:) Odnaleziona zaginiona sensacyja…

Linkując do JewTuby (Odnaleziona zaginiona, sensacyjna umowa Nr 5518 z 1960r. Dotyczy ustawy Senatu USA S.447), Henryk Kreuz‎ pisze na pejsbóku do Stanisława Tyszki (Kukiz’15): Umowa z USA ukryta w Polsce została odnaleziona w USA. Ona wszystko wyjaśnia co do roszczeń żydowskich z USA. Jest ona dowodem na ohydne oszustwo i bezczelną próbę wyłudzenia od Polaków miliardów USD.

Tą tajemnicą miałby być układ rządów USA – Polska z 1960 r. dot. roszczeń obywateli USA do mienia upaństwowionego w PRL po II wś. O “tajemnicy” bębnili np. dyskutanci w 2003,  Red. Michalkiewicz (2010) i przypominały rozmaite debaty. Mienie żydowskie bezspadkowe na terenie II RP okupowanej przez III Rzeszę, miałoby być uregulowane umową Niemcy – Izrael już w 1952 r.

Pisałem na temat w referacie badawczym z ok. 2008 r., a kilka lat przedtem w Info nurcie w Toronto, przewidując nadchodzące łupienie Polaków z uroszczenia, nie tylko żydowskiego, ale i niemieckiego i ukraińskiego.

Nie zaginęła polska ani angielska wersja tego układu. MSZ opublikowało tę umowę w 2011 r. na internecie. 

Co do 447, Dr Zbigniew Kękuś przypominał, że konferencja w Terezinie, rzekoma prawomocna podstawa negocjacyjna z uroszczeniakami, nie miała miejsca w sensie wymienionym w 447. Materiał Dra Kękusia oraz o ww. układzie z USA i in. państwami z ust i spod pióra licznych publicystów krajowych i polonijnych publikowałem na obu blogach. 

Wygląda to zatem na populistyczną sensacyję na konto Kukiz’15. Być może pomysł skojarzenia z 447 zaiwaniono Józefowi Bizoniowi (2019).

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/