacji na moją korzyść od postanowienia z dnia 10 kwietnia 2015 r.
Zarzuciłem Sądowi rażące i mające wpływ na treść postanowienia naruszenie prawa procesowego określonego w art. 7 k.p.k. i w art. 366 § 1 k.p.k.
Kopie pism, jak wyżej złożyłem do akt sprawy sygn. IV Kz 718/14 przy piśmie z dnia 15.04.2015 r. do Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy
W dniu 14 kwietnia 2015 r. skierowałem także pisma do Posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Anny Grodzkiej /Załącznik 5/ i do Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Dudy /Załącznik 6/ o podjęcie mieszczących się w ramach ich uprawnień interwencji w związku z postanowieniem z dnia 10 kwietnia 2015 r.
Kopie tych pism złożyłem do akt sprawy sygn. IV Kz 718/14 przy piśmie z dnia 15.04.2015 r. do Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy.
Żeby Adresaci moich wniosków, jak wyżej, minister sprawiedliwości, prokurator generalny, rzecznik praw obywatelskich oraz Posłanka Anna Grodzka i Poseł Andrzej Duda mogli je rozpoznać, muszę im dostarczyć postanowienie z dnia 10 kwietnia 2015 r. wraz z uzasadnieniem.
W związku z powyższym wnoszę oraz informuję, jak na wstępie.
Zbigniew Kękuś
Załączniki:
Pismo Zbigniewa Kękusia z dnia 14 kwietnia 2015 r. do Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy
Pismo Zbigniewa Kękusia z dnia 14 kwietnia 2015 r. do ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka
Pismo Zbigniewa Kękusia z dnia 14 kwietnia 2015 r. do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta
Pismo Zbigniewa Kękusia z dnia 14 kwietnia 2015 r. do rzecznika praw obywatelskich Ireny Lipowicz
Pismo Zbigniewa Kękusia z dnia 14 kwietnia 2015 r. do Posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Anny Grodzkiej
Pismo Zbigniewa Kękusia z dnia 14 kwietnia 2015 r. do Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Dudy”
Źródło: Sąd Okręgowy w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy, sygn. IV Kz 718/14, pismo Z. Kękusia z
dnia 16 kwietnia 2015 r. – Załącznik 8

Ponadto pismem z dnia 16 kwietnia 2015 r. skierowanym do prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie SSO Beaty Morawiec złożyłem – Załącznik 9: “SSO Beata Morawiec Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie /adres – ZKE/ Sygn. akt IV Kz 718/14 Dotyczy:
I.Wniosek o wydanie polecenia sędzi Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy SSO Lidii Haj wydania mi w dniu 22 kwietnia 2015 r. postanowienia z dnia 10 kwietnia 2015 r. wraz z uzasadnieniem.
II.Wniosek o wydanie zakazu Sądowi Okręgowemu w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy rozpoznającemu sprawę do sygn. IV Kz 718/14 wydania Policji polecenia zatrzymania mnie i doprowadzenia pod przymusem na obserwację psychiatryczną do dnia doręczenia mi przez:
1.ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka
2.prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta
3.rzecznika praw obywatelskich Ireny Lipowicz
odpowiedzi na moje wnioski do nich o wniesienie kasacji na moją korzyść od postanowienia z dnia 10 kwietnia 2015 IV. Zawiadomienie, że po ewentualnym oddaleniu przez ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka, prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, rzecznika praw obywatelskich Ireny Lipowicz moich wniosków, jak w pkt. IV , stawię się na obserwację psychiatryczną w terminie i miejscu wyznaczonych przez Sąd w doręczonym mi wezwaniu.
V. Zawiadomienie, że w przypadku zarządzenia przez Sąd wykonania postanowienia z dnia 10 kwietnia 2015 r. przed doręczeniem mi sporządzonych na piśmie odpowiedzi, jak w pkt. II, natychmiast po ewentualnym umieszczeniu mnie w szpitalu psychiatrycznym, rozpocznę protest głodowy, nie będę jadł ani pił.
VI.Zawiadomienie, że kopia niniejszego pisma zostanie umieszczona w Internecie, w tym na stronie www.kekusz.pl”
Dowód: Sąd Okręgowy w Krakowie, sygn. IV Kz 718/14, pismo Z. Kękusia z dnia 16 kwietnia 2015 r. do prezesa Sądu SSO Beaty Morawiec – Załącznik 9
W związku z powyższym wnoszę jak na wstępie.
Zbigniew Kękuś”
Źródło: Pismo Zbigniewa Kękusia z dnia 16 kwietnia 2015 r. do prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie Beaty
Morawiec – Załącznik 9

