Niemcy przyniesli nam zlodziejstwo?

From: Zdzislaw Piatek
Date: July 1, 2015 1:25:56 AM PDT (CA)
Subject: Fwd: Czytaj : Niemcy przyniesli nam zlodziejstwo Kronikarz wyprawy Ottona o Slowianach, Uczciwosc SLOWIAN

MIESZKANCY SZCZECINA!
Wypryntowac i rozdawac ludziom , Mieszkancy SZCZECINA MIELI i maja RACJE, kiedy zaczniemy kontynuowac NASZE SLOWIANSKIE TRADYCJE I NIE TYLKO i pogonimy przekretow KTORZY  za skradzione pieniadze ZBUDOWALI BUDOWLE ZLODZIEJI i SZUBRAWCOW (KTORE ZWIA KOSCIOLY)
CHRZESCIJANSTWEM ZABIJALI SLOWIAN I NADAL ZABIJAJA

Niemcy przynieśli nam złodziejstwo?
Kronikarz wyprawy Ottona pisał o Słowianach, cytuję: “Taka panuje u nich uczciwość i wzajemne zaufanie, że nie znając u siebie zupełnie kradzieży i oszustw, schowki i skrzynie trzymają niezamknięte. Niezwyczajni zamknięć i kluczy, wielce się dziwowali, widząc juki i skrzynie biskupa pozamykane.”

Z powyższego wynika, że biskup jako jedyny chował majątek, aby ludzie nie zobaczyli ile ma. Bo gdyby zobaczyli, że ma więcej z darowizn, niż oni z pracy, to przestaliby mu darować coraz więcej i więcej.

Kronikarz zanotował też odpowiedź mieszkańców Szczecina daną biskupowi Ottonowi Mistelb achowi “Między chrześcijanami spotykają się złodzieje i piraci. Jednych ludzi pozbawia się stopy, innych oczu; pełno w nich zbrodni i kar wszelkiego rodzaju; chrześcijanin nienawidzi chrześcijanina: zdala od nas z taką religią.”

Nic dodać. Nic ująć.

A Helmold, kronikarz z drugiej połowy XII w. o Słowianach z Wolina pisał: “Poza tym, jeśli chodzi o moralność i gościnność, trudno by znaleźć lud bardziej zacny i szlachetny.”

O plemieniu Ranów pisał zaś tak: ”Nie znaleźć u nich kiedykolwiek żebraka albo kogoś w niedostatku. Skoro tylko podeszły wiek czyni któregoś z nich słabym i ułomnym, zostaje on powierzony opiece potomka, obowiązanego sprawować ją z największą starannością.”

To tyle, jeśli chodzi o „zabidzoną i zaściankową” słowiańszczyznę…

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/