[Dyskusja] Strachliwa dezinforma Andrzeja Sulimy dla duraków

PB: Znienawidzilem ludzi? Dbam o potencjalne ofiary expertuf-szarlatanów i niedouczonych bufonów przekonanych o swej racji wbrew nauce i doświadczeniu. To chwalebne, jak Robin Hood… albo Zawisza Czarny :)))

Polska to nie Kanada — zauważylem 🙁   Tu też koncerny rządzą, a jednak jest lepiej. Czemu? Bo Polacy są korupcyjni i oszustni jak chinole. Korporacje tam się przebijają nieuczciwie, gdzie warstwa rządząco-decyzjna jest skorumpowana. A to wcale nie żydzi, jakby chciało polactfo winne opłakanemu stanowi RP.
Czemu wciska Pan pustaka ceramicznego, kiedy są tańsze materiały, a ocieplenie i tak Pan pokazuje trza założyć. Czemu wciska Pan wełnę mineralną, skoro szklana jest tańsza — w Kanadzie, więc zakładam i w Polin. Czemu ściany piwnic niezbrojone?! Wybuch w okolicy i popękają. W 3. z kolei chałupie mam wreszcie ściany ze zdrowego żelbetu (wiek 26 lat). Ściany osmarowane smołą, teraz norma wymaga  okładziny z przerwą na oddychanie. Posadzka betonowa też sucha, jeśli nie zatka się dren. Mikro korzenie wyszukują dojście do wewn. i blokują przekrój. Problem rozwiązałem budując studzienki na obwodzie domu, skąd mam dostęp elektrycznym węgorzem do całej długości rury drenażowej. Dreny wg nowej normy nie mają dziurek na całym obwodzie tylko na spodzie. Korzenie wolą iść pod rurę, gdzie zawsze jest woda. Nie są wtedy zainteresowane wnętrzem rury.
Założylem na swych 2 pierwszych chałupach (kapitalny remont) wełnę szklaną poziomo i pionowo bez problemów technicznych ani zdrowotnych — trza przestrzegać reguł bezpieczeństwa.
Farba lateksowa jest porowata. Kanadyjska agencja budownictwa zaleca przy problemach z nadmiarem przenikania pary wodnej do ścian, by malować łazienki, kuchnie kilkoma warstwami lateksowej. To sukcesywnie zatyka pory w poprzedniej warstwie. Nie wiem jakie farby macie w Polin — chyba z Chin 🙂 albo od polskich cwaniaczków 🙁 Srasznie koham takich sukinsynuf.
Po co w materiale jest Pana studium pochodzenia? Pomysł Pana czy redaktora? Co ma herb i pochodzenie do expertyzy technicznej? Udowodnił Pan że nic — bo Zawisza Czarny nie zatwierdziłby Pana dezinfo o budowlance dla rodaków.
Obrazilem Pana prawdą? podczas gdy Pan bredzi nt. techniczne.
Wywodem o epistemologii nie zmył Pan swych techno-bzdur. Więc sorka, nie jest Pan pseudo-naukowy, tylko pseudo-rzeczoznawczy.
Wywodem o bio-chemii CO nie obalił Pan mej tezy, że aby odprowadzać czad nie trza kanalików w listwach podłogowych. Proste rozwiązanie w Am. Płn z powodzeniem od dziesiątek lat; system wentylacji wypierającej zużyte powietrze przez nowowchodzące z systemu ogrzewania. Systemy nie-powietrzneteż nie wymagają kanalików, pompują precz z pokoju poprzez wymiennik ciepla. Przedtem otwierano okna… ale i energia była taniutka.

(TOTALNA GŁUPOTA) […] w Kanadzie inne warunki Geologiczne i Klimatyczne. Pitolenie wykształciucha :)) Klimat w Vancouver i Halifax gdzie obserwowalem fizykę ścian na swoich domach — podobny do szczecińskiego. Geotechnicznie piach i glina :)) A wokół fundamentów i ścian norma i tak wymaga żwiru. W Polin wam żwiru zabrakło?