W dniu 16 kwietnia 2015 r. skierowałem także pismo do ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka, w którym podałem między innymi – Załącznik 10: „Pan Cezary Grabarczyk Minister Sprawiedliwości /adres – ZKE/ Dotyczy:
Wniosek o wydanie polecenia sędzi Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy SSO Lidii Haj wydania mi w dniu 22 kwietnia 2015 r. postanowienia z dnia 10 kwietnia 2015 r. wraz z uzasadnieniem.
Wniosek o wydanie zakazu Sądowi Okręgowemu w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy rozpoznającemu sprawę do sygn. IV Kz 718/14 wydania Policji polecenia zatrzymania mnie i doprowadzenia pod przymusem na obserwację psychiatryczną do dnia doręczenia mi przez:
1. Adresata niniejszego pisma, ministra sprawiedliwości
2. prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta
3. rzecznika praw obywatelskich Ireny Lipowicz
odpowiedzi na moje wnioski do nich o wniesienie kasacji na moją korzyść od postanowienia z dnia 10 kwietnia 2015 r.
Zawiadomienie, że po ewentualnym oddaleniu przez Adresata niniejszego pisma oraz przez prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, rzecznika praw obywatelskich Ireny Lipowicz moich wniosków, jak w pkt. IV , stawię się na obserwację psychiatryczną w terminie i miejscu wyznaczonych przez Sąd w doręczonym mi wezwaniu.
Zawiadomienie, że w przypadku zarządzenia przez Sąd wykonania postanowienia z dnia 10 kwietnia 2015 r. przed doręczeniem mi sporządzonych na piśmie odpowiedzi, jak w pkt. II, natychmiast po ewentualnym umieszczeniu mnie w szpitalu psychiatrycznym, rozpocznę protest głodowy, nie będę jadł ani pił.
Zawiadomienie, że kopia niniejszego pisma zostanie umieszczona w Internecie, w tym na stronie www.kekusz.pl”
Źródło: Pismo Zbigniewa Kękusia z dnia 16 kwietnia 2015 r. do ministra sprawiedliwości Cezarego
Grabarczyka – Załącznik 10

Pełną treść pisma z dnia 16 kwietnia 2015 r. do ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka prezentuje załączony do niniejszego e-mail’a plik: 2015.04.16 CGR

Dotychczas prezentowana przez prokuratorów i sędziów postawa w sprawie przeciwko mnie budzi moją obawę, że sędziowie będą mnie chcieli umieścić w szpitalu psychiatrycznym zanim doręczone mi zostanie postanowienie z dnia 10 kwietnia 2014 r. Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy, sygn. IV Kz 718/14 i zanim:
minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk, prokurator generalny Andrzej Seremet i rzecznik praw obywatelskich Irena Lipowicz rozpoznają moje wnioski z pism do nich z dnia 14 kwietnia 2015 r. o wniesienie kasacji na moją korzyść od tego postanowienia,
Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Anna Grodzka i Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Duda podejmą interwencje, o które ich prosiłem pismami z dnia 14 kwietnia 2015 r.

Wskazać także należy, że na dzień 14 kwietnia 2015 r. sędzia Sądu Rejonowego w Dębicy Beata Stój wyznaczyła posiedzenie w sprawie rozpoznawanej przeciwko mnie przez Sąd Rejonowy w Dębicy od listopada 2006 r.
Jak podano w zawiadomieniu dla mnie o tym posiedzeniu, sędzia B. Stój zamierzała wydać orzeczenie o poddaniu mnie obserwacji psychiatrycznej – żeby sprawdzić, czy byłem poczytalny w okresie od stycznia 2003 r. do września 2005 r. – lub o umorzeniu postępowania.
W dniu 12 czerwca 2006 r. prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Wschód Radosława Ridan sporządziła akt oskarżenia, którym oskarżyła mnie o to, że w okresie od stycznia 2003 r. do września 2005 r., w Krakowie, za pośrednictwem stron internetowych www.zgsopo.webpark.pl i www.zkekus.w.interia.pl popełniłem 18 przestępstw, tj.:
zarzut z pkt. I, III-XVI aktu oskarżenia – znieważyłem w związku z pełnieniem obowiązków służbowych /art. 226 § 1 k.k./ i zniesławiłem /art. 212 § 2 k.k./ piętnaścioro sędziów Sądu Okręgowego w Krakowie i Sądu Apelacyjnego w Krakowie – SSO Maja Rymar /była Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie/ SSO Ewa Hańderek, SSO Teresa Dyrga, SSR Agata Wasilewska-Kawałek, SSO Agnieszka Oklejak, SSO Danuta Kłosińska, SSR Izabela Strózik, SSO Anna Karcz-Wojnicka, SSO Jadwiga Osuch, SSO Małgorzata Ferek, SSA Włodzimierz Baran /były Prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie/, SSA Jan Kremer, SSA Maria Kuś-Trybek, SSA Anna Kowacz-Braun, SSA Krzysztof Sobierajski /obecny Prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie/,
zarzut z pkt IIaktu oskarżenia – zniesławiłem /art. 212 § 2 kk/ adwokata Wiesławę Zoll, pełnomocnika mojej żony w prowadzonym przez Sąd Okręgowy w Krakowie i Sąd Apelacyjny w Krakowie w latach 1997-2006 postępowaniu z mojego powództwa o rozwód /sygn. akt XI CR 603/04/,
zarzut z pkt. XVII aktu oskarżenia – znieważyłem /art. 226 § 3 k.k./ i zniesławiłem /art. 212 § 2 k.k./konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej, Rzecznika Praw Obywatelskich w osobie piastującego ten urząd prof. Andrzeja Zolla,
zarzut z pkt. XVIIIaktu oskarżenia – rozpowszechniałem wiadomości z rozprawy sądowej prowadzonej z wyłączeniem jawności – art. 241 § 2 k.k.
Dowód: Sąd Rejonowy w Dębicy, sygn. akt II K 407/13 /uprzednio II K 451/06, II K 854/10 / postanowienie prokuratora Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Wschód Radosławy Ridan z dnia 2 listopada 2005 r., sygn. 1 Ds. 112/04/S /następnie 1 Ds. 39/06/S/

Wszyscy wyżej wymienieni funkcjonariusze publiczni oraz adw. Wiesława Zoll zanim złożyli obciążające mnie zeznania, przez kilka lat naruszali moich wtedy małoletnich dzieci i moje prawa obywatelskie podczas sprawy o rozwód pomiędzy mną i moją żoną rozpoznawaną w okresie od czerwca 1997 r. do kwietnia 2010 r. przez Sąd Okręgowy w Krakowie Wydział XI Cywilny-Rodzinny do sygn. Akt XI CR 603/04.

