[dyskusja] JAKIE KONDOMINIUM ROSYJSKO-NIEMIECKIE? DLA KOGO PRACUJESZ PANIE BRAUN??????

Andrzej Szubert: Panie Romku, Mówimy o dwóch różnych sprawach. Gdy Kulczyk robił ceny – było to jeszcze na długo przed prezydentem Putinem. On pertraktował wtedy z żydowskimi oligarchami, którzy w Rosji rozgrabili za grosze gaz i ropę. No i wtedy chodziło o to, aby oskubać durnych Polaków i nabić żydowskim oligarchom w Rosji kieszenie.
Ja mówię natomiast o “pertraktacjach” PiS i PO w latach po 2005 roku.Wtedy też “negocjatorzy” okupanta robili co mogli, aby i tak już wysokie ceny jeszcze wywindować do góry. Po to, aby był “agrument” na eksploatację łupków.

Roman Kafel: Panie Andrzeju… moj drug horoszij..nie mowil mi kto decydowal , mowil mi co widzial i wiedzial , kto tam byl, kto za tym chodzil..i to ze najbardziej byli zdziwieni propozycja cenowa.
Oczywiscie nie byly to negocjacje, ale ustawka obrywow ,kto i ile ile moga uszczknac Rosjanie, zeby nie dociekali, kto skubie Polakow.
Pierwsze rozmowy odywaly sie w czasie gdy wszyscy znali sie jak lyse konie, dzieci trzymali sobie do chrztu nawzajem znali sie z RWPG…i wypili morze wodki razem…
Potem zaczelo to wygladc zupelnie fachowo. garniturowo i burdelowo…jak mawial moj drug… obyknawienno nie slawianskij ensambl pojawilsia po polskoj storonie:-)))

Andrzej Szubert: Panie Romku, Kulczyk to wtyka Rothschilda. Ale to nie on negocjował ceny. Po PiS i PO/PSL wywindowały cenę tak wysoko. Rosjanie byli faktycznie zaskoczeni. Bo “polska” strona zamiast walczyć o niższą cenę walczyła o wyższą.  A fraking to katastrofa ekologiczna – spalona ziemia, zatruta woda…

Roman Kafel: Panie Zbigniewie… ustawka cen na gaz..jesli wierzyc mojemu staremu drugu, ktory mnie nigdy nie zawiodl, byla ustawiona przez Polska Strone i Kulczyka… Wywalalo to zdziwienie u Rosjan..ale skoro cena byla dla nich lepsza niz sie spodziewali zgodzili sie bez pytan, wlaczne z wlaczeniem skomplikowanych rozliczen przez Cypr, spolki posrednicze etc.
Co do lupkow..po rozwierceniu calego Dallas- Fort Worth i przejsciu na Azalea w Oklahoma….po trzech latach zaczelo nami trzasc. Mieszkam 3-5 mile od miejsca, gdzie zburzono stary stadion Dallas Cowboys i tam zrobili punkt wstrzykiwania brudnej wody po frakingowej… zatrzeslo nami i trzesie prawie 3-4 razy w tygodniu…Po wrzasku i protestach..przestalo juz miesiac nie trzesie widac nie zatlaczaja..wstrzasy byly najpierw male,  ale potem juz w sile 3,6..tak ze siedzac przy compie poczulem jaby mnie ktos ciezkim butem w siedzenie kopnal..chalupty nam popekaly, porobily sie szczeliny i nie ma komu placic…Teraz naukowcy z SMU udowodnili ze to wina frackingu…
Polska ma doskonale polozenie na import gazu z Rosji,,bezpiecznego i taniego…jak zaczan placic odszkodowania,a juz zbieramy sie na class action , do naprawy chalup..stanie sie bardzo drogi….gaz lupkowy.
Przypominam ze Texas ma idealne warunki geologiczne..poziome warstwy wapieni , usdzczelnione…wody etc..POlska ma skomplikowana budowe bardzo niebezpieczna…
Broncie sie przed tym rekami i nogami

Andrzej Szubert: Dość tych bredni o Gazpromie i kondominium… Oczywiście że Gazprom jest gigantem. Niemcy też są od niego w dostawach gazu całkowicie uzależnione. A nikt nie mówi o rosyjskim dominium nad Niemcami. Białoruś także jest od Gazpromu zależna. A jednak Łukaszenka nie jest pionkiem Putina i prowadzi własną niezależną politykę. A nawet czasami stawia się Rosji i ją ostro krytykuje. Proszę więc nie bredzić o gospodarczej zależności od Rosji w sytuacji gdy prawie 100 % gospodarki polskiej (poza gazem) jest w żydowskich łapach.

Zbig: Drodzy czytelnicy, Jak wspomniałem, nie będę wysyłał za granicę ludzi, ich powiązań i układów, byście to mogli obejrzeć, wprost przeciwnie, sami się tu musici pofatygować i pobyć, posłuchać pooglądać, pogadać. To zrozumiecie i może do Was dotrze natura kondominium.
Plus dla Piotra za sięgnięcie do słownika i wyjaśnienie w końcu, co znaczy kondominium 🙂
Obydwaj macie trochę pecha, zeście wybyli przed 89 r., więc nie widzieliście, co się tutaj działo w czasach intensywnych “przekształceń”.

Przy czym jeszcze jedna sprawa tu wymaga doprecyzowania, mianowicie “współpanowanie” może być niemiecko – rosyjskie (i głównie takie jest, a jak wspomnielismy, inna kwestia to kto panuje nad Niemcami i Rosja), ale tym się różni od okupacji, ze jest i jeszcze jakaś część polskiego, wyrażająca się w tym, że nie przychodzą jeszcze gotowe obwieszczenia do realizacji, ale wciaz jest sejm i senat, który teoretycznie może te ich nakazay/sugestie zatwierdzać lub odrzucać, no i są wladze wykonawcze z podobnymi prerogatywami, w końcu są i obywatele, ktorzy mogą się stosować lub nie, a za okupacji “nie było gadania”. No i to ich panowanie jest ukryte zgodnie ze starm rosyjskim przysłowiem “tisze budiesz, dalsze jediosz”… Główna przykrywka to kapitalizm, globalizm i wolny rynek, w ramach którego Niemcy np. wykupili prawie całą prasę polską i wprowadzają nowe tytuły, mające wykończyć te, które nie poddają się wykupowi.

