[dyskusja] Grzegorz Niedźwiecki proponuje: Tylko antysystemowe pospolite ruszenie może przywrócić państwo Polakom

Andrzej Dziąba: Źle zrozumiałeś problem odpowiedzialności. Władza nad kimś wiąże się z odpowiedzialnością za kogoś. “Wy im dajcie jeść” powiedział Chrystus do apostołów, kiedy przyszli do Niego i zameldowali, że ludzie nie mają co jeść i trzeba ich wysłać do wsi, aby coś kupili do jedzenia. To była oczywiście przenośnia, chociaż Chrystus rozumiał to i zrealizował dosłownie – rozmnożył chleb i ryby. Ta przypowieść symbolizuje odpowiedzialność rządzących za rządzonych, służbę władzy wobec społeczeństwa. Współcześnie wygląda to tragicznie. Mamy do czynienia z karykaturą władzy i brakiem wymagań ze strony społeczeństwa. Obie strony są niedojrzałe w swych rolach.

Grzegorz Niedźwiecki: 99% wywody w porządku, w końcówce dałeś ciała. Ja też bym chciał nagrzeszyć i żeby odpowiedzialnośc wiął za to ktoś inny.

Andrzej Dziąba: Nie zazdroszczę Ci Grzegorzu. Zaproponowałem prostszą konstrukcję organizacyjną i to co najmniej dwa lata wcześniej. Doświadczenie zdobywałem przez ponad dwadzieścia lat w okresie tzw. transformacji ustrojowej. Kosztowało mnie to utratę warsztatu  pracy, pozycji społecznej, a następnie rodziny. Nie chciałbyś takiej ceny zapłacić.

Jarosław Kaczyński ie jest dla mnie autorytetem. Podziały były wyreżyserowane. To stare ubeckie metody, na których był szkolony tzw zakon PiS, a potem reszta członków.
Ja chętnie skorzystam z innych propozycji i podporządkuję się mądremu przywództwu, które weźmie za mnie odpowiedzialność. Weźmiesz?

Grzegorz Niedźwiecki: I potwierdzasz tylko po raz kolejny zwykłą zazdrość, niedowartościowanie i destrukcjonizm. Egoizm. Skoro proponowałeś tworzenie organizacji współdziałających, bez pozytywnego skutku, to jesteś mały. Nie masz cech przywódczych. To oczywiście sarkazm, analiza twojej wykładni. Ty jesteś taki mniejszy Braun. Albo moje, albo żadne. Albo ja szef, albo nikt. A gdzie Polska? Andrzeju, ja proponowałem koalicję podmiotów walczących z bezprawiem w prawie, nakłaniam do federacji stowarzyszeń patriotycznych, antysystemowych. „Moje” stowarzyszenie ma w założeniach i w statucie zapis o powołaniu grup lokalnych (na przekór Amnesty International) co najmniej trzy osobowych do samodzielnego działania. Każdy jest szefem na swoim podwórku. Jak se pościelesz tak się wyśpisz. Na razie niewielu to kupuje, bo taki mamy naród i taki mamy patriotyzm – tu Ciebie usprawiedliwiam. Dopóki ludzie nie postawią sobie jako priorytet celu, przywrócenia państwa obywatelom, tylko będą tworzyć kanapy i dążyć do liderowania, dopóty mafia zwycięży. Zobacz jak radykał Jarosław Kaczyński zmądrzał. Przytulił uciekinierów (Ziobro, Kurski…) i spadochroniarzy (Gowin…) i ma władzę absolutną. Co do moich cech, to zorganizowałem referendum gminne (ponad 13 tysięcy wyborców), samorząd i kandydat na prezydenta (prawie 3 tysiące głosów), organizacja pożytku publicznego (170 członków), i teraz wracam do gry, przystąpiliśmy do Federacji Obywatelski Komitet Poszanowania Praworządności. Dla Twojego dobra, choć wątpię czy zasłużyłeś. Mi zwisa przywództwo. Ja kocham ludzi i jestem Polakiem.

Grzegorz Niedźwiecki

Cechy przywódcze miał Napoleon, Hitler i Stalin

Andrzej Dziąba: Ale GN chce, aby w innych środowiskach tworzono grupy jego stowarzyszenia, którego on jest prezesem. Ja proponowałem, aby w innych środowiskach tworzono odrębne organizacje wg mojego scenariusza lub podobnego, ale współdziałające ze sobą i nie było chętnych. GN nie ma cech przywódczych. Los powstałej organizacji z grupami w terenie byłby przesądzony.

PB: nie rozumiem sarkazmu ‘zrób to sam’… GN może utworzyć grupę we własnym środowisku, ale nie dla dziesiątków mln rodaków

porozumienia w kwestiach fundamentalnych nigdy nie będzie:

– dyskusje, narady mejlowe infiltruje od początku obecność durniów, szabas-gojów i agenciurów na listach rozsyłkowych

– rozsądne głosy (np. bojkot wybiurów, nie słuchać KK bo zagenturyzowany, uważać na agenciurów jak Kukiz, Korab-Karpowicz, JKM…) zagłuszy użyteczna gawiedź pod wpływem hasbary

– duraki wraz z podżeganiem od neoubecji ożydzą każdego kto np. przyhamuje autentyczny antysemityzm lub wytknie agenciurstwo religiozne

– ludzie poobrażają się o formę, bo im język nie odpowiada, podczas gdy krytyk ma aż nazbyt dużo racji…

– itd.

Andrzej Dziąba: Grzesiu! Kluczowa jest władza piąta (banksterzy), a reszta z czwartą włącznie (media) oraz trzecią (sądownicza), drugą (ustawodawcza) i pierwszą (wykonawcza) to figuranci.

Na Twoją propozycję o tworzeniu lokalnych grup Demokracji i Sprawiedliwość odpowiem Ci słowami Adama Słodowego: “Zrób to sam”.
Podobnie jest z sejmikami. Ale zgadzam się z Tobą, że trzeba się organizować. Problemem jest tylko jak? Jeśli udałoby się porozumieć w kwestiach fundamentalnych, byłoby to już coś istotnego.

……………………………….

Proponuję tworzyć grupy lokalne Demokracji i Sprawiedliwość

http://demokracjaisprawiedliwosc.pl/

lub tworzyć Sejmiki Ziemskie w swoich Prowincjach (okręgach).

http://www.sejmwalny.org.pl/

https://www.youtube.com/channel/UC9HCl8LCl0sBYU_znZ7amow

Tylko szacunek, solidarność i jedność może chory system zmienić.

Wróg jest w I, II i III władzy zjednoczony w układzie – uczcie się od nich.

Tylko antysystemowe pospolite ruszenie może przywrócić państwo obywatelom.

Grzegorz Niedźwiecki

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/