Joanna Gronostajska (Motion Media Production, Chicago) ukradła prace Andrzeja Szuberta dla reklamy swej firmy

.
PB: W rozdzielniku są osoby z różnych środowisk i kultur. Czy w waszym środowisku, kraju, są podobne przypadki moralne i co o nich sądzicie? Może przesadzam?
Przemyślałem wczorajsze “ukaranie” JG w poczecie Ludzi Miesiąca. Ona jest ofiarą bardziej doświadczonych patronów czy mentorów. Toteż myślę, że to oni ponoszą główną odpowiedzialność za jej niemoralny czyn plagiatu. Zatem do wyjaśnienia okoliczności przeciwnych tej supozycji, oni lądują w Śmietniku Narodowym.
Ziemiński figurują pod JewTubowym debiutem Gronostajskiej w stopce filmu, a Maciejczyk w najpierwszym komencie:
Alex Maciejczyk Alex Maciejczyk 1 day ago  Moje Gratulacje, Film jest Genialny nie tylko jako praca dyplomowa, ponieważ zapowiada Nowy Polski Geniusz realizatorski. Z niecierpliwością czekam na kolejne produkcje. Postanowiłem jutro na spokojnie zobaczyć to jeszcze raz ponieważ przyznam że się zrelaksowałem i doznałem ulgi na Duszy z powodu narodzin nowego podmiotu medialnego z czystym, Słowiańskim Duchem. Moje najszczersze gratulacje
Maciejczyk niedawno czarował Polonię “wiarą katolicką”, a dziś —  słowiańskością. Również kradną dorobek słowianograficzny Polaków hochsztapler Potocki z adjutantem Królem. Z obserwacji rozmaitych forów: “słowiański” lep omamia niektórych katolików, mimo że zaprogramowano ich do hejtu wobec “pogan”.
Ziemiński figuruje w stopce filmiku JG (Konsultacja merytoryczna: Dr Paweł Ziemiński) chyba nie za swe pobłażanie od paru lat Maciejczykowi. Ziemiński  “obrońca Polaków i Słowian” poparł publikację Głogoczowskiego przeciw wybitnym polskim anty-szczepionkowcom. Był na zjeździe pan-słowiańskim w Rosji. gdzie Maciejczyk reprezentował jakieś zbory wschodnie w USA. Jaki rozumny powierzyłby mu jakąkolwiek misję? On skompromitował się wcześniej oszustwami jakoby był katolikiem, zdzierając z nich na swych “pielgrzymkach”.
JG przystała na ich moralność. Czemu w takie sytuacje pakuje się inteligentna  osoba? Z prospektu gwiazdy publicystycznej, piosenkarskiej, uzdrowicielskiej, stała się uosbieniem etosu, omamienia materialistycznym “amerykańskim sukcesem”.
Niedojrzały pryk z drugim bez kompasu moralnego, demoralizują zdolną Polkę.  Zamiast jak rodzony ojciec poprowadzić rodaczkę w godności na wyższy poziom moralno-świadomościowy.
Z Nowym Rokiem,
Piotr Bein
blogi Grypa666 i PiotrBein na WordPress.com
……………………………………………
Dla niepoinformowanych:
.
Andrzej Szubert: Piotrek, owa firma “Motion Media Production” to Maciejczyk.Tak sygnuje od lat jego filmy. Kilka lat temu, gdy jeszcze z nim gadałem, chciał mnie wciągnąć w “współpracę” z nim i z – właśnie – Gronostajską. Pisał mi że znalazł młodą “Słowiankę”, że będą robili wspólne “projekty” i liczył na moją “pomoc” czy “współpracę”. Odmówiłem jednak, bo prowadzenie blogu kosztuje mnie wiele czasu. A gdy zaraz potem ocenzurował wywiad ze mną, jaki puścił w “jego” radiu Szikago, zerwałem z nim kontakt. A oni tymczasem zerżnęli moje teksty. I obecnie Maciejka szczuje na mnie, ale moje teksty, jako własne ma na swej pirackiej stronie.
.
PB: Pani Plagiatorko Gronostajska. Na moją rozsyłkę z życzeniami noworocznymi dla ogółu odpisała Pani tak:
Dziękuję za życzenia i ciepłe słowa pod moim adresem.
Również pragnę życzyć w imieniu własnym i całej ekipy realizatorskiej;
Siły do bycia Sobą i siły do walki o lepszą przyszłość.
Życzę Wam wszystkim aby Światło Słońca rozjaśniało i radowało Nas
w Nowym 2019 roku.
Nie wysłałem żadnych “ciepłych słów” pod Pani adresem, bo nie znam Pani.
Na stronce dość miernej jak na kontraktowych designerów, szczycicie się “najwyższej jakości sprzętem wartości ponad $ 600.000,00…”  — też kradziony? Piszemy po polsku “600.000,00 $” (kropka oddziela tysiące a przecinek centy) w księgach buchalteryjnych, a tak to “600 tys. $”. Na stronce piszecie też: …gwarantujemy uczciwość naszego serwisu. Szczególnie polecamy uwadze wolne media, które bez budżetu operacyjnego, oferują uczciwy serwis informacyjny bez indoktrynacji i ukrytych manipulacji wynikających z potrzeb strategicznych sponsorów.
Proszę podać które to byłyby media i ich referencje odnośnie Motion Media Production. Nie widzę informacji takiej jak nr rejestracyjny waszego biznesu w USA ani wykazu członków zespołu, o jakim Pani pisze w życzeniach. Pod-strona Partnerzy to kolaż plakatów nie wiadomo skąd i o kim. Za jedynego sponsora podajecie firmę Waltera Podmanskiego, Eagle Distributors, Inc.
Wrzucam niniejszą wymianę do Pralni, a Panią na Śmietnik Narodowy. Zdążyła Pani do konkursu w poczecie Ludzi Miesiąca, z których  niebawem wyłonią się Ludzie Roku 2018. Wpis w Pralni wślizgnie się we wpis Grypa666 w Nowy Rok, toteż znajdzie się Pani również na Śmietniku Stycznia.
Daleki jestem od posądzeń, ale media polonijne zawłaszczyło/zinfiltrowało żydłactfo i szumowiny podające się za Polaków i Słowian. Jesteście Państwo oryginalni, zwracając się do Polonii “słowiańsko”, a nie religioznie. Szkoda tylko ze z użyciem kradzionego. Daję Pani wyjście:
1. Przemyśli Pani swój uczynek i gdy skruszy się szczerze, równie szczerze przeprosi Szuberta za kradzież.
2. Napisze na górze plagiatu, co Pani źle zrobiła, aby każdy czytelnik widział.
3. W każdym splagiatowanym akapicie zamieści Pani link do tekstu Szuberta, z którego Pani zerżnęła.
4. Wypłaci Pani w imieniu firmy Motion Media Production (Chicago) honoraria należne za pracę Andrzeja Szuberta wystawianą na reklamę waszego biznesu — od daty publikacji u Szuberta do daty uregulowania plagiaryzmu na Państwa stronce. C.d. korzystania z pracy Szuberta byłby przedmiotem osobnej umowy.
Do tego czasu pozostanie Pani na Śmietniku Narodowym, z nazwą podejrzanej odtąd swej firmy.
Stronkę skopiowano i poza tym utrzyma się dla potomności w netowych archiwach jako dowód.
Życzę, aby — broń Słońce — nie była Pani w 2019 Roku sobą, czyli uczciwości w walce ze złem, co brzmi jak Orwell czy oxymoron w Pani przypadku.
Piotr Bein, blogi Grypa666 i PiotrBein na WordPress.com
.
Andrzej Szubert: Pani Joanno, nie składam dzisiaj nikomu życzeń, gdyż słowiański Nowy Rok zaczyna się w Szczodre Gody wraz z odrodzonym Słońcem/Swarożycem a nie 1 stycznia kalendarza juliańsko-gregoriańskiego. Z ciekawości wkliknąłem się na podaną przez Panią stronę i zajrzałem w niej na zakładkę “Słowianie”. Gdy tylko zacząłem czytać zamieszczony tam tekst (poza wstępem, na samej górze), w opisie życia i kultury Słowian natychmiast rozpoznałem własne “pióro”. Jest u Pani to:

“Podstawą życia duchowego Słowian była cześć oddawana Matce Ziemi i siłom Natury. Żyli w symbiozie z naturą – rozumieli że Ziemia jest Matką, Domem i żywicielką.  Matką – bo każdy atom naszego ciała pochodzi z Ziemi.
Domem–bo na Ziemi mieszkamy.  Żywicielką – bo Onanas żywi.
Niestety kult Matki Ziemi został odrzucony i zaczęto Ją traktować przedmiotowo jako „własność”, choć to my należymy do Ziemi, a nie Ona do nas.
Wiara Słowian była wiedzą o „dziedzinie” bogów, duchów i świecie
fizycznym/materialnym. Była afirmacją życia.
Obrzędy obejmowały dary składane bogom, pamięć o przodkach i utrzymywanie kontaktów z ich duchami. Obrzędom towarzyszyły uczty, tańce i śpiew.
Słowianie nie znali sporów, wojen, „nawracania” na siłę. Ich wiara polegała na pogłębianiu wiedzy o Jawi(i), Nawi(i) i Prawi(i), na nauce kontaktowania się ze światem bogów i duchów, czyli politeizm.
Słowiański Duch Wolności był podstawą wiary, życia społecznego oraz życia codziennego naszych przodków.”

A ja w 2013 roku opublikowałem tekst pt. “Słowiański Duch Wolności”. Przytaczam jego fragmenty:
Podstawą ich wiary była cześć oddawana Matce Ziemi i siłom Natury. (…) Ziemia jest naszą Matką, Domem i Żywicielką.
Matką – bo każdy atom naszego ciała pochodzi z Ziemi.(…).
Domem – bo na Ziemi mieszkamy.
Żywicielką – bo Ona nas żywi.

Niestety kult Matki Ziemi został przez żydłactwo odrzucony  (…)  A Matkę Ziemię zaczęto traktować przedmiotowo jako naszą „własność”. Choć to my należymy do Ziemi, a nie ona do nas.
Wiara Słowian była wiedzą o Prawi(i), Nawi(i) i Jawi(i) – O „dziedzinie” bogów, duchów i świecie fizycznym/materialnym. Wolna była od wyssanych z palca dogmatów, od przymusu. Była afirmacją życia. Obrzędy obejmowały dary składane bogom, pamięć o przodkach i utrzymywanie kontaktów z ich duchami. Obrzędom towarzyszyły uczty, tańce i śpiew. Słowianie nie znali sporów teologiczno-dogmatycznych, nie znali wojen religijnych, nie znali „nawracania” na siłę. Wiara ich polegała na pogłębianiu wiedzy o Jawi(i), Nawi(i) i Prawi(i), na nauce kontaktowania się ze światem bogów i duchów i na indywidualnym stosunku do nich. Inkwizycja, szpiclowanie w szukaniu „herezji” były w słowiańskim świecie po prostu niemożliwe.

Słowiański Duch Wolności był podstawą wiary, życia społecznego oraz życia codziennego naszych przodków.

Przyzna Pani, że przypadkowe podobieństwo jest niemożliwe. Inne akapity Pani tekstu pochodzą także z mojego blogu: Choćby końcówka:
“Słowianie kochali życie i cieszyli się nim.
Kochali życie nawet mimo tego, że było ono często znojne i cechowała je latem ciężka praca mająca zapewnić wystarczającą ilość wyżywienia na długie miesiące zim i przednówka.
Kochali życie mimo różnych kataklizmów i klęsk naturalnych nawiedzających ich tereny.
Nie gasiło to wszystko radości z życia u Słowian i dlatego w ich kalendarzu aż roiło się od świąt, a niektóre z nich, jak choćby witanie wiosny trwały tygodniami.
Wszystkim świętom i obrzędom towarzyszyły u Słowian uczty, tańce i śpiewy.
Nie było ani jednego święta ponurego, pokutnego.

Ani jeden słowiański bóg nie wymagał od Słowian umartwiania się, pokuty, cierpiętnictwa, lęku czy wyrzeczeń.”

A to pisałem ja w 2015:
“Słowianie kochali życie i cieszyli się nim. (…) Kochali życie nawet mimo tego, że było ono często znojne i cechowała je latem ciężka praca mająca zapewnić wystarczającą ilość żywności na długie miesiące zimy i przednówka. Kochali życie mimo różnych kataklizmów i klęsk naturalnych nawiedzających ich tereny. Nie gasiło to wszystko radości z życia u Słowian i dlatego w ich kalendarzu aż roiło się od świąt, a niektóre z nich, jak choćby witanie wiosny trwały tygodniami. Wszystkim świętom i obrzędom towarzyszyły u Słowian uczty, tańce i śpiewy. Nie było u nich ani jednego święta ponurego, pokutnego. Ani jeden słowiański bóg nie wymagał od Słowian umartwiania się, pokuty, cierpiętnictwa, wyrzeczeń.”
https://opolczykpl.wordpress.com/2015/10/20/wartosci-poganskie-i-wartosci-chrzescijanskie/
Zresztą, to co pisze u Pani w przedostatnim “akapicie”, też jest moje. U Pani jest:
“Słowianie żyli na łonie Przyrody w codziennym bezpośrednim kontakcie z Nią. Naturalnie byli zmuszeni np. karczować lasy gdy ludzi przybywało i potrzebne były większe pola uprawne, ale nigdy nie karczowali więcej niż potrzebowali. Nie wycinali drzew na handel, z chęci zysku.
Przede wszystkim nie czuli się panami Przyrody, nie chcieli nad nią panować, ponieważ wiedzieli, że są jej integralną częścią.
Jeśli Przyrodę przyrównamy do żywego organizmu, to Słowianie byli jedną z jego komórek.”

