:) [dyskusja] my Polacy, Ariowie – Słowianie zamieszkujemy tutejsze ziemie od 10 700 lat

PB: Czyli 1-sze w dziejach imperium, prawie od Lizbony do Władywostoku (dlatego polactfo ma pretensje do Putina? LOL). Imperium z księciem plemiennym jako głową — przewidującą na tysiąc lat naprzód, że w końcu będzie państwowość.Plemiona Słowian sięgały do Hamburga, tj. do linii Łaby?
pierwsi praSłowianie wywodzący się z Azji centralnej (południowa Syberia) szli tuż za cofającym się lodowcem —  a skąd się wzięli w Azji Centralnej?
10700 lat temu… człowiek potrzebuje Boga, więc ludy miały jakieś religie, starsze niż wierzenia słowiańskie i chrześcijaństwo.
Mam znajomegpo, świadek Jehowy. Święcie przekonany, że Bóg stworzył czlowieka 5 tys. lat temu. Parę lat temu odkryto zamarzłego w Alpach kulturalnego człowieka sprzed ok. 5 tys. lat — może polski Adam? :)))
Andrzej Szubert: Państwowość polska wykształciła się w którym wieku? Już odpowiadam – w czasach piastowskich dominowała świadomość plemienna i regionalna – Polanie czuli się Polanami, Wiślanie Wiślanami, Mazowszanie Mazowszanami  itd. Samych większych plemion na terenie dzisiejszej Polski było ok 20. A mniejszych, zapomnianych, jeszcze więcej. Rozbicie dzielnicowe (200 lat) jedynie wzmacniało tożsamość plemienną i regionalną. Dopiero po zawarciu unii polsko-litewskiej powolutku w Koronie pojawiać zaczęło się poczucie wspólnoty “Lechitów/Sarmatów/protoPolaków” odróżniających się mową od Litwinów i Rusinów (od tych ostatnich dzielił protoPolaków także żydo-katolicyzm). Państwowość czysto polska to dopiero… II RP. A współczesna tożsamość narodowa to dopiero XVIII – XIX w. Wcześniej “narodem” była tylko polskojęzyczna szlachta. Mieszczanie i chłopstwo nie byli uznawani przez szlachtę za Polaków.

albo doszczętnie wytłukli nam elity 
Hopla – nie tak szybko. Najpierw je nam duchowi żydzi zażydzili biologicznie. Nie zapominaj o trzecim statucie litewskim z 1588 roku i prawie wprowadzonym w nim pod naciskiem biskupów i jezuitów: „Jeśliby Żyd który, albo Żydówka do wiary chrześcijańskiej przystąpili, tedy każda osoba i potomstwo ich za szlachcica poczytywani być mają”. Dopiero potem skatoliczoną odurniałą szlachtę pchano na kolejne rzezie. A jeszcze później młodzież wychowywaną na haśle “bóg honor Ojczyzna” (proszę zauważyć że Ojczyzna jest na końcu, zamiast na pierwszym miejscu. Taki to był szemrany patryjotyzm.
Mapa domniemanego imperium od OdryPiotrek!!! Kup se silniejsze bryle!!! Od Renu – nie od Odry. Na mapce z roku 600 Lechia sięga po Ren. Coś taki skromny? Lechia od Odry… A ona do kanału La manche dochodziła. Do  Atlantyku można było kamieniem dorzucić…
…bo kto chciałby mieszkać na lodowcu buhahaha Tutaj trochę się mylisz – pierwsi praSłowianie wywodzący się z Azji centralnej (południowa Syberia) szli tuż za cofającym się lodowcem i rzeczywiście już 11 tys. lat temu byli w Europie. Tyle że nie byli to “Polacy”, a pra-Słowianie. Polacy pojawili się jako Polacy 11 tys. lat później. Szajbą natomiast jest to odoływanie się do “Ariów”. Hitler też miał kompleks aryjskości.