Poniższe zdanie “Absurdalność i oszustwo domniemanego kondominium to nie tylko sprawa domniemanych wpływów rosyjskich. ” świadczy o kompletnym odrealnieniu i nieliczeniu się z elementarnymi faktami, a już ewidentnym dowodem kondominacji jest najwyższa cena gazu w Europie, jaką płaci Polska ze wszystkich gazobiorców – znaczy się, ze choć Rosja jako dostawca gazu jest dominująca w Europie, to jednak nad Polską całkowicie panuje, a gaz z Rosji pokrywa co najmniej 50% zapotrzebowania polskiego – dokładne dane tu:

“W 2011 r. całkowite zużycie gazu ziemnego w Polsce wyniosło, według danych pozyskanych w toku przeprowadzonych cyklicznych badań monitorujących, 14 380,99 mln m³. Dostawy gazu z zagranicy w ilości 10 915,28 mln m³, uzupełniane były gazem pochodzącym ze źródeł krajowych w ilości 4 329,42 mln m³, co stanowiło blisko 30% całkowitego zaopatrzenia kraju w gaz ziemny. Całkowite dostawy gazu z zagranicy w 2011 r. obejmowały import z kierunku wschodniego oraz dostawy wewnątrzwspólnotowe z Niemiec i Czech, przy czym istotną ich część stanowił import z kierunku wschodniego, realizowany w ramach długoterminowego kontraktu zawartego w 1996 r. pomiędzy Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem SA (PGNiG SA) a OOO „Gazprom eksport”. Na podstawie tego kontraktu zakupiono 9 335,54 mln m³ gazu ziemnego, co stanowiło ok. 85% całkowitego importu tego surowca na terytorium Polski. Import ten uzupełniany był dostawami z Niemiec i Czech. Wielkość sumaryczna tych dostaw, realizowanych w ramach umów wyniosła 1 579,74 mln m³, co stanowiło ok. 14% całkowitego przywozu gazu na terytorium Polski.”
http://www.ure.gov.pl/pl/liberalizacja-rynku-ga/4589,Przedstawiamy-charakterystyke-polskiego-rynku-gazu.html

Będąc w tami stopniu uzaleznieni od importu gazu z Rosji twierdzenie o gospodarczym kondominium jest całkowicie uzasadnione, co potwierdza fakt wymuszenia na nas takiej najwyższej ceny. I już mi się nie chce szukać danych o ropie i rurociagu “przyjaźń”, ale pewnie jest podobnie. Dość powiedzieć za ogromna cześć przemysłu “wisi na gazie’, a ostatnio nawet zaczęto tu wpychać nawet węgiel z Rosji i chyba Australii (!!), żeby chyba rozwalić nasze kopalnie, korzystając z nieskiej ceny rubla.`

Andrzej Szubert: Absurdalność i oszustwo domniemanego kondominium to nie tylko sprawa domniemanych wpływów rosyjskich. Wystarczy popatrzeć, jak bratnie kibuce PO i PiS wspólnie szczują na Rosję i wspierają banderowską swołocz. I jaka jest nagonka na “rosyjskich trollli” i domniemanych “szpiegów”. Wystarczy podejrzenie o szpiegostwo na rzecz Rosji i człowiek idzie do więzienia. http://www.tvp.info/17277388/podejrzani-o-szpiegostwo-aresztowani-na-trzy-miesiace-mieli-szpiegowac-dla-rosji A agenci Mossadu, CIA i NSA robią w Polsce co chcą.

Także domniemane “niemieckie wpływy” to zwykła żydowska zmyła mająca odwracać uwagę od rzeczywistego okupanta.

Akurat w Niemczech mieszkam od grudnia 1987 i napatrzyłem się na ten jewrounijny barak skolko ugodno. Niemcy są jak Polska pod żydowską okupacją. Politycznie i militarnie są wasalem USraela i Izraela.

Czym jest USrael – najlepiej wyjaśnia Carlin: https://www.youtube.com/watch?v=CyrEOFossqU

A tutaj jest o Merkel (i o Kohlu): https://www.youtube.com/watch?v=kbIA9oRuEeI

Zainteresowanych odsyłam do cykli artykułów o tym, jak Rothschildzi rozgrabili Niemcy po wojnie

Wielokrotnie słyszałem z ust kancleży i prezydętów Niemiec powtarzane jak mantrę stwierdzenie, że bezpieczeństwo Izraela jest racją stanu Niemiec.

Markel jest agentką grupy Bildergberga i realizuje jej wytyczne:

  • 1982 waren Kohl und Lambsdorff auf dem Bilderbergtreffen und nachfolgend wurde mit dem so genannten Lambsdorff-Papier als Auslöser die sozial-liberale Koalition beendet und von einer schwarz-gelben Koalition mit Kohl als Kanzler abgelöst.
  • 2005 waren Schröder und Merkel auf dem Bilderberg-Treffen (Schröder war offiziell nicht eingeladen und stand auch nicht auf der Teilnehmerliste). Unmittelbar nach dem Treffen verkündet Schröder, dass er über ein Misstrauensvotum gegen sich den Bundestag auflösen und Neuwahlen einleiten will. In der Folge wurde Merkel Bundeskanzlerin

http://www.flegel-g.de/bilderberger-deutsche-01.html

O tym jaką marionetką był Kohl świadczy fakt, że będąc kancleżem nie miał nawet pojęcia o tym, że w Niemczech istniały tajne armie NATO.

http://www.spiegel.de/spiegel/print/d-13501822.html

Po ujawnieniu ich istnienia przez Andreottiego Kohl zaprzeczał zdecydowanie istnieniu Gladio w Niemczech. Następnie ówczesny minister kancelarii H. Kohla stwierdził, że magazyny broni organizacji Gladio zostały w Niemczech zlikwidowane już w 1972 roku (o magazynach broni „samobójcy” Lembkego z roku 1981 minister gabinetu Kohla widocznie zapomniał).

http://de.wikipedia.org/wiki/Heinz_Lembke

A w grudniu 1990 tzw. rząd Helmuta Kohla podał do publicznej wiadomości, że organizacja Gladio staraniem rządu Bundesrepubliki Niemiec zostanie rozwiązana do kwietnia 1991. Tak więc tzw. rząd obiecał społeczeństwu zlikwidowanie organizacji, której istnienie wcześniej zdecydowanie zaprzeczał.

Jako ciekawostkę podam jeszcze jak było naprawdę z terroryzmem RAF – była zbrojona przez agenta niemieckojęzycznego urzędu ochrony konstytucji (przybudówki Mossadu i CIA) Petera Urbacha.

http://de.wikipedia.org/wiki/Peter_Urbach

Udowodniono mu zbrojenie “lewicowych” terrorystów, dostarczanie im nawet materiałów wybuchowych. Nie ukarano go – znalazł schronienie w USraelu. Terror RAF propagandowo zwalano oczywiście na KGB. W rzeczywistości stała za nim CIA.