A u mnie (w tym samym tekście co poprzednio):
“Słowianie żyli na łonie Przyrody w codzienynm bezpośrednim kontakcie z Nią. Naturalnie i oni byli zmuszeni np. karczować lasy gdy ludzi przybywało i potrzebne były większe pola uprawne. Ale nigdy nie karczowali więcej niż potrzebowali, nie wycinali drzew na handel, z chęci zysku. Przede wszystkim nie czuli się panami Przyrody, nie chcieli nad nią panować. Wiedzieli, że są jej integralną częścią. (…) . Jeśli Przyrodę przyrównamy do żywego organizmu to Słowianie byli  jedną z jego komórek.”
I to też – co jest u Pani:
“Wiara” naszych przodków jest wiedzą, a nie ślepą wiarą w potocznym tego słowa znaczeniu.
Jest mądrością gromadzoną i pogłębianą przez pokolenia i przekazywaną dalej. Słowiańskiej Wiedzy nie można posiąść ślepo w cokolwiek wierząc. Jest ona dostępna jedynie dla ludzi z otwartym umysłem. Słowianin to człowiek, który myśli i uczy się, szuka wiedzy, szuka głębszego zrozumienia w otaczającej go rzeczywistości zarówno tej fizycznej/materialnej jak i niefizycznej/duchowej.”

Jest moje:

“Wielokrotnie wspominałem o tym, że „wiara” naszych przodków jest wiedzą, a nie ślepą wiarą w potocznym tego słowa znaczeniu. Jest mądrością gromadzoną i pogłębianą przez pokolenia. I przekazywaną dalej. Słowiańskiej Wiary/Wiedzy nie można posiąść ślepo w cokolwiek wierząc. Jest ona dostępna jedynie dla ludzi z otwartym umysłem. Poganin, Słowianin to człowiek który myśli i uczy się. I szuka wiedzy, szuka głębszego i lepszego zrozumienia otaczającej go rzeczywistości. Zarówno tej fizycznej, materialnej jak i niefizycznej, duchowej.”

Ten cytat jest z mojego tekstu z 2014 roku pt. “Wiara/wiedza Słowian:
https://opolczykpl.wordpress.com/2014/03/08/wiarawiedza-slowian/
Symbolikę odzieży, którą Pani przepisała bez podania źródła i ja opublikowałem. Tyle że podałem źródło! Nie przywłaszczam sobie cudzych prac.
Nie mam nic przeciwko korzystaniu z moich prac w celu propagowania kultury Słowian, ale publikowanie cudzej pracy bez podania jej autora jest bardzo nie po słowiańsku. Wystarczyłoby dopisać, że opisy życia i kultury Słowian zaczęrpnięto z poniższych tekstów i podać linki.
as
Am Mo., 31. Dez. 2018 um 18:55 Uhr schrieb Joanna Gronostajska <[email protected]>:
Hide original message
Dziękuję za życzenia i ciepłe słowa pod moim adresem.
Również pragnę życzyć w imieniu własnym i całej ekipy realizatorskiej;
Siły do bycia Sobą i siły do walki o lepszą przyszłość.
Życzę Wam wszystkim aby Światło Słońca rozjaśniało i radowało Nas
w Nowym 2019 roku.
Do Siego Goda!
Joanna Gronostajska
P.S. Zapraszam na mój kanał youtube pod adrsem,
Jest to moja praca dyplomowa po której rozpoczynam cykliczną produkcję filmów dokumentalnych i programów publicystycznych z cyklu Odkrywaj Amerykę z Joanną “Discover America with Joanna”.
On Monday, December 31, 2018, 8:35:14 AM PST, Piotr Bein:
Dziękuję. Wzajemnie!
Oby Nowy nie był gorszy niż Stary Rok…
S Nowym Godom!
On Monday, December 31, 2018, 8:01:25 AM PST, Paweł Ziemiński:
Wszystkim zdrowia i sukcesó w Nowym Roku 2019.
Vsem zdarovja i uspehov s Novym Godom 2019
pon., 31 gru 2018 o 12:11 Александр Драгун:
Поздравляю Вас, от всей души!!!

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/