Nacjonaliści Ukraińscy kupują Karty Polaka

Nacjonaliści Ukraińscy kupują Karty Polaka

Posted On 22 kwi 2015 By : Darek Matecki Comment: 0 Tag: Blog

Kupczenie Kartą Polaka na Ukrainie – Nacjonaliści Ukraińscy kupują Karty Polaka. Koszt – 400 euro aby być Polakiem. Niedawno, w Przemyślu wybuchła afera z ukraińskimi studentami robiącymi sobie w Polsce zdjęcia z flagą UPA. Wszyscy ci studenci uczyli się w Polsce pobierając stypendia z polskich uczelni. Innymi słowy: MY – podatnicy opłacamy naukę i życie w Polsce osobom, które jawnie gloryfikują ludzi, którzy 60 lat temu wyrywali flaki polskim kobietom, dzieciom i starcom. Dzisiejsze nagłośnienie afery o kupczeniu Kartą Polaka pokazuje jak łatwo jest ukraińskim nacjonalistom otrzymać ten dokument – to jest skandal. Ukraińskie urzędy dostarczają fałszywe dokumenty a polski konsul praktycznie w każdej sytuacji musi je zaakceptować.

Jak to wygląda? W ukraińskich archiwach dokumenty o polskich pochodzeniu są fabrykowane. Czasami nawet księża wydają fałszywe dokumenty tylko dlatego, że ktoś zaczyna chodzić do kościoła… Polski konsul nie może podważać państwowych, ukraińskich dokumentów i musi je respektować. Konsul nie ma żadnych możliwości weryfikacji Kart Polaka, nie może nagle uznać, że ktoś powinien ją stracić. Dostają ją nawet osoby, które nie znają zupełnie języka polskiego i otwarcie gloryfikują UPA.

Czym jest Karta Polaka? Karta Polaka powstała aby pomóc Polakom pozostałym po II wojnie światowej na wschodzie, którzy do dzisiaj żyją w bardzo trudnej sytuacji. Inicjatywa była bardzo cenna ale moim zdaniem nic z tego niestety nie wyszło. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lecz Kaczyński podpisał ustawę o Karcie Polaka 22 września 2007, podczas III Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy odbywającego się w dniach 22-26 września 2007 w Warszawie. Karta Polaka to dokument potwierdzający przynależność do Narodu Polskiego. Posiadaczowi Karty przysługują uprawnienia wynikające z ustawy o Karcie Polaka, uchwalonej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 7 września 2007 roku. Osoba, która ma Kartę Polaka: – może bez opłat otrzymać wizę pobytową długoterminową uprawniającą do wielokrotnego przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej; – może podejmować na terenie Rzeczypospolitej Polskiej legalną pracę bez konieczności posiadania zezwolenia na pracę; – może prowadzić w Polsce działalność gospodarczą na takich samych zasadach jak obywatele polscy; – może w Polsce korzystać z bezpłatnego systemu oświaty; – może w stanach nagłych korzystać w Polsce z bezpłatnej opieki zdrowotnej na takich samych zasadach jak obywatele polscy; – może za darmo zwiedzać muzea państwowe w Polsce; – może w pierwszej kolejności ubiegać się o środki finansowe z budżetu państwa polskiego lub z budżetu samorządów gmin w Polsce przeznaczone na wspieranie Polaków za granicą. Otrzymanie Karty Polaka nie oznacza przyznania obywatelstwa polskiego, przyznania prawa do osiedlania się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ani prawa przekraczania bez wizy granic Rzeczypospolitej Polskiej.

O Autorze

Dariusz Matecki.

Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Kocham starą, zapomnianą, polską muzykę zaangażowaną politycznie. Z tej pasji zrodziła się idea stworzenia strony internetowej, którą dzisiaj możecie oglądać. Interesuję się historią Polski, polityką, kinem i nowymi technologiami.
Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/nacjonalisci-ukrainscy-kupuja-karty-polaka/

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/