Niemcy są wasalem Izraela i USraela, są pod żydowską okupacją, Media, banki, finanse, kluczowe gałęzie gospodarki, scena polityczna – wszystko to jest w Niemczech w żydowskich łapskach. Nie ma “niemieckiej polityki” – jest polityka żydowskiego okupanta Niemiec.

Brednie o niemieckich wpływach w Polsce od Michalkiewicza i powtarzającego za nim jaj papuga Brauna może kupić tylko yntelektualista z KUL-u – Zbig – i jemu podobni – podobnie zaczadzeni i ogłupieni.

PB: Od tego, co myśli “przeciętny odbiorca” (jak pisze Pani Otylia, a cytuje Ambroży Mejer poniżej), to ty jesteś expert, Zbyszku 🙂 Wg mnie,  Braun (jako wykształcony przez Prof. Miodka) ma na myśli znaczenie tego pojęcia (por. Kopaliński Słownik wyrazów obcych): współpanowanie niemiecko-rosyjskie nad Polską.
“Niemieckie” jest dla mnie oczywiste: od wieków siedlisko rotszyldziaków itd. żydłactwa do Drang nach Osten, posłuszny wypełniacz poleceń syjusiów w III Rzeszy, biegiem zaplanowanych dawno wydarzeń lider jewrounii, od czasu konfliktów na Bałkanach zbrojna pięść żydoNATO, posłuszny kundel żydobanskterii w finansowo-gospodarczych chucpach w jewropie…
Więc pytam o dowody na “ruskie” panowanie… Ty ich nie potrafisz podać ciemniakowi z zagranicy, a panowie Naczelni Gawędziarze milczą…
…Ale pochwalam stopniowe uściślanie pojęcia przez Brauna: pod żydowskim zarządem.
Teraz tylko pare dowodzików na “ruską’ agenturę w tym biznesie i będziemy w zgodzie, Panowie Braun i Miachalkiewicz.
Zelżą też pomówienia o agenturalność kandydata na prezydęta, Grzegorza Brauna.
Panowie adresaci: nie przyjęlibyśmy was do Razwiedki666. U nas obowiązuje zasada potwierdzenia info z 3 niezależnych źródeł, a gawędy przy kominkach i ogniskach do takich nie należą, choćby cytowane przez generałów drużyn szczeleckich. LOL
pozdravP — (gjen. GRU/KGB na Privislankij Kraj)
kopia: gjenjerał GRU/KGB na jewrożopu. tawariszcz Andriej Andriejewicz Szubertoff

Zbig: No to Piotrze w takim razie – “co poeta ma na myśli”? pytam Ciebie, bo Twoj adres mam, jego nie…
ja rozumiem ze zanikła znajomość łaciny w narodzie, ale kondominium to nie okupacja…

PB: Zapytaj Brauna, dla mnie jasne z wielu gawęd, co on ma na myśli. Pytanie zadała Otylia, Ambroży zacytował.
“Wszyscy wiedza”, że Polin jest pod okupacją LOL

Zbig: Piotrze, Dzieki za ciekawe rozważania, ale a’propos naszej dyskusji, ponieważ  wszyscy w majlu są pod undislosed, to może zadaj temu Panu pytanie  odnośnie tego fragmentu:
CO OZNACZA ZWROT WYPOWIADANY PRZEZ PANA GRZEGORZA BRAUNA POLSKA JEST
TO “KONDOMINIUM ROSYJSKO-
NIEMIECKIM” POD SPECJALNYM ZARZĄDEM. PONIEWAZ DLA PRZECIETNEGO
ODBIORCY OZNACZA TO OKUPACJE PRZEZ ROSJE i NIEMCY CO JEST TO
DELIKATNIE MOWIAC PROPAGANDOWA MANIPULACJA SPOLECZENSTWEM POLSKIM,
ABY DO KONCA NIE MOGLO ZROZUMIEC w JAKIEJ RZECZYWISTOSCI SIE
ZNAJDUJE.
Mianowicie pytanie byłoby takie, skąd on to wziął, że jakboby  “DLA PRZECIETNEGO
ODBIORCY OZNACZA TO OKUPACJE PRZEZ ROSJE i NIEMCY”, ponieważ Polacy  w przeważającej wiekszości znają z historii termin “okupacja”,  tak więc zrównywanie “mowy o kondominium” z okupacją “JEST TO  DELIKATNIE MOWIAC PROPAGANDOWA MANIPULACJA SPOLECZENSTWEM POLSKIM,”  by zacytować własne słowa autora…
Czy uważa on Polaków za głupków,którzy “kondominium” tłumaczą  sobie przez “okupację”, czy Brauna za ograniczonego, ktory  zamiast  “okupacji” uzywa “kondominium”?
Więc moze faktycznie zadać G.Braunowi to pytanie i poczekać na  odpowiedź, zamiast mu coś podstawiać, czego on nie mówi?

PB: Wszystko zaczyna się składnie układać. Srule zwalają winę na swe ofiary: syjohitlerowcy i ich następcy — na Niemców, Polaków, chrześcijan,  żydoneokony USraelskie — na muzułmanów, oliparchat na Ukradlinie i w Polin — na ruskich, neo-frankiści i neo-donmeh — na rządy, które sami globalnie instalują na zgubę narodów…

Ambroży Mejer: Grzegorz Braun – kandydat na prezydenta Polski – pod rozwagę

Zdzisław Jankowski: Kiedyś, nie była okupacja sowiecka, tylko opieka sowiecka, która była gwarantem ziem odzyskanych i ochrony dorobku Polaków. Obecnie przeszliśmy pod niewolę żydowsko niemiecką degradacji i grabieży majątku. Tak zniewolono Naród Polski na naszych oczach, kosztem zagłady państwa. Dziękuję.