suchy mur nie przemarza!!! — A mokra stal przemarza? Wytłumaczy to Pan murowi w trzaskający mróz :)) przytknie język do betonu od wewnątrz piwnicy… experyment naukowy opisze grzecznym językiem (usunąć łacinę po dotknięciu ściany jęzorem)  buhaha
Norma kanadyjska (widocznie same durnie i głupcy 🙂 ) wymaga ocieplenia ścian fundamentowych do głęb. zależnej od penetracji mrozu w danej strefie klimatycznej. W konstrukcji drewnianej ponad betonem jest to możliwe od wewnątrz, bez pozostawienia mostka cieplnego. Kto nie założy ocieplenia do wymaganej głębokości, pożałuje z nadejściem mrozów. Identycznie nauczyli na polibudzie, identycznie norma syberyjska.
Wypadałoby napisać, jak wykonano tynki gipsowe w Polin i dlaczego zamokły. W Kanadzie 100% tynków wewn. jest suchą płytą gipsową. Zagrzybienie tylko, gdy sknocą fizykę ściany (przykład w mejlu poprzednim) albo jest naciek wody z pękniętej rury lub góry. Albo podtopienie. Miałem zalaną piwnicę, woda zamoczyła tynk gipsowy. Na drugi dzień uporałem się z drenem, woda opadła, gips wysechł,  grzyba nie ma.
Rurki 30 st. C. Miedź staniała w Polin? W Kanadzie hajcujemy powietrze grzewczo-wentylacyjne do 18 st. C i jest komfort. Jak kto chce to nastawi termostat na 30 st. C.
Ub. zimy grzałem całą chałupę kominkiem, bo zepsuł się piec ogrzewania centralnego powietrzem. Przy kominku było z 40 st., w pokojach używanych ok. 18 do 20 st., w nieużywanych zimnawo — i nikt nie umarl ani nie przeziębił się. Pana prawiczkowe straszenie “prawidłami” ze zmanierowanych “kultur” zachodnich służy temu samemu,, co dekarz zabraniający wejść na dach wymnienić samemu pękniętą dachówę… A sam włazi i łamie jeszcze gorzej, bo to nie jego, a rachunek wystawi…
Podsumowanie: w Polin macie burdel konsumpcyjny, cuda niewida, bentonity, co expert to expertyza — i gówno działa. Sorka, nie mam miłości dla notorycznych luzerów, durni i oszustów… W Am. Płn. jest prosto: wypróbowane materiały i techniki, wszystko działa, domy stosunkowo tanie (nowe mieszkanie dla rodzinki z dwójką ok. 10 pensji rocznych), łatwe w naprawie przez właściciela, expertyza u doświadczonego sprzedawcy. Jak ten ostatni nie wie, to dzwoni do dystrybutora. Kropka. Dystrybutor eliminuje z zamówień materiały, które nie zdały egzaminu u użytkownika (firmy budowlane, obarczone kilkuletnią gwarancją) czy konsumenta. Druga kropka.
Zamiast prześcigać się w zachwalaniu “swego” towaru i durnoty, weźcie się za mankamenty systemowe, np. instytucja do skutecznegio zwalczania oszustw materiałowo-budowlanych. W Kanadzie zrobiono to i jest cacy i spokój. Nie mamy domokrążców jak Pan wciskających jedynie słuszny towar i “nową fizykę” a la 11 IX i pożary w Kalifornii.
Żeby naprowadzić na słuszną drogę, trzeba skrytykować.
Kto weźmie to za obrazę, ten nie zasługuje na krytykę, ni na miłosierdzie ten, co durnie odszczekuje.
Wiadomo, kogo rekomenduje alfabetowa zupa wymieniona przez rekomendowanego.
Kryzys ducha Polaków…
pozdrawiam, choć na ozdrowienie szans nie widzę
.
Andrzej Sulima: Panie Piotrze

Jeżeli mam z kimś problem to dzwonię do niego i mówię prosto z mostu mówię mu co o nim myślę. Tak jest Uczciwie. A teraz pozwoli Pan że skomentuję to co Pan myśli o mnie.

Problema budowlane Sulimy wypływają z patologicznej realki systemowej Polin […]  i techniki budowlane. [ TUTAJ SIĘ Z PANEM W 100% ZGADZAM,  JESTEM JEDNYM Z TAKICH STARYCH ABSOLWENTÓW KOŃCA LAT 80-TYCH]

Cwaniaki zawsze rządziły […] zeszlifowuje się. TUTAJ SIĘ Z PANEM W 100% ZGADZAM Jednakże musimy zauważyć że Polska to nie Kanada. I wszyscy w Europie się z nas śmieją że w Polsce można sprzedać wszystko. Normy piszą koncerny pod siebie. Dyrektor działu produkcji pisze „DEKLARACJĘ ZGODNOŚCI” z NORMĄ KTURĄ SAM NAPISAŁ i pozamiatane. Cement nie jest cementem, wapno to jakaś nazwa handlowa i nie przypomina wapna. A później dziwimy się że się wszystko sypie.

