Papież poparł rozbiory RP

Andrzej Szubert: Narzucenie po tzw. “reakcji pogańskiej” siłą państwu Piastów przez Niemców żydo-katolicyzmu to fakt. Zdrajca, wasal cesarski Kazimierz Odszczepieniec zwany “odnowicielem” wkroczył do kraju na czele ciężkozbrojnych niemieckich wojów, przejął władzę i zainstalował ponownie wypędzony wcześniej żydo-katolicyzm przy pomocy niemieckiego kleru. Niemniej katolicyzm nigdy nie był “niemiecki”. Zawsze był żydogenny i kosmopolityczny. Owszem, cesarstwo niemieckie wykorzystywało go instrumentalnie do narzucania niemieckiej dominacji, ale samo było zżydzonym niemieckojęzycznym żydokatolicyzmem.

Pomiędzy cesarstwem a papiestwem trwała przez wieki walka o polityczną dominację.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%B3r_o_inwestytur%C4%99
Ostatecznie zwyciężyło ją papiestwo. To papieża katolactfo uważało za duchowego zwierzchnika a nie cesarza. Znaczenie cesarstwa zanikało na przestrzeni wieków. Wielu nominalnych lenników wyrwało się spod kurateli cesarskiej, a Habsburgowie stworzyli własne imperium  – i po wiekach konkurencyjne cesarstwo.

KK od początku funkcjonował wszędzie na całym świecie (nie tylko w Polsce) na zasadzie pasożyta czy komórki nowotworowej. Dbał tylko i wyłącznie o własne interesy. Pod płaszczykiem “wiary” zabiegał o dwie rzeczy – o wpływy polityczne i bogactwa. To byli prawdziwi bogowie papiestwa i kleru – władza i bogactwo. Kupczenie “zbawieniem” służyło tylko i wyłącznie wzmacnianiu dominacji kleru i gromadzeniu bogactw.

Polskę, polską rację stanu katolicki kler miał zawsze w dupie. Najlepiej oddaje to cytat “patriotycznego” klechy, ks.Lutosławskiego (o zgrozo – “wychowawcy” harcerzy i autora preambuły konstytucji marcowej 1921):

“Cóżby ci przyszło z wolnej ojczyzny, gdyby Kościół miał na tym stracić”

Cytat pochodzi z książki “Czuj duch” napisanej przez Lutosławskiego dla harcerzy krótko po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Wymowa tego cytatu jest jednoznaczna – harcerzu, patrioto katodebilu – pamiętaj – pierdol niepodległość, jeśliby pasożytniczy kk miał na tym coś stracić.
Co jeszcze można dodać do “zasług” kk…
To kk pchał Polaków do walki z “komuną” i walki o powrót Polski na “łono zachodu”, to kk brał współudział w żydowskich spisku w Magdalence, to kk brał udział w szabrowaniu majątku narodowego w ramach złodziejskiej “komisji majątkowej”. Owszem, zdarzali się w PRL klechy ostrzegające Polaków przed żydowską opozycją. Ale i oni chcieli Polskę przybitą do rzymskiej szubienicy, Polskę jako kościelną prowincję imperium watykańskiego, Polskę zamieszkałą przez duchowych żydow – katolików – i Polskę z katolickim szariatem.

Na pochybel żydo-katolicyzmowi czyniącemu z Polaków duchowych żydów.
„Cywilizacja łacińska”, „wartości chrześcijańskie” i Polska jako „bastion chrześcijaństwa”…

as
…………………………………
Dnia Środa, 1 Lipca 2015 09:01 Zdzislaw Piatek:
Rozbiory, a chrześcijaństwo

Istnieje spora szansa, że jako czytelnik z Polski jesteś chrześcijaninem. Pamiętaj, że chrześcijaństwo wprowadzili nam Niemcy i to siłą. Całe chrześcijaństwo od IX wieku ze względu na objęcie tronu rzymskiego przez Niemców reprezentowało oczywiście interes niemiecki. O tym, jak to się stało (Historia Europy 400-600 AD), napiszę oddzielny artykuł. Dla bardzo ciekawych podpowiem, by szukali znaczenia słowa „Wandalizm” i nie dali sobie wmówić, że Wandalowie to „plemię wschodniogermańskie”.

Jednym z elementów indoktrynacji progermańskiej było narzucanie zwierzchnictwa Niemców nad duszami wprowadzając przymusowo chrześcijaństwo, bo jeśli później władca nie chciał się Niemcom podporządkować, to zawsze można było go do tego zmusić buntem wewnętrznym sterowanym z ambony. Proszę porównać historię Irlandii Północnej… Dlaczego nie leży w Irlandii, a w Wielkiej Brytanii?

W czasie rozbiorów król Stanisław August Poniatowski błagał o pomoc Kościół, który miał świetne układy ze wszystkimi sąsiadami Rzeczypospolitej. Nuncjusz Garampi odpowiedział mu: „Gdybym zaprotestował, rozgniewałbym i obraził dwór wiedeński”, a gdy cesarzowa austriacka Maria Teresa zwróciła się do papieża Klemensa XIV z wątpliwościami moralnymi co do rozbioru,„Ojciec Święty, któremu Polacy zawsze ślepo wierzyli, pospieszył jej odpowiedzieć, w imieniu nieba i ziemi, że inwazja i rozbiór były nie tylko właściwe politycznie, ale i w interesie religii; że w Polsce Moskale mnożą się niebywale; że wprowadzają tam po kryjomu religię schizmatycką; i że dla duchowego dobra Kościoła było konieczne, ażeby dwór wiedeński rozciągnął swe panowanie możliwie daleko” (wg Lelewela).

Aż dziw bierze, że religia, która wielokrotnie doprowadziła do upadku nasz kraj i niewoli nas cały czas. Najbardziej dobitne przykłady, to Konkordat i OBOWIĄZKOWE przekazywanie na kościół katolicki 1,04% podatku dochodowego. Oprócz tego można przekazać dobrowolnie dodatkowe 1% (wtedy wychodzi ponad 2%).

Więcej tutaj: http://www.wykop.pl/link/150254/w-polsce-kazdy-placi-na-kosciol-1-04-podatku-dochodowego/

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/