wg Gawrońskiego za zjebami “historii biblijnej”, Adam i Ewa mówili po polsku Z Gawrońskim jest jeszcze gorzej niż myślisz. Nie tylko bredził o Ewie i Adamie gadających po polsku w żydo-biblijnym raju (a mojego komentarza: “A wąż kusiciel też gadał po polsku?” do dzisiaj nie przepuścił). Kolportował też te brednie:

 

my Polacy, Ariowie – Słowianie zamieszkujemy tutejsze ziemie od 10 700 lat No i właśnie… Gawroński wierzy w żydo-biblijny raj. Wielu biblistów, żydowskich i żydo-chrześcijańskich (także żydo-katolickich) wyliczyło, jak wiemy, że wg. biblii niebo i Ziemia zostały stworzone ok. 6-6,5 tys. lat temu. A wcześniej nie było nic. Była nicość i bogowie. Nie bóg a bogowie. Najstarsze rękopisy żydowskiej Tanach/Starego testamentu zaczynają się słowami: “Na początku bogowie stworzyli niebo i Ziemię“. Na początku – czyli 6-6,5 tys. lat temu. To jak aryjscy Polacy mogli przywędrować na nasze ziemie 11 700 lat temu – prawie 6 tys. lat przed stworzeniem Ziemi.

I to wszystko mieści się obok siebie w jednej łepetynie Rafcia…
PB: Poczet książąt i królów, DVCVM ET REGUM – jaki książę przewodzi imperium :))) Czemu stylistyka obca Słowianom, nazwy po łacinie a nie w języku Słowian! Wielkim to może byliśmy, na początku zlepkiem plemion — teraz zlepkiem szabas-gojów, użytecznych durni i garstki trzeźwych. Państwowość polska wykształciła się w którym wieku? Patrząc na ten zlepek: albo doszczętnie wytłukli nam elity, albo zawsze przeważali u nas duracy. Gdzie zachowały się ślady lechickiej wielkości u in. narodów — podbitych i sąsiednich???
Mapa domniemanego imperium od Odry po Azję Śr. i Syberię to raj dla oszołoma — np. gdzie ‘cywilizacje’  Konecznego, czy stopień szczegółów odpowiadający reszcie mapy?!!! Przecie tam żyły dziesiątki ludów, w paru-kilku imepriach azjatyckich!
…Romanocentryzm (Cesarstwo Rzymskie Zachodnie i Wschodnie), niechlujstwo graficzne — mapa skupia się na ludach, granicach w części nie-“lechickiej”, pozostawiając tę ostatnią “białą plamą”. To tak jak za 2 tys. lat ktoś interpretowałby naszą historię z rewizjonistyczno-roszczeniowych map niemieckich buhaha
Ignorancja “zachodnia” o geografii, ludach i historii na wschód od Odry trwa do dziś, celowo podtrzymywana przez ścierwomedia i żydłackie dezinfo.

my Polacy, Ariowie – Słowianie zamieszkujemy tutejsze ziemie od 10 700 lat …bo kto chciałby mieszkać na lodowcu buhahaha

Na świecie są setki ludów z unikalmym językiem, kulturą… nie wyleciały krowie spod ogona…
Tzn. nie było nas przedtem? A jak byliśmy to gdzie? Tam gdzie nie było lodowca… na południu, w dziesiejszych Indiach i Persji, może nad M. Śródziemnym.

Rozwiążmy te bzdety raz na zawsze: wg Gawrońskiego za zjebami “historii biblijnej”, Adam i Ewa mówili po polsku — zatem wszystkie języki wywodzą się z polskiego, bo wszyscy ludzie pochodzą od nich LOLLOLLOL

Blog redaguje szajbus, np. podobne banialuki wyssane z palca, podparte dowolną interpretacją grafiki z różnych okresów.

…………………………..
Andrzej Dziąba: Panie Andrzeju! Co Pan o tym sądzi?

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/