[dyskusja] Cieszyć się czy płakać na wizytę Czi Dżinpinga

Andrzej Szubert: Chiński ekspansjonizm gospodarczy i zalew chińskich produktów też mnie martwi. Ale gdy wybuchnie wielki światowy kryzys gospodarczy – a ten jest nieunikniony – Chiny odczują go jeszcze mocniej niż żydo-banksterski zachód. Będą mogli zamknąć wtedy większość elektrowni. Ich gospodarka nastawiona na produkcję masową po prostu załamie się.

Indie i Brazylia kluczą – raz idą w jedną, raz w drugą stronę. Ale gdy dolar padnie całkiem na pysk będą skomleć o powrót do BRICS. Póki co, Rosja i Chiny same wystarczą, aby dobić żydo-banksteryzm. Tyle że i Chiny dostaną w kość światowym kryzysem. Jedynie Rosja, której gospodarka jest mocno autarkiczna przejdzie ten kryzys bez wielkiego szwanku. I zostanie wiodącym supermocarstwem.

PB: Kto ma pociąg z mózgiem we fiucie, zostanie sex-wykorzystany… Dodatkowe info:

Drugi link używa banksterskiej terminologii, ale wynika z niego, że Chiny mają w AIIB sporo państw, w tym większość baraków UE. Jak zbiorą wszystkie, przejmie ich MFW :))) Z rzekomo silnego jeszcze niedawno BRICS, został już tylko RCS (Rosja, Chiny, Płd. Afryka). Odbijanie członków przez USrael zmieni tę mapę?
Jak pisałem, niecieszy mnie expansja exportu śmiecia z Chin, chyba że polepszą jakość towaru oraz standarty produkcji. Korporacje Ameryki wyniosły się do Chin i Meksyku żeby omijać wyższe standarty i mieć tanią siłę roboczą.
Ponadto, Chiny stawiają na energię A, żeby tę produkcję kręcić — 25 nowych siłowni A (nuclear power units) między 2015 a 2020 i chcą być głównym ich exporterem: https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_power_in_China#Future_projects
Odpady nuklearne będą wozić Jedwabnym Szlakiem do Polin?
Ostrzegłem też przed chińską lawiną demograficzną — muślimy to wystarczający problem dla Europy i Polski. Niezapomnijmy, że Chińczyków nazywają “Żydami Azji” z podobieństwa cech. Mieszkania na przedmieściach Moskwy wykupują inwestorzy z Chin. Czy taki ma pobyt 6 mies./rok czy stały, w mieście zażółci się jak w Vancouverze.
Żont Polin może działać tylko za pozwoleniem wiadomych prowadzących, więc pitolenie o korzyściach dla Polski pada w zarodku.
Chiny doskonale znają grę… Nie martwię się o ich zdolności przechytrzenia ż-banksterii. Ale martwi mnie to, że żniwa zbiorą ci ostatni, jak zwykle w historii.
Sex-podnieta skończy się tak, jak Brauna: jego kandydat na sojusznika Polski, Turcja okazała się głównym trybem żydłackiej machiny ludobójstwa w Syrii, wsparcia ISIS i inwazji miglanckiej na jewrokołchoz. Okazała się dla gadatliwych naiwniaków jak Braun, bo polscy nie-gawiędziarze od ż-spraw od dawna znają krypto-żydowski charakter donmeh Turcji i Erdogana.
Co na to spece w Wiernipolsce i ich konsultant?

ps. Z wideo wynika wymowa Czi Dżinping i tak transkrybuję na jęz. polski, Zjudaziowane PAP używa transkrypcji angielskiej.

Andrzej Szubert: Piotrek, to jest przede wszystkim próba wbicia klina pomiędzy Rosję a Chiny. Jaka jest obecnie sytuacja polityczna w związku z Chinami… O ile doprowadzenie do rozpadu ZSRR i Układu Warszawskiego było największymn sukcesem USraela u schyłku XX wi., o tyle zbliżenie Rosji i Chin — ich bliska współpraca polityczna, gospodarcza, finansowa i militarna — jest gwoździem do trumny żydo-banksteryzmu.

