[dyskusja] Nieudana CIAowska FF w Rosji i próba zatuszowania?

PB: Epizod stawia obu prezydentów w dobrym świetle: rozmawiają ze sobą, wzajemnie pomagają pomimo tarć na arenie globalnej. Rozmawiali nt. Korei Płn. pomimo anulowania spotkania przez służby Kushnera.

Trampkowi, epizod przysparza, potwierdza aurę dobrze chcącego “narodowca”, a Putinowi daje plusy wyborcze za otwartą furtkę do Waszyngtonu, dzięki której naród rosyjski uniknął kolejnej tragedii.
Nie wiem, czy udany CIAowski atak FF ująłby popularności i poparciu Putina przed wyborami. Na taką propagandę można sklecić kontr-propagandę.

Detektyw Jarzyński: Jest to całkiem możliwe.

Andrzej Szubert: A ja myślę, że było tak – CIA planowała zamachy terrorystyczne w Sankt Petersburgu, aby poderwać autorytet Putina przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi w Rosji. Na szczęście FSB wpadła na trop zamachowców. CIA zorientowała się, że FSB już o planowanych zamachach wie i szybko poinformowała o tym Trampka, który natychmiast “ostrzegł” Rosję. Na koniec Putin zareagował dyplomatycznie dziękując za owo “ostrzeżenie”.

Dla mnie jest oczywiste, że gdyby CIA nie stała za tymi zamachami, to usraelici nie mogliby o nich wiedzieć.

Detektyw Jarzyński: Amerykanie prawdopodobnie sami stoją za zamachem terrorystycznym w Rosji, któremu, de facto, sami zapobiegli. Prezydent Putin podziękował prezydentowi Trampowi za info o planowanych aktach terrorystycznych w Sankt Petersburgu
Potwierdza to moją wcześniejszą opinię , iż w najbliższym czasie należy się liczyć w Rosji z eskalacją zagrożenia terrorystycznego jak również to , że nie wszystkim tego typu aktom uda się przeciwdziałać.

Dla mnie -jako byłego pracownika służb specjalnych- fakt , iż USA /CIA informuję Rosjan o planowanym zamachu terrorystycznym .na terytorium Rosji jest deczko podejrzany, bowiem niezależnie od zysków wynikających z zapobieżenia temu terrorystycznemu aktowi, niesie on negatywny przekaz dla rosyjskiego społeczeństwa, iż z tą ochroną w Rosji nie jest najlepiej i prawdopodobnie o to chodziło.

W sytuacji gdy prezydent Putin jest w Rosji utożsamiany ze służbami specjalnymi z uwagi na jego operacyjny rodowód taki fakt godzi bezpośrednio w prezydenta Putina , zwłaszcza w kontekście jego zamiaru kandydowania na fotel prezydenta. W związku z powyższym nie można wykluczyć ,iż była to operacja specjalna CIA przeprowadzona pod fałszywą flagą.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/