A już czemu reklamuje swą miernotę Sulima […] i fizyki przegród. (Tutaj nie rozumiem dlaczego Pan Obraża ludzi których Pan nie zna ale zatwierdzenie (w każdym pojawi się grzyb i zapleśniona piwnica, jeśli spartolić zasady sztuki budowlanej, odprowadzania wody i fizyki przegród.) Jest zasadne Zgadzam się w 100%.)

Dla durnej publiki w Polin, Sulima pitoli ( BRAK KULTURY) […]  otynkowanie domu na siatce metalowej zamyka mikrofale i pola EM wewnątrz. (100% PRAWDA) […] potęgują szkodliwość pól EM.(100% PRAWDA) BRAWO

Moja żona jest b. czuła na pola EM […] Podobnie z el-wiatrakami.

Popieram w 100% poza jednym (pseudo-naukowca) ŻEBY Powiedzieć o kimś pseudo naukowiec Trzeba znać Określenie NAUKA

Cytuję „Nauka jest jednym z rodzajów wiedzy ludzkiej. Pod względem poznawczym wydaje się być wiedzą najlepszą, najbardziej adekwatnie opisującą rzeczywistość. Ten wysoki status poznawczy zawdzięcza nauka metodom, jakie stosuje oraz językowi, jakim się posługuje. „Ważnymi elementami «naukowości» są język i metoda. Zdaniem wielu, zarówno naukowców jak i filozofów, to właśnie te dwa elementy decydują o tym, czy coś jest naukowe, czy nie”. Prawa i teorie naukowe stanowiące najważniejsze wyniki badań naukowych wymagają uzasadnienia polegającego na konfrontacji przewidywań na nich opartych z rezultatami doświadczenia, czyli z wynikami obserwacji, pomiarów i eksperymentów. “Nauka rodzi się z dążenia do uzyskania wyjaśnień systematycznych, a równocześnie podlegających kontroli w oparciu o dane (…)”. Nauka jako rzeczywistość społeczna jest tworem złożonym i wieloaspektowym. Nauka nie jest jedynie wiedzą naukową. Dlatego pełne zrozumienie czym jest nauka, wymaga uwzględnienia aż siedmiu jej aspektów, w których może być ujmowana. Nauka to: Pewien gatunek wiedzy, to znaczy „wiedza naukowa”, różniąca się od wiedzy potocznej i innych gatunków wiedzy ludzkiej.

Pewien rodzaj działalności: „działalność naukowo-badawcza”. Działalność ta nazywana jest często „praktyką naukową”, której rezultatem jest właśnie wiedza naukowa.

Określony sposób badania rzeczywistości, czyli „metoda naukowo-badawcza”.

Zespół uczonych i naukowców, którzy zawodowo poznają świat, inaczej mówiąc, „społeczność naukowa”.

Zespół instytucji naukowych, to znaczy, „instytucja naukowa”, złożona z akademii nauk, szkół wyższych oraz rozmaitych instytutów naukowo-badawczych wdrażających osiągnięcia naukowe do różnych dziedzin życia społecznego.

„Świadomość naukowa” istniejąca obok takich form świadomości społecznej, jak świadomość polityczna, prawna, religijna, filozoficzna, etyczna czy estetyczna.

Składnik siły wytwórczej nowoczesnego społeczeństwa, „naukowa siła wytwórcza”. Poczynając od połowy XIX w. nauka zaczyna bezpośrednio uczestniczyć w wytwarzaniu najnowocześniejszych urządzeń technicznych, takich jak samoloty, rakiety, lasery, elektrownie atomowe, maszyny liczące, urządzenia telekomunikacyjne itp., stając się tym samym, siłą wytwórczą społeczeństwa.

Powyższe aspekty nauki są przedmiotem badania przede wszystkim filozofii nauki, zwanej też teorią nauki (niekiedy metodologią nauk) lub nauką o nauce, czyli metanauką. “Naukami pokrewnymi lub pomocniczymi w stosunku do filozofii nauki są m.in. historia nauki, socjologia nauki, psychologia nauki, logika i oczywiście filozofia”.

