Prowokator (nie)rzondu w-szawskiego przyłapany. Co zrobić z takim dla obrony koniecznej?

24.10.2020 w Warszawie, na jednym z protestów doszło do prowokacji, na których jak zwykle skupiły się ściervomedia. Jednak obecny na miejscu JewTuber Stelok, miał przeczucie zaobserwowawszy zachowania prowokatora i szedł za nim filmując.
Przed Pl. Bankowym, idąc z boku protestu już dłuższy czas, prowokator nagle rzuca butelką w kordon policji po drugiej stronie drogi. Z tłumu ludzie od razu upominają żeby nie rzucać w policję.prowo2

Stelok podszedł do prowokatora zapytać czemu psuje pokojowy protest, ale ten uciekał przed kamerą. Gdy Stelok zapewnił, że nie będzie filmował, prowokator odpowiedział “ojezu, ale się uczepił”.

Stelok przedstawia nagranie od chwili, gdy protest zebrał się, miejscami widać potem prowokatora, np. na Al. Jerozolimskich przy Pałacu Kultury Stalina; zapięta kurtka wypchana czymś, za dużo na kanapki na lunch i po drodze prowokator zarządza, którędy ma iść protest. Wg Steloka, prowokator jako jedyny również rzucił patykiem w policję blokady. W wywiadzie mówi Stelokowi, że protestuje przeciwko obostrzeniom, wspiera inicjatywę i przyjechał z Gdańska.

Na całym nagraniu Steloka widać, że grupa protestujących w ogóle nie jest agresywna. Rzut butelką przez prowokatora wywołał zamieszanie, po czym policja atakuje uciekających gazem.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/

1 comment

Comments are closed.