Postanowieniem z dnia 27 października 2006 r. Sąd Najwyższy przekazał sprawę przeciwko mnie na podstawie aktu oskarżenia prokurator R. Ridan z dnia 12.06.2006 r. do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Dębicy – przez wzgląd na dobro wymiaru sprawiedliwości.
W dniu 18 grudnia 2007 r. sędzia Sądu Rejonowego w Dębicy Tomasz Kuczma wydał wyrok /sygn. II K 451/06/, którym przypisał mi popełnienie wszystkich czynów, jak w akcie oskarżenia.
Wyrok sędziego T. Kuczmy został następnie uchylony w zakresie wszystkich przypisanych mi czynów. Uchyliły go:
Sąd Okręgowy w Rzeszowie wyrokiem z dnia 15 września 2010 r., sygn. II Ko 283/10 w zakresie 16 czynów z pkt. I, III – XVII wyroku. Sąd Okręgowy zarzucił sędziemu Tomaszowi Kuczmie rażące i mające wpływ na treść wyroku naruszenie prawa materialnego określonego w art. 226 § 1 k.k., tj. że mnie skazał z tego artykułu w zakresie – znieważenie funkcjonariuszy publicznych w związku z pełnieniem obowiązków służbowych – wyrokiem z dnia 18 grudnia 2007 r., mimo że ściganie w tym zakresie jest niedopuszczalne od dnia 19 grudnia 2007 r. Sąd Okręgowy w Rzeszowie uchylił wyrok z dnia 18.12.2007 r., wznowił postępowanie do sygn. akt II K 451/06 i przekazał sprawę Sądowi Rejonowemu w Dębicy do ponownego rozpoznania w zakresie zarzutów z pkt. I, III-XVII
Sąd Najwyższy wyrokiem – wydanym na podstawie kasacji Prokuratora Generalnego z dnia 22 sierpnia 2011 r., sygn. PG IV KSK 699/11 – z dnia 26 stycznia 2012 r., sygn. IV KK 272/11, w zakresie pozostałych dwóch czynów z pkt. II i XVIII. Prokurator Generalny w kasacji i Sąd Najwyższy w wyroku wznowieniowym zarzuciły sędziemu T. Kuczmie rażące i mające wpływ na treść wyroku naruszenie prawa procesowego określonego w art. 7 k.p.k. i w art. 366 § 1 k.p.k.

Po uchyleniu skazującego mnie wyroku przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie, sędzia referent w sprawie, SSR Beata Stój uznała w dniu 15 marca 2011 r., że ja jestem niepoczytalny od stycznia 2003 r. i od tego dnia wydawała kolejne postanowienia o poddaniu mnie badaniom psychiatrycznym.
Ponieważ w.w. Sądy odwoławcze uchyliły skazujący mnie wyrok sędziego T. Kuczmy z dnia 18.12.2007 r. nie z powodu wątpliwości co do stanu mojego zdrowia psychicznego lecz z powodu rażącego i mającego wpływ na treść wyroku naruszenia przez sędziego T. Kuczmę prawa materialnego i prawa procesowego, nie stawiałem się na doręczane mi wezwania do stawiennictwa na wyznaczone przez sędzię B. Stój badania psychiatryczne.
W dniu 25 kwietnia 2014 r. sędzia B. Stój wydała w.w. postanowienie o zatrzymaniu mnie na czas nieprzekraczający 48 godzin i doprowadzeniu w dniu 7 maja 2014 r. pod przymusem na badania psychiatryczne do Aresztu Śledczego w Krakowie, ul. Montelupich 7. Z jego opisanymi wyżej dla mnie następstwami.

Ewentualne umieszczenie mnie – na wniosek Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy /sygn. IV Kz 718/14/ lub Sądu Rejonwego dla Krakowa-Krowodrzy Wydział IX Karny /sygn. IX Kp 300/14/K/ – w szpitalu psychiatrycznym na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy z dnia 10 kwietnia 2015 r. przed jego doręczeniem mi, a także przed doręczeniem mi postanowienia Sądu Rejonowego w Dębicy z dnia 14 kwietnia 2015 r. zakończy…. sukcesem sędziów i prokuratorów w.w. postępowania przeciwko mnie.
Jeśli zostanę umieszczony w szpitalu psychiatrycznym na podstawie postanowienia sędzin Sądu Okręgowego w Krakowie Wydział IV Karny-Odwoławczy, SSO Lidii Haj, SSO Jadwigi Żmudzkiej i SSR del. Agnieszki Sułowskiej-Gibas z dnia 10 kwietnia 2015 r. /sygn. IV Kz 718/14/, którym te utrzymały w mocy postanowienie sędzi Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy Wydział IX Karny Katarzyny Kaczmary z dnia 16 października 2014 r. /sygn. IX Kp 300/14/K/, przekonacie się Państwo, że w Rzeczypospolitej Polskiej, która jest:

„Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym,
urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.”
Artykuł 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

umieszczono mnie w szpitalu psychiatrycznym za popełnienie czynu, co do którego nie tylko ze sprzecznych, wzajemnie wykluczających się zeznań sierż sztab. Pawła Lewkowicza, sierż. sztab. Michała Doroby i st. post. Marcina Raka jednoznacznie wynika, że go nie popełniłem, ale także, że go nie można było popełnić. To znaczy, że nie tylko ja, ale nikt takiego czynu nie mógł popełnić.
Poza tym jego przeze mnie popełnienia sierż sztab. Paweł Lewkowicz, sierż. sztab. Michał Doroba i st. post. Marcin Rak nie zgłosili do sporządzanego 45 minut po zdarzeniu „Protokołu Zatrzymania Osoby”, przypominając sobie o nim dopiero prawie trzy godziny później.
Prokurator Bartłomiej Legutko, SSR Katarzyna Kaczmara, SSO Lidia Haj, SSO Jadwiga Żmudzka i SSR del. Agnieszka-Sułowska-Gibas uznali jednak, że zachodzi duże prawdopodobieństwo popełnienia przeze mnie tego czynu.
A przecież art. 7 ustawy Kodeks postępowania karnego stanowi:

„Organy postępowania kształtują swe przekonanie na podstawie wszystkich przeprowadzonych dowodów, ocenianych swobodnie z uwzględnieniem zasad prawidłowego rozumowania
oraz wskazań wiedzy i doświadczenia życiowego.”

xxx

A wszystko to dlatego, że po tym, gdy Sąd Okręgowy w Rzeszowie i Sąd Najwyższy uchylił w.w. skazujący mnie wyrok sędziego Tomasza Kuczmy z dnia 18 grudnia 2007 r. zarzucając sędziemu rażące i mające wpływ na treść wyroku naruszenie prawa materialnego i prawa procesowego, koleżanka sędziego T. Kuczmy z Sądu Rejonowego w Dębicy sędzia Beata Stój – od czerwca 2012 r. prezes Sądu Rejonowego w Dębicy – postanowiła, że mi wykreuje wizerunek osoby chorej psychicznie.
Po tym, gdy mi prokurator Bartłomiej Legutko przedstawił zarzut próby uwolnienia się i w tym celu kopnięcia kraty, która miała uderzyć sierż sztab. Pawła Lewkowicza w „coś” – zeznania są sprzeczne – złożyłem wniosek o przeprowadzenie postępowania mediacyjnego. Prokurator Bartłomiej Legutko postanowił jednak, że mnie umieści w szpitalu psychiatrycznym zanim sprawa zostanie przekazana do postępowania przed sądem.
Z tej przyczyny pierwszym jako pierwszy wśród adresów e-mail’owych niniejszego email’a podaję umieszczony w Internecie adres Dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie, w którym mam zostać umieszczony, Pana Stanisława Kracika.
Jeśli zostanę umieszczony w kierowanym przez niego Szpitalu, Pan dyr. Stanisław Kracik będzie wiedział, kto i z jakich przyczyn podjął decyzję o poddaniu mnie w nim obserwacji.