Chiny są w ostrym konflikcie z USraelem – gospodarczym (mają wyższe PKB), politycznym (BRICS), finansowym (odejście od dolara w handlu z Rosją i innymi krajami, bank AIIB) i militarnym (incydenty na M. Wschodniochińskim).

USrael sam nie jest w stanie wbić klina pomiędzy Rosję i Chiny, bo cokolwiek robi, to tylko sojusz rosyjsko-chiński zacieśnia. Ale od czego ma Fashington swych wasali w Warszawie?

I dlatego żydo-PiS gorliwie wspiera sankcje na Rosję,szczuje na nią i buduje bazy NATO – a Chińczykom merda ogonem. Licząc, że to doprowadzi do skłócenia Putina i Ksi Dżinpinga.

Chiny naturalnie chętnie korzystają z otwarcia im drzwi na rynek jewrounijny. Są świadome tego, że toczyć tu będą wojnę gospodarczą z USraelem. Jewrounia wszak, a zwłaszcza baraki niemiecki i polski prą do TTIP. A to oznacza, że jewrounia po wprowadzeniu TTIP będzie polem otwartej gospodarczej bitwy usraelskich korporacji z Chinami.

Chiny wiedzą o tym, ale mają nadzieję na zyski, na dalszy wzrost gospodarki, a przede wszystkim na wbicie klina pomiędzy jewrounią a USraelem. A to oznaczałoby skonfliktowanie bandyckiego NATO – co byłoby korzystne i dla Chin, i dla Rosji. I oczywiście dla nas i dla całego świata.

Akces okupacyjnych władz Warszawy do AIIB to nie – jak pisze Dylak – należy przede wszystkim postrzegać jako realizację celów gospodarczych Polski w średnim i długim okresie. Kilka innych jewrobaraków, wasali NATO, też do tego banku przystąpiło. Ich zadanie to funkcja hamulcowych – mają sypać piach w tryby, przeszkadzać i przede wszystkim próbować nie dopuścić do tego, aby AIIB stał się ważniejszą instytucją finansową niż rotszyldowskie MFW i bank światowy. Być może nawet Rotsdzyld ma nadzieję na przejęcie kontroli nad AIIB za pośrednictwem jewrounijnych marioneteki i na przerobienie go na azjatycki rotszyldowski duplikat MFW. Ale wiedzą o tym i Chiny i także i na tym odcinku będą wbijać klin między jewrounijnymi barakami a Fashingtonem.

Polityczna światowa szachownica trwa. Kto kogo zaszachuje – pożyjom, uwidim. Kompletnym idiotyzmem i propisowską dezinformacją jest ostatnie zdanie: Coś mi się widzi że Kaczyński Duda i Szydło ,,uknuli jakiś spisek” by wyciągnąć Polskę z dołka.

Spisek to oni uknuli – chcą dla Polski TTIP czyli ostateczne wydanie państwa usraelskim koncernom – o czym już pisałem. A otwarcie rynku na chińskie towary zlikwiduje co najwyżej kolejne miejsca pracy dla Polaków. Polsce przybędzie więc bezrobotnych. Ale czego Kalkstein, Szydło i Duda nie zrobią, aby wbić klin między Rosję i Chiny? Co im tam kolejni polscy nędzarze…

Kim jest Dylak najlepiej świadczy to krótkie zdanie: bo tradycyjnie rusków nie lubimy. I nie rehabilituje go dopisek – chociaż ostatnio coraz mniej. Kto – nie lubimy? Polacy (pomijam katolickich fundamentalistów) nie mają powodów do rusofobii.

Jedynie żydowscy przebierańcy p/o Polaków mają do tego powody. Bo Rosja stoi na drodze do żydowskiego panowania nad światem. Gospodarcza współpraca Polski z Rosją byłaby korzystna dla obu krajów. A i koszta transportu byłyby wielokrotnie mniejsze. Na gospodarczą “współpracę” z Chinami nie mamy szans – dla nich jesteśmy przede wszystkim rynkiem zbytu nadmiaru towarów – i niczym więcej.

