Wygnali z Polski Polaków, by osiedlić neobanderowców

Niejaki Bartosz Marczuk mówi, że mamy… „moralny obowiązek” (sic!) przyjmowania Ukraińców w Polsce. „Pomoc w osiedlaniu się i integrowaniu Ukraińców w Polsce leży w naszym interesie” – twierdzi.

Po uprzednim wypędzeniu z Kresów południowo-wschodnich milionów i zamordowaniu 200 000 Polaków, zajęciu ogromnych połaci terytorium Polski i grabieży siedmiu wieków naszej historii i kultury mówienie nam o „moralnym obowiązku” jest zdumiewające.

A dziś – po wypędzeniu z Polski przez kolejne ekipy rządowe 5 000 000 Polaków z powodu braku pracy i perspektyw zastanawia, czyj jest to interes? Z pewnością nie jest to interes Polski. Poza tym, nie wiem, jaką moralność ma red. Marczuk na myśli w stosunku do tych, którzy ludobójców Polaków – Banderę, Szuchewycza etc. uważają za swój wzór i narodowych bohaterów – wg ostatnich statystyk takiego zdania jest grubo ponad połowa obywateli Ukrainy!

Nic dziwnego, skoro banderyzm jest wpajany odgórnie już na poziomie elementarzy w podstawówkach, zaś podstawa ideologii banderyzmu „Nacjonalizm” Doncowa jest lekturą w szkołach średnich. Jedyny moralny obowiązek, o którym może być mowa w odniesieniu do Ukrainy dotyczy Polaków żyjących na Kresach II i I Rzeczypospolitej. Dziwnym trafem o nich Marczuk i jemu podobni: Kowal, Berdychowska, Sycz, Kuchciński, Bury etc. nie wspominają.

Prof. Bogusław Paź

Źródło: http://prawy.pl/felieton/9752-wygnali-polakow-by-osiedlic-neobanderowcow

Jak wytłumaczyć ludziom że państwo będzie wypłacać więcej uchodźcom niż rencistom?
8 czerwca 2015 04:10
Zanim zdecydujemy się na przyjmowanie uchodźców z Bliskiego Wschodu, trzeba się zastanowić jak wytłumaczyć ludziom, że państwo – teoretycznie ich państwo, będzie wypłacać uchodźcom więcej w postaci zasiłków i innych form wsparcia niż rencistom?

Ekonomiczną stronę życia w Polsce zna i rozumie każdy, kto kiedykolwiek płacił w tym kraju jakiekolwiek rachunki. Wiadomo, że renty i emerytury w naszym kraju nie są wysokie, często najniższa renta nieprzekraczająca 200 Euro po prostu wyklucza rencistę z możliwości samodzielnego utrzymania się, osoba chora z takimi dochodami uzyskiwanymi od państwa w praktyce jest ciężarem ekonomicznym dla swojego otoczenia, bo chyba nikt nie myśli, że w dużym mieście można opłacić leki, koszty utrzymania się, żywność i niezbędne koszty funkcjonowania w systemie za 200 Euro, oczywiście przy założeniu, że ktoś ma w ogóle gdzie mieszkać…….

Jak bowiem uzasadnić utrzymywanie ludzi, którzy nie mają z Polską nic wspólnego w naszym kraju, w realiach naszej ekonomii? Przecież ofiarowanie im po około 200 Euro miesięcznie i miejsca do zamieszkania – to dużo więcej niż otrzymują nasi renciści, którym jakoś nikt nie chce pomagać, ani ich ewakuować z naszych realiów samolotami? Może to brzmi nieco brutalnie, ale podchodźmy w sposób realny do naszych możliwości i zobowiązań.

Jeżeli przeciętnego Polaka nie jest stać w Polsce na zakup mieszkania i posiadanie rodziny z dziećmi, to co powoduje – jaka moralność, że rząd ma za jego podatki wspierać zupełnie obcych mu ludzi, którzy zamiast walczyć o przyszłość swojego kraju decydują się na ucieczkę?……

Jak wytłumaczyć ludziom że państwo będzie wypłacać więcej uchodźcom niż rencistom?


Wysokość zasiłku dla bezrobotnych od 1 czerwca 2015 roku do 31 maja 2016 roku wyniesie tyle samo, co w okresie od 1 czerwca 2014 do 31 maja 2015 roku, czyli (brutto):

obniżony zasiłek dla bezrobotnych (80 proc.) – 664,90 zł przez okres pierwszych trzech miesięcy posiadania prawa do zasiłku, potem – 522,10 zł;
podstawowy zasiłek dla bezrobotnych (100 proc.) – 831,10 zł przez okres pierwszych trzech miesięcy posiadania prawa do zasiłku, potem – 652,60 zł;
podwyższony zasiłek dla bezrobotnych (120 proc.) – 997,40 zł przez okres pierwszych trzech miesięcy posiadania prawa do zasiłku, potem – 783,20 zł.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/