[dyskusja] Czarna plama na katolicyzmie: wybicie Prusów

PB: nie bardzo wiem, o co panu chodzi
zestresowany ani nienawistny nie jestem, jak zawsze poszukuje prawdy
a ze mam pelno mejli, kontaktow od polskich szowinistycznych katolikow to i widze sprawy inaczej niz pan
krytyka katolikow jest tak samo potrzebna jak muzulmanow,  sowietow, putinowcow czy co tam komu lezy w aktualnych mejlach
przypomina pana reakcja odruch zydlactwa na krytyke syjonizmu, banksteryzmu etc. — “Nienawistnik!”

Krzysztof: Panie Piotrze, Opolczyku,  Prusie, dziękuję za list. Prusowie z prawej i lewej strony Wisły to plemiona ciążące do kultury Słowian,  uzupełnienie naszej kultury. Pomimo zaniku języka Pruskiego, Prus Wschodnich, kultura ta jest nadal w naszej słowiańskiej. Oczywiście przetrwanie kultury jest dzięki tym którzy przekazali ja zstępnym, sąsiadom. Przedwcześnie zmarłych, bez rozgłosu, zamkniętych w sobie, nikt nie pamięta.  Przyczyną jest zacietrzewienie, szukanie zwady!

Ta słabość z przyczyny pychy “mocy własnej” przegrała z miłosierdziem, przebaczaniem, pogodą ducha, Polska dusza “kupi” każdego. To cechy Chrystusa. Polscy przodkowie “Słowianie” mieli ta mądrość, od zawsze, jak od zawsze jest Chrystus, tzw. Cywilizacja Łacińska. Najtrudniej przychodzi ona Żydom, dlatego Chrystus urodził się Żydem w połowie, wśród najtrudniejszych do nawrócenia.

Dlaczego to pisze? Bo lubię Pana i czuję, że nienawiść w sercu Panu przeszkadza, to Szatan “popycha” do takich działań. Ciesze się, że pisze Pan społecznie to nadzieja na obronę przed Szatanem, który atakuje swoich przeciwników, Pan do nich należy. Życzę dalszych postępów na drodze ku Chrystusowi. Chrystus na Pana czeka również, potomka Prusów. Szkoda Prusów, nie szkoda obcej kultury Germanów, barbarzyńców, ale byli potrzebni dla szybszego naszego nawrócenia, pokochania skromności. Serdecznie pozdrawiam i życzę kilkudniowego odpoczynku, oderwania zupełnego od Internetu, to Pański holizm jeżeli się nie mylę, potrafi wyniszczać organizm. Życzę kilku dni w lesie z przyrodą, jako myśliwy znam smak przyrody w każdej porze dnia i roku!!

Krzysztof

Andrzej Szubert: Zniemczone zostały niedobitki “chrystianizacji”. Tych co stawiali opór mordowano bez litości. A na wyludnione tereny krzyżactfo sprowadzało osadników z Niemiec.

PB: zniemczeni, spolszczeni, zlitwiczeni…
ci co zbiegli, bo inni zostali eksterminowani, wybici, wymordowani, zabici, zatluczeni na smierc…
morderstwo + zniemczenie + zniewolenie = ludobojstwo wg konwencji genewskiej
katoliccy Polacy wzieli udzial w LUDOBOJSTWIE Prusow

Mieczysław Dębski: CHWILA MOMENT, TROCHĘ ZA SZYBKO, PRUSOWIE NIGDY NIE ZOSTALI WYBICI !!!

PRUSOWIE ZOSTALI ZNIEMCZENI…
W TAMTYCH CZASACH NIE WYBIJANO LUDZI TAK SOBIE, PONIEWAŻ W TAMTYCH CZASACH LUDZI BYŁO MAŁO.
PO CO KOMU POTRZEBNA BYŁA JAKAŚ ZIEMIA, JEŚLI NIE BYŁO KOMU JEJ UPRAWIAĆ ???
…………………………

Mały Wajdelota – Tomasz Zieliński https://opolczykpl.wordpress.com/2015/04/29/maly-wajdelota-tomasz-zielinski/

Prusowie – Dzieje , podbój i eksterminacja Bałtyjskiego ludu

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/