[Dyskusja] Tejkowski przywłaszcza 50 tys. $ i unika kary, ale nie kobieta myląc się o 1 zł przy ważeniu pierogów

.
PB: Załącznik nie otwiera się, ograniczam się do komentu nt. nieuczciwości tejkosia. Sprawę pierogową absurdalnie zestawił Dziąba z  przywłaszczeniem 50 tys. dolców. Prawo jest prawem: jeśli 1zł i 14 groszy podchodzi pod paragraf,, to jest przestępstwo, a sąd może jedynie uwzględnić okoliczności łagodzące… Tak było w moim przypadku przechodzenia na czerwonych światłach w Polin, gdy chciało mi się lać nie do wytrzymania ściśniętymi kolanami:  Nasz reporter w ciupie.

Bardzo prosto możliwa bezkarność ws. 50 tys. Obranie niewłaściwej drogi komplikuje jeśli nie przekreśla wyniku pożądanego przez pokrzywdzonego. Pani Otylia rozmieniła się na drobne, licząc na sumienie tejkosia, zamiast od razu złożyć pozew. Podobnie zdarzyło się ws. długu mego przyjaciela szkolnego: myślałem przyjaźń, sumienie, słowo, honor… a dostałem produkt judaizacji Polaków, nagle zderzając się ze zmienioną rzeczywistością w Ojczyźnie, zmienioną do głębi ducha.
W przypadku Pani Otylii, też liczącej na trwanie cech słowiańskich u czołowego pan-slawisty Polin, może nawet wystarczyłaby konsekwentna, stanowcza postawa w banku w USA, podparta naciskiem poprzez skargę do FBI czy dzielnicowego policji.
Zadowoliła się ugodą z bankiem na pół kompensacji, o ile wiem. W Kanadzie bank musi w 100% zrekompensować swój błąd/niedopatrzenie/zaniedbanie, czym było niesprawdzenie zgodności numeru konta z tożsamością odbiorcy przelewu. W USA prawo jest podobne, o ile wiem.
Dyrektor filii banku w USA, chroniąc swą karierę przed centralą, mógł obciążyć po parę – kilka tys. $ piramidę pod sobą. Zachował dupę, oszczędził bankowi 50 tys. dolców plus koszta postępowania w USA i Polin, plus ewentualną penalizację sądową. Co najwyżej dorzucił parę tys. do kompensacji. Co to dlań. Zaliczył punkty do awansu z 6-cyfrowej posady na lepszą. A podwładni zadowoleni, że utrzymali robotę na beznadziejnym rynku pracy USraela. Tak przypuszczam na wytłumaczenie, czemu Pani Otylce poszła drogą korupcyjną zamiast prawną.
Zamiast iść do mecenasa (koszty nie tak straszne, duża szansa obciążenia pozwanego), Pani Otylia prosiła e-znajomych naciskać tejkosia. Czemu miałby zwracać mamonę, skoro bank nie dał mu wycisku (“polscy” mecenasi zainkasowaliby więcej niż suma pomyłkowego przelewu). A kto wie od kogo jeszcze mogła Pani Otylka tam w Ameryce dostać drugą połowę kompensacji. Więc jako “rdzenny Słowianin” zjudaizowany, tejkoś olał prośbę Otylii i naciski jej e-znajomych. To też moje przypuszczenia.
Na horyzoncie wyłania się sprawiedliwa, Nowa Polska. Obietnica tym bardziej kusząca, że wyceniona w zł, pikuś przy $ opłat w mafijnym Chicago. Podparta ogłaszaną wszem expertyzą jej prezesa Andrzeja Dziąby we własnych 20 sprawach w dintojri. Wypróbowałem tej “expertyzy”. Za opłatą co najmniej jak mecenasowi, obiecywał niemożliwe wobec fizycznej niemożność bycia na miejscu i negocjacji z moim dłużnikiem, nieznajomości lokalnego podwórka i koneksji, braku dźwigni prawniczej. Notarialny pełnomocnik bez siły przebicia mecenasa w todze. Bez stempla mokrego III RP na bumagach. To co ciągnęłoby się latami bez wyniku jak z Panią Otylią, mecenas załatwił sprawnie za znacznie mniejszą opłatą, i tak obciążającą dłużnika. W tym akapicie przypuszczenia i fakty, bez czego pełny obraz  otwierałby drogę do insynuacji i zmyśleń od Dziąby jak było w przeszłości, …i jego grupy, jak wczoraj z pukniętymi zarzutami i szantażem :)) od Ryszarda Śmiech.
Nie dziwota, że pani Otylka jest nadal w punkcie zerowym, jeśli nie na dodatkowym minusie po opłaceniu Dziąby za usługi prawne, jakie oferują mitomani (mam nadzieję w tym przypadku) i oszuści.
Takie zachowania przyklepują beznadzieję Polaków. Od obcego, od okupanta można scierpieć. Gdy ożydzi, zawiedzie, zedrze rodak, gdzie iść po zadośćuczynienie?
.
Walerian Dąbrowski: Na takich oszustwach polega właśnie ukryta okupacja Polski.
.
Andrzej Dziąba: Szanowni Państwo! Jak to możliwe, że zagarniając 50 tys. $ unika się odpowiedzialności karnej, a myląc się przy ważeniu pierogów o 1,5 zł, nie unika się. Szczegóły przeczytacie poniżej.

[facebook url=”https://www.facebook.com/patriocimlodzi/videos/1246044285532481/” /]