PB: Niechlujne PAP niepotrafi przeliterować na polski nazwiska chińskiego męża stanu, a nałukowy konsultant ożydzaczy Wiernychpolsce śpi na kanapie buhaha

Wódz już wkrótce 1,4 mld ludzi nieprzyjedzie charytatywnie. Raczej coś dla nich za prawie nic dla nas. Dla Chin to furtka na rynek UE, może tylko do zubożonej jewropy. Ne życzę nikomu towarów chińskich.
Może chodzi o złagodzenia NATO-zagrożenia Rosji (więc i Chinom). Globaliści wojny z Rosją nie wygrają, więc zagarniają gojów jewropejskich od “Wschodu”, zaczynając od narodów najdurniejszych, najbardziej już zniewolonych. Czy Czi Dżinping odwiedzi Bukareszcie?
Co wart dostęp do niecałego mld $ pożyczki chińskiej zamiast banksterskiej? A miliardy strat społecznych, zatrudnienia, kosztów zewn., w tym obciążeń dla przyszłych pokoleń Polaków?
Kto powstrzyma “inwestora” chińskiego od wykupywania najlepszych w Polsce nieruchomości, ziemi rolnej, lasów. Kto mu narzuci normy eko, zdrowotne na produkcję w Polsce? Zapewni, że nie jest przykrywką do sprowadzania jeszcze gorszego produktu z Chin? Chińczyk dla profitu wyprodukuje nam obcym w Polsce GMO, truciznę, skoro nie dba o to wobec swoich w Chinach.
Towar chiński wypełnia śmietniska. Może polepszą jakość, ale na dziś ubogi  konsument nie ma alternatywy. Banksterzy pożyczkami nakręcili gospodarkę Chin i przekierowali tam środki produkcji z USA i Kanady.
Za nasze pieniądze, te zmarnowane na produkty-śmieci, przyjeżdżają — na smarze preferencyjnej imigracji — chińscy milionerzy (są ich miliony w Chinach):
– kaucja 800 tys. C$ do zwrotu po paru latach
– pod warunkiem założenia biznesu (przeważnie mafijnego i/lub nieprzynoszącego korzyści społecznych, podatkowych ani gospodarczych Kanadzie)
– firmy chińskie zachowują się jak korporacje, np. niszcząco-rabunkowo eksploatują Tarsands,  wykupują ogromne połacie ziemi rolnej Kanady i uprawiają GMO…
– przy wjeździe taki Chińczyk dostaje obywatelstwo Kanady!!!
Jak załatwili Kanadyjczyków:
– Niektóre dzielnice Vancouver (w tym najbardziej ekskluzywne) są teraz chińskie — nadal elitarme, ale żółte. Ich żółci mieszkańcy olewają prawo i konstytucję Kanady, np. odmówili oznakowania ulic w jęz. angielskim.
– Żydomasoneria rządząca Kanadą muruje przyszły konflikt “etniczny”. Doświadczyłem, że niektórzy są tak wrogo do nas nastawieni jak muślimy. Mają gotowe rasistowskie, poniżające Białych odzywki, np. że zająłem ziemie Indian wytępiwszy ich. Poszlaka sorosowskiej głowy w zalewie Kanady przez chinoli. Co to za etyka! Przybywacie korzystać z tego i doić to, cośmy zbudowali — odpowiadam.
– Ci bogaci “imigranccy” biznesmeni z paszportem Kanady i pobytem ile się da w Chinach dla pilnowania rzeczywistego biznesu śmieciowego, statystcznie mają tu oficjalny dochód ok. minimum, od którego podatek federalny wynosi zero, z pełnym zestawem świadczeń społecznych, o których wiedzą jeszcze przed lądowaniem, podczas gdy  dochodzę należności prawnie należnych mi od lat!!!
– Firmy chińskie zatrudniają tu wyłącznie Chińczykow, a Chińczycy zatrudniają wyłącznie firmy chińskie np. w budowie garażu, renowacji domu czy dbaniu o trawnik i krzaczki wokół niego. Do publicznej kasy dokładają więc zero, ale w pełni korzystają z parków, zatłaczają ulice i skrzyżowania, robią tłumy w sklepach zwłaszcza na wyprzedażach, dla nas zostawiając ogołocone półki.
– Nie znają języka, a pracę wszędzie mają w firmach nie-chińskich, w rządzie, podczas rekordowego bezrobocia Kanadyjczyków.
– Katastrofalna presja zalewu chińskiego na infrastrukturę Kanady. W mojej dzielnicy dość nowe szkoły wymagają już dramatycznej rozbudowy! Władze lokalne (środki z podatku od nieruchomości, jedynego, jaki chinole płacą) nie dają już sobie z tym rady.  Szkoły też są opłacane z tego podatku, a jednak samorządy zaklinają rząd prowincjonalny o środki, a tych nie ma przy  mimimum dochodu chinola.
– “Imigranci” przywożą z Chin niedołężnych dziadków i chorych pociotków…  doją służbę medyczną… Kanadyjczycy już przedtem niedoczekiwali się operacji, zabiegów. Od zanieczyszczenia środowiska w Chinach, spory procent młodych jest umysłowo chory, a starsi schorowani ponad kanadyjską przeciętną.
– Młodzi zdominowali szkoły i uczelnie, np. chińska brać studencka na U. Brytyjskiej Kolumbii dominuje z 2 powodów: (1) wysokie czesne, na które coraz mniej stać Kanadyjczyka, (2) demografia (już ok. połowa jeśli nie więcej to Chińczycy i końca niewidać). W następnym pokoleniu (do 20 lat zdominują pofesrostwo, bo są zdolni, pracowici, inteligentni)  W szkołach moich wnuków zaczynają przeważać Żółci. Oficjalnie nie ma już Bożego Narodzenia, tylko jakieś święta zimowe.
– “Inwestorzy” podbili ceny domów parokrotnie! Przy znacznym wzroście kosztów życia i podatków, na kupno domu coraz mniej stać nasze dzieci i wnuki. Czynsze też rosną.
– Chinole cichcem naśmiewają się z frajerstwa Białych — jakbyśmy mieli coś wspólnego z tą polityką odwróconego rasizmu i mogli na nią wpływać!!!
Gdybym napisał to publicznie w Kanadzie, miałbym wizytę za ksenofobię, rasizm, nawoływanie do nienawiści… Gdy inwazja  jest już nieodwracalna, media przyznają, że kryzys cen nieruchomości wywołała lawina “inwestycji” przez Chińczyków. Przedtem za zwyżkę popytu winiły Kanadyjczyków (chyba tych z obywatelstwem z lotniska LOL).
Obawiam się: zacznie się tu podobnie jak już jest w Polin. Walka na noże o lepszą pozycję zawodową, społeczną i przeżycie rodziny kosztem innych, tj. szabas-gojizm.
Skorzystałbym z szybkiej koleji pasażerskiej Łodź – Chiny, ale nie za cenę zamiany jednego zniewolenia Polski na drugie, z perspektywą osiodłania Chin przez banksterię, gdy ta wyrzuci USrael na śmietnik.

