Wzór do naśladowania: czynnik społeczny ws. sądowej Andrzeja Dziąby

Andrzej Dziąba do Otylia Zigman,  DemokracjaUSA,  CZERWONY KORSARZ, Piotr Bein,  Andrzej Szubert, Kazimierz Styrna,  Krzysztof Dmowski , Grzegorz Niedźwiecki,  Darek Komorowski,  Tadeusz Dworzyński,  Kazimierz Buskiewicz, KEKUŚ ZBIGNIEW,  Konrad Krzewski, Druknet, Urszula Zych,  “w.szy Gazeta.pl”, Leopold Żurowski
Drodzy Przyjaciele! Bardzo Wam dziękuję za pomoc, jaką mi okazaliście, abym mógł przyjechać do sanatorium w Szczawnie – Zdroju, spokojnie się leczyć i bezpiecznie wyjechać. Dzisiaj kończy się mój tutaj pobyt.
Proszę Was o dalsze wsparcie mich zmagań z bezprawiem i niesprawiedliwością w Polce. Po powrocie do domu dam o sobie znać i powiadomię o dalszych działaniach. Bądźcie ze mną i ze sobą w kontakcie. Pozdrawiam — Andrzej Dziąba.

Sławomir Ziembiński:  LIST OTWARTY,  GDAŃSK 24.02.2015 r.

PAN  BRONISŁAW KOMOROWSKI, PREZYDENT RP

Popieram LIST OTWATY  pana ANDRZEJA DZIĄBY członka fundacji SLAWPOL załaczony poniżej. [nie załączono -PB]
Rozumiem jego rozgoryczenie i utratę wiary w POLSKI WYMIAR NIE SPRAWIEDLIWOSĆI , bo jak można inaczej nazwać doświadczenia pana ANDRZEJA  w PROKURATURZE I SĄDOWNICTWIE!?

WNOSZĘ DO PANA PREZYDENTA O UŁASKAWIENIE  ZNANEGO NAM ZE SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI SPOŁECZNEJ PANA ANDRZEJA DZIĄBY SPONIEWIERANEGO PRZEZ PROKURATURĘ I SĄDY,  BO JAK MOŻNA ROZUMIEĆ ZROBIENIE JEDNEMU CZŁOWIEKOWI 18 SPRAW SĄDOWYCH ,  JAK W KSIĄZCE” PROCES”  FRANZA KAFKI!?

Ja sam doświadczam  podobnych działań w stosunku do mojej osoby – ostatnio Sąd Apelacyjny w Gdansku utrzymał w mocy WYROK Sądu Rejonowego w Gdańsku  skazujący mnie na prace społeczną  20 godz.miesięcznie przez pół roku na rzecz miasta Gdańska – mnie działacza społecznego!  Prezydenta – wolontariusza FUNDACJI GOSPODARCZEJ BEZROBOTNYM SŁAWPOL WOLNA  PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ GDAŃSK – BYDGOSZCZ.
Sprawa ta zaczęła sie dwa lata wcześniej , kiedy to www.trójmiasto.pl  napisało w temacie swojego artykułu , że …jestem karany sądownie a następnie w innych publikacjach pisano o mnie nieprawdę i szkalowano mnie publicznie – podałem  www.trójmiasto.pl trzykrotnie do PROKURATURY o naruszenie dóbr osobistych i wizerunku www.fundacja-slawpol.eu.Prokuratura Rejonowa i Okregowa trzykrotnie umorzyła postępownie!
Cala nagonka medialna zaczła sie na mnie po konkursie na Gdańskiego PIRATA w  którym to  ja odmówilem udziału i w Telekspresie powiedziałem  ,  że jestem sternikiem morskim i od roku już CZERWONYM KORSARZEM  a  w  fundacji SŁAWPOL realizujemy projekt budowy  dużego żaglowca na którym powstanie KORSARSKA SZKOŁA POD ŻAGLAMI ,  której to celem jest edukacja morska i rozsławianie POLSKICH TRADYCJI MORSKICH !!
Dodałem jeszcze,  że
PREZYDENT GDAŃSKA PAWEŁ ADAMOWICZ NIE POWINIEN ORGANIZAOWAĆ KONKURSU NA PIRATA , BO URZĘDOWYCH PIRATÓW NA CAŁYM ŚWIECIE NIE BYŁO!
KRÓL DAWAŁ TYLKO LIST ŻELAZNY KORSARZOWI , I STAWAŁ SIĘ ON OFICEREM KRÓLEWSKIE FLOTY ,  ALE O ILE MNIE WIADOMO TO PAN PREZYDENT ADAMOWICZ NIE JEST GŁOWĄ KORONOWANĄ!?

