Prof. Majewska: Kongres nt. autyzmu

From: Maria Majewska
Date: May 23, 2016 10:18:23 PM PDT (CA)
Subject: zawiadomienie o Kongresie nt. autyzmu

w załączniku. Osoby zainteresowane powinny skontaktować się z p. Ireną Gałecką z fundacji Ecomedica (adres w załączniku)

MIĘDZYNARODOWY  KONGRES NA TEMAT BIOMEDYCZNEGO LECZENIA ZABURZEŃ ROZWOJOWYCH
Autyzm uważany jest obecnie za najczęściej występującą przyczynę niepełnosprawności u małych dzieci. Najnowsze trendy w leczeniu autyzmu każą go postrzegać jako złożony problem natury zdrowotnej. Takie podejście daje najlepsze rezultaty, gdyż w przypadku wczesnej interwencji autyzm może być zniwelowany, zahamowany lub wręcz wyleczony.  Chcąc pomóc dzieciom oraz  tysiącom osób borykających się z tym zaburzeniem, ich rodzinom, lekarzom, terapeutom i pedagogom,  postanowiliśmy zorganizować Międzynarodowy Kongres  na temat  biomedycznego leczenia zaburzeń rozwojowych . Czynimy to już kolejny raz – w połowie kwietnia 2007 roku I Międzynarodowa Konferencja na temat autyzmu, zaburzeń uwagi i nauki zgromadziła ponad 400 osób i pokazała ogromną potrzebę tego typu spotkań. Była to pierwsza  taka konferencja  w Europie, którą swoim patronatem objął ówczesny Minister Zdrowia, Pan prof. Zbigniew Religi. Kolejną konferencję w 2009 r. objęła patronatem honorowym Małżonka Prezydenta RP, Pani Maria Kaczyńska oraz  Minister Zdrowia Pani Ewa Kopacz. Trzecią konferencję w 2013 r.  objęła patronatem honorowym Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Ogromne zainteresowanie  poprzednimi konferencjami wśród lekarzy, terapeutów i rodziców chorych dzieci pokazało wielką potrzebę tego typu spotkań. Zaproszeni również obecnie wybitni specjaliści z USA, Hiszpanii, Meksyku, Wenezueli i Polski  ponownie będą mogli  przybliżyć głównie środowisku medycznemu, terapeutom i pedagogom najnowsze wyniki badań oraz najskuteczniejsze formy leczenia   z powodzeniem stosowane w wielu krajach świata.
Kongres odbędzie się 11 i 12 czerwca w Bibliotece Narodowej  i jest  skierowany   do lekarzy, psychologów, terapeutów i pedagogów. Zapraszamy również rodziców dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.  Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie  przyznał 12 punktów edukacyjnych dla lekarzy uczestniczących w Kongresie.
Prezentacje i materiały dla uczestników będą tłumaczone na język polski.
Tutaj:   http://www.biomedycynapolska2016.com/  znajdziecie Państwo pełną informację na temat Kongresu – program, biografie wykładowców. Formularz zgłoszenia w formacie pdf  lub Word posyłam również jako załącznik do wypełnienia i odesłania na adres  [email protected]

 

Serdecznie pozdrawiamy i do zobaczenia
lek. med. Dariusz Szymański
Prezes Fundacji EcoMedica im. Dr Jolanty Mikołajewicz

Irena Gałecka
Przewodnicząca Rady Fundacji

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/