Z poważaniem,

Zbigniew Kękuś

Wykaz Adresatów niniejszego e-mail’a:
biuro@babinski.pl, abjedrzejewski <abjedrzejewski@wp.pl>, afery <afery@poczta.fm>, aferyprawa <aferyprawa@gmail.com>, aleksander szymczak <moher1204@gmail.com>, alnasza <alnasza@onet.pl>, amazingmaus <amazingmaus@poczta.onet.pl>, Andrew.Marszalkowski <Andrew.Marszalkowski@wp.pl>, Andrzej Bugajski <andrzej.bugajski@oburzeni.org.pl>, Andrzej M. Czyzewski <andrzej.m.czyzewski@gmx.de>, Andrzej Szubert <as.poliszynel@gmail.com>, Andrzej Łączny <48laczny@gmail.com>, Andrzej.Adamczyk <Andrzej.Adamczyk@sejm.pl>, Andrzej.Halicki <Andrzej.Halicki@sejm.pl>, Anna.Grodzka <Anna.Grodzka@sejm.pl>, Antoni Gut <krajoweporozumieniesamorzadowe@gmail.com>, Antoni.Mezydlo <Antoni.Mezydlo@sejm.pl>, Arkadiusz.Mularczyk <Arkadiusz.Mularczyk@sejm.pl>, artur <artur@jeszua.pl>, b.goczynski <b.goczynski@kajetany.net>, Barbara.Bubula <Barbara.Bubula@sejm.pl>, Bartnicki Marcin <MBartnicki@wp-sa.pl>, Bartłomiej Szaciłło <bartek@nowekroje.pl>, Beata Andrejas <beata.andrejas@wp.pl>, Beata.Kempa <Beata.Kempa@sejm.pl>, biuro <biuro@annagrodzka.pl>, biuro <biuro@biurosenatorskie.pl>, biuro <biuro@palikot.pl>, biuro <biuro@cimoszewicz.eu>, biuro <biuro@klich.pl>, biuro <biuro@dom-e.pl>, biuro <biuro@inspro.org.pl>, biuro <biuro@msp-24.pl>, biuro <biuro@wobroniesadow.pl>, Biuro Koordynatora ds. Organizacyjnych Konwentu Narodowego Polski <biuro-koordynatora-knp@o2.pl>, Biuro Prasowe <biuro-media.press@prokonto.pl>, biurorzecznika <biurorzecznika@brpo.gov.pl>, biurosenatorskie.st <biurosenatorskie.st@interia.pl>, Bob Kordecky <bkordecky8@gmail.com>, Bogdan.Borusewicz <Bogdan.Borusewicz@senat.gov.pl>, Boguslaw Homicki <bhomicki@yahoo.com>, bogusrap <bogusrap@gmail.com>, browarek.tadeusz <browarek.tadeusz@wp.pl>, bs.sekretariat <bs.sekretariat@umwm.pl>, bszewczyk <bszewczyk@yahoo.com>, grzegorzpioterek2 <grzegorzpioterek2@gmail.com>, as_krakow <as_krakow@sw.gov.pl>, rejestracja <rejestracja@psychemed.pl>, prezes <prezes@krakow.so.gov.pl>, informacja <informacja@krakow.so.gov.pl>, edgp <edgp@gazetaprawna.pl>, <junosza11@wp.pl>, listy <listy@prezydent.pl>, blo <blo@prezydent.pl>, bp <bp@prezydent.pl>, monitorpolski <monitorpolski@yahoo.com>, <srs@warszawa-srodmiescie.sr.gov.pl>
Cezary.Grabarczyk <Cezary.Grabarczyk@sejm.pl>, chec.robert <chec.robert@wp.pl>, cok <cok@wip.pl>, Czachor Andrzej <Andrzej.Czachor@ncbj.gov.pl>, Dariusz Łaska <zielonilodz@gmail.com>, dariuszwolniakowski <dariuszwolniakowski@interia.pl>, Dionizy.pietron <Dionizy.pietron@gmail.com>, DlaczegoPrawda <dlaczegoprawda@gmail.com>, DlaPolski TV – informacje <biuletyn@dlapolski.pl>, dobrepanstwo <dobrepanstwo@gmail.com>, dominikjafra <dominikjafra@o2.pl>, dorota.zielinska <dorota.zielinska@sejm.gov.pl>, dr.ciesielczyk <dr.ciesielczyk@gmail.com>, dyskusja <dyskusja@vp.pl>, dziemianko <dziemianko@mail.ru>, edo200 <edo200@interia.pl>, edyta.stanek <edyta.stanek@fakt.pl>, Elzbieta.Achinger <Elzbieta.Achinger@sejm.pl>, Elzbieta.Radziszewska <Elzbieta.Radziszewska@sejm.pl>, Eugeniusz.Klopotek <Eugeniusz.Klopotek@sejm.pl>, Ewa Gutek <egutek@interia.pl>, ewa jacewicz <ewa305@yahoo.ca>, Ewa Małysiak <ewateresa.m@gmail.com>, Ewa.Zmuda-Trzebiatowska <Ewa.Zmuda-Trzebiatowska@sejm.pl>, fakty <fakty@rmf.fm>, falconmillenium <falconmilleniumster@gmail.com>, forsycja <forsycja@s-o-d.pl>, Forum – Forumowisko.pl <admin_noreply@forumowisko.pl>, fundacja <fundacja@lexnostra.pl>, Fundator Bogusław Michał Rapczyński <pflegemichael24eu@gmail.com>, Gabriel Janowski <biuro.pdp@wp.pl>, gaszewski <gaszewski@poczta.fm>, Gazeta GAZETA <newsletter@gazetagazeta.com>, Goska <maryla@iinet.net.au>, Grażyna Mally <grazyna@mally.pl>, Grzegorz Żółcik <grzegorz.zolcik@db.org.pl>, Grzegorz.Schetyna <Grzegorz.Schetyna@sejm.pl>, grzybowski.bronislaw <grzybowski.bronislaw@onet.eu>, gstepn <gstepn@gmail.com>, M <M@drypiotr.pl>, iampoltv@gmail.com
