[dyskusja] List otwarty RDI do Schetyny ws. Nocnych Wilków

Andrzej Szubert: Ta wypowiedź szefa Nocnych Wilków była nieco “nieszczęśliwa”, tyle że sprowokowana ogromną nagonką na nich łącznie z nazywaniem ich bandytami.
Podczas okupacji istniała faktycznie polska “granatowa policja”. Pobór do niej był przymusowy, odmowa służby karana była nawet śmiercią. To był perfidny pomysł hitlerowców.
Jest faktem, że blisko 1/3 policjantów po kryjomu współpracowała z podziemiem, ostrzegając swoich przed akcjami niemieckimi. Ale jest też faktem, że wśród tych policjantów zdarzali się gorliwi, a nawet nadgorliwi kolaboranci.
Jednym z obowiązków granatowej policji było pilnowanie murów getta.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Policja_Polska_Generalnego_Gubernatorstwa_%281939-1944%29#Wsp.C3.B3.C5.82praca_z_okupantem

Gdyby nie było wrzaskliwej nagonki na “bandytów” Putina
http://kresy24.pl/66501/bandytow-putina-do-polski-nie-wpuscimy/

lider Nocnych Wilków nie musiałby w ten sposób się wypowiadać.Przypominam, że ta “reduta dobrego imienia” sama szkalowała Polaków fałszując obraz II wojny na terenie Polski.

http://citizengo.org/pl/15781-w-sprawie-filmu-ida?sid=MzAyMjA4MjY4ODU0ODQz

Dlaczego petycja Fundacji Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom w sprawie parszywego antypolskiego filmu zawiera tyle bzdur, kłamstw, propagandy i niedopowiedzeń?

1. Polska była pod okupacją niemiecką w latach 1939-1945
I w tym czasie Polacy byli wyjęci spod prawa i mordowani milionami.

2. Niemieccy okupanci prowadzili politykę eksterminacji Żydów.
Dlaczego durnie z „Fundacji Reduta…” piszą tylko o „eksterminacji” Żydów? A co z eksterminacją polskiej inteligencji? Przecież ona zaczęła się już we wrześniu 1939 w ramach operacji Inteligenzaktion:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Intelligenzaktion
A w tym samym czasie w III Rzeszy istniały (do 1942 roku) legalnie syjonistyczne obozy szkoleniowe dla Żydów wspierane przez żydo-hitlerowców (w aparacie III Rzeszy roiło się od Żydów).
http://dariuszratajczak.blogspot.de/2009/01/jak-adolf-izrael-budowa.html

3. W okupowanej przez Niemców Polsce za ukrywanie Żydów Niemcy karali śmiercią nie tylko tego, który ukrywał, ale także całą jego rodzinę, pomimo to wielu Polaków ukrywało Żydów.
Dokładnie tak. A dzisiaj żydowskie szumowiny propagandowe szczują na Polskę i Polaków oskarżając nas o domniemaną współwinę za wyolbrzymiony propagandowo „holokaust” Żydów.

4. W ten sposób zginęły tysiące Polaków oddających życie za  sąsiadów i współobywateli Rzeczypospolitej  – prześladowanych Żydów.
Dokładnie tak. Nie znam natomiast przypadku, aby Żyda ukarano za pomoc Polakom skazanym na śmierć.
Mam ponadto zastrzeżenia co do terminu „współobywateli”. Duża część Żydów mieszkających w Polsce nie zamierzała asymilować się, nie obchodził ich los państwa polskiego, żyli pasożytując na Polsce i kierując się wyłącznie własnym interesem. Dobro Polski mieli w nosie, interesowało ich jedynie to, co było korzystne dla nich – Żydów. Nawet, jeśli szkodziło to Polsce i jej racji stanu. Trudno więc tych pasożytów nazywać „współobywatelami”.

