[dyskusja] Czy Rosja unicestwi ISIS

PB: Anty-koalicja Rosja-Iran-Syria-Irak-(Chiny?) napina muskuły. Może przegonić ISIS z Syrii/Iraku i okolic, ale najgorsi islamiści są z Zach. Chin i Azji Śr., Czeczeni (Emirat Kaukaski obejmuje także Dagestan, Inguszetię, Osetię, Kabardo-Bałkarię i Karaczajo-Czerkiesję).  Są mobilni, zdeterminowani,okrutni, bezwzględni i wściekle fanatyczni na podst. prymitywnego, średniowiecznego islamu (salafici-takfirzy). Wierzą, że z pominięciem prawa szarii mogą zdefiniować innowierca i wykonać wyrok nawet na muzułmaninie.

Andrzej Szubert: pigemeje kokietuja caly swiat Francem… A Franz kokietuje Putina.
Co do katolików – trudno jest określić ich rzeczywistą liczbę. Gdyby doliczyć tzw. “wierzących niepraktykujących”( taka kategoria też istnieje hehehe) to jest ich ponad miliard. Gorliwych katolików jest znacznie mniej – nawet nie 800-900 tys.

PB: Pigemeje kokietuja caly swiat Francem, ktory pszewodzi ilu — 800-900 mln (nominalnych, nie tak oddanych religii jak muzulmanie) katolikow globalnie? Muzulmanow jest 1.6 mld.

Andrzej Szubert: Panie Andrzeju, Na stronie Sputnika znajdzie Pan informacje o ostatnim spotkaniu prezydenta Putina z “Frankiem” z Watykanu. Wystarczy wygoglować “Prezydent Putin, papież Franciszek Sputnik: https://www.google.de/?gws_rd=ssl#q=prezydent+putin+papie%C5%BC+franciszek+sputnik
Dla prezydenta Putina były to przede wszystkim spotkania prestiżowe – marionetki żydo-banksterskie go unikały a papież przyjął i nazwał go “aniołem pokoju”. Było to przełamywanie blokady nałożonej przez marionetki na niego. Jak by nie było papież reprezentuje ponad miliard katolików. I z nim propaganda żydo-banksterska nadal trochę się liczy.
Osobiście nie cierpię Watykanu, ale w tym wypadku zachował się porządnie. Odciął się od żydo-banksterskich kłamstw (co na to rebe Rydzyk i jego załgana antyrosyjska szczekaczka?).
“Okazuje się, że papież w rzeczywistości podziela stanowisko Rosji, że na Ukrainie trwa wojna domowa — podczas gdy pozycja Zachodu opiera się na założeniu, że nieszczęśliwa Ukraina stała się ofiarą rosyjskiej agresji.” http://pl.sputniknews.com/opinie/20150610/500596.html#ixzz3nFNHaMwa

Ale większego znaczenia, poza prestiżowym, tym spotkaniom bym nie przypisywał. Katolicy w Rosji to znikoma ilość – 0,5 %. Ich kokietować prezydent Putin nie ma potrzeby. Jest raczej na odwrót.

Andrzej Dziąba: Panie Andrzeju! Sukces Rosji i Prezydenta  Putina to efekt suwerenności. Zastanawia mnie, o czym Putin rozmawiał podczas dwóch spotkań z Papieżem Franciszkiem?  Gdybym to wiedział, sformułowałbym być może oryginalna tezę. Może Pan wie, o czym rozmawiali?.  Na pewno nie o “dupie Maryni”.

Andrzej Szubert: Panie Andrzeju,  Nie wiem czy możemy uważać się za partnera Rosji. Jesteśmy mikroskopijną niszą internetową.  Jednak promowanie partnerstwa Polski z Rosją uprawiam od lat. A prezydenta Putina podziwiam i szanuję.
“Póki co cieszy mnie, że prezydent Putin wykorzystując pułapkę, w którą zapędziły się marionetki polityczne żydo-banksterów, z hukiem powrócił na scenę światowej polityki. I że jawnie już wspiera legalne władze Syrii.

Szkoda tylko, że Polska nie ma takiego sojusznika… A jeszcze bardziej szkoda, że nie ma takiego PREZYDENTA.” https://opolczykpl.wordpress.com/2015/09/30/wejscie-smoka-czyli-prezydent-putin-wychodzi-z-cienia/

Andrzej Dziąba: Panie Andrzeju! Putina od Obamy i tego żydo – banskterskiego tałatajstwa różni szacunek dla prawa. To jakiś, gdyż Rosja jest przedstawiana jako kraj bezprawia. Musimy się z Rosją skomunikować i zacząć wspólnie działać.

Andrzej Szubert: Powracam do poruszonego niedawno tematu – zwracam honor rosyjskiemu publicyście! Niemniej i ja miałem częściowo rację. Prezydent Putin gotów jest wysłać samoloty przeciwko ISIS – pod warunkiem zgody ONZ. http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/8957016,putin-rosja-jest-gotowa-by-prowadzic-naloty-na-pozycje-isis-w-syrii-potrzeba-tylko-zgody-onz,id,t.html

No i przede wszystkim Putin gotów jest to zrobić w ramach wsparcia dla legalnego rządu prezydenta Asada, co bardzo nie podoba się marionetce Bananowi Obamie. Przecież po to m.in. bandyci stworzyli ISIS aby Asada ubić. Ale odmówić Rosji jest marionetce Bananowi głupio, bo by wyszło szydło z worka, że USrael wcale nie chce pokonania ISIS.

