[Dyskusja] Podstępna Polonia w Chicago

PB: Nowa emigracja może być bardziej wykształcona (otytułowana) niż poprzednie fale, ale wykształcenie ma śmieciowe. O ile wiem, Kanada nie przyjmuje Polaków, priorytetem są ciapaci, muślmy, bidota meksykańska niewpuszczana do USA, ISIS (Białe Kaski), Czarni z Izraela. Jeśli już, to Ottawa zezwala na poniżanie Polaków, co było nie do pomyślenia przedtem: ALERT Ciapaty rasista zaatakował “fucking Eastern European” z Polski w Vancouver

Toteż skupię się ogólnie na znanej mi populacji polonijnej. Nie widzę wielkiej różnicy między Polonią a Krajanami. Tu na emigracji mają marchewkę zjudaizowanego konsumeryzmu tak samo jak w III RP. Może to niektórym wyglądać jak pogoń za pieniądzem, bo dorobić się tu łatwo (choć coraz trudniej ze zmianami ku NWO). Nawet niewykształceni z całego świata robią to w Kanadzie i USA. Może procentowo mniej wśród Polonii szabas gojów, ale to ze wzgl. na konkurencję in. grup. To każdego wybór moralny, jakiego Boga czy Mamona sobie postawi za Najwyższy Autorytet.
Co do liczebności mammonnidów polonijnych — dla Pana Witolda to większość. Taką żydokorporacje narzuciły “kulturę” globalnie. Ale zapobiegliwość o komfortowe (często podstawowe z punktu praw Człowieka do Życia) warunki dla rodziny automatem nie robi każdego pazernym dorobkiewiczem. Znam wielu Polonusów na świecie, którym zwisa mamona dla mammonny i konsumpcja zbędnego szajsu. Są na emigracji podwójnej: z Ojczyzny i na emigracji wewnątrz docelowego kraju obcego, aby oddzielić się od polskiej durnoty, zacofania, religionizmu, intryg, korupcji, chciwości… Toteż stronią od polskich dzielnic, niekoniecznie są w organizacjach polonijnych, a dobrą robotę po swojemu wykonują dla Polskiej Racji Stanu. SuŻby ich najbardziej nękają, bo te rodzynki są najmniej podatne  na masową socjo-inżynierię, a najbardziej skuteczne dla wspólnej sprawy Polaków.
W dodatku do Mamona, moralność a raczej zabicie ducha uskutecznia w obu miejscach przebywania katolickich Polaków ten sam ałtorytet  — zżydłacony kościelny. Największe zacofanie świadomościowe i moralne właśnie u nich, tak w Polsce jak i za granicą. Delikwenci uważają, że jest odwrotnie, że rodacy ich krytykujący mają spaczoną moralność i guzik wiedzą. Mówię o tzw. przeciętnym, są chwalebne wyjątki. Prymitywni katolicy nie-polscy jakich znam w Kanadzie, myślą podobnie. Co z kolei niekoniecznie byłoby specyficzne dla tego wyznania, bo takie postawy i zachowania obserwuję u in. chrześcijan, z reguły zjudaizowanych — od baptystów, po chrześcijan syjonistycznych. Natomiast prawosławni, Hindusi, emigranci z Azji Płd. – Wsch. (Filipiny, Malezja, Korea, starsza emigracja chińska…) i inni (Meksykanie, Pakistańczycy, Palestyńczycy, Irańczycy…) orientują się, co jest grane na skrzypkach kliki żydłackiej.
Korupcję i suszpową infiltracją organizacji polonijnych (tak jak grup patriotycznych w kraju) umożliwia katolicki religionizm. Wróg wykorzystuje także niską inteligencję sporej części rodaków. No i ich pazerność. Rozwalić inicjatywę czy polską grupę jest tu bardzo łatwo, wystarczy napuścić polonijny prymityw pod te hasła i mądrzejsi Polonusy leżą. Podobnie w Polin: osmarować za rzekomą pazerność, ożydzić, pomówić o rusofilię …i człowiek leży kwicząc.
Czym przechodzimy do ad personam. Pan Witold najpierw zrobi rachunek własnego sumienia zanim strzeli tu kolejny elaborat teoretyczny. Podważył konstruktywną krytykę e-projektu patriotycznego Krzysztofa Puzyny (Hamburg), sugestiami “pochodzeniowymi”. Czym zainspirował Puzynę, który mnie ożydził, niezdolny zreformować procedurę tłumaczeniową w swym projekcie: Krzysztof Puzyna poniżył wolontariusza w swoim projekcie patriotycznym.
Jak widać ci, co rozwalają inicjatywy polonijne, są pierwsi rozprawiać, powielać szablony rozpuszczane ciul wie przez kogo.