Grzegorz Żółcik <grzegorz.zolcik@db.org.pl>, grzegorz.osowski.b <grzegorz.osowski.b@gmail.com>, grzybowski.bronislaw <grzybowski.bronislaw@onet.eu>, gstepn <gstepn@gmail.com>, gut.antoni <gut.antoni@gmail.com>, Hans Pilecky <pilecky@gmx.com>, Henryk Swół <infolokalne@infolokalne.com.pl>, Henryk Swół <polacy-slowianie@polacy-slowianie.com.pl>, Henryk Swół <biuro@kursy.com.pl>, HS <hs421@wp.pl>, HS <centrum.info@wp.pl>, hulk1811 <hulk1811@wp.pl>, husarz33 <husarz33@wp.pl>, info <info@aferyibezprawie.org>, info <info@nasznowyjork.org>, info <info@tokarstwoautomatowe.com>, inteligencjalodz <inteligencjalodz@gmail.com>, Iwona Mozejko <mozejko.iwona@gmail.com>, J. Bizoń <jb.boguchwala@gmail.com>, Jacek Puchnowski <komandorjzp@gmail.com>, jacekwiatkowski <jacekwiatkowski@wp.pl>, JAN SASKI <jansaski@wp.pl>, Jan Saski <polcontra@mail.com>, jan Tuski <jantusky@wp.pl>, jan.derbis_xl <jan.derbis_xl@wp.pl>, jan.herman <jan.herman@vp.pl>, jan.kolodrub <jan.kolodrub@neostrada.pl>, jan.sposob <jan.sposob@o2.pl>, jan_es <jan_es@interia.pl>, jan_szyman <jan_szyman@wp.pl>, jansaski <jansaski@wp.pl>, jansmalcerz <jansmalcerz@op.pl>, jantusky <jantusky@o2.pl>, janusz7 <janusz7@o2.pl>, jaroslaw.dziwinski <jaroslaw.dziwinski@op.pl>, jaroslaw.utrata <jaroslaw.utrata@neostrada.pl>, Jerzy Nowakowski dom-e <biuro@dom-e.pl>, Jerzy Tatol <jerzy.tatol@ra.home.pl>, jerzyg2 <jerzyg2@vp.pl>, jowkrakow pawel <jowkrakow@gmail.com>, jurek.olenderek <jurek.olenderek@wp.pl>, , Józef Kamycki <jozef.kamycki@op.pl>, kacper.rebel <kacper.rebel@gmail.com>, kontakt <kontakt@zmieleni.pl>,
redakcja <redakcja@fakt.pl>, redakcja <redakcja@dziennik.krakow.pl>, redakcja <redakcja@angora.com.pl>, redakcja <redakcja@fratria.pl>, redakcja <redakcja@krakow.agora.pl>, redakcja <redakcja@3obieg.pl>, renata beata <renata_sonia@yahoo.co.uk>, Robert.Kropiwnicki <Robert.Kropiwnicki@sejm.pl>, robert_bryk <robert_bryk@go2.pl>,robert_bryk@o2.pl <robert_bryk@o2.pl>, rulewski <rulewski@janrulewski.pl>, Ryszard.Terlecki <Ryszard.Terlecki@sejm.pl>, rzecznik <rzecznik@pg.gov.pl>, rzecznikkgp <rzecznikkgp@policja.gov.pl>, S SALOMON <salomonpoland@gmail.com>, sekretariat <sekretariat@krakow.pa.gov.pl>, sekretariat <sekretariat@krakow.po.gov.pl>, sekretariat <sekretariat@gk.pl>, sekretariat.krakow <sekretariat.krakow@tvp.pl>, sekretariat.naczelnych <sekretariat.naczelnych@agora.pl>, sekretariat.prezesa <sekretariat.prezesa@krakow.sa.gov.pl>, sekretariatkmp <sekretariatkmp@krakow.policja.gov.pl>, serwisprasowy <serwisprasowy@brpo.gov.pl>, siwam9 <siwam9@interia.pl>, skargi <skargi@ms.gov.pl>, slawomir.m <slawomir.m@poczta.onet.pl>, Stanislaw.Piotrowicz <Stanislaw.Piotrowicz@sejm.pl>, Stanislaw.Zelichowski <Stanislaw.Zelichowski@sejm.pl>, Stanislawa.Przadka <Stanislawa.Przadka@sejm.pl>, Stefan.Niesiolowski <Stefan.Niesiolowski@sejm.pl>, stowarzyszeniedemokracjausa <stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com>, Tadeusz Chołda <tadcho@gmail.com>, jaromirlechita@gmail.com, Tadeusz.Iwinski <Tadeusz.Iwinski@sejm.pl>, Tomasz.Kaczmarek <Tomasz.Kaczmarek@sejm.pl>, Tomasz.Tomczykiewicz <Tomasz.Tomczykiewicz@sejm.pl>, tomekparol <tomekparol@yahoo.pl>, videopolonia <videopolonia@wp.pl>, w.stechnij <w.stechnij@gmail.com>, Walerian Dabrowski <walerianda@gmail.com>, Wanda.Nowicka <Wanda.Nowicka@sejm.pl>, warzechabogdan <warzechabogdan@gmail.com>, Jac64 <Jac64@o2.pl>, Witold.Waszczykowski <Witold.Waszczykowski@sejm.pl>, biuro <biuro@andrzejduda.pl>, witoldkotulski <witoldkotulski@op.pl>, wnek <wnek@interia.pl>, wojewoda <wojewoda@malopolska.uw.gov.pl>, wojsat <wojsat@poczta.onet.pl>, wsx4 <wsx4@wp.pl>, Zbigniew Romanski <zr@dr.pl>, zbigniewdrobniak7 <zbigniewdrobniak7@gmail.com>, ziris <ziris@interia.eu>, rzecznik <rzecznik@pg.gov.pl>, Ewa.Kopacz <Ewa.Kopacz@sejm.pl>, rzecznik <rzecznik@warszawa.po.gov.pl>, rzecznik <rzecznik@pg.gov.pl>, media <media@ms.gov.pl>, kontakt <kontakt@kprm.gov.pl>, ora.krakow <ora.krakow@adwokatura.pl>,
