Brytyjscy syjoniści Theresa May i Boris Johnson

http://www.theoccidentalobserver.net/2016/07/theresa-may-friend-of-israel-and-the-organized-jewish-community/
Każdy kto zastanawia sie nad tym jakie priorytety ma pani Theresa May powinien przesledzić jej działania od chwili kiedy dowiedziała się, ze ma zostać przyszłym premierem Wielkiej Brytanii.

Jej pierwszym krokiem było podpisanie zobowiązania, ze bedzie pamiętac o Holokauscie oraz “przeciwstawiać się nienawiści i nietolerancji”. Jej drugim krokiem było spędzenie wieczoru na prywatnej kolacji w domu Naczelnego Rabina Ephraima Mirvis’a, tuz przed zatwierdzeniem jej  przez królową.  Cokolwiek czeka Brytyjczyków, nie mogą oni mieć żadnych wątpliwości, że ich nowy lider znów jest prawdziwym przyjacielem Izraela.

W trakcie swojej kariery parlamentarnej naznaczonej tchórzostwem  i skłonnością do zmiany stanowiska w zaleznosci od tego skad polityczny wiatr wieje, trudno powiedzieć, który  moment jest najbardziej niechlubny. Czy to jej decyzja, jako ministra spraw wewnętrznych, aby otworzyć  brytyjskie granice i pozwolić wzrosnać imigracji do rekordowego poziomu – a po mianowaniu jej na premiera obiecac ja zmniejszyć? Być może planuje ona stworzenie czarnych list “ekstremistów”, ograniczenie wolności słowa na internecie oraz wprowadzenie zakazów przemieszczania?

Dla wielu narodowców, najbardziej skandalicznym momentem w karierze tej nędznej kobieciny było przemówienie w Wielkiej Synagodze Finchley w kwietniu 2015 roku, kiedy to splugawila ona pamięć brytyjskich wojskowych zabitych w Palestynie w latach 1939 – 1948, chwaląc przy tym  żydowskich terrorystow, ich morderców.
“W ten sposob dzisiaj świętujemy niepodległość państwa Izrael i skladamy hołd tym, którzy tak ciężko walczyli o nia …. Pamiętamy ofiarę tych, którzy walczyli, aby osiągnąć i chronic tej niezależności ….”

W ten sposób kobieta, ktora została brytyjskim premierem, poswięcila ofiarę okolo 784 brytyjskich wojskowych, policjantów i urzędników  zabitych za to, co jest dla przyjaciół Izraela  jednym z najbardziej kłopotliwych epizodów w brytyjskiej kolonialnej historii. Nie ma ona  nawet na tyle przyzwoitości, aby dokonać  tego ciosu w plecy za zamkniętymi drzwiami.

Zrozumiałe, że było dużo radosci w prasie żydowskiej z okazji powołania takiego oddanego przyjaciela Izraela na stanowisko premiera. Times of Israel napisał, że jest ona powszechnie uważana za dobrego przyjaciela.

W Jewish Chronicle napisano:
Ze wszystkich pretendentów do zastapienia Davida Camerona – zarówno ze strony konserwatystów jak i innych partii – ta 59-letnia Pani Premier ma najczystsze konto dotyczace spraw żydowskich.

Podobnie jak w jej odwiedzinach w narodowych stowarzyszeniach torysów, Pani May brala często udzial w kolacjach i spotkaniach z grupami żydowskimi.
Pod tym względem jej historia wspierania inicjatyw żydowskich jest znana. W lipcu zeszłego roku przemawiala na dorocznej kolacji w Hasmonean Liceum; dwa miesiące później spotkała sie z prezydentem Izby Deputowanych Jonathanem Arkushem; a potem był wspomniany obiad w CST …

W grudniu ubiegłego roku, u boku Davida Camerona na Downing Street swietowala Chanuke, zapalajac menore razem z naczelnymo rabinem Ephraimem Mirvis. Chyba nie śniło się jej, że w tym roku powtórzy te czynnosc juz jako premier..
Davida Camerona chwalono jako najbardziej filosemickiego premiera od czasow Margaret Thatcher. Brytyjscy Żydzi mają teraz nadzieję, że ta druga kobieta premier będzie podążać śladami swoich dwóch poprzedników.