.
Witold Mazur: Faktem jest ze ta NOWA “polonia”  [ ta „polonia”  która by mogla być silna i nawet mieć swiatowe  znaczenie( jak naprzyklad Ukry, czy Filipinczycy..itd)  tak tu na obczyznie jak i w Polsca nie jest już  emigracja tego  samego rodzaju moralnosci i patriotyzmu co była emigracja przed Pierwsza  Wojna ani nawet ta co  bezwladnie stala się emigracja po Aljanckiej zdradzie w Drugiej Wojnie ] ta emigracja co jest tu dzis  jest tu w wiekszosci  za pieniedzmi dla siebie  [ przynajmniej ci których w te ostatnie 40+ lat spotkalem w Kanadzie] . Ta  nowa emigracja jest wykszatalcona[ jak żadna inna przedtem]  i ma WIELKIE GADANIE ale te 60 lat u ‘ batiuszki Jozia’ zepsuly jej zrozumienie wartosci wspolpracy patriotycznej, jednosci  dzialania , wspieranie   wspolnej [demokratycznie osiagnietej  ] ideji  dzialania choc by ona nie była ich indywidualna idea ale była dobra dla Polski  i najwazniejsze  zdolnosc i chec  jakiegos swego poswiecenia się osobistego  dla dobra ogolu.

Wojna i okupacja  zmienialy  moralne i patriotyczne wartosci tych ludzi  bo oni  w Polsce MUSIELI przezyc w strasznych warunkach wojennych i okupacyjnych i   przezuyz tez to rajskie zycie za  socializmu PRLu i Solidarnoisci  i ta nauczke  przetrwania w zyciu TA EMIGRACJA  przyniosla ze soba  na Zachod.

Tu Zachodzie nie ma widocznego bata ale jest  cos gorszego jest  przyneta dobrobytu i ta przynete,ten haczyk to Nowa emigracja polknela i dzis ona jest bez odrobiny wartosci  spolecznej ani dla siebie ani dla kraju.Ta emigracja jest liczna ale nie spojona,niwe zwarta  tylko niezmiernie indywidualna  i choc opisowa wyglada jak piach na plazy, jego jest duzo i wyglada jednolity i spojony   ale jak wezmiesz miotle [ miotla == zle wydarzenie polityczne czy spoleczne]  to nic po piachu nie pozostaje.

Dobrobyt  Zachodu  wywolal w nich najdoborniejsze tryki by zdobyc majatek ale TYLKO dla siebie  [ bo pierwsze przykazanie zycia w wojnie i pod okupacja jest „Zachowaj swoje zycie /siebie”]  tak ze nawet inni Polacy byli ich ofiarami  ich trykow [tak jak slyszalem ze w Edmonton Polska Credit Union zginela z reki Polskiej emigracji— NIE MAM DOWODU tylko slyszalem- Jeżeli ktos ma jakies  konkretne dane o tym chetnie bym sluchal ]

.
Walerian Dąbrowski: Byliby skończonymi głupcami gdyby nie przejęli władania nad Polonią. To właśnie wolna Polonia mogłaby obalić ich władanie nad Polską.

Pozdrawiam wszystkich trzeźwych i logicznie myślących. Powtarzam, nie ma ani jednej organizacji polonijnej ani mediów, których by nie kontrolowali.

.
PB: Czemu do mnie? Pomyliła Pani wątki? Na wszelki wypadek odpowiadam, ostatnio było nadto pofajdanych zaczepek i pomyłek, nie mam na to czasu, ochoty ni zdrowia.

Doskonale wiem — o amerykańskiej, kanadyjskiej, szwedzkiej, duńskiej, niemieckiej… Polonia tzw. zorganizowana wszędzie jest ruchana bez wazeliny, zupełnie jak Rodacy w Ojczyźnie.  Wiem o ruskiej, serbskiej, ukraińskiej diasporze, ruchanej przez żydłactfo w identyczny sposób.

 

Dlatego nigdy nie należałem do tzw. Polonii zorganizowanej. To nie przeszkodziło mi zorganizować i przeprowadzić z powodzeniem w Wielkim Vancouver akcji zbiórki na cele Solidarności (odzież, leki, sprzęt telekomunikacyjny i drukarski). Załatwiliśmy transport do Polski 2 kontenerów przez PŻM. 

 

A jak należałem, to do inteligentnej Polonii samo-zorganizowanej. Chroniłem ją od agenturalnej infiltracji: Halifax ok. okresu Solidarności. Dr Marek Roland Mieszkowski przebywający w Polsce zaświadczy, robiliśmy to razem.

 

Wiem o niezależnych jak ja czy Szubert. Wiem o “patryjotach” ruchających Polonię a la żydłactfo, np. Edward Maciejczyk.

 

Toteż Pani Otylka może gdzie indziej iść z kazaniami.

 

.

Otylia Zigman do PB: Podaję Panu do wiadomości, a powinien to Pan wiedzieć, choćby z moich opisów, kto jest podstępną Polonią w Chicago; są ci co mają w rządzie przy korycie swoich braci, ciotki wujków-hujków i niewiadomo jeszcze jakich przydupasów! Chodzą tutaj do Kościoła aby nas pilnować, kiedy już pożarli wszystkie inne budowle Polaków, będą teraz kazali nam wykupować polskie Kościoły. Popierają kościelnych masonów, łącznie z “papciowym”!  To jest “polonia razem z klubem gazety polskiej”!!  I to jest ważne znać, wiedzieć a nie myśleć, że gdzieś jest w świecie wolna Polonia od okupanta!!!

 

Pan wogóle nie ma żadnej prawdziwej wyobrażni jak wyglądają Polonie naprawdę dzisiaj.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/