PB: To też możliwe, tylko gdzie dowody? “Sowieci” to nie Rosjanie tylko żydłactwo i ich szabas-goje łapiący ochłapy. Przekręt myślowy (już patologiczna choroba narodowa, co widać z zastępów przybywających na pomoc narodowym guru) polega na tym, że mafia żydłacka utworzyła i kontynuuje w Polin struktury zbrodnicze i nazywa je ‘ruskimi’ poprzez agentów wpływu: Michalkiewicz, Braun, Nowaki… To samo srule zrobiły z Ukraińcami = dowody (a nie szuflowanie łajna byczego!) tutaj:

[POLAK MUSI ZNAC] “Ugrupowanie Ukraina”


Nie mam wątpliwości, że chodzi o odgrzewanie rusofobii (jak żydo- i słowianofobi w Niemczech syjo-hitlerowskich) = wystarczy zapytać przeciętnego Polaka, co rozumie przez pojęcia: sowiecki, Katyń, razwiedka. Naród demonizuje się przed głównym atakiem nań — to wniosek z badań nad ludobójstwem, nie mój; sprawdził się na Ukradlinie po Majdanie, a wy duraki robicie to samo w Polin, obnosząc się z ‘wiedzą’ spekulacyjną LOL
Więc będą te dowody czy nie? Panowie uczciwki intelektualne, zbadajcie się… Daniłow mówi o stwierdzeniu masowej choroby umysłowej u Ukraińców:

[POLAK MUSI ZNAC] “Ugrupowanie Ukraina”


Ze mnie idioty nie zrobicie 🙂

Krzysztof: Jest Pan Piotr inteligentnym, wiec zaprzeczanie, że Sowieci posłużyli się poprzednią struktura okupacyjną, więcej, nie załączanie załącznika “polskojezyczni” i nie rozsyłanie odpowiedzi nie udzielonej tylko odpowiadanie, nie na temat dowodzi, nie posługiwaniu się rozumem, prawdą, sumieniem, tylko propagandą, kłamstwem. Tak czuję, dalsze dyskusje na tematy które podałem i Pan ich nie rozumie, są do dyskusji oczywiście ale nie z Panem Piotrem, chyba, że będziemy dyskutowali prawdziwie.

Andrzej Szubert: Gdzie jest kurwa ta ruska razwiedka…

PB: Tezę o “kondominium niemiecko-rosyjskim” wyznajesz ty, więc nie mój obowiązek udowodnienia. Za to próbujesz dykredytować mnie “obcością”? Ewidentnie, poza gdybaniem i powoływaniem się na zaindoktrynowaną demagogię, nie masz ty ani twoi guru rzeczowych argumentów na istnienie razwiedki ruskiej i jej “kondominium” w Polin.

Przypomina mi to Polaka-dyskutanta u Prof. Busby, po stwierdzeniu przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej, że Fuku jest kilka razy gorsze niż Czarnobyl. Polak ten zaprzeczył temu faktowi. Busby zapytał skąd on wie? Polak odparł, że wiadomo jak zacofani technicznie są ruskie, on przecie żył w komunizmie, więc Czarnobyl musiał być gorszy. Paru Polaków e-złajało mnie nablogu, że co ja wiem, która katastrofa gorsza, skoro nie było mnie wtedy w Polsce… oni byli i wiedzą!

Reprezentujesz podobny standard, Zbyszku. Gdybać może każdy… niemiałbym pretensji, gdybyście mówili w kategoriach prawdopodobieństwa. Pytam więc jak Szubert:
Gdzie jest kurwa ta ruska razwiedka…

To co robicie, to oszustwo intelektualne! Nawet Ozjasz Goldberg (JKM) próbuje to prostować:

Żydowska triada Braun – Michalkiewicz – JKM

Podśmichuj się — ze swoich guru: ja bez podkładki faktycznej nie twierdzę. Naród został odgłupiony, jak to nazywasz orwellowsko — ‘wiedzą” spekulacyjną. LOL
I nie insynuj. Kiedy Michalkiewicz ma rację, przyznaję ją (np. ws. przekrętnych restytucji dla sruli).

Mam dać spokój polactfu, że dało się nabrać hasbarze (i Watykanowi) na kłamstwo bałkańskie, a dziś połyka łgarstwa o Rosji?
A ty, poza “byciem na miejscu”, Zbyszku? —
“Po co sie bawic w takie rzeczy, i tak cala ta wiedza jest mocno spekulacyjna, jesli nie ma sie dostepu do danych z wierchuszki i nie wiadomo, jakie są dokładnie układy na szczytach władzy, jakie “dile” kto z kim i za co porobił…”
Następnie zaprzeczasz sobie:
“trochę mi zalezy na tym, byś znał pewne fakty z polskiego życia, a ton twych komentarzy wskazywał, ze chyba nie znasz za dobrze. bRAUN CZY KTOKOLWIEK  inny, mowiąc o kondominium, mówi rzeczy oczywiste dla każdego bardziej obeznanego z sytuacją w PL, ale powtarzam – kwestia tego, co on z tym robi, jak to interpretuje, ew. do czego próbuje/chce wykorzystac.
Dlatego pisałem, ze na tym się nalezy skoncentrować, a nie na faktach, które są jakie są i każdy je zna. Ty je uzupełniasz w istotny sposób od strony studiów, ktore przeprowadziłeś i opublikowałeś, ale to nie powód, by negować to, co niemal wszyscy bardziej zorientowani wiedzą.”

Jeśli tak oczywiste są jakieś fakty w Polin, to czemu nie podać “obcym” nieukom, nie mówiąc o większości narodu, karmionej jak piszesz papką? Owszem zostałi agenci i bossowie GRU/KGB na Provislanskij Kraj, ale żydosowieccy, z którymi nie sądzę, by Putin miał coś wspólnego, skoro to właśnie tacy biorą udział w żydo-podchodach pod Putina i Rosję narodową.

Układy o gaz spoza Rosji były możliwe i za grand rusofoba Kalksztajna, a żydobanksteria równie chętnie dawała lichwiarskie pożyczki. Więc czemu dopiero za “agenta” komoruskiego? Mnie wygląda to, jak pisze Szubert, na wykalkulowane podłożenie się pod umowę gazową, by mieć amunicję na przyszłe skłócanie.

Taa… pachnące farbą “struktury atlantyckie”… kiedy i kto zaplanował jest w linku, który podałem w porzednim komencie. Wolisz gawędy przy ognisku?

Taa… Wiki opanowała ruska razwiedka i obciąża siebie “inwazją na Krym”.

Grabienie ziemi z licencji na szczelinowanie: srulom obojętne, na jakiej ziemi uprawiać będą GMO dla gojów, a im bardziej zatruta tym lepiej — wzmocni działanie roundupu. Ponadto, każde opuszczone gospodarstwo przy terenie licencji (ale nie na nim), np. z powodu zatrucia wody, to więcej ziemi dla GMOnsanto.