Zamach na Charlie Hebdo w Paryżu dał Pani May możliwość wykazania, że dobro społeczności żydowskiej nalezy do jej priorytetów. Większość ofiar Charlie Hebdo nie było Żydami, ale ten maly szczegół wydawał się nie miec dla niej znaczenia. Powiedziała, że “Nigdy nie myślałam, że dożyję dnia, kiedy członkowie społeczności żydowskiej w Wielkiej Brytanii stwierdzą, że obawiaja sie pozostawac w naszym kraju. A to oznacza, że wszyscy musimy podwoić nasze wysiłki, aby wymazać antysemityzm tutaj w Wielkiej Brytanii. ”

Podkresliła, ze “bez swoich Żydów, Wielka Brytania nie byłaby Wielka Brytania”, a potem dodała: “Żydzi od dawna byli ważną i integralną częścią tego kraju”.
Twierdząc, że “bezpieczeństwo narodu żydowskiego nigdy nie może być brane za pewnik,” Pani May powiedziała, że jest “tragicznym faktem historycznym, że Żydzi musieli sami bronić się przed powtarzającymi się próbami ich unicestwienia.” Nawet powtórzyła słowa  Davida Camerona: “Jeśli spolecznosc zydowska nie  czuje się bezpieczna, to cała struktura naszego kraju jest ograniczona.” Piękne słowa, pytanie tylko czy białe angielskie społeczności w Rotherham i gdzie indziej moga znaleźć kogoś kto bedzie bronil ich interesów z taką pasją.

Był jeszcze jeden ciekawy moment w czasie przemowienia w Finchley, w sytuacji kiedy wyszła ustawa o nie przedawnieniu i ściganiu “historycznych” zbrodni wojennych w Niemczech i innych krajach. Pani May powiedziała, że jest dumna ze zmiany prawa brytyjskiego, ktore czyni niemożliwym sciganie izraelskich przestępców wojennych w Wielkiej Brytanii w ramach powszechnej jurysdykcji, tak ze domniemani mordercy jak Tzipi Livni i izraelscy oficerowie biorący udział w zbrodniach przeciwko palestyńskiej ludności cywilnej mogą poruszać się swobodnie w Wielkiej Brytanii , Pro-palestyńskie stronnictwa w Wielkiej Brytanii wystapily do sądu o wydanie nakazu aresztowania  Livni, która był ministrem spraw zagranicznych Izraela podczas brutalnej operacji Cast Lead w 2008 roku, ale dzięki interwencji rządu brytyjskiego, wydano automatycznie gwarancje nietykalnosci izraelskim urzędnikom państwowym odwiedzającym Wielką Brytanię.

Ale później w Finchley pokazała jeszcze bardziej bezwstydne oblicze. Pani May wskazała na wiodącą rolę Izraela w zwalczaniu handlu ludźmi, ale zapomniala wspomnieć o przesladowaniu Palestyńczykow oraz wydalaniu pracowników afrykańskich z państwa syjonistycznego.

Była to również okazja, aby Pani May zadeklarowała swoją lojalność wobec “Community Security Trust,” żydowskiej niezaleznej spolecznej organizacji. Cztery miesiące temu otrzymała owacje na stojąco na dorocznym obiedzie CST za przekazanie 13,4 mln £ brytyjskich podatników pieniędzy dla tej groznej organizacji, która twierdzi, że jej celem jest ochrona szkoł i i synagog żydowskich. (To daje wzrost o ponad 2 miliony funtów w stosunku do sumy obiecanej przez Davida Camerona w roku poprzednim, a o 3 mln £ na rok wcześniej!)

Niedługo potem Wielka Brytania dołączyła do międzynarodowej akcji zobowiązania do obrony wolności Charlie Hebdo do wykpiwania Islamu.  Theresa May w Home Office rozpoczeła akcje ścigania przeciwko białemu nacjonaliscie Joshua Bonehill’owi za opublikowanie karykatur Holocaustu na Internecie. Bonehill został skazany na trzy lata i trzy miesiące więzienia i na dwa lata więzieniu z oskarzenia o “mowe nienawisci” na tweeterze przeciwko żydowskiej polityk Lucianie Berger.

Istnieją liczne przykłady tchórzostwa Pani May, ale ostatnio pokazała brak talentu w przywództwie, gdy sytuacja najbardziej  tego wymagała, podczas debaty referendalnej UE. Zamiast bronić swojego stanowiska w obozie pozostania schowała głowę  piasek i była niewidoczna podczas kampanii. Rażące zaniedbanie obowiązków poniżej jakiegokolwiek standardu.