Tylko pełna suwerewnność jest opcją dla Polaków. Za tym pójdzie koniec lokajstwa. Warunki polskie dla Polaków we własnej Ojczyźnie przyciągną Polonię i niedawną emigrację z oszczędnościami. Wraz ze środkami uwolnionymi z lichwy banksterskiej i z ludzkimi zasobami Polaków, będzie fundament niezbędny do zmartwychwstania Suwerennego Państwa Suwerennych Polaków. Pod warunkiem, że szabas goje obecnie u żłobu nie przejmą władzy…

……………………

Czy mamy pociąg do Chin?

Rate This
Właściwie to jeśli nie USA, bo strasznie agresywne, jeśli nie Rosja, bo tradycyjnie rusków nie lubimy, chociaż ostatnio coraz mniej, to co Chiny?
Chińczyk Polak dwa bratanki?
Nie wyszła nam za Wałęsy Druga Japonia, może wyjdzie nam Polska Chinami Europy za prezydenta Dudy, bo jak co to chyba nie zdarzyło się aby jakikolwiek cesarz państwa środka przyjechał kiedykolwiek do Polski, a tu masz ci los, przylatuje sam prezydent Chin i zaraz za nim pierwszy pociąg z daleka co ani chwili nie czeka.
Moim zdaniem ważna i dobra wiadomość. Bo do Chin teraz każdy lata, jeździ, podróżuje, handluje, zabiega o względy, inwestycje i wsparcie.

