Jak wytłumaczyć ludziom że państwo będzie wypłacać więcej uchodźcom niż rencistom?

Jak wytłumaczyć ludziom że państwo będzie wypłacać więcej uchodźcom niż rencistom?
8 czerwca 2015 04:10

Zanim zdecydujemy się na przyjmowanie uchodźców z Bliskiego Wschodu, trzeba się zastanowić jak wytłumaczyć ludziom, że państwo – teoretycznie ich państwo, będzie wypłacać uchodźcom więcej w postaci zasiłków i innych form wsparcia niż rencistom?

Ekonomiczną stronę życia w Polsce zna i rozumie każdy, kto kiedykolwiek płacił w tym kraju jakiekolwiek rachunki. Wiadomo, że renty i emerytury w naszym kraju nie są wysokie, często najniższa renta nieprzekraczająca 200 Euro po prostu wyklucza rencistę z możliwości samodzielnego utrzymania się, osoba chora z takimi dochodami uzyskiwanymi od państwa w praktyce jest ciężarem ekonomicznym dla swojego otoczenia, bo chyba nikt nie myśli, że w dużym mieście można opłacić leki, koszty utrzymania się, żywność i niezbędne koszty funkcjonowania w systemie za 200 Euro, oczywiście przy założeniu, że ktoś ma w ogóle gdzie mieszkać…….

Jak bowiem uzasadnić utrzymywanie ludzi, którzy nie mają z Polską nic wspólnego w naszym kraju, w realiach naszej ekonomii? Przecież ofiarowanie im po około 200 Euro miesięcznie i miejsca do zamieszkania – to dużo więcej niż otrzymują nasi renciści, którym jakoś nikt nie chce pomagać, ani ich ewakuować z naszych realiów samolotami? Może to brzmi nieco brutalnie, ale podchodźmy w sposób realny do naszych możliwości i zobowiązań.

Jeżeli przeciętnego Polaka nie jest stać w Polsce na zakup mieszkania i posiadanie rodziny z dziećmi, to co powoduje – jaka moralność, że rząd ma za jego podatki wspierać zupełnie obcych mu ludzi, którzy zamiast walczyć o przyszłość swojego kraju decydują się na ucieczkę?……

Jak wytłumaczyć ludziom że państwo będzie wypłacać więcej uchodźcom niż rencistom?

Wysokość zasiłku dla bezrobotnych od 1 czerwca 2015 roku do 31 maja 2016 roku wyniesie tyle samo, co w okresie od 1 czerwca 2014 do 31 maja 2015 roku, czyli (brutto):

obniżony zasiłek dla bezrobotnych (80 proc.) – 664,90 zł przez okres pierwszych trzech miesięcy posiadania prawa do zasiłku, potem – 522,10 zł;
podstawowy zasiłek dla bezrobotnych (100 proc.) – 831,10 zł przez okres pierwszych trzech miesięcy posiadania prawa do zasiłku, potem – 652,60 zł;
podwyższony zasiłek dla bezrobotnych (120 proc.) – 997,40 zł przez okres pierwszych trzech miesięcy posiadania prawa do zasiłku, potem – 783,20 zł.
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/875792,zasilek-dla-bezrobotnych-2015-waloryzacja.html

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/