Nominacja Theresy May moze być postrzegana jako lustrzane odbicie  losów jej konkurenta z przeciwnej partii. Dla lidera Partii Pracy Jeremy Corbyn’a zaczela sie gra końcowa.  W normalnych warunkach bylby on dobrym rozwiazaniem – Corbyn jest internacjonalista popierajacym otwarte granice i głośnym entuzjastą zalewu Wielkiej Brytanii imigrantrami z Trzeciego Świata.  Corbyn to ktoś, kto byłby do zaakceptowania przez elity polityczne. Z jednym wyjątkiem – jest sentymentalne przywiązany do jednej grupy ludzi, z ktorymi czuje  powinowactwo – Palestyńczykami. A to go stawia poza obrębem naszych politycznych mapetow,  więc Corbyn musi odejść.

Wygląda na to, ze lewe skrzydlo partii chce sie go pozbyc. Z ich perspektywy politycznej jego konkurentka do przywództwa partii Angela Eagle jest prawie nie do odróżnienia od Corbyna, ale jest na tyle sprytna, aby trzymać się z dala od Bliskiego Wschodu. Głosowała za wojną w Iraku, a dwa lata temu była jednym z niewielu posłów, którzy głosowali przeciwko uznaniu państwa palestyńskiego. Times of Israel poinformował, że niedawno spotkała się z delegacją żydowskich studentów i zadeklarowala swoje przywiazanie do walki z antysemityzmem.
Jednym z najbardziej zabawnych aspektów medialnego zamieszania wokół tego wszystkiego jest fakt, ze dziennikarze sa ostrozni i unikają zadawania niewygodnych pytan. Tak jak gdyby ten caly sztucznie sfabrykowany antysemityzm byl powodem, że ten konkurs o przywództwo sie nie odbyl? Oczywiście odpowiedź brzmi nie, ponieważ mianowanie Theresy May i upadek Corbyna wynikają z tego samego powodu – tzn. że jest nie do pomyślenia, że możemy mieć liderów partii, ktorzy byliby nie do zaakceptowania przez lobby żydowskie.

________________________________________
UWAGA: Jak już wspomniano wcześniej, historia Mandatu Palestyny i ofiary jakie Brytyjczycy poniesli to fakty, ktore  władze  chętnie ukryliby w króliczej norze. Brytyjczycy nie powinni pamiętać o śmierci zadanej przez terrorystów żydowskich brytyjskim wojskowym w czasie II wojny światowej. Ta kampania terrorystyczna byla również intensywnie prowadzone w czasie kiedy wojska alianckie wylądowały w Normandii i wyzwalaly Francje. Ofiary te obejmowały rowniez 25-letniego strzelca o nazwisku Harold Yates z Sheffield, którego śmierć może być związana z obecnością syjonistycznej “piątej kolumny” w Wielkiej Brytanii, która dała zielone światło do ataku, w którym zginął. Weteran spod Dunkierki, został zastrzelony przez terrorystę noszacego brytyjski mundur w czasie sluzby na kolei. Ataki na brytyjskich wojskowych to były akty zdrady, które mogą być porównane z zamachem na USS Liberty.
Do tych okrutnych atakow nalezy również zaliczyc wysadzenie hotelu King David, w którym zginęło 91 Brytyjczykow, przez zydowska terrorystyczna organizację Irgun. Również dzikie zabójstwo 20-letnich sierżantów Clifforda Martina i Mervyna Paice’a. Obydwaj mężczyźni zostali porwani, przetrzymywani w ciągu 28 dni, a nastepnie uduszeni. Ich ciała pozostawiano wiszące w gaju eukaliptusowym, w ktorym zainstalowano miny lądowe.

Francis Carr Begbie

(Z angielskiego tlumaczyl Jan Saski)

 
Theresa May nowym premierem Wielkiej Brytanii
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18421093&title=Theresa-May-nowym-premierem-Wielkiej-Brytanii&kat=1356

Niemiecka prasa o Borisie Johnsonie – “śmieciarz” nowej brytyjskiej premier
“Der Spiegel” o nominacji Johnsona na szefa MSZ: to brzmi jak szaleństwo
• Johnson był jednym z liderów przedreferendalnej kampanii na rzecz Brexitu
• Skład brytyjskiego rządu ostro skrytykował również szef PE
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Niemiecka-prasa-o-Borisie-Johnsonie-smieciarz-nowej-brytyjskiej-premier,wid,18422015,wiadomosc.html?ticaid=1175d8&_ticrsn=3

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/