5. Legalne władze Polskiego Państwa Podziemnego, uznawane przez Aliantów, z całą surowością karały śmiercią przypadki prześladowania Żydów przez tych z Polaków, których zdemoralizowała okrutna i bezwzględna okupacja niemiecka.
Nie wiem o jakich „prześladowaniach” jest tutaj mowa. Polacy sami byli prześladowani przez okupanta. Ale i przez żydowską „partyzantkę”:
Zbrodnie żydowskich „partyzantów” na polskiej ludności – Koniuchy i Naliboki

Być może autorom petycji chodzi o tzw. „szmalcowników”. Dlaczego nie wspomina się jednak o żydowskich szmalcownikach i kolaborantach Gestapo?
Żydzi na usługach Hitlera: żydowscy agenci Gestapo
Jak Żydzi zdradzili Żydów: „Niewiniątka” z Judenratów

Przecież ich było więcej niż polskich szmalcowników i kolaborantów. Dlaczego „Fundacja Reduta…” przemilcza tę haniebną dla Żydów prawdę historyczną?

6. Instytut Yad Vashem najwięcej tytułów Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata przyznał Polakom.
Niech se do dupy je wsadzą. Dają Polakom tytuły sprawiedliwych, a od Polski wyłudzają dziesiątki miliardów. I szczują na Polskę od lat. Pomijam już rozszabrowanie polskiego majątku narodowego przez kryptożydów i agenturę Izraela i żydo-banksterów.
Utrzymywanie instytutu Yad Vashem służy propagadowo jednej sprawie – takiego naświetlania II wojny światowej, jakby głównym jej wątkiem a nawet celem była „zagłada” Żydów. A to jest oczywista bzdura. Słowian np. zginęło wielokrotnie więcej. Ponadto likwidację biedoty żydowskiej zaplanowały na długo przed wojną elity żydowskie. Najczęściej brudna, głodna i zawszona biedota żydowska z Europy wschodniej nie chciała emigrować do Palestyny bo nie chciała być mięsem armatnim syjonistów w wojnach z Arabami. Postanowiono więc ją przetrzepać rękami żydo-hitlerowców, aby po wojnie wyolbrzymiając „holokaust” wyłudzić Izrael.
Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom jest skażona żydowską wizją II wojny światowej i kolportuje antypolskie brednie

PB: wyglada w porzadku… czy lider Nocnych Wilkow rzeczywiscie tak oszczerczo i glupio powiedzial?

Otylia Zigman: CZY YO MA JAKAKOLWIEK WARTOSC? PRZEPRASZAM ZE ZAWRACAM GLOWE
ALE SAMA NIE WIEM.MAM ODWAGE CO? TAK ZAWRACAC GLOWE……..Dzieki

………………………………
On Tuesday, April 14, 2015 2:20 PM, Reduta Dobrego Imienia <kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl> wrote:

Warszawa, dn. 14.04.2015

BIULETYN INFORMACYJNY
REDUTY DOBREGO IMIENIA
POLSKIEJ LIGI PRZECIW ZNIESŁAWIENIOM
Otrzymujesz ten Biuletyn ponieważ  zapisałeś/zapisałaś się do otrzymywania newslettera lub też podpisując którąś z petycji Reduty Dobrego Imienia  zgodziłeś/zgodziłaś się na otrzymywanie informacji od Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom.
Mail ten jest także skierowany do tych członków Reduty, którzy nie abonują Biuletynu,  ponieważ informacje dziś przekazywane dotyczą ich bezpośrednio, a nie chcemy dwukrotnie wysyłać wielu tysięcy maili.
Szanowni Państwo,
LIST OTWARTY DO MINISTRA SCHETYNY
1. Media donoszą o planowanym przez Rosjan przejeździe przez Polskę grupy rosyjskich motocyklistów “Nocne Wilki”. Lider tej grupy powiedział ostatnio, że
„akcja zapewne nie podoba się potomkom tych Polaków, którzy zostali  policjantami i nadzorcami w gettach żydowskich”
Jest to oszczerstwo, dokładnie wpisujące się w to, co już doświadczyliśmy ze strony Niemców.
Niezbędne jest zatem zajęcie zdecydowanego stanowiska przez Państwo Polskie.
Wystosowaliśmy list otwarty do Ministra Spraw Zagranicznych, Grzegorza Schetyny.
Gdyby nie sprzeciw poprzedniego Ministra Spraw Zagranicznych, Radosława Sikorskiego, to uchwalona byłaby już ustawa o karaniu za przypisywanie Polakom zbrodni niemieckich. Gdyby ta ustawa obowiązywała, to trudny dyplomatycznie problem, z którym musi się zmierzyć Grzegorz Schetyna byłby rozwiązany.
Nasz list otwarty jest na stronach Reduty:
http://reduta-dobrego-imienia.pl/?p=1195
Proszę wszystkich do informowania znajomych o naszym liście, a także do podpisywania apelu do Radosława Sikorskiego w sprawie ustawy o której mowa wyżej.
Link do apelu: http://reduta-dobrego-imienia.pl/?page_id=1105
I jeszcze kilka informacji z poprzedniego maila do Państwa:
2. Dzięki współpracy naszych wolontariuszy udało się (w końcu!) uruchomić serwis informacyjny Reduty Dobrego Imienia po angielsku – chodzi o to, żeby cudzoziemcy, którzy dostaną nasz list z protestem zobaczyli z kim mają do czynienia. Chcemy też uruchomić  serwis po niemiecku i francusku.
Z założenia serwis po angielsku nie przedstawia wszystkich informacji dostępnych na polskich stronach Reduty. Często informujemy o nieudolności polskich władz, a to jest coś czym nie ma się co chwalić obcokrajowcom. W tej chwil pracujemy nad udostępnieniem w wersji angielskiej opisu akcji przeciwko filmowi UMUV na pokładach British Airways.
W dalszej kolejności zostanie zmodernizowana polska strona www, zatrudniamy do tego celu profesjonalnego webdesignera.
Adres wersji angielskiej strony RDI : http://rdi-plad.org
2. Zbliża się rocznica zakończenia II wojny światowej. 8 maja, w 70. rocznicę kapitulacji Niemiec organizujemy zgromadzenie publiczne dla upamiętnienia ofiar niemieckiego barbarzyństwa i złożenia hołdu żołnierzom walczącym z najeźdźcą. Wstępnie planujemy zgromadzenie publiczne jak zwykle u zbiegu Al. Jerozolimskich i Marszałkowskiej, obok dawnego hotelu Forum (dzisiaj Novotel), przy tablicy ku czci ofiar egzekucji ulicznej z 1944 roku. Wszystkie szczegóły podamy Państwu w osobnym mailu.
Z poważaniem
Maciej Świrski
Prezes Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom

Wesprzyj Redutę
Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom utrzymuje się z dobrowolnych datków swoich członków i sympatyków. Jest to przysłowiowy “wdowi grosz”, który pozwala nam działać.
Darowizny na działalność Reduty  można wpłacać na konto (z dopiskiem “Darowizna na cele statutowe” w tytule przelewu):
Bank BZ WBK
dla wpłat w złotych:
87 1090 1883 0000 0001 2254 5117
dla wpłat w euro
33 1090 1883 0000 0001 2254 5119
Odbiorca:
Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom
ul. M Kopernika 30 lok. 537
00=950 Warszawa

Adnotacja tytułem: “Darowizna na cele statutowe”  + adres email nadawcy

Można też wpłacić darowiznę za pomocą serwisu PayPal klikając w poniższy obrazek i nastąpi przekierowanie na stronę PayPal

_______________________________________***____________________________________
Fundacja Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation

ul. M. Kopernika 30 lok. 537
00-950 Warszawa

Poland

T:. +48 502 733 189, E:kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl,
W: http://reduta-dobrego-imienia.pl

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/