Jeśli kanadyjska wieprzowina była ok dla Rosjan w cenie i jakości, to i jabłka… Polskie są wyśmienite — aż “ruskie” GMOnsanto wtranżoli się do Polin nie tylko z paszami. Tu w Brytyjskiej Kolumbii wprowadzili już jabłka GMO, zapowiadają inne owoce. A kosztowałeś te z Ontario, Quebec? Zapraszam, szlabanu w Kanadzie jeszcze nie masz LOL

Zbig: Piotrze, Ale ja ci wyraźnie napisałem, że tylko stwierdzam pewne fakty, natomiast dowodów musisz poszukać sam- np. popytać innych, samemu przyjechać, itp.
Oczywiscie poniewaz nie mam wszechwiedzy i dokładnej oceny, w jakim stopniu to wszystko ma miejsce, to mozna tu wątpić co do zakresu czy “intensywności” faktów…
Może jest jakaś nasza rodzima mafia węglowa/paliwowa/surowcowa poza dominacją dawnych układów wsi/gru? Kto wie? Moze dawni “towarzysze broni” podzielili się z kimś kawałkiem tortu? Bo nie mogli przełknąć całego? Są np. “obcy” właściciele stalowni, np.  taki zdaje się Hindus Mittal – może on sobie dostarcza własnymi kanałami wegiel i rudy żelaza? Może z jakichś własnych kopalni poza Polską? I sprzedaje stal swoim innym frmom?
Kto wie… Ja nie..
Michalkiewicz ma wiele racji w róznych sprawach, w innych pewnie się myli, ale wy go opacznie interpretujecie w tym, w czym ma rację, wiec już szkoda o tym dyskutować, zdaje się o tym kiedyś z AS-em też dystkutowaliśmy.

Chyba że kremlowska razwiedka opanowała Wiki, rejestr górniczy, GUS itd. Czy nie Panie Radaktorze Naczelny Gawędziarzu? Mowisz o sobie? 🙂
Może i opanowała, jak w czasie “zimnej wojny”, kiedy różne wpływy i agentura działały w USA. To taka tam wiki to pestka, zeby tam wsadzić jakiegoś swego kontrolera…

“Struktury atlantyckie” to sobie dopiero raczkują od kilku/-nastu lat, a te zakorzenione od ponad 70 lat – masz pewność, ze zostaly wykorzenione?

trza udowodnić… i koło gawędziarskie zamyka się. Jakich dowodów trza?! – wykrzykną patryjoci. Przecie każdy wie… tylko nie ci za granicą… Po co sie bawic w takie rzeczy, i tak cala ta wiedza jest mocno spekulacyjna, jesli nie ma sie dostepu do danych z wierchuszki i nie wiadomo, jakie są dokładnie układy na szczytach władzy, jakie “dile” kto z kim i za co porobił… Wiec darujmy sobie retorykę…

Tak działa masowe pranie mózgów Polaków (z którego mamy lepszą  szansę
być wyłączeni za granicą). no i z polskiej rzeczywistości też 🙂

Tak działaja media, jak ktos sie im poddaje, ma problem.
Daj juz spokój z Serbią, Jugosławia/Bałkany ma swoje problemy, my swoje. Moze i taktyke maja podobną, ale co nas obchodzi pranie mozgów mas, jak my poszukujemy prawdy.

Czyli już nie niemiecko-rosyjskie kondominium, a niemiecko-rosyjsko-chinsko-czeskie!? Cos ci sie pomyliło, z faktu, ze takie imperia istnieją nie wynika, ze zaraz jestesmy ich kondominium, jeszcze by pewnie z kilka innych się znalazło, indyjskie, muzulmanskie, brytyjskie i kazde usiluje zdobyc jakies wplywy w kazdej czesci swiata. A u nas najwiekszy wplyw maja sasiedzi i nasi “krajanie” ktorzysobie Polin upatrzyli dawno, dawno temu 🙂

Polska nie musi importować gazu z Rosji, jasne, zaimportujmy sobie z pernambuko, będziemy wozić w foliwoych workach skuterami wodnymi 🙂  a Rosja nie musi jeść  jabłek. Pewnie tez moze i z pernambuko 🙂

produkuje je w nadmiarze wiele krajów, nawet zimna
Kanada. W jakiej cenie? I jakiej jakości są te jabłka? Takie jak te tam zielone holenderskie preparaty do znalezienia w smarketach? Wiadomo, ze Polskie są najlepsze i jesteśmy swiatowym potentaem, producentem nr 1 – wszyscy się biją, zeby miec jablka z Polski. Nawet w Brazylii, która ma mnóstwo swych owoców tropikalnych uchodzą za przysmak…

Jak to Polska ma “swój” gaz?! Przecie Ruscy nie pozwalają, bo jestesmy kondominium od 70 lat… A i teraz inni, bo wykupili koncesje i zamknęli interes na głucho… Po co im konkurencja, jak wydobywają gaz u siebie? Polski gaz byłby WSZYSTKIM nie na rękę…
A ich agentury posłusznie wykonuje polecenia…
Nie wiem, czy wiesz, ale w 1970 tych byliśmy niezalezni co do gazu i ropy w sensie samowystarczalni – a potem zaczela sie zależnośc od Rosji i tak zostalo…
Aha – możesz wyjaśnić, po co by mieli zawładywać zniszczoną i spustoszoną ziemię?
No chyba, zeby tam jeszcze coś innego wydobyć…

Dalej chcesz negować oczywiste dla kazdego zyjacego w kraju fakty – no to powodzenia 🙂

jakie szkalowanie?! jaka zgraja?!
Chłopie, ja ci pisze o podstawowych faktach, jak widzę, ze zaczynasz odlatywac pisząc o polskiej rzeczywistości dla Polaków i przestajesz być wiarygodny, to i ludziska zaczynają dumać, o co Ci tak naprawdę chodzi?

Mozesz sobie coś wymyślac i próbować to wcisnąc ludziom, ale jest to z góry skazane na niepowodzenie. A jak to ktoś łyknie, to tylko łykacz papki medialnej, bo jemu jest wszystko jedno, co łyka, byle cokolwiek było…

Odezwałem się teraz bo trochę mi zalezy na tym, byś znał pewne fakty z polskiego życia, a ton twych komentarzy wskazywał, ze chyba nie znasz za dobrze. bRAUN CZY KTOKOLWIEK  inny, mowiąc o kondominium, mówi rzeczy oczywiste dla każdego bardziej obeznanego z sytuacją w PL, ale powtarzam – kwestia tego, co on z tym robi, jak to interpretuje, ew. do czego próbuje/chce wykorzystac.
Dlatego pisałem, ze na tym się nalezy skoncentrować, a nie na faktach, które są jakie są i każdy je zna. Ty je uzupełniasz w istotny sposób od strony studiów, ktore przeprowadziłeś i opublikowałeś, ale to nie powód, by negować to, co niemal wszyscy bardziej zorientowani wiedzą.

