PiS pokazał skalę patologii rządów popisdzielcuf

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/audyt-rzadu-po-psl-pis-przedstawia-audyt-rzadow-tuska/818jzx

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/posel-maks-kraczkowski-o-audycie-rzadow-po-psl/3edvwv

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/portal-wpolityce-pl-ujawnia-nazwiska-dziennikarzy-ktorzy-mieli-byc-inwigilowani-przez/dpkx7q

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dawid-jackiewicz-prezes-jednej-ze-spolek-zazyczyl-sobie-zlotego-mercedesa/w29lzk

Szanowni Państwo, mówię tu o nowych władzach, wygłaszacie skandaliczny audyt na temat rządów poprzedników. O prywacie, irracjonalnych wynagrodzeniach, nadużyciach, zadłużeniach, trwonieniu majątku, o inwigilacjach. Największą prywatę, o której nie było tu mowy, uprawiali i uprawiają funkcjonariusze trzeciej władzy. Nie ma czegoś takiego, vide Konstytucja, jak samowola jakiejś grupy zawodowej. W każdym kraju cywilizowanego świata, każde przedsiębiorstwo, każda  firma, instytucja, urząd, musi posiadać organ nadzoru, realnej kontroli działań. Chyba że jest dyktat. Państwo odziedziczyliście szeroki skład osobowy, zwłaszcza szpicę, tak zwanego wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania. Gros z tych funkcjonariuszy nadal pracuje choć odwrotnie spełniało swoją rolę. Niedopełniali obowiązków, tuszowali przestępstwa, nadużywali władzy i niezawisłości, poświadczali nieprawdę i wszystko to za horrendalne pieniądze podatników. Ja przedstawiam listę skorumpowanych powiedzmy politycznie, współczesnych Marii Gurowskich Sand i Fajgi Mindla. Na to nie trzeba dużo czasu, aby oczyścić struktury z chorego układu, żeby wprowadzić prawo i sprawiedliwość. To nie są opinie tylko fakty. Akceptacja stalinowskich wyroków bez przyczyny i dziesięcioletnich tortur. Jeżeli będziecie Państwo wykorzystywać posiadane media do kreowania swojej wersji reformy, a nie wstawicie się w obronie praw człowieka, to za trzy i pół roku nie tylko KOD wam zrobi audyt, ale i obywatele. Nie będziecie mogli powiedzieć, że nie wiedzieliście.

Grzegorz Niedźwiecki

ul. Działkowicza 19

58-506 Jelenia Gra

W dniu 2016-05-10 11:37:45 użytkownik ropoiwzk napisał:

Jeżeli w sprawie „agenta Tomka” wykryto niedociągnięcia w akcie oskarżenia, w aktach panuje chaos, dowody są niekompletne i trudno sądowi uznać materiały za dowód przeciwko Tomaszowi Kaczmarkowi, to dlaczego w sprawie II K 467/07 nie oddalono pozwu wobec braków faktycznych podstaw oskarżenia i akceptuje się wyrok bez przyczyny, nie tylko bez dowodów winy, ale bez faktu zaistnienia czynu zarzucanego?

Czy tak wygląda równość wszystkich wobec prawa i autorytet państwa, zapewnienie respektowania i wykonywania wszelkich orzeczeń?

Czy najpierw trzeba coś złego zrobić a potem zostać skazanym, czy w demokracji skazuje się na zasadzie pokaż mi człowieka a paragraf się znajdzie i wykonuje obligatoryjnie egzekucje na frajerach?

Żądam stwierdzenia czym się różniły procesy II K 467/07 i I C 1062/08 od procesów na Generale Auguście Fieldorfie i Rotmistrzu Pileckim?

Żądam merytorycznego wznowienia postępowania II K 467/07 (realnej kontroli instancyjnej) lub kasacji wyroku stalinowskiego z dnia 6 maja 2008 r., albo wykazania zasadności skazania mnie i mojej rodziny na wykluczenie społeczne!

Grzegorz Niedźwiecki

ul. Działkowicza 19

58-506 Jelenia Góra

*

Agent Tomek uniknie procesu? Sprawa wycofana do prokuratury

Śledztwo ws. “agenta Tomka” zostało wycofane przez sąd po tym, jak wykryto niedociągnięcia w akcie oskarżenia.

  • Sąd wskazał m.in., iż niezbędne jest wykonanie opinii fonoskopijnej – wyjaśnia Renata Mazur, rzecznik praskiej Prokuratury Okręgowej w rozmowie z TVN24. Z nieoficjalnych informacji wynika, że niektóre fragmenty nagrań powinny zostać odczytane bardziej precyzyjne. Mają być dowodem na to, że znany jako “agent Tomek” – Tomasz Kaczmarek miał bezprawnie nakłaniać prezesa do przyjęcia łapówki. Jak wynika z aktu oskarżenia Kaczmarek nie musiał działać w ramach prowokacji, mógł jedynie “przekroczyć granice”.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/agent-tomek-uniknie-procesu-sprawa-wycofana-do-prokuratury/1r6qd1

Sąd wytyka błędy ws. procesu “agenta Tomka”. “W aktach panuje chaos”

Sprawa nie nadaje się do rozpoznania, a dowody są niekompletne – tak Sąd Okręgowy w Warszawie uzasadnił decyzję z 18 kwietnia o cofnięciu sprawy Tomasza Kaczmarka, który jest byłym agentem CBA. Dodał także, że w aktach panuje chaos i bałagan.

Powodem takiej decyzji ma być “sposób, w jaki skoncentrowano materiał dowodowy i jego niekompletność”. Sąd zarzucał prokuraturze liczne niedociągnięcia. W jego opinii protokoły przesłuchań świadków są nieczytelne, a w aktach panuje chaos.

Najważniejszymi dowodami przeciwko “agentowi Tomkowi” i drugiemu funkcjonariuszowi CBA były nagrania z 2009 roku dotyczące byłego prezesa Zarządu Wydawnictw Naukowo-Technicznych oraz ze sprawy “willi Kwaśniewskich”. Oprócz tego prokuratura przedstawiła tajne notatki funkcjonariuszy pod przykryciem, wykonane w trakcie obu operacji.

Sąd jednak uważa, że zarówno z nagrań, jak i notatek nie wynika ani kto rozmawia, ani kogo dotyczą notatki. Trudno zatem sądowi uznać materiały za dowód przeciwko Tomaszowi Kaczmarkowi.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sad-wytyka-bledy-ws-procesu-agenta-tomka-w-aktach-panuje-chaos/c9vedd

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/