Tak Się składa że jestem: RZECZOZNAWCĄ

Stowarzyszenia Inżynierów I Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych

Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych

Naczelnej Organizacji Technicznej

W zakresie:

Technologia betonów kompozytowych: HPC, UHPC, UHPCE, betonów natryskowych,

posadzek przemysłowych, hydroizolacji i wzmocnień strukturalnych.

REKOMENDACJE: SITPMB, PZITB, NOT, ACI, PCA, GC, CHPN, DC

Moje Porady na które było zbyt mało czasu. A na temat samych tynków można mówić godzinę.

Są oparte o doświadczenie zebrane w ostatnich 30 latach pracy zawodowej.

Projektowałem Schrony dla Wojska, zbiorniki paliw, lotniska, oczyszczalnie ścieków i.t.p.

W domkach czy wielkiej płycie, wykonujemy powyższe kroki.

Druga bzdura: kanaliki w listwach podłogowych do odprowadzania CO2 i CO […]  wymiennikami ciepła dla oszczędności energii. A tutaj się pan bardzo myli

Toksyczne działanie tlenku węgla wynika z jego większego od tlenu (250–300 razy) powinowactwa do hemoglobiny, zawartej w erytrocytach krwi. Tworzy on połączenie zwane karboksyhemoglobiną (CO + Hb → COHb), które jest trwalsze niż służąca do transportu tlenu z płuc do tkanek oksyhemoglobina (połączenie tlenu z hemoglobiną). Dochodzi więc do niedotlenienia tkanek, co w wielu przypadkach prowadzi do śmierci. Już wdychanie powietrza ze stężeniem 0,16% objętościowego CO, powoduje po dwóch godzinach zgon. O ile przy większych stężeniach (pow. 0,32%) pierwszymi objawami zatrucia jest silny ból głowy i wymioty, to mniejsze stężenia powodują przy względnie krótkim wdychaniu jedynie słaby ból głowy i zapadanie w śpiączkę, jednak i te stężenia powodują po dłuższym kontakcie śmierć.

ZAWSZE BĘDĘ PROPONOWAŁ TAKIE ROZWIĄZANIA

Trzecia bzdura: niezaizolowane termicznie ściany fundamentowe. Spróbuj to zrobić w Kanadzie, całą chałupę silny mróz potrafui wyziębić poprzez niezaizolowaną piwnicę. (TOTALNA GŁUPOTA)

1.       Po Pierwsze w Kanadzie mamy inne warunki Geologiczne i Klimatyczne.

2.       Po drugie Jeżeli mur jest mokry to żadno docieplenie nie pomoże. I najpierw trzeba wykonać solidną hydroizolację MINERALNĄ. NIE bitumiczną ani żywiczną , bo żeby były skuteczne to mur musi mieć poniżej 6% wilgotności a to nigdy w naturze się nie zdarza.

3.       Po trzecie suchy mur nie przemarza!!!!

Czwarta bzdura: tynki gipsowe […]  Sulima będzie budować z gumy… Zrobiłem ok. 30 expertyz zagrzybionych tynków i wszystkie bez wyjątku były gipsowe)  I tak jak Pan powiedział pseudo-nauka Ten wysoki status poznawczy zawdzięcza nauka metodom, jakie stosuje oraz językowi, jakim się posługuje. „Ważnymi elementami «naukowości» są język i metoda. Zdaniem wielu, zarówno naukowców jak i filozofów, to właśnie te dwa elementy decydują o tym, czy coś jest naukowe, czy nie”. Prawa i teorie naukowe stanowiące najważniejsze wyniki badań naukowych wymagają uzasadnienia polegającego na konfrontacji przewidywań na nich opartych z rezultatami doświadczenia, czyli z wynikami obserwacji, pomiarów i eksperymentów. MUSI BYĆ POPARTA DOWODAMI

Piąta bzdura: że za wyjątkiem silikatowej, żadna farba […] gazy i parę wodną, np. lateksowe. TOTALNA BZDURA i Proszę O Przedstawienie chociażby jednej na rynku Polskim.

Szósta bzdura: piwnice betonowe niezbrojone, bez otworów okiennych. Bez zbrojenia, ściany popękają  […] powietrzem (nawet mroźną zimą). Tego w ogóle Pan nie dosłyszał i skomentował kogoś innego albo przypadek z autopsji.