Ta moja wypowiedz spowodowała totalną nagonkę przez media lokalne powiązane z PREZYDENTEM Gdańska przez dwa lata i wiele prowakacii podczas mojego działania na mieście w czasie rozmów z turystami i stawianiu im pieczatek z HERBEM GDAŃSKA  z napisem RED KAPER KING oraz www.fundacja-slawpol.eu – jest to moja wizytówka i reklama fundacji SŁAWPOL ,  którą to zarządzam od 2006 roku.ZOSTAŁEM w bialy dzień napadnięty przez dwóch pijanych braci z Radomia pod studnią Neptuna – jednemu w obronie koniecznej rozbiłem rękojeść pistoletu skałkowego na głowie /fim z tej akcji latem 2014 r.  wyemitowal TVN / – MEDIA NAPISAŁY ,  ŻE UDERZYŁEM KOBIETĘ!?
Panowie siedzieli 36 godzin w areszczie i ….wypuszczono ich do domu !?

MNIE  POSZKODOWANEMU PROKURATURA NAPISAŁA , ZE MOGĘ TYM DWÓM  ROZBÓJNKOM ZAŁOŻYĆ SPRAWĘ CYWILNĄ!?TAK DZIAŁA POLSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI!?OBYWATEL RP MA PRYWATNIE WALCZYĆ Z ROZBOJEM W BIAŁY DZIEŃ W MIEJSCU PUBLICZNYM?!

WYROK , który zapadł  wlaśnie dotyczy postawienia turystce tej piecząci po ,   którą to latem tysiące ludzi – w tym i dzieci nadstawia sama ręke i robi sobie zdjęcie z CZERWONYM KORSARZEM przekazując drobne na rzecz fundacji SLAWPOL.
Osoba , która pod presją POLICJI oskarżyła mnie o “naruszenie nietykalności cielesnej” ,  studentka z Poznania wycofała jeszcze w Prokuraturze całe, to  oskarżenie i powiedziała ,  że nie chce aby sprawa trafiła do SĄDU!?

MIMO TO PROKURATURA WNIOSŁA SPRAWĘ DO SĄDU I DOPROWADZIŁA  DO …SKAZANIA MNIE NA PRACE SPOŁECZNE ZA ……DZIAŁNOŚĆ SPOŁECZNĄ!?

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM WNIOSKUJE O JAK NAJSZYBSZE UŁASKAWIENIE MNIE PRZEZ PREZYDENTA RP w sprawie o sygn.akt II K 115/14 w SĄDZIE REJONOWYM W GDAŃSKU .

DZIAŁACZ  SPOŁECZNY OD 198O r. ,  mający status osoby poszkodowanej w IPN  za działalność  opozycyjną  dziś nadal prześladowany prez WŁADZĘ za swą dzialalność na rzecz BEZROBOTNYCH I UBOGICH – 18.01.2015 r.
PREZYDENT GDAŃSKA I WOJEWODA POMORSKI I  ZABRONIŁ  FUNDACJI SLAWPOL ORGANIZOWANIA DEMONSTRACJI PRZECIW BEZROBOCIU , LIKWIDOWNIU MIEJSC PRACY I NIE KONSULTOWNIU Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI DZIAŁAŃ WŁADZ I USTAW!

