[dyskusja] Każdy wariat/hasbarnik może pompować “orędzia” Boga

PB: Barbaro, Jeśli czytasz po angielsku, masz w linkach uzasadnienie odrzucenia tych orędzi jako oszustwa. “Przewidzieć” może każdy z pomyślunkiem — w czasach publikacji “orędzi” było już wiadomo o NWO, czipowaniu, scypionkach…

Wyrażasz łacinocentryczny pogląd na chrześcijaństwo. Łacina w liturgii to wynik upolitycznienia przez władzę świecką w 1-ych wiekach chrześcijaństwa “zachodniego” na terenach Cesarstwa Rzymskiego, ale NIE Cesarstwa Bizantyjskiego (“wschód”). Chrystus, Bogurodzica, Apostołowie NIE mówili po łacinie. Na Wygnaniu w Egipcie, Święta Rodzina na pewno nie mówiła po łacinie, prędzej po grecku, który z uwagi na działalność handlową Greków w regionie, był jednym z codziennych języków (obok aramejskiego i hebrajskiego).
Przetłumaczenie Biblii na łacinę było początkiem schizmy chrześcijan łacinniczych od prawosławnych, którzy mówili po grecku, syryjsku, koptyjsku, etiopsku i w in. językach. Podział pokutuje do dziś np. w bezmyślnej nienawiści zbyt wielu katolików polskich do “Bizancjum”,”wschodu”, “ruskich”. We niedawnej nasiadówie z Chojeckim,  finansowanej przez “katolika” Macierewicza, Kowalski  mówił z pogardą o tym, jak Putin wpuścił Polskę w relacje i handel ze “wschodem”! :))) Obaj panowie z przekonaniem, za Macierewiczem, klepią o ruskim sprawstwie bandrostwa :)))
Łacina NIE była językiem liturgicznym na terenach wczesnego chrześcijaństwa — Bliski Wschód, Grecja, Kaukaz, Egipt, Nubia, Etiopia, pozostała Afryka Płn… ani gdy Cyryl i Metody tworzyli alfabet dla Słowian, ewngelizując ich w prawosławiu, w tym plemiona polskie. Łacinniczy katolicyzm przyjął Mieszko I z presją polityczną wiek później, przy ogromnym oporze ludności przez wiele wieków, m.in. wobec obcości języka liturgicznego i faktu przyniesienia przez Niemców, naszych odwiecznych wrogów…
Przykładem politycznego wymuszenia języka jest Egipt. Koptowie po ewangelizacji przez Św. Marka mieli swój język, z zaadoptowanym alfabetem greckim. Najazd mahometan w VII w. narzucił Egiptowi język arabski (niestosowanie się karano obcinaniem języka).
Szczytem zniewolenia jest pokochać narzucone jarzmo i bronić go! Obcy nierozumiały język w religii sprzyja podporządkowaniu owieczek, ich kontroli przez kler i hierarchię… To byłaby ostatnia rzecz, jaką chciałby Chrystus dla Człowieka, odzwierciedlenia Boga i Jego Wolnej Woli.
Dowód zniewalającego uzależnienia mamy we współczesnej Polsce, gdzie katolicy zachowują się jak psy Pawłowa. Wystarczy, że nominowany przez frankistę Kaczyńskiego (kryptio-żyd udający katolika), Duda przemówił w wybiurach z ambony i mamy zdradziecką władzę — od prezydenta po rząd i większość w KneSSejmie. Dopiero po fakcie katolicy zaczynają rozumieć swój błąd, lecz obawiam się popełnią ten sam w następnych wybiurach, bo tak jest od lat.
Jako chłopak w złacinniczonym kościele w PRL stałem jak na tureckim kazaniu. Moi koledzy też nie kapowali. Dopiero niektórzy z nich jako dorośli liznęli łaciny w akademii medycznej. Nauka religii w szkole była po polsku. Moja żona katoliczka uczyła się łaciny w szkole, a liturgii w tym języku do dziś nierozumie.
Przyczyną wprowadzenia języków narodowych do liturgii po Soborze Wtykańskim II było właśnie niezrozumienie przez wiernych. Aby czytać Biblię, zrozumieć encykliki i Ojców KK, trzeba opanować zakres słownictwa łaciny, jej odmiany czasowe, regionalne, zawodowe.
Barbara: Witam serdecznie, nie gniewam się, absolutnie… a co do łaciny to antychryst nie będzie mówił w tym języku,jak napewno zauważyłeś łacina jest językiem międzynarodowym -50 lat temu tylko ten język obowiązywał i Msza Święta niezależnie od kraju była sprawowana jednakowo – i zrozumiała dla wszystkich,pamiętam,że jeszcze 40 lat temu była używana w Liceach Ogólnokształcących i na studiach a zwłaszcza medycznych ….a gdyby była zła to by jej nie zakazano – proste – proszę abyś sięgnął do tych Orędzi bo nie ma w nich niczego sprzecznego z Biblią,zapewniam niczego,żyjemy w czasach przed ponownym przyjściem Jezusa i to jest bardzo krótki okres czasu może nawet kilka miesięcy,chodzi o to aby być przygotowanym,napewno znasz Jana Bosko poczytaj o nim a dowiesz się więcej co nam Bóg przygotował -jego wizje dla świata i Polski -Jana Bosko -i to się właśnie dzieje następna rzecz  Apokalipsa św.Jana i w tych Orędziach jest to wyjaśnione,nie znamy daty ponownego przyjścia Jezusa ale znaki jakie się ukażą na niebie powinny nas uspokoić i mamy być na nie przygotowani … i wszystko w temacie… pozdrawiam pa z Bogiem — Barbara

