Andrzej Szubert z dziką satysfakcją: jestem poganinem!

On Friday, February 23, 2018, 1:14:23 PM PST, Andrzej Szubert:
Piotrek, jestem poganinem bez cudzysłowiu. Pisałem o tym na blogu:

Jestem poganinem i mówiąc to odczuwam satysfakcję a nawet coś w rodzaju dumy.
Na moim blogu wielokrotnie miały miejsce dyskusje dotycząca tego określenia. Co dziwne – nawet osoby, które identyfikują się z prastarą słowiańską tożsamością, kulturą a nawet Wiarą/Wiedzą Przyrody naszych praprzodków jakoś dziwnie obawiają się określenia „poganin”. I argumentują, że termin ten ma pejoratywne znaczenie, nadane mu przez odmóżdżonych jahwistów. Wiem o tym doskonale, ale mam to po prostu gdzieś. Nie zamierzam dobierać sobie określenia tak, aby podobało się ono odmóżdżonym wyznawcom nadjordańskiej dżumy.
.
Dla mnie poganin to ktoś kto albo nie dał się duchowo zniewolić nadjordańskim bredniom, lub ktoś, kto swój umysł, świadomość i Ducha uwolnił z kajdan jahwizmu – obojętnie jakiego odprysku.
.
kajdany jahwizmów
.
To ktoś, kto świadomie powrócił do Wiary/Wiedzy Przyrody, kultury i tożsamości naszych praojców.
I gwiżdżę na to, że w ustach jahwistów „poganin” to barbarzyńca, dzikus, prymityw. Dla mnie np. określenia jak „katolik” czy „chrześcijanin” są pejoratywne. Bo katolik czy chrześcijanin  to duchowy niewolnik, ślepo, tępo i bezrefleksyjnie wierzący w żydowskie brednie „objawione” przez oszustów wymyślone.
Jestem poganinem. Odzyskałem własną słowiańską tożsamość – i jest mi z tym dobrze.
Alternatywą dla „poganina” mógłby być termin „rodzimowierca”. Ale w moim odczuciu termin ten jest jakiś taki „miałki”, nijaki i niejednoznaczny. Bo nie jeden zaślepiony katolik powie, że to katolicyzm jest „naszą”, „polską”, „rodzimą” wiarą. Bo Polak to katolik i gdyby nie katolicyzm to Polski by nie było. Natomiast przy terminie „poganin” nie ma żadnych wątpliwości – poganin to człowiek, który nie jest jahwistą, który powrócił do naszej słowiańskiej przedżydowskiej tożsamości. Jahwizm – tożsamość kształtowana przez żydo-biblię i wiarę w żydowskich bożków i idoli – rozplenił się na ogromnych obszarach Ziemi (na różowo – zasięg jahwizmów).
.
religie żydowskie
.
Ale ja nie jestem jahwistą, odrzuciłem żydowskie brednie „objawione”. Przestałem być duchowym żydem przykutym łańcuchami do kruchty.
Jestem poganinem – i mówię to z dziką satysfakcją.
https://opolczykpl.wordpress. com/jestem-poganinem/

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/