Warszawa: aktywiści zbierają podpisy za ulicą Bohaterów Majdanu

Polacy! Warszawiacy! – chcecie, żeby zajmowali skwer i stawiali pomnik w stolicy tym, którzy stali u boku wymachujących czerwono-czarnym BANDERAMI? Ukraińcy usuwajacy Polaków ze swoich stron na facebook’u rządzą w Warszawie! FundacjaOtwartyDialog https://www.facebook.com/OpenDialogFoundation i EuromajdanWarszawa https://www.facebook.com/EuroMajdanWarszawa
W inicjatywę zaangażowali się m.in. posłanka Małgorzata Gosiewska (PiS), poseł Marcin Święcicki (PO), były parlamentarzysta Unii Wolności Andrzej Wielowieyski, były minister obrony narodowej Janusz Onyszkiewicz, a także kandydatka SLD do europarlamentu Weronika Marczuk i redaktor naczelny “Krytyki Politycznej” Sławomir Sierakowski.
W czwartek przed południem Natalia Panczenko i Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog przekonywali do utworzenia w Warszawie ulicy Bohaterów Majdanu. Spotkali się z dziennikarzami na narożniku ulic Goworka i Spacerowej przy skwerze, na którym stoi pomnik ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki.

– Chodzi o niewielki, stumetrowy odcinek, gdzie nie ma żadnych adresów – mówi “Stołecznej” poseł Marcin Święcicki, były prezydent Warszawy, dziś wiceprzewodniczący polsko-ukraińskiej grupy parlamentarnej w Sejmie i koordynator polskiego zespołu ds. reform samorządowych na Ukrainie, który powstał z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego. – Chcemy upamiętnić bohaterów, którzy rok temu podczas walk na kijowskim Majdanie oddali życie za europejskie wartości. Sprzeciwili się rosyjskiej dominacji. Zbliżenie Ukrainy z Unią Europejską leży też w polskim interesie narodowym – podkreśla poseł Święcicki.
http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,106541,17958009,Czy_w_Warszawie_bedzie_ulica_Bohaterow_Majdanu__Zbieraja.html

……………………………..

Warszawa: aktywiści zbierają podpisy za ulicą Bohaterów Majdanu

Fundacja “Otwarty Dialog” zbiera podpisy, by część ulicy Spacerowej w Warszawie przemianowano na ulicę Bohaterów Majdanu. Ulicy Spacerowa leży w bezpośrednim sąsiedztwie ambasady Rosji w Polsce.

Inicjatorzy akcji chcą, by nazwę zmienił odcinek ulicy Spacerowej między Goworka a Klonową. Według pomysłodawców inicjatywa nie jest prowokacją wymierzoną w Rosję, gdyż argumentem za zmianą nazwy fragmentu Spacerowej jest sąsiedztwo pomnika ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki.

Pomysł poparł były minister obrony narodowej Janusz Onyszkiewicz, który uważa, że warto uhonorować tych, którzy brali udział w demonstracjach na Majdanie. “Inicjatywa zmiany nazwy ulicy pokazuje, że dostrzegamy tamten wysiłek” – wyjaśnił Onyszkiewicz.

Wśród inicjatorów zmiany nazwy części ulicy Spacerowej jest Natalia Panczenko – Ukrainka mieszkająca w Polsce, która w wywiadzie dla portalu NaTemat.pl powiedziała, że UPA walczyła z Polakami o niepodległość Ukrainy.

Panczenko – organizatorka EuroMajdanu Warszawa – w przeszłości wyraziła również przekonanie, że Gdańsk jest miastem niemieckim.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Organizatorka Euromajdanu Warszawa: Gdańsk to niemieckie miasto

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fwarszawa-aktywisci-zbieraja-podpisy-za-ulica-bohaterow-majdanu

Banderowcy poczuli się już tak mocni, że zmieniają polskie miasta.

Nie, to nie żart, autentycznie w Polsce działa Ukro Nazistowska organizacja, występująca pod śliczną nazwą “Otwarty Dialog”. Pod tym uroczym szyldem funkcjonuje UPA-iński lobbing im. Stepana Bandery którego zadaniem jest maksymalne osłabienie Państwa Polskiego, a w perspektywie długoterminowej rozbicie Lachi. Brzmi jak jakaś Teoria Spiskowa? “Otwarty Dialog” właśnie zażądał zmiany nazwy ulicy w Warszawie na “Ulicę im. Bohaterów Majdanu”. Przypominamy, że właśnie w tej chwili w Kijowie rozkręca się Majdan przeciwko Majdanowi, tworzenie ulicy “Bohaterów (!!!) Majdanu” to tak jakby zrobić we współczesnej Polsce Styropianowej ulicę im. Polskich Emigrantów. Jeszcze jedna sprawa, w “Otwartym Dialogu” działają tak wybitne jednostki jak chociażby Natalia Panchenko, rodowita UPA-inka, gloryfikatorka zbrodniarzy z OUN-UPA oraz SS Galizien. Niedawno dowaliła, że UPA wraz z Polakami walczyła na Wołyniu przeciw komunizmowi oraz, że Gdańsk przed wojną był miastem niemieckim i Niemcy mieli prawo wejść do Polski w 1939-tym roku. Gratulujemy POPIS-owi takich “Przyjaciół”.

++++++++++++++++

Schetyna chce umieszczenia daty zniesienia wiz Schengen dla obywateli Ukrainy w deklaracji końcowej szczytu w Rydze
http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fschetyna-chce-umieszczenia-daty-zniesienia-wiz-schengen-dla-obywateli-ukrainy-w-deklaracji-koncowej-szczytu-w-rydze

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/