Siódma bzdura: Ogrzewanie do 22 stopni! Podany był tylko przykład: że wystarczy podgrzać wodę do 30°C w rurkach ściennych a w pomieszczeniu mamy 22°C ( Przykład ekonomiczny)

Panie Piotrze, Z tego co Pan napisał wynika że znienawidził Pan LUDZI. Jesteśmy od tego żeby naprowadzać ich na słuszną drogę!!! A nie krytykować wszystko i wszystkich.

Pozdrawiam

GLOBAL Engineering Andrzej Sulima

Dąbrowa 86, 27-310 Ciepielów, NIP: 8111232568, [email protected] www.globalengineering.com.pl

RZECZOZNAWCA:

Stowarzyszenie Inżynierów I Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych

Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych

Naczelnej Organizacji Technicznej

W zakresie:

Technologia betonów kompozytowych: HPC, UHPC, UHPCE, betonów natryskowych,

posadzek przemysłowych, hydroizolacji i wzmocnień strukturalnych.

REKOMENDACJE: SITPMB, PZITB, NOT, ACI, PCA, GC, CHPN, DC

.
PB: To jest strachliwa dezinforma dla duraków! Nie pierwsza na Prozmawiajmy TV… Niedawno dostał pan Krakowiak opieprz za trąbienie o masakrze autobusu w Jemenie, podczas gdy w ż-wojnie w Syrii od 7 lat ginie ponad 200 cywili na dobę, doba po dobie. Jakiś żydłacki ten Krakowiak (może z Kazimierza?) jeśli chodzi o wciskanie info-guvna.
Problema budowlane Sulimy wypływają z patologicznej realki systemowej Polin, durackiej pogoni za “nowinkami”,  setek jeśli nie tysięcy “expertuf” i zatracenia wiedzy jaką np. zdobyli absolwenci polibud PRL w fizyce ściany, która obowiązuje wszystkie przegrody bez wzgl. na użyte materiały i techniki budowlane.
Cwaniaki zawsze rządziły na rynku małych remontów w PRL: majstrunie na zaliczkę, spartaczona robota za kilka tygodni kiedy wytrzeźwieli. Na budowach nagminna była kradzież materiałów i narzędzi — od kierownika budowy po kierowcę dostarczającego i stróża. Do dziś pokutuje to np. w. nawierzchniach betonowych, krawężnikach i chodnikach z tamtych czasów — beton rozwarstwia się i rozsypuje, podczas gdy np. bunkry z II wś. nie rozleciały się do dziś.  W Vancouver są w dobrym stanie krawężniki i chodniki betonowe sprzed II wś.! Występuje jedynie klawiszowanie od korzeni rosnących obok drzew, a to po prostu zeszlifowuje się.
W Kanadzie każdy nowy materiał przed dopuszczeniem na rynek bada się — od rury drenażowej po nowy tynk. Odstępstwo kilkanaście lat temu przez wladze lokalne od normy federalnej (szer. szczeliny wentylacyjnej w ścianie) spowodowało problemy na biliony dolarów. Właściciele mieszkań nadal bulą po kilkanaście do kilkudzies. tys. $ za błędy i korupcję wladz. Firmy budowały do obciachanej normy, którą przeforsowało lobby deweloperskie by oszczędzić ulameczek  procenta na kosztach poprzez zmniejszenie ww. szczeliny.  Budowlańców nie można było pociągnąć do odszkodowań, bo wykonali pod normę, ktorą spieprzyła mafia dewelopersko-żondowa. Kanada przodowała w świecie w fizyce budowli (duży wahlarz klimatu i materiałów, przy ograniczonych zasobach ludzkich i finansowych).  Inwestycja w R&D opłacała się spoleczeństwu. Ale przyszło “nowe”, śmieciowi absolwenci i pogoń zjudaizowanych za mamoną (podobnie jak w Polin).
A już czemu reklamuje swą miernotę Sulima podpierając się herbem Zawiszy Czarnego, to tylko chyba redakcja Prozmawiajmy TV wie. 🙂 Tak samo dała się nabrać na bzdety chrabjego z cherbem. Herbowy Sulima jest takim samym sejlsmanem jak te cwaniaki, których wyzywa. Wpycha jedynie słuszne materiały i systemy, podczas gdy budować można na setki sposobów… w każdym pojawi się grzyb i zapleśniona piwnica, jeśli spartolić zasady sztuki budowlanej, odprowadzania wody i fizyki przegród.
