[en, pl] Russian Opinion Turns Against Western Lifestyle’ / Opinia Rosjan przeciwna zach. stylowi życia

Redaktor TUT, Sabba: W 2013, Prezydent Putin dał RussiaToday ekskluzywny wywiad o NSA, Syrii, Iranie itd.: LINK.

Putin zawsze mówi znacznie więcej niż się wydaje, wykazując, że dokładnie zna problem i nie daje powodu, by to użyć przeciw niemu.

W min. 18:40, mówi o tożsamości ‘indywidualistycznej’ Ameryki i o społeczeństwie ‘kolekwywistycznym’ w Rosji, opartym na duchowości…

Prof. Kevin MacDonald pisze w The Culture of Critique:

Społeczeństwa indywidualistyczne są zatem idealną pożywką dla  judaizmu, wysoce kolektywistycznej strategii grupowej. Zaiste, głównym tematem rozdziału 5 jest to, że Szkoła Frankfurcka promowała radykalny indywidualizm u gojów, jednocześnie zachowując  własne potężne oddanie grupowe judaizmowi. Żydzi korzystają na otwartych,  indywidualistycznych społeczeństwach, w których: usunięto bariery na drodze do awansu, ludzi postrzega się jako indywidualistów a nie członków grup, dyskursu nie  dyktują instytucje jak Kościół Katolicki niezdominowane przez Żydów, a mechanizmy altruisticzej kary można wykorzystać do podzielenia większości europejskiej. Dlategoż, nie licząc okresów, kiedy Żydzi byli pośrednikami między obcymi elitami a rodzimą populacją, społeczeństwa bliskowsch. znacznie skuteczniej niż zachodnie  utrzymywaniu Żydów w pozycji bezmocy, gdy nie zagrażali  konkurencją. 

Wielkie dzięki dla Christiana Reutera za cytat.

[en] Opinia Rosjan przeciwna zach. stylowi życia

////////////////////////////////////////////////////////////////

 

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/