PB: Może mi się zdaje, ale przynajmniej na podst. dowodów, które Zbyszku nadal dajesz. Widzę że poważnie zaraziłeś się michalkiewszczyzną. Lubię Amerykanów i Kanadyjczyków, bo na takie bzdeczenie bez konkretów mówią bullshit! = gówno bycze!
Chyba że kremlowska razwiedka opanowała Wiki, rejestr górniczy, GUS, zarząd budowy gazoportu…. Czy nie Panie Radaktorze Naczelny Gawędziarzu? Co by było niezwykle dziwne w Polin znajdującym się w “strukturach atlantyckich”. Raczej spodziewałbym się odwrotnego – fałszowania dokumentacji itd. na niekorzyść Rosji, żeby ją żydo-pogrążać.
Teoretycznie możliwe, tylko trza udowodnić… i koło gawędziarskie zamyka się.

Jakich dowodów trza?! – wykrzykną patryjoci. Przecie każdy wie… tylko nie ci za granicą… LOL Tak działa masowe pranie mózgów Polaków, z którego mamy lepszą szansę być wyłączeni za granicą. Rozpuścić kłamstwo 1000 razy, wytworzyć “opinię publiczną” na podst. emocji. A potem jak kto nie podziela tej opinii, to wróg narodu i ludzkości.
Tak dokładnie wyprali mózgi globalnie przeciw Serbom przed i podczas srulo-rozwałki Jugosławii. Podobnie próbowali z Ukrainą, tylko że poza częścią durną ukraińską, było w świecie już mniej frajerów na hasbarę. Oczywiście najłatwiej, podobnie jak z Serbami, chwycili to srulo-gówno Polacy!

gazoport niedokonczony wciaz…

Ale ma waadzę razwiedka! Putin podłożył ostatnio pęknięcie w zbiorniku: http://www.polskatimes.pl/artykul/3771995,gazoport-w-swinoujsciu-z-peknietym-zbiornikiem-na-pewno-nie-zostanie-uruchomiony-w-tym-roku,id,t.html

a zakontraktowany gaz z Kataru może okazać się znacznie droższy od ruskiego, a włoską firmę budującą gazoport może przejąć Gazprom LOL

Przeszedłeś samego siebie:
te dane wzięte z rocznika GUS są dla naiwnych 🙂 A nawet opierając się na nich widac, ze Rosja mając w gestii te surowce nie będzie handlować sama ze sobą, tylko sprzedawać je za dulary i ełra. Podsumowując: faktu gospodarczego kondominium nie ma co dyskutować, bo o faktach się nie dyskutuje, można tylko w różny sposób je interpretować. USA, Niemcy wraz z UE czy Rosja i Chiny to “imperia” i działają w ramach własnych interesów, a temu się nie ma co dziwic. Tak samo temu, ze podporzadkowują kraje poprzez własna ageturę, a jak trzeba to i wojnę w różnych wydaniach.
Czy są tym samym naszymi wrogami? Kwestia interpretacji. Jak nas za bardzo doją, można to tak interpretować, bo nie jest to zbyt przyjazne z ich strony. Nieprawdaż?
Przyjaciele się nie doją, tylko sobie pomagają.
Czyli już nie niemiecko-rosyjskie kondominium, a niemiecko-rosyjsko-chińsko-czeskie!?
GUS używa PLN, USD i EUR w statystykach zbiorczych. Polsce sprzedawała Rosja gaz za jabłka i in. towary (balansowanie handlu zagranicznego, w interesie obu stron).
Polska nie musi importować gazu z Rosji, a Rosja nie musi jeść jabłek z Polin, bo produkuje je w nadmiarze wiele krajów, nawet zimna Kanada. Polska ma swój gaz — łupkowy, więc na co czeka podczas gdy żydo-korporacje pchają się drzwiami i oknami, by zniszczyć Polskę szczelinowaniem i zawładnąć ziemią przy okazji licencji?
“Fakt gospodarczy” kondominium niemiecko-rosyjskiego… “nie ma co dyskutować”== bo to bzdeta bez pokrycia w faktach.
Przyjaciele nie szkalują się bezpodstawnie, nie dołączają do wrogiej zgraji…
Odezwij się, gdy spoważniejesz.

Zbig: Piotrze, Niczym nie przesiąkłem, zdaje ci się…
[…] łająją mnie za rzekomą nieznajomość realiów Polin,  bo mieszkam poza.
Dokładnie tak jest – polityczne możesz znać, bo mniej wiececej sa wszedzie podobne, o czym wiesz, a roznią sie lokalnymi szczegółami. Ale gospodarka to trochę co innego.

[…] Rosja kontroluje dostawy gazu…
U nas akurat Rosja własnie…

Każdy dostawca to robi, a cenę gazu “wynegocjował” durny kalksztajn i popisdzielcy.
‘Wynegocjował” pod dyktando kontrolera – monopolisty, jak wszedzie…

Polin było dla Rosji krajem wrogim, więc po co kupili gaz od Rosji, za taką cenę, kiedy mogli zawrzeć umowy z kim innym — gazu na świecie wbród…
pewnie, tylko jakoś go skąds trzeba dostarczyć, a gazoport niedokonczony wciaz…

[…] Także w tym temacie nikt nie podał dowodów.
kazdemu zycie miłe 🙂

Wg Wiki (kontroluje ją hasbara) licencje na eksploatację łupków w  Polin mają kompanie tzw. zachodnie, czyli żydobanksterskie;
Kto je ma ten je ma… 😉 Kto to wie, kto je ma?

[…] Wiec podaj dowody na swe tezy, jeśli chcesz być poważnie traktowany.
I wzajemnie. Od czasów Goedla wiemy, ze są zdania prawdziwe, na które w danym systemie nie ma dowodu 🙂

Co do”podziału” między firmy niemieckie, francuskie, izraelskie itd.
[…] te dane wzięte z rocznika GUS są dla naiwnych 🙂 A nawet opierając się na nich widac, ze Rosja mając w gestii te surowce nie będzie handlować sama ze sobą, tylko sprzedawać je za dulary i ełra.
podsumowując: faktu gospodarczego kondominium nie ma co dyskutować, bo o faktach się nie dyskutuje, można tylko w różny sposób je interpretować. USA, Niemcy wraz z UE czy Rosja i Chiny to “imperia” i działają w ramach własnych interesów, a temu się nie ma co dziwic. Tak samo temu, ze podporzadkowują kraje poprzez własna ageturę, a jak trzeba to i wojnę w różnych wydaniach.
Czy są tym samym naszymi wrogami? Kwestia interpretacji. Jak nas za bardzo doją, można to tak interpretować, bo nie jest to zbyt przyjazne z ich strony. Nieprawdaż? Przyjaciele się nie doją, tylko sobie pomagają.

