Julian Tuwim — Człowiek przez duże C

PB: Człowieka przez duże C. Dlatego nim pomiatają żydłaki, a polactfo pod dyktando.

Andrzej Szubert: Wiem, Piotrek – pejsów też nie oszczędzał – i to w różnych wierszach. Ten – antywojenny z 1929 roku nadal jest ogromnie aktualny:
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin 
pobłogosławić twój karabin, 
bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba, że za ojczyznę bić się trzeba

I powiedz sam – jak takiego człowieka można nie tylko nie cenić, ale nim gardzić – bo niby ma żydowskie pochodzenie?

PB: Tuwim dał także popalić żydłakom w wierszyku-piosence. Całkiem wyważony facet, ale jak piszesz, takiego trzeba pomniejszyć i polonistka-blondyna z krwią jak Tuwima wzięła się do zadanego zadania, emanując debilizmem.

Andrzej Szubert: Piotrek, myślę, że to po prostu zazdrość nieudaczników. Nie mają czym deprecjonować Tuwima, to czepiają się czego tylko się da. Gnidy nawet jego wierszyk o Murzynku Bambo chcieli zaklasyfikować jako “rasistowski” – choć jest dokładnie odwrotnie. Skarlone duchowo i intelektualnie polactfo próbuje wszystko stłamsić  i sprowadzić do własnego “poziomu”. Za co cenię takich jak Tuwim, czy Brzechwa?. Wolni są przede wszystkim od ckliwego, durnego, bogoojczyźnianego pseudo-patryjotyzmu. I tego im skundlone scyropalactfo nie chce darować. I ryczy – precz z żydami.

PB: Dla dorosłych nie czytałem:) a lokomotywkę w domu miałem, za granicą dla dzieci przywiozłem z Polin, czytałem im na dobranockę. Najbardziej podobały im się onomatopeje “buch jak gorąco, uff jak gorąco”… oraz ” i żeby przyszły wszystkie grubasy… i każdy nie wiem jak się wytężał…””Brzechwa dzieciom” jednak bił mi wszystko objętością i Szancerem. Dostałem nagrodę za recytację “Samochwały” Brzechwy na konkursie międzyszkolnym 😛

Tuwim to mistrz nad mistrzami w słowotwórstwie — ścisłowiedy, węglokopy, naftowierty… A w tym duchu odpisywałem ożydzaczom mniej więcej: aryjskie rzeczoznawce, Wypierdy germańskiego ducha (Gdy swoją krew i waszą sprawdzę, Werzcie mi, jedna będzie jucha)  Zobacz to wykonanie i liczbę wyświetleń — 17 mln. Zaiste Polacy “nienawidzą” swoich “żydów”.

Postępacka cipcia/pinda ocenia geniusza, z pretensjami do znajomości jęz. polskiego 🙂 Horror! “Teorie spiskowe” matki Tuwima, zamknięta w psychuszce 🙂 A on sam interesował się szczurami i diabłologią!!! 
Porównaj klekotanie pindy (upychanie słów na max. zarobek z JewTuby) z językiem literackim w “Awanturze o Basię”. Za przyzwoleniem i z pomocą postępackich scyropolskich, żydłactfo zeszmaciło kulturę polską, do której Polacy żydowskiego pochodzenia znacznie dołożyli się, vide choćby szmoncery.

Andrzej Szubert: Ja lubiłem i Tuwima. Zwłaszcza Lokomotywę. A z utworów dla dorosłych lubię Całujcie mnie wszyscy w dupę.

PB: Zaraz za min. 1:24:00Zważywszy trudność rozwikłania sporu…Tak jak kiedyś twierdziłem jest prawidłowo bez “na”. Zobaczcie jak ci straszni żydzi ilustrowali, pisali, reżyserowali i grali role dla pokoleń polskich dzieci. Dziś ci sami scyropolscy co plują na tamtych “żydów”, pieszczą szajsfony z guvem żydłackim dla maluczkich. “Brzechwa dzieciom” z ilustracjami Szancera była moją ulubioną książką w dzieciństwie.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/