Dawid Ozdoba w Egipcie

[email protected]

Witam

Proszę przekazać Dawidowi.

Gdyby celem podróży Dawida było poznanie tamtejszej kultury a nie enklawy turystyczne, jego wycieczka zakończyłaby się inaczej. Tymczasem niewiele się nauczył, pogłębił niechęć swą i czytelników do muzułmanów. Sugestie w wywiadzie i uogólnienia w komentach — gnojkowe. Ile z nich od trolli żydłackich gwoli hejtu goje-muzułmanie? Inwazję miglancką wyreżyserowało żydłactfo dla destabilozacji Europy używając zjebów wahabickich — patrz moje blogi.

Niewiadomo co Dawid widział: zamach terroru, fałszywa flaga, rozgrywka mafijna, ściganie przestępców przez policję… Nieposłuchał władz, by się przenieść do innnego hotelu, więc jak mieli odpowiadać zań?

Nie wie, co było do podpisania, a twierdzi, że wymagali oświadczenia iż było bezpiecznie. Może nierozumiał sytuacji — o to łatwo w Egipcie, doznałem nie raz, bez złej woli z żadnej strony.

Niewiadomo, kto się próbował włamać w nocy i po co. Może islamiści chcieli spuścić manto za zjudaizowaną antykulturę Dawida Ozdoby: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,4328396.html

Przeżycia Dawida nieprzyjemne, ale przed wyjazdem wiadomo co tam jest, jak napisało kilku rozsądnych w komentach.

Moje wrażenia z Egiptu: II podróż po Egipcie. Inna kultura, inne zwyczaje, inne standarty czystości. Dla Szwajcara, Polska to syf… Podczas wizyty w Polsce z Kanady zszokowała mnie korupcja i syf policyjny: Nasz reporter w ciupie.

Trudno spodziewać się usług należnych gościowi hotelu, jeśli nie masz opaski. W Egipcie spędzilem 2 tyg. “na dziko” (różnie bywało, zależy o kogo zahaczyłem) i 10 dni w hotelu (profesjonalność, autentyczne ciepło i serwis bez zarzutu).

Egipt to kraj biedy, korupcji… Kto może, wyciąga łapę do turysty, uważanego tam za bogacza.

Powiedziała mi pani doktor biologii morskiej, pół Egipcjanka, pół Niemka: w rządzie, instytucjach, firmach Egiptu przeważa nieumna masa, niezdolna myśleć samodzielnie i panują farońskie stosunki hierarchi (np. na stacji autobusowej, inteligentny inspektor musiał mówić kasjerkom, ile mam zapłacić za rower w bagażu).  Toteż podwładny boi się dezaprobaty przełożonego i utraty pracy, kiedy np. zaniedba procedury.

W policji egipskiej, jęz. angielski rozumie (w odróżnieniu od udawania, że rozumie) dopiero major. Przybywa, gdy sytuacji niepotrafią rozwiązać podwładni. Miałem parę takich przypadków.

Władze Egiptu dbają o bezpieczeństwo turystów, bo górale im psują biznes: zamachy bombowe w Szarm el Szejk, strącenie ruska nad Synajem, niedawno Air Egypt nad M. Śródziemnym…

Zagraniczni rowerzyści psioczą na policję turystyczną, która może nie jest najinteligentniejszą w świecie, ale chroni turystów jak może, bo od tego zależy spora część dochodu narodowego. Na odcinkach odludnionych lub znanych im z zagrożeń, policja egipska nalega na transport rowerzystów pojazdami policyjnymi. Blogerzy chwalili się, jak przeszwarcowali się na trasę, gdzie policja nie chciała ich wpuścić. Następnego dnia donosili, że osiłki na samochodach próbowali w czasie jazdy ściągnąć ich łańcuchami zarzucanymi na rower.

W swoim kraju, który znasz dobrze, rób co chcesz w ramach prawa. U obcych, miej nieco pokory. Gdy kiedyś pedałowałem przez Hiszpanię autostradami, policja się nie czepiała. Gdy tylko wjechałem do Portugalii tąże autostradą — wynosić się na drogi boczne.

W Egipcie wykorzystałem oferty policyjnych podwózek do stukania mil 🙂 Nigdy nie pokazali się, gdy potrzebowałem podwózki np. pod silny wiatr czołowy :((

Na pustymi między Kiną a Safadżą, zatrzymali dla mnie autokar turystyczny, a w mieście podwieźli do taniego  hoteliku zmiarkowaszy, że jako pielgrzym nie chcę drogiego hotelu. W jednym przypadku może ocalili mi źycie, oferując  wnętrze meczeciku przy posterunku policji zamiast kampowania w plenerze :)) Owszem, wnętrza posterunków policji to naszą miarką syf, ale to samo widziałem np. w zakładzie przemysłowym. Egipt jest krajem 3. świata. Jak się niepodoba, nie podróżuj do obcych kultur.

Pozdrawiam serdecznie,

Piotr Bein

Grypa666.wordpress.com

PiotrBein.wordpress.com

……………………………..

Wywiad: Dawid Ozdoba Egipt – Polak, świadek zamachu terrorystycznego w Egipcie.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/