Andrzej Szubert: Tylko ktoś niepoważny cenę gazu łączy z “kondominium” i gospodarczą zależnością od Rosji. Zbig jest po prostu ślepy. Co do samej tej ceny – z tego co wiem to najpierw Kalksteiny, a potem Pawlak “wynegocjowali” możliwie najwyższą cenę. Gazprom proponował nawet cenę niższą, ale Kalksteiny, a po nich Pawlak nie godzili się na cenę niższą i chcieli płacić więcej. Dlaczego? Była to zagrywka pod żydowski Chevron. Chodziło o to, aby propagandowo skarżyć się, że Rosja z nas zdziera pieniądze za gaz, bo jest naszym “wrogiem” i że z tego powodu należy nastawić się na eksploatację łupków – aby zdobyć “suwerenność energetyczną”. Tak to Kalksteiny i Pawlak służyli żydowskiemu Chevronowi.

Andrzej Szubert: Mam pytanie do Brauna: czy tak postępuje ruski agent?
Nawet rebe rydzykowe media potępiają chrabjego do bulu Komorowskiego za to co zrobił ostatnio w Kijowie:
http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/135017,bezowocna-wizyta.html?d=1
Czy “ruski agent” tak gorliwie i bezwarunkowo wspiera ślepo antyrosyjską bandycką juntę kijowską – durniu dezinformatorze agencie wpływu Braunie?

Andrzej Szubert: Husarzu – odbiło Ci? Braun na pierwszym miejscu stawia żydogenną “wiarę” i kk. Polskąę dopiero po nich. A nie można dwóm panom służyć. Jako katolik powinien Braun znaś ten cytat z jewangelii. Kosmopolityczny kk nie ma z polską racją stanu nic wspólnego. A dla Brauna to priorytet. Braun kolportuje żydowską propagandę o rosyjsko-niemieckim kondominium, aby zatuszowaś fakt że Polska jest pod okupacją żydowską i służy interesom żydo-banksterów i Izraela.

W brednie o Komorowskim jako domniemanym ruskim agencie tylko kompletny idiota może wierzyć. Wystarczy popatrzeć, jak gorliwie chrabja do bulu Bronek wspiera banderowską swołocz w Kijowie:
Czy tak postępuje ruski agent?
2prosieta
Więc nie pieprz farmazonów o Braunie pracującym dla Polaków. On pracuje dla Watykanu i żydo-propagandy.
Ponadto idiota bredzi o “Smoleńsku” głupoty, nakręcając kult Kalksteina. Jeśli szuka zamachowców, to niech pod lupę weźmie Mossad i CIA. Tam znajdzie odpowiedź. A nie u Arabskiego – skądinąd też żydowskiego agenta.
Jeśli nie masz pojęcia o żydowskiej propagandzie, to nie zabieraj głosu. I nie kreuj agenta Baruna na służącego Polakom.
Idę o zakład, że poprosi on przed II turą farsy (jeśli do niej dojdzie), aby jego zwolennicy głosowali na kandydata żydo-PiSu. Bo on sam w sumie jest duchowym pisdzielcem. I tylko po to startuje, aby później przkonać jego garstkę sympatyków do głosowania na kandydata Kalksteina.

PB: Opuściłem kraj i dzięki Bogu nie jestem faszerowany tą propagandą, którą i ty przesiąkłeś, Zbyszku. Często słyszę podobne o rzekomym podziale polskiej gospodarki, a zamiast podać dowody, korespondenci łająją mnie za rzekomą nieznajomość realiów Polin, bo mieszkam poza.
Bedąc w 2009 w Polin na kampanii przeciw H1N1, potem po 10 IV i przed wybiurami do KneSSejmu, Polacy z Polin pisali mi do Kanady m.in., że Rosja kontroluje dostawy gazu… Każdy dostawca to robi, a cenę gazu “wynegocjował” durny kalksztajn i popisdzielcy. Polin było dla Rosji krajem wrogim, więc po co kupili gaz od Rosji, za taką cenę, kiedy mogli zawrzeć umowy z kim innym — gazu na świecie wbród…
Mówiono mi też z histerią o rzekomym zawładnięciu polskimi łupakami przez Rosję. Także w tym temacie nikt nie podał dowodów. Wg Wiki (kontroluje ją hasbara) licencje na eksploatację łupków w Polin mają kompanie tzw. zachodnie, czyli żydobanksterskie; wiadomo, że 150 głównych korporacji = 80% gospodarki globalnie, jest w ich rękach. Fakt nie fikcja ani gawęda: http://piotrbein.net/2012/02/12/147-transnationals-run-the-world-economy/
Wiec podaj dowody na swe tezy, jeśli chcesz być poważnie traktowany.
Co do”podziału” między firmy niemieckie, francuskie, izraelskie itd. = wszystkie w końcu podlegają żydobanksterii a nie Rosji. Np. ‘francuskie’ sieci hipermarketów są w rękach tamtejszego żydłactwa.
Jeśli jest jakiś handel z Rosją, to tylko na tyle, ile nie potrzeba danego towaru żydłactwu. Wiec dziękujmy Bogu, że Rosja potrzebuje polskie produkty i surowce – inaczej jak płacić za gaz?!… Zbanowanymi jabłkami z Polin pośrednik (żydłacki na Bialorusi?) spekuluje tak bezczelnie na rynku rosyjskim, że Putin jest zdegustowany cenami (patrz niedawna jego prasówka).
Ale co za problem — tak jak Putin wykorzystał sankcje żydozachodu, by odzyskiwać majątek narodowy z łapsk oliparchów i wzmacniać gospodarkę Rosji, Polin może przekierować umowy na jablka np. do Canady i USA czy Francji (gdzie jest ich nadmiar), kupować gaz od Izraela czy żydoSaudyjskiej Arabii, a kopaliny eksportować też tam, gdzie ich niepotrzebują.

Wg GUS, w 2012 obroty Polin wyniosły:
– import: 66% z krajów OECD, 16% z Europy Sr.-Wsch. w tym Rosja
– eksport: 80% i 10%, odpowiednio

Trzy największe kraje pod wzgl. obrotów  z Polin w 2012:
– import: ogółem 198463,4  mln US$ — Niemcy 21,3%, Rosja 14,0%, Chiny 8,9%
– eksport  ogółem 184660,6 mln US$  — Niemcy 25,1 %, W. Brytania 6,8 %, Czechy 6,3 % (czyli Rosja najwyżej 10% minus 6,3% = 3,7%)

“Kondominium” kuźwa… chyba w kurzym móżdżku ofiary pękniętego kondona.