Rosja widzi, że ISIS zagraża nie tylko legalnym władzom Syrii, ale i rosyjskiej bazie wojskowej w Syrii. http://xportal.pl/?p=22723

I stąd ta ofensywa dyplomatyczna mająca na celu uzyskanie akceptacji na rosyjskie działania militarne w Syrii. Działania legalne w świetle prawa międzynarodowego. Co odróżnia Rosję od bandyckiego żydo-NATO.

Na marginesie – dlaczego ISIS nie atakuje w kierunku na Izrael lub na bazy USraela u Saudów? A atakuje w kierunku na rosyjskie bazy?

Dziwni są ci fundamentaliści islamscy – ich najwięksi wrogowie – Izrael i USrael jakoś nie są głównym celem ich ataków.
Jest to przy okazji ogromny sukces prestiżowy prezydenta Putina. Od lutego ubiegłego roku żydo-propaganda przedstawia go jako “agresora” krymskiego odpowiedzialnego za “aneksję” Krymu i za wojnę w Donbasie (w rzeczywistości najazd bandyckich banderowskich hord na Donbas). Prezydent Putin przedtawiany był od tego czasu jako czary i zły charakter. A tutaj nagle ukazuje się jako ten, który jest w stanie powstrzymać ISIS w Syrii. Oby tylko nie dał się wciągnąć w żydo-banksterską pułapkę.

PB: https://piotrbein.net/2015/09/11/dyskusja-rosja-unicestwi-isis/

Taa, a zaraz potem unicestwi NATO. To tak jakby Michalkiewicz napisał: Zachód unicestwi ruską razwiedkę 🙂 Chciałby, ale to niemożliwe. Publicysta to nie Kreml. Poza tym Putin byłby durak zapowiadając taką politykę. Co najwyżej wynegocjuje z zapadem, by ISIS trzymał się z dala od Krymu, Kaukazu, Czeczeni… i nie ruszali ruskiej bazy w Syrii. W Donbasie od początku walczą islamiści po stronie junty góralskiej. Członkowie ISIS z Krymu, Tatarzy Krymscy mogą jeszcze zabłysnąć, gdy zapad zdecyduje się na chucpę z odbiciem Krymu.
Związane:
……………
Zobaczcie też:
Więcej na obu moich blogach

Andrzej Szubert: Nie jest to oficjalne stanowisko Kremla a przypuszczenia publicysty.
Rosji oczywiście zależy na uratowaniu rządu Asada i wspiera go militarnie. Natomiast czynne zaangażowanie się Rosji w wojnę z ISIS uważam za wykluczone z kilku zasadniczych względów.
1. Rosja byłaby w stanie zaangażować się w tę wojnę gdyby:
– była to operacja zalegalizowana rezolucją Rady bezpieczeństwa ONZ,
– gdyby miała pewność, że nie zostanie wciągnięta w zasadzkę przez
USrael i żydo-banksterów.
2. Rosja zapewne wie, że ISIS to “islamski” twór made in Izrael,
USrael, Mossad i CIA.
3. Rosja musiałaby mieć pewność, że przystąpieniu jej do walki z ISIS
towarzyszyć będzie całkowite zaniechanie wsparcia finansowego i
militarnego ISIS ze strony jej bandyckich zachodnich patronów. A
takiej gwarancji Rosja nie dostanie. Zresztą bandyci z zachodu
zaprzeczą, że zbroją ISIS. Z nią nie trzeba by było nawet walczyć –
wystarczyłoby przestać ją zbroić. Po tygodniu zabrakłoby im amunicji.
4. USrael nie po to stworzył ISIS, aby Rosji przypało w udziale jego
rozwalenie, co byłoby prestiżowym ogromnym sukcesem Rosji i
upokorzeniem USraela. Który udaje że walczy z ISIS i niczego nie
zdziałał.
5. USrael zrobi wszystko, aby zablokować jakąkolwiek inicjatywę Rosji
mogącą poprawić sytuację prezydenta Asada i pozycję międzynarodową
Rosji.
6. ISIS jest bandytom potrzebna do kilku celów:
– utrzymywanie na zachodzie psychozy strachu przed islamskim terroryzmem,
– wygodny pretekst do zmasowanej militarnej obecności bandytów z
USraela i NATO w regionie Bliskiego Wschodu,
– pchanie krystowierców do wojny z islamem,
– rozwalenie Syrii i doprowadzenie do upadku Asada,
– zamęt w świecie islamu z celem końcowym – ostatecznym rozwiązaniem
kwestii islamskiej.
7. Aby to osiągnąć konieczna jest wojna szyitów z sunitami oraz islamu
z krystowierstwem. Aby na koniec cała pozostała tylko gwiazda Dawida.

I dlatego nie wierzę, że sprawa ISIS zostanie szybko zażegnana, a tym
bardziej przy udziale Rosji. Która byłaby w stanie opracować strategię
zniszczenia ISIS, ale czego nie zaakceptują żydo-banksterzy

……………………………………….

http://prostozmostu.net/swiat/rosja-unicestwi-isis

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/