Admin Wiechowski bloga Marucha zafascynowany bredniami szowinisty

 
 
Grypa666 said 2018-03-02 (piątek) @ 10:10:31
@Hulajdusznik 2018-03-01 (czwartek) @ 23:30:23
Uszłoby jako typologia ludzi, bez wzgl. na plemienność. Dużo podróżuję po świecie, spotykam rozmaite ww. typy niemal w każdym narodzie/kulturze/cywilizacji. Z racji centralnego położenia wzgl. wpływów zewn., genom Polaków należy do najbardziej równomiernych ale i najbardziej wymieszanych w Europie
Mamy w genach człowieczeństwo, demokrację, bohaterstwo, gościnność, kulturę w obyciu, prawdomówność, praworządność i sprawiedliwość.
W Katalonii spotkałem b. podobne cechy — nagminnie, codziennie przez parę tygodni. Od mężczyzn, kobiet i dzieci… w miastach i na wsi… w urzędach, sklepach i na ulicy. Gdzie tak mamy w Polsce? Co ciekawe, mają kaszankę, rozmaite salcesony i zimne nóżki — identyczne jak dawne polskie! Trafiłem na zmasakrowane referendum niepodległości 1.10.2017 z 1 mln uczestników w Barcelonie, a 2 dni później — 3 mln w proteście masakry… To jest ekwiwalent 10 mln Polaków w stolicy na narodowej demonstracji. Dać im broń, mają wolność. Spacyfikowały ich tajne oddziały NATO złożone z …neo-banderowców. Prawie 1000 osób w szpitalach, babcie, dziadki, kobiety…

Re 132:
Tak, to są moje własne spostrzeżenia. Oczywiście niektóre zwroty na pewno są zapożyczone, bo w dzisiejszym świecie trudno jest napisać coś, co już nie byłoby przez kogoś tam powiedziane. A co do tych typów, to chciałbym niejako przy okazji nadmienić, że u jednego człowieka występują czasami różne ich „krzyżówki”, co wynika prawdopodobnie z dziedziczenia i (lub) z edukacji. Od kilkunastu lat mieszkam w środowisku wielokulturowym, co ułatwiło mi w znacznym stopniu postrzeganie zasadniczych różnic pomiędzy ludźmi. Pomocne okazały się również studia w zakresie historii, pedagogiki i psychologii. Prócz wymienionych wyżej „typów” występują w moim sąsiedztwie też inne, azjatyckie i afrykańskie.
Marucha said 2018-03-02 (piątek) @ 09:10:55
Re 112:
Bardzo ciekawa, wręcz fascynująca próba klasyfikacji.
Zawsze bardzo ceniłem myślicieli (jak np. prof. Koneczny), którzy potrafili dokonywać uogólnień, dostrzegać reguły i prawidłowości w pozornym chaosie zdarzeń, klasyfikować to, co wydawało się nieklasyfikowalne.
Czy to Pana własne przemyślenia?
Hulajdusznik said 2018-03-01 (czwartek) @ 23:30:23
Lektura komentarzy jest bardzo ciekawa, a czasami nawet pasjonująca. Daje obraz różnych typów ludzkich. Typy te charakteryzują się odmiennym pojmowaniem rzeczywistości, odmienną logiką, odmienną kulturą słowa, i różną inteligencją oraz temperamentem. Skupię się na zaledwie kilku, które w „Gajówce” występują według mojego uznania najczęściej.

  1. 1. Od prehistorii zwano nas Ariami, Scytami, Sarmatami, Lechitami, Słowianami, wśród których my Polacy (Polachy) zajmujemy miejsce szczególne. Mamy w genach człowieczeństwo, demokrację, bohaterstwo, gościnność, kulturę w obyciu, prawdomówność, praworządność i sprawiedliwość. Mamy też jedną wielką wadę: naiwność. Jest nas tu sporo, chociaż część zatraca się w bagnie globalizmu poprzez zaniedbanie własnego języka. Bywa, że „nie da się” czytać jakiegoś literowego bełkotu. I nie chodzi tu tylko o ortografię, gramatykę, interpunkcję, czy nieużywanie polskich znaków. Mam na myśli też logikę i stylistykę.2. Od prehistorii zwano ich Rzymianami. Widzą i analizują sprawy poprzez pryzmat przydatności i zawsze kombinują „co z tym cholerstwem można by zrobić”. Cechuje ich często nadpobudliwość. Rzadko tolerują ludzi o innych zapatrywaniach. Są myślący i mogą rewidować własne poglądy, ale jest to proces powolny. Lubią mieć wszystko uporządkowane, skatalogowane, poukładane. Ich dewiza to przepis, recepta i paragraf.
    3. Od prehistorii zwano ich Grekami. Starają się bardziej wiedzieć niźli stosować w praktyce. Nie podają zbyt szybkich, łatwych przepisów ani recept. Teoretyzują. Starają się uchwycić ogólne zasady w gąszczu zjawisk. Są krytyczni wobec zbyt popularnych opinii. Dopuszczają wielość stanowisk, dyskusję. Są skłonni do zmiany własnych poglądów. Proszę nie mylić ich z „filozofowaniem” w sensie negatywnym. Filozofia jest ich fundamentem, ale w znaczeniu mądrości życia. Nie są też zbytnio ofiarni, ani otwarci.
    4. Od prehistorii podawali się za: anunaków, żydów, Niemców, Aszkenazów a obecnie za Chazarów, i kto wie, może kiedyś powrócą do swoich rzeczywistych korzeni – plemienia neandertalskich nochaloidów – cudem ocalałych podczas tej hecy z potopem. Co to za stwory? Obecnie to mieszańcy. Nie są narodem lecz zbieraniną, którą w kupie trzymają ychnia religia i tradycja, choć podobno większość z nich nie wierzy w żadnego Boga lub należy do innych wyznań. Trzyma ych w kupie mafia bankierska i wpojona pogarda do pozostałych ludzi, których między sobą wprost nazywają bydłem. To oszuści, aktorzy, farbowańcy, udawacze, psychopaci, lenie, tchórze. Jeśli poczują przewagę są sadystami. Jeśli nie – lizidupskimi. To tępe, namolne i uparte pasożyty. W dyskusji bardzo często odbiegają od tematu oraz stosują całą gamę wynalezionych przez siebie technik wybielania siebie, oczerniania oponentów, naginania wszystkiego na własną korzyść. Wszystkiego! Hasbara to ych pomysł i realizacja. To taki ychni rodzaj cenzury. Są wszędzie. Tu też. To widać, słychać i czuć. Z takimi wartościami jak patriotyzm lub narodowość uny walczą od zawsze. Wszystko w interesie międzynarodowych koczowników – jedynej „nacji”, wynalezionej specjalnie na ychnią potrzebę otumaniania. Nigdy nie posiadali stałego kraju lub narodu. Nigdy! Niekiedy bardzo trudno ych rozpoznać.
    _______________________________
    Proszę nie traktować powyższego jako ostatecznej rozprawy o ludziach. Są to tylko moje spostrzeżenia bardzo skromnego wycinka rzeczywistości, jaka przejawia się w zachowaniach i charakterach ludzkich odzwierciedlanych w gajówkowych komentarzach.

 

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/