Zbig: Piotrze, tajemnicą poliszynela w Polsce jest, ze niemal cały sektor gazowo-paliwowo-węglowy jak również handel tymi i innymi surowcami, a szczególnie rudami metali w tym stalą leży w gestii służb specjalnych ściśle współpracujących na zasadzie dawnych komunistycznych powiązań ze służbami “radzieckimi”, więc jest to ewidentny “teren” służb rosyjskich i tu nie ma żadnych wątpliwości. Tym się zapewne tłumaczy tzw. “opóźnienie” gazoportu w swinoujsciu i zapewne ruszy on wtedy, jak Rosjanie zbuduja swoją instalacje skraplania gazu ziemnego, co by od nich kupować, a nie z jakiegoś Kataru…

Ze tu dominują tu Rosjanie to swiadczy o tym cena gazu rosyjskiego, najwyższa w europie, wieksza niż dla Niemców!
Niemcy, USA, Izrael i reszta zachodu zachodu powchodziły, tj. przejęły inne sektory, np. charakterystyczne jest, ze energetyka i ciepłownictwo jest opanowywane przez Niemców, lotnictwo i zbrojeniówka przez Amerykanów, handel wielkosieciowy przez francuzów (Carrefour, Leclerc, Auchan),ale są niemieckie Lidl i Real, Praktiker, angielskie Tesco; prasa głownie w rękach “niemieckih”, ziemie wykupują głównie dla Niemców i Holendrów ‘słupy” z polskim obywatelstwem, akcjonariuszy banków możesz sobie znaleźć, itd. Izrael jest aktywny tez w farmacji (Polfa nazywa sę teraz TEVA) i chyba wodociągów, ale oficjalnie wszyscy ci nowi właściciele maja określone powszechnie znane siedziby – bazy wypadowe dla swoich działań, więc ekonomicznie faktycznie jest to jak mówią kondominium rosyjsko – niemieckie, ale zapomnieli o innych poważnych graczach, jednak ci dwaj głowni maja co najmniej 3/4 gospodarki i rynku we władaniu. Inna Kwestia, jak slusznie piszesz, to to, kto nimi wlada i na ile 🙂
No i osobna kwestia, kto kręci polityką, ale jaka by ona nie była, interesy ekonomiczne głównychh graczy są dobrze pilnowane…
Tu nie chodzi o jakas ruso czy germanofobie, ale takie są fakty, ale inna rzecz, kto i jak tymi faktami usiłuje grać.
Polska już jest prawie ekonomicznie rozebrana, stąd też rzeczywiście głupotą jest doszukiwanie się rosyjskiego zagrożenia, jak Rosja ma tu swoje dobrze pilnowane ekonomiczne interesy, więc w ogóle nie ma żadnej potrzeby militarnej interwencji. O ile Niemcy dobrze się trzymają z Rosją, nic sie nie bedzie działo, no chyba, ze się pokłócą i jeden zechce tu drugiego wyprzeć ze swoich stref wpływów, to moze być gorąco.
To tak dla ścisłości dla twej wiedzy, ponieważ opuściłeś kraj, jak wszystko było teoretycznie własnością ludu pracującego miast i wsi, a teraz ów lud, wygląda na to, ze jest coraz bardziej własnością nowych właścicieli…

PB: Pytania nie tyle bezczelne co zdroworozsądkowe. Czas, by Polacy otrząsnęli się od rusofobicznego transu, od lat zadawanego gawędami michalkiewiczowskimi i pochodną propagandą nienawiści — w myśl odwiecznej antyrosyjskiej hasbary, co nakreśliłem w rozdziale pt. Oportunistyczna nienawiść tu:

Judeocentrycy i masowe zbrodnie

Wisi to od lat, nie wiem jak możnaby krócej i jaśniej…

Historia żydłackiego rozpracowywania Ukrainy rusofobią i rękoma banderszczochów mówi to samo wzgl. naszych  braci Słowian za Bugiem… Na Bliskim Wsch. srule wychowali i zaprzęgli do swych wojen tamtejszy margines bandycki — ISIS. A niektóre oszołomy w Polin wierzą, że ISIS to robota Kremla… Srulo-korporacje z kręgu banksterskiego mają apetyt na szczelinowanie łupków pod Polską, a pojeby, zwłaszcza katolaki, twierdzą, że to Gazprom i Rosja! Co jeszcze, ło matko!?

Więc pytam również ja: jakie kondominium niemiecko-rosyjskie?! Które firmy, zasoby w Polin podlegają Moskwie? Która stolica popiera roszczenia swych ziomków do Polskiej Ziemi? Która bierze udział w holoszwindlu i kłamliwym poniżaniu Polaków? A która nasłała antifę na polskich patriotów w Dniu Niepodległości? Która jest ze W-szawą w NATO i jewrounii? Czy to W-szawa bierze udział w żydobanksterskiej wycieczce pod Rosję, czy to Rosja opanowała Polin i szczuje nią żydoZachód, hę? Która stolica służy srulobanksterii: Berlin, W-szawa czy Moskwa? Na pewno nie Moskwa, więc jak może w jakikolwiek sposób uczestniczyć w “kondominium”?

Grzegorz Braun, inni michalkiewiczowscy gawędziarze i agenci wpływu (co nie znaczy świadomi agenci!) wszyscy pracuja dla polactfa, tj. dla robienia kefiru w mózgach Polaków na rzecz sruli.

Otylia Zigman: PROSZE O JASNE WYTLUMACZENIE POLAKOM,CO OZNACZA ZWROT WYPOWIADANY
PRZEZ PANA GRZEGORZA BRAUNA POLSKA JEST TO “KONDOMINIUM ROSYJSKO-
NIEMIECKIM”.PONIEWAZ DLA PRZECIETNEGO ODBIORCY OZNACZA TO OKUPACJE
PRZEZ ROSJE i NIEMCY CO JEST TO DELIKATNIE MOWIAC PROPAGANDOWA
MANIPULACJA SPOLECZENSTWEM POLSKIM,ABY DO KONCA NIE MOGLO ZROZUMIEC
w JAKIEJ RZECZYWISTOSCI SIE ZNAJDUJE.

Husarz33: Te pytania Otylii Zigman są BEZCZELNE. G.B. pracuje dla POLAKÓW, czego Otyla nie zauważyła.
Jest ON jedynym kandydatem, którego warunkowo można poprzeć. A jeśli by zapowiedział, że zmieni konstytucję (inicjatywa ustawodawcza) to by wygrał w pierwszej turze. Obawiam się, że tago akurat NIE ZAGWARANTUJE.
KJS.  PS: www.nowapolska-w-internecie.pl

Otylia Zigman: JAKIE TO KONDOMINIUM ROSYJSKO-NIEMIECKIE??? DLA KOGO TO PRACUJESZ PANIE BRAUN??????

…………………………..

Grzegorz Braun w programie Bez pardonu

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=LlqH_e2TEd8?feature=player_detailpage&w=640&h=360]

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/