, jaroslaw.dziwinski <jaroslaw.dziwinski@op.pl>, Jaroslaw.Gowin <Jaroslaw.Gowin@sejm.pl>, Jaroslaw.Kaczynski <Jaroslaw.Kaczynski@sejm.pl>, jaroslaw.utrata <jaroslaw.utrata@neostrada.pl>, jasnywiktor <jasnywiktor@wp.pl>, Jerzy Tatol <jerzy.tatol@ra.home.pl>, Jerzy.Fedorowicz <Jerzy.Fedorowicz@sejm.pl>, Jerzy.Wenderlich <Jerzy.Wenderlich@sejm.pl>, jerzyg2 <jerzyg2@vp.pl>, Joachim.Brudzinski <Joachim.Brudzinski@sejm.pl>, joannafrydrych <joannafrydrych@wp.pl>, Jolanta.Szczypinska <Jolanta.Szczypinska@sejm.pl>, jowkrakow pawel <jowkrakow@gmail.com>, Jozef.Lassota <Jozef.Lassota@sejm.pl>, Jozef.Zych <Jozef.Zych@sejm.pl>, jpiekar <jpiekar@jpiekar.pl>, jurek.olenderek <jurek.olenderek@wp.pl>, Józef Kamycki <jozef.kamycki@op.pl>, kacper.rebel <kacper.rebel@gmail.com>, kancelariaslabosz <kancelariaslabosz@gmail.com>, kontakt <kontakt@zmieleni.pl>, kontakt <kontakt@kprm.gov.pl>, Krystyna.Pawlowicz <Krystyna.Pawlowicz@sejm.pl>, krystynagorzynska <krystynagorzynska@wp.pl>, krzysiek.paleczek <krzysiek.paleczek@gmail.com>, Krzysztof.Szczerski <Krzysztof.Szczerski@sejm.pl>, LENA <lenafleszar@poczta.fm>, Leszek.Miller <Leszek.Miller@sejm.pl>, lew1 <lew1@poczta.fm>, lorenzfreimann <lorenzfreimann@interia.pl>, Lukasz.Gibala <Lukasz.Gibala@sejm.pl>, M.Kaminski <M.Kaminski@sejm.pl>, Malgorzata.Gosiewska <Malgorzata.Gosiewska@sejm.pl>, Malgorzata.Kidawa-Blonska <Malgorzata.Kidawa-Blonska@sejm.pl>, Malgorzata.Sekula-Szmajdzinska <Malgorzata.Sekula-Szmajdzinska@sejm.pl>, Marek.Kuchcinski <Marek.Kuchcinski@sejm.pl>, Marek.Suski <Marek.Suski@sejm.pl>, maria.j.michta <maria.j.michta@gmail.com>, Mariusz.Blaszczak <Mariusz.Blaszczak@sejm.pl>, Marzena.Machalek <Marzena.Machalek@sejm.pl>, Michal.Kabacinski <Michal.Kabacinski@sejm.pl>, Mieczysław Dębski <mieczyslaw-debski@wp.pl>, monitorpolski <monitorpolski@yahoo.com>, nie.spopielarni <nie.spopielarni@gmail.com>, oficer.prasowy <oficer.prasowy@jelenia-gora.wr.policja.gov.pl>, pek.biuro <pek.biuro@gmail.com>, PflegeMichael24 <biuro@pflegemichael24.eu>, pioterekg <pioterekg@yahoo.con>, Piotr Bein <piotr.bein@imag.net>, PIOTR KOWALSKI <amadeusz2006@yahoo.com>, Piotr.Naimski <Piotr.Naimski@sejm.pl>, piotr.utrata <piotr.utrata@ingbank.pl>, Piotrek orgonitowy <hydropurepolska@wp.pl>, piotrowiczkw <piotrowiczkw@gmail.com>, pisupisu <pisupisu@interia.pl>, poczta <poczta@malopolska.policja.gov.pl>,
pomoc <pomoc@itvp.pl>, pr.srodmiesciewschod <pr.srodmiesciewschod@krakow.po.gov.pl>, prasa <prasa@krakow.sa.gov.pl>, President Founders Convention <bmr@pflegemichael24eu.com>, prezes <prezes@krakow.so.gov.pl>, prezydent <prezydent@um.krakow.pl>, Przemyslaw.Wipler <Przemyslaw.Wipler@sejm.pl>, pz <pz@krakow.pa.gov.pl>, r__opara <r__opara@hotmail.com>, Radoslaw.Sikorski <Radoslaw.Sikorski@sejm.pl>, rafal-gawronski <rafal-gawronski@wp.pl>, Rafal.Grupinski <Rafal.Grupinski@sejm.pl>, rbekier <rbekier@poczta.onet.pl>, red.wisniowski <red.wisniowski@gmail.com>, redakcja <redakcja@newsweek.pl>, Ewa.Kopacz <Ewa.Kopacz@sejm.pl>, rzecznik <rzecznik@warszawa.po.gov.pl>, rzecznik <rzecznik@pg.gov.pl>, media <media@ms.gov.pl>, kontakt <kontakt@kprm.gov.pl>, biurorzecznika <biurorzecznika@brpo.gov.pl>, listy <listy@prezydent.pl>, blo <blo@prezydent.pl>, bp <bp@prezydent.pl>, senat <senat@senat.gov.pl>, Radoslaw.Sikorski <Radoslaw.Sikorski@sejm.pl>, grodzki <grodzki@gupkrakow.pl>, Ewa.Kopacz <Ewa.Kopacz@sejm.pl>, kontakt <kontakt@kprm.gov.pl>, bpr <bpr@sejm.gov.pl>, Radoslaw.Sikorski <Radoslaw.Sikorski@sejm.pl>, listy <listy@prezydent.pl>, blo <blo@prezydent.pl>, bp <bp@prezydent.pl>, kontakt <kontakt@gdansk.pa.gov.pl>, sekretariat <sekretariat@prokuratura.katowice.pl>, sekretariat <sekretariat@krakow.pa.gov.pl>, pa.lublin <pa.lublin@ms.gov.pl>, prokuratura <prokuratura@lodz.pa.gov.pl>, sekretariat <sekretariat@poznan.pa.gov.pl>, sekretariat <sekretariat@parz.pl>, pa.szczecin <pa.szczecin@ms.gov.pl>, pawroclaw <pawroclaw@wroclaw.pa.gov.pl>, sekretariat <sekretariat@bialystok.pa.gov.pl>, sekretariat <sekretariat@warszawa.pa.gov.pl>, rzecznik <rzecznik@warszawa.po.gov.pl>, stalmasz1@wp.pl, mampytanie <mampytanie@ingbank.pl>, Polak Andrzej <andrzej@hdsnet.hu>, pkukiz@interia.pl, kontakt@kprm.gov.pl, dyrsekmon@mon.gov.pl, kancelaria@mz.gov.pl, kontakt@msport.gov.pl,bm@ms.gov.pl, info@mos.gov.pl, mac@mac.gov.pl, minister@msp.gov.pl, informacja@men.gov.pl, opi@opi.org.pl, info@mpips.gov.pl, rzecznik@mkidn.gov.pl, rzecznik@msw.gov.pl, kancelaria@minrol.gov.pl, DW.Sekretariat@msz.gov.pl, sekretariat.IF@mf.gov.pl, sekretariatMWasiak@mir.gov.pl, bip@kprm.gov.pl,
Henryk Swół <polacy-slowianie@polacy-slowianie.com.pl>, HS <centrum.info@wp.pl>, inteligencjalodz <inteligencjalodz@gmail.com>, Ireneusz.Ras <Ireneusz.Ras@sejm.pl>, Iwona Mozejko <mozejko.iwona@gmail.com>, Iwona.Arent <Iwona.Arent@sejm.pl>, Iwona.Sledzinska-Katarasinska <Iwona.Sledzinska-Katarasinska@sejm.pl>, iwona5001 <iwona5001@o2.pl>, J. Bizoń <jb.boguchwala@gmail.com>, Jacek Puchnowski <komandorjzp@gmail.com>, jacekwiatkowski <jacekwiatkowski@wp.pl>, jadwiga <jadwiga@icppc.pl>, jadwigarykala <jadwigarykala@gmail.com>, jagadud <jagadud@gmail.com>, Jagna.Marczulajtis-Walczak <Jagna.Marczulajtis-Walczak@sejm.pl>, biuro <biuro@kancelaria-wassermann.pl>, JAN SASKI <jansaski@wp.pl>, Jan Saski <polcontra@mail.com>, jan Tuski <jantusky@wp.pl>, jan.derbis_xl <jan.derbis_xl@wp.pl>, jan.herman <jan.herman@vp.pl>, jan.kolodrub <jan.kolodrub@neostrada.pl>, jan.sposob <jan.sposob@o2.pl>, Jan.Tomaszewski <Jan.Tomaszewski@sejm.pl>, jan_es <jan_es@interia.pl>, jan_szyman <jan_szyman@wp.pl>, Janina N <janina.niedzwiedz@interia.pl>, jansmalcerz <jansmalcerz@op.pl>, jantusky <jantusky@o2.pl>, janusz <krakjanusz@wp.pl>, Janusz.Piechocinski <Janusz.Piechocinski@sejm.pl>, Janusz.Sniadek <Janusz.Sniadek@sejm.pl>, admin <admin@diecezja.pl>, rzecznik <rzecznik@pg.gov.pl>,
prezes <prezes@debica.sr.gov.pl>, sekretariat <sekretariat@debica.sr.gov.pl>, prezes <prezes@rzeszow.so.gov.pl>, administracja <administracja@rzeszow.sa.gov.pl>, bm <bm@ms.gov.pl>, rzecznik <rzecznik@pg.gov.pl>, sekretariat <sekretariat@krakow.pa.gov>, pr.srodmiesciewschod <pr.srodmiesciewschod@krakow.po.gov.pl>, sekretariat <sekretariat@krakow.po.gov.pl>, Beata Andrejas <beata.andrejas@wp.pl>, Mieczysław Dębski <mieczyslaw-debski@wp.pl>, eudajmonista <eudajmonista@o2.pl>, a.czachor <a.czachor@cyf.gov.pl>, abjedrzejewski <abjedrzejewski@wp.pl>, adamusik8 <adamusik8@wp.pl>, aleksander szymczak <moher1204@gmail.com>, alnasza <alnasza@onet.pl>, amazingmaus <amazingmaus@poczta.onet.pl>, andkoch23 <andkoch23@wp.pl>, Andrew.Marszalkowski <Andrew.Marszalkowski@wp.pl>, Andrzej Bugajski <andrzej.bugajski@oburzeni.org.pl>, Andrzej Szubert <as.poliszynel@gmail.com>, Andrzej Łączny <48laczny@gmail.com>, Antoni Gut <krajoweporozumieniesamorzadowe@gmail.com>, artur <artur@jeszua.pl>, b.goczynski <b.goczynski@kajetany.net>, Bartnicki Marcin <MBartnicki@wp-sa.pl>, biuro <biuro@dom-e.pl>, biuro <biuro@inspro.org.pl>, biuro <biuro@msp-24.pl>, biuro <biuro@wobroniesadow.pl>, Biuro Koordynatora ds. Organizacyjnych Konwentu Narodowego Polski <biuro-koordynatora-knp@o2.pl>, Bob Kordecky <bkordecky8@gmail.com>, Boguslaw Homicki <bhomicki@yahoo.com>, Boguś Maśliński <hulk1811@wp.pl>, browarek.tadeusz <browarek.tadeusz@wp.pl>, bszewczyk <bszewczyk@yahoo.com>, buben3 <buben3@wp.pl>, centrum informacji <hs421@wp.pl>, chec.robert <chec.robert@wp.pl>, cok <cok@wip.pl>, Czachor Andrzej <Andrzej.Czachor@ncbj.gov.pl>, Dariusz Łaska <zielonilodz@gmail.com>, dariuszwolniakowski <dariuszwolniakowski@interia.pl>, DlaczegoPrawda <dlaczegoprawda@gmail.com>, DlaPolski TV – informacje <biuletyn@dlapolski.pl>, dominikjafra <dominikjafra@o2.pl>, dorota.zielinska <dorota.zielinska@sejm.gov.pl>, dr.ciesielczyk <dr.ciesielczyk@gmail.com>, dyskusja <dyskusja@vp.pl>, dziemianko <dziemianko@mail.ru>,

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/