Dla durnej publiki w Polin, Sulima pitoli o “energetyce” wewn, bryły pokoju i domu. O tyłek to otrzeć, bo ż-korporacje wprowadziły nowe pola elektromagnetyczne do naszych domów, a mikrofale są zabójcze. Np. otynkowanie domu na siatce metalowej zamyka mikrofale i pola EM wewnątrz. Podobnie wielka płyta żelbetowa. Toteż wewn. nadajniki jak Wi-Fi i przenośny telefon zagęszczają nam zupę EM w domu. Bardziej szkodzą pozycji łóżka aktywne pola EM w el-obwodach wokół pomieszczenia (główny argument przeciw el-ogrzewaniu oporowemu). Tzw. prądy brudne (m.in. z “nowoczesnych” przełączników i żarowek, do których odurnieni reklamami lgną jak muchy do gie)  potęgują szkodliwość pól EM.
Moja żona jest b. czuła na pola EM, a manewrowanie pozycją łóżka w pokoju nie wpływa na jej sen. Zamiast stosować magię Sulimy pseudo-naukowca, należy:
1. Usunąć wszystkie cuda-niewida powodujące prąd brudny.
2. Zmierzyć pola EM co najmniej w sypialniach — od przewodów w ścianach i urządzeń elektrycznych w pokoju
3.. Usunąć partactwo po “elektrykach” oraz generatory silnych pól, np starodawne lampy na mosiężnych stojakach.
4. Na noc wyłączać jak najwięcej obwodów, najlepiej wyłącznik główny.
5. Wyprowadzić się na odległość co najmniej 2 km od linii przesyłowych wysokiego napięcia (norma szwedzka, skorygowana z 600 m kilka lat przed… każdy człowiek ma inną czułość na pola EM)  Ws. promieniowania z linii wysokiego napięcia
Podobnie z el-wiatrakami.
W domkach czy wielkiej płycie, wykonujemy powyższe kroki.
Druga bzdura: kanaliki w listwach podłogowych do odprowadzania CO2 i CO wentylacją w ścianach. Jeśli wentylacja lapie z kanalika to może i z pokoju. Tak działają wypróbowane od dawna systemy wentylacyjno-ogrzewcze w Kanadzie, ulepszone w ostatnich 30 latach  wymiennikami ciepła dla oszczędności energii.
Trzecia bzdura: niezaizolowane termicznie ściany fundamentowe. Spróbuj to zrobić w Kanadzie, całą chałupę silny mróz potrafi wyziębić poprzez niezaizolowaną piwnicę.
Czwarta bzdura: tynki gipsowe są do de. Może w Polin gdzie wg  Sulimy produkowane są z radioaktywnego gipsu odpadowego. Od lat standartem w Kanadzie są tanie i szybkie w budowie suche tynki wewnątrz. Nikomu nie pęcznieją od wilgoci a jeśli jest wdarcie,  to tylko guma zniesie. Może Sulima będzie budować z gumy…
Piąta bzdura: że za wyjątkiem silikatowej, żadna farba nie przepuszcza pary wodnej i in. gazów. Jest mnóstwo farb do zastosowań zewnętrznych i wewn. które przepuszczają gazy i parę wodną, np. lateksowe.
Szósta bzdura: piwnice betonowe niezbrojone, bez otworów okiennych. Bez zbrojenia, ściany popękają — to dopiero będzie szczelność! Nic tak nie przewietrza piwnic z radonu i pary wodnej jak otwarte okna i drzwi, podobnie jak na piętrach… Gdzie podział się “komuszy” zwyczaj otwierania okien w szkołach podczas przerw, a w domu parę razy na dzięn i na noc, by oddychać czystym nocnym powietrzem (nawet mroźną zimą).
Siódma bzdura: Ogrzewanie do 22 stopni! Zaproszenie do chorób i braku odporności. Najlepiej jest chłodnawo np. 18 stopni. W zimie i nocą, naturalnie jesteśmy stworzeni do niższych temperatur. Jak ktoś chce mieć 22 stopnie, to nad M. Śródziemne.
.
Marian Krakowiak: Witam, Polecam
Witaj Waldemar, Polecam znakomity przekaz.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/