PS.W tych Orędziach jest wszystko w dużym wyprzedzeniem przepowiedziane, chipowanie na czoło lub rękę, szczepienia które zabijają, wojny i głód, ja mam zapasy żywności na kilka dni, mam w domu poświęcone przedmioty przez kapłana jak świece, zapałki itp. itd. Uśmiech   zrobisz jak uważasz ale nie krytykuj tych zacnych bo Bożych Orędzi….a wiele się już z nich stało ,,,tak już się stało…
PB: Barbaro, Napisałem z miłości do siostry w Chrystusie, a nie z nienawiści. Dziś panuje dziecinny  zwyczaj uważania słusznej krytyki za hejt.
Zgadzam się z analizami  przez katolików, podanymi w moim mejlu. Tamta witryna od lat oszukuje. Gdybyś zadała sobie trud poczytania, to nie tkwiłabyś w błędzie.
Jestem prawosławny. Modlimy się w jęz. ojczystych każde słowo jest nam zrozumiałe. Niewyobrażam sobie klepania modlitw w obcym Słowaniam, wymarłym jęz. łacińskim. Chrystus mówił w jęz. aramejskim, wciąż używanym w liturgii w Syrii. Za Jego czasów na Ziemi Świętej liczyły się tylko aramejski, grecki i hebrajski, a łacina była językiem okupanta rzymskiego: https://en.wikipedia.org/wiki/Aramaic_language
W cerkwi Klasztoru Św. Marka w Jerozolimie, utworzonym na miejscu, gdzie Chrystus odbył Ostatnią Wieczerzę z Apostołami, 10 lat temu podczas pielgrzymiki rozmawiałem z porządkową, która zna ten język. Podarowała mi pocztówkę-ikonę Bogurodzicy,  z wyjaśnieniem w aramejskim, arabskim i angielskim: Ikona Marii Dziewicy napisana przez Św. Łukasza Ewangelistę. Znleziona w 2004 r. w Górnej Komnacie Klasztoru Św. Marka w Jerozolimie.
Z Bogiem — Piotr Bein

Barbara: Wierzysz w Boga?????? Wierzysz Bogu !!!!!!! To proszę uwierz Bogu a nie mnie —–  cytat Jezusa ” wystarczy mówić prawdę aby być znienawidzonym..”

Na jakiej podstawie to stwierdzasz,że to fałszywka ??????
Ja stwierdzam,że to Prawda – jak wiele tysięcy ludzi na świecie – samemu trzeba dojść do prawdy,SAMEMU – a nie powielać krytykę kogoś innego -tak wiem,że to jest o wiele łatwiej krytykować bo poznanie Prawdy wymaga wysiłku i czasu -zawsze czynienie dobra kosztuje -jak o wiele łatwiej jest kopnąć psa niż nad nim się pochylić i udzielić pomocy……proszę zacząć się uczyć modlić po łacinie -antychryst nie będzie jej umiał na 100%..
Wolę się modlić jak prosi o to Jezus i Matka Zbawienia Maryja -na te linki które mi posłałeś szkoda mojego czasu (też je dostaję i nie czytam bo pełno w nich nienawiści,pogardy dla człowieka )a jak mówi sam Jezus “kocham grzesznika a nienawidzę grzechu “- i Twojego też – cały net jest tymi złośliwościami  zawalony.
Masz wolną wolę -cudowny Dar od Boga więc wybieraj – ale sam podejmij decyzję -nie ulegaj namowom złego -SAM podejmij decyzję – SAMODZIELNIE – pa z Bogiem i Maryją bądźmy zawsze blisko,jak najbliżej,jak najściślej złączeni z NIMI bądźmy wszyscy tego Wam wszystkim życzę  Uśmiech  Kwiatek

PB: Barbaro, Boga się nie boisz?!

Kolportujesz fałszywkę, każdy wariat/hasbarnik może pompować “orędzia” Boga, Bogurodzicy czy Chrystusa przez swój portal buhaha
http://www.newsmax.com/FastFeatures/maria-divine-mercy-catholic-church/2014/10/29/id/603996/
http://www.catholicplanet.com/apparitions/false199.htm
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Yazc20TGeCU
z Bogiem — pb
ps.  Duracki religionizm Polaków pomógł doprowadzić do tego  […czołówka aktualnego wpisu z Grypa666]
Barbara:
Matka Zbawienia: Odwagi, moje drogie Dzieci, wszystko jest w Rękach mojego Syna
Orędzia Ostrzeżenia Załaduj kopię Matka Zbawienia: Odwagi, moje drogie Dzieci, wszystko jest w Rękach mojego Syna: wtorek, 17 lutego 2015, godz. 17.00 [… materiały dla katolaków z oszustnej witryny www.thewarningsecondcoming.com ]

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/