Bułgarzy w panice: “Zawsze nas okłamują. Nie wiemy, co się dzieje naprawdę” – Kolejny pożar radioaktywny pod Czarnobylem

PB: Artykuł na unecie zawiera bzdety i niedomówienia = taktyka żydomediów, służących srulowemu lobby atomowemu przeciw gojom. Artykuł podtrzymuje gojowski ciemnogród nt. radiacji.

Jodyna czy lugola nie pomogą, z kilku powodów:

  1. Nie pomogą organom i narządom innym niż tarczyca, a tak samo używającym pierwiastka jod w procesach życiowych.
  2. Podawanie jodu PO pożarze może być nieskuteczne. Trzeba podać z wyprzedzeniem, żeby tarczyca miała czas przyswoić PRZED dotarciem opadów izotopów jodu. W Polin podawano lugolę 3 dni po katastrofie Czarnobyla – musztarda po obiedzie, a niejeden przedawkował i dostał komplikacji z tarczycą.
  3. Izotop jodu przy swym krótkim okresie półtrwania dawno niemal znikł po katastrofie Czarnobyla. Lecz pozostaly w środowisku dziesiątki, jeśli nie setki innych szkodliwych izotopów. Rozniesione przez opady promienotwórcze i pożary, pozostały nie tylko wokół Czarnobyla, ale i  globalnie. Bedą zagrażać, aż się ‘wyczerpią’ tj. rozpadną na pochodne izotopy, a te na swoje pochodne itd. Zażywanie źródeł jodu nic tu nie da, poza złudzeniem psychologicznym zabezpieczenia się.

Niektóre komenty pod artykułem wyśmiewają wykupywanie jodyny w Warnie. Jodyna rozmazana na skórze jest źródłem jodu. Organizm pobiera go przez skórę i kieruje do organów, gdzie jest zapotrzebowanie — sprawdź na własnej skórze. Większość ludzi ma niedobór jodu, więc rozmaz znika w kilka godzin.

Szereg zmyłek w zdaniu promieniowanie w obwodzie kijowskim, gdzie znajduje się czarnobylska elektrownia, jest w normie:

  1. Norma jest ludobójczo zaniżona o 100-1000 razy, zależnie od izotopu i warunków skażenia organizmu. Patrz np. https://piotrbein.net/2011/03/17/skutki-zdrowotne-napromieniowania-malymi-dawkami/
  2. Co mierzyli, jak i czym? Stężenie w powietrzu, na powierzchniach twardych, w żywności, wodzie? Wszystkie izotopy i rodzaje promieniowania (alfa, beta, gamma), czy tylko “cez” i gamma licznikiem Geigera?
  3. Lobby atomowe ma notoryczną historię celowego fałszowania pomiarów, a na skorumpowanej do cna, żydłackiej Ukradlinie to jeszcze łatwiejsze. https://piotrbein.net/2011/03/17/zaczelo-sie-w-hiroszimie/

Artykuł przypomina niektóre aspekty zagrożenia czarnobylskiego, ale milczy o tym, co należy ciemnogrodowi przypomnieć:

  • Zagrożenie radioaktywne od pożarów na terenach, które dostały największe opady promieniotwórcze po katastrofie 1986 r. (setki do tysięcy km wokół Czarbobyla), jest już stałym ‘meblem’ w Europie, jak podał sam unet poprzednio (choć z błędami, bzdetami i niedomówieniami): http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ocieplenie-i-pozary-moga-wskrzesic-radioaktywny-opad-z-czarnobyla/cc52m
  • Celuloza (drewno, suche trawy, mchy…) nie rozkłada się normalnie szybko na terenach skażonych radioaktywnie — radiacja uśmierciła mikroby odpowiedzialne za ten rozkład.
  • Pożary wzniecają dym i pyły z płonącego materiału i gleby, posyłając radioaktywne cząstki do atmosfery, gdzie wędrują z ruchami atmosferycznymi GLOBALNIE, nie tylko w regionie czy w Europie. Następnie lądują na lądach i oceanach poprzez opady deszczu itp. zjawiska atmosferyczne.

Wykres talu 208:

Nie wiem, jak interpretować skalę czasu  — kreska oznacza początek czy środek daty? Wysokie zliczenia wg tego wykresu byłyby już przed 30-ym. 

Co było przedtem, np. od 20-go czerwca i jeszcze wcześniej?

Czemu nagle wystąpiła historyczna zwyżka zliczeń talu 2008? Zgaduję… Błąd, nowy aparat, zmiana procedury pomiarowej? Trzeba zapytać instytut.

Można sprawdzić, czy tal jest produktem rozpadu izotopów po katastrofie czarnobylskiej. Pożary byłyby wtedy przyczyną zwyżki odczytów w Lublinie, jeśli ruchy atmosferyczne przypędziły dym i pyły do Polski.

……………………………………

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/panika-w-bulgarii-w-zwiazku-z-pozarem-w-czarnobylu/49e5s2

+++++++++++++++++++++++++

From: zbig
Date: July 6, 2015 7:10:21 AM PDT (CA)
To: Piotr Bein
Subject: anomalny wykres radiacji

http://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/img/counts168h-total-K40-Bi214-Tl208-kosm.png

radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/img/counts168h-total-K40-Bi214-Tl208-kosm.png

link do dziwacznego wykresu – skoczyła wartość talu (na zielono) – czegoś takiego nie widziałem od kilku lat, tal zawsze się utrzymywał max w granicach kilkudziesieciu, a nie skakał do kilkuset poczawszy właśnie od 30go.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/