Prezydent Chin Xi Jinping z małżonką rozpocznie w niedzielę trzydniową oficjalną wizytę w Polsce – poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

W trakcie wizyty chińskiego polityka – 20 czerwca – nastąpi powitanie w Polsce pierwszego pociągu na trasie Chiny-Europa pod zjednoczoną marką China Railway Express.
W uroczystości wezmą udział prezydent Andrzej Duda oraz minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk – zapowiedziało w poniedziałek Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Mają być obecni także przedstawiciele Sejmu i Senatu.
Towarowe połączenia kolejowe w ramach projektu „Jednego Pasa i Jednego Szlaku” były jednym z tematów wizyty prezydenta Dudy w Chinach w listopadzie ub. roku. Zakłada on budowę i modernizację sieci połączeń lądowych i morskich między UE a Chińską Republiką Ludową. Wówczas Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Xi, premierem Li Keqiangiem; wziął udział w szczycie gospodarczym państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin – „16+1”, w Szanghaju otworzył Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze.
Rozmowy z chińskimi przywódcami skupiają się wokół kwestii gospodarczych, dotyczą m.in. udziału Polski w chińskiej inicjatywie utworzenia Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB).
W niedawnym wywiadzie udzielonym PAP szef MSZ Witold Waszczykowski mówił, że Polska chce iść w kierunku rozszerzania wzajemnej współpracy, wyrównywania niekorzystnego bilansu handlowego z Chinami. „Chcielibyśmy zainteresować Chińczyków projektami infrastrukturalnymi w Polsce, zarówno kolejowymi, drogowymi, lotniczymi, lotniskowymi, budową nowoczesnych portów. Także nasze uczelnie zabiegają o chińskich studentów i wykładowców” – mówił szef polskiej dyplomacji.
Na początku maja minister finansów Paweł Szałamacha podkreślił, że udział Polski w AIIB jest bardzo silnym elementem polskiej strategii gospodarczej. Przypomniał, że procedura ratyfikacji umowy dot. przystąpienia Polski do banku jest na finiszu.
W kwietniu ustawę o ratyfikacji umowy o utworzeniu AIIB podpisał prezydent Andrzej Duda.
„Akcesję Polski do AIIB należy przede wszystkim postrzegać jako realizację celów gospodarczych Polski w średnim i długim okresie.
Członkostwo Polski w AIIB może ułatwiać dostęp do postępowań przetargowych mających na celu wyłonienie wykonawców i dostawców projektów finansowanych przez ten Bank, jak również zapewniać dostęp do informacji o tego typu możliwościach” – oceniono wówczas w komunikacie Kancelarii Prezydenta.
Zgodnie z umową założycielską kapitał banku wyniesie 100 mld dol., a udziały poszczególnych krajów zostaną wyliczone zgodnie z formułą opartą o PKB z uwzględnieniem jego wielkości wyliczonej wg kursów bieżących (proporcja 60 proc.) oraz wg parytetu siły nabywczej (proporcja 40 proc.). Zgodnie z tą kalkulacją Polska ma prawo subskrybować kapitał na poziomie 831,8 mln dol., co oznacza łączny udział w kapitale banku na poziomie 0,8475 proc.
W statucie banku ostateczny termin złożenia aktu ratyfikacyjnego u depozytariusza (rządu Chin) wyznaczono na dzień 31 grudnia 2016 r.
No i mając takiego przyjaciela jak Chiny kto wie komu będziemy mogli podskoczyć.
Za to nam taki komisarz jeden z drugim z jakiejś tam Unii Europejskiej to będzie nam mógł….
Coś mi się widzi że Kaczyński Duda i Szydło ,,uknuli jakiś spisek” by wyciągnąć Polskę z dołka.

14 Czerwiec 2016

 

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/