Próbowałem zrobić PIKIETĘ – Policja pinformowała mnie tego dnia ,  że PIKIETY bez zezwolenia  są już nie legalne -TAK WYGLĄDA W POLSCE  PAŃSTWO OBYWATELSKIE I DEMOKRACJA!?

www.fundacja-slawpol.eu      PREZYDENT — SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI prezydent@fundacja-slawpol.eu +48 604-399-321

Andrzej Dziąba: Bardzo dziękuję Grzegorzowi Nedźwieckiemu za społeczne zaangażowanie oraz kompetentny udział w mojej sprawie.
Pozdrawiam.

……………………………………………
Od: lew1 <lew1@poczta.fm>
Data: 27 maja 2015 16:07
Temat: Zgłoszenie
Do: informacja@katowice.sa.gov.pl
DW: Andrzej Dziąba

Jelenia Góra, dnia 27 maja 2015 r.

Grzegorz Niedźwiecki

Stowarzyszenie Niepokonani2012

ul. Działkowicza 19, 58-506 Jelenia Góra

Sądu Apelacyjny w Katowicach

sygn. akt II AKo 64/15

Zgłoszenie

Korzystając z uprawnień umożliwiających świadczenie pomocy dla osób zwracających się do niej o wsparcie, ale także niejako społecznej kontroli przebiegu postępowania przed sądem oraz orzekania przez sąd w sprawie, wnoszę o dopuszczenie niżej podpisanego do udziału w postępowaniu Sądu Apelacyjnego w Katowicach, sygn. akt II AKo 64/15, jako czynnika społecznego.

Zachodzi potrzeba ochrony interesu społecznego i ważnego interesu indywidualnego, w szczególności ochrony wolności i praw człowieka.

Uzasadnienie

Sprawa dotyczy wznowienia postępowania w sprawie wykonawczej VI K 145/09 Sądu Rejonowego w Radomsku. Pan Andrzej Dziąba podnosi w swoich pismach: naruszenie art. 2 i 3 kkw dotyczących właściwości sądu, pobyt w Zakładzie Karnym w Wojkowicach w styczniu 2015 r., sądy w Częstochowie nie były uprawnione do orzekania, nie możność bycia obecnym 29 grudnia 2014 r. na posiedzeniu Sądu Okręgowego w Częstochowie co naruszało art. 65 par 2 oraz 178 par. 1 kkw (zdaniem skarżącego), nie możność osobistego reprezentowania się. To wyczerpuje chyba przesłanki wznowienia postępowania określone w art. 540 – 541 KPK.

Jedną z zasad Konstytucji RP jest zasada udziału czynnika społecznego w wymiarze sprawiedliwości, określona w art. 182 Konstytucji. Konstytucyjną zasadę w odniesieniu do postępowania karnego realizuje art. 3 kodeksu postępowania karnego, stanowiący, że postępowanie karne odbywa się – w granicach określonych w ustawie – z udziałem czynnika społecznego. Przejawem udziału czynnika społecznego w postępowaniu karnym jest nie tylko udział ławników w orzekaniu (w sądzie I instancji), ale również instytucja przedstawiciela organizacji społecznej. Instytucja ta wprowadzona została do polskiego procesu karnego przez kodeks z 1969 roku (art. 81–83 dawnego kodeksu postępowania karnego). Jednak, jak wskazuje się w piśmiennictwie, w praktyce była ona fasadowa i pozostała niemal martwa. Obecnie obowiązujący kodeks postępowania karnego reguluje tę instytucję w art. 90–91.

Z poważaniem — Grzegorz Niedźwiecki

 

 

niepokonani2012 amnesty international

zgłoszenie

upoważnienie2

 

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/