Żydobanderowskie szaleństwa na Ukrainie

http://www.sstanislaus.pl/pl/index.php?id=38

[…]

Prawdziwe oblicze sytuacji na Ukrainie

   Jak powszechnie wiadomo, na Ukrainie w sposób niezgodny z prawem – w wyniku zbrojnego zamachu stanu (tak zwanego Euromajdanu, okupionego śmiercią wielu osób) do pełni władzy doszły siły, określane w świecie jako żydobanderowskie.

Określenie “żydobanderowskie” jest bardzo trafne, ponieważ oddaje prawdziwy charakter (ukrywany), prawdziwy skład osobowy (ukrywany) oraz cele i “ideały” (także ukrywane przed opinią publiczną) tych sił.

Pierwszy człon przywołanego określenia – “żydo” odnosi się do oczywistego faktu, że w wyniku zamachu do władzy na Ukrainie doszły osoby o żydowskim pochodzeniu. Niezbicie świadczy o tym choćby skład najwyższych władz Ukrainy:

  • Prezydent – Petro Poroszenko (pierwotne nazwisko Waltzman)
  • Premier – Arsenij Jaceniuk (pierwotne nazwisko Bakaj)
  • Przewodniczący Rady Najwyższej (parlamentu) – Wołodymyr Hrojsman (właściwie Grojsman)
  • pochodzenie najważniejszych obecnie osób na Ukrainie: Julia Tymoszenko (pierwotne nazwisko Kapitelman), Witalij Kliczko (pierwotne nazwisko Echtizon), Ołeh Tiahnybok (pierwotne nazwisko Frotman)
  • pochodzenie głównych oligarchów, zwłaszcza Ihora Kołomojskiego.

   Osoby te głoszą, że celem ich działań jest między innymi “wprowadzenie” Ukrainy do Europy, dokładnie do Unii Europejskiej. W związku z tym warto zaznaczyć, że w języku rosyjskim i ukraińskim nazwa Jewropa (czyli Europa) ma ten sam rdzeń, co określenie Jewreje (czyli Żydzi), co w Rosji i na Ukrainie rodzi nader oczywiste skojarzenia.

      Drugi człon przywołanego określenia – “banderowskie” odnosi się do oficjalnie obecnie przyjętej jako “narodowa ukraińska ideologia” obłędnej i zbrodniczej ideologii OUN-UPA, której przywódcą był Stepan Bandera, gloryfikowanie tej ideologii, uznanie zbrodniarzy OUN-UPA za weteranów i “bohaterów Ukrainy” oraz stawianie im licznych pomników. […]

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/