O tych, którzy przeżyli obozy + Żydzi architektami holocaustu + “Antysemityzm” a antypolonizm

O tych, którzy przeżyli obozy

Jerzy Ulicki-Rek (Australia) 9.11.2007

Zydowscy kapo-mordercy — zeznaje naoczny swiadek. Tego nie znajdziecie w zadnych wiadomosciach emitowanych przez zydowskie mass media. Pan Michalkiewicz tez tego nie zamiesci pomimo tego, ze bohater pierwszej klasy.

……………………………..
Szanowna Pani/Panie
, Nazywam sie Alexander McClleland i jestem australijskim weteranem II wojny swiatowej, zaklasyfikowanym jako “kompletny inwalida” i byly wiezien obozu koncentracyjnego.

Majac 19 lat zglosilem sie na ochotnika do australijskiej piechoty i walczylem w Polnocnej Afryce i na Krecie, gdzie bylem ranny i gdzie dostalem sie do niewoli. Moglem spedzic reszte wojny jako jeniec wojenny (POW) ale moje proby ucieczki ”zyskaly” mi w efekcie miejsce w obozie koncentracyjnym TEREZIN, niedaleko zydowskiego getta/miasta -Theresinestadt w Czechoslowacji.

Moje osobiste przezycia zamiescilem w ksiazce ”Odpowiedz: sprawiedliwosc”. W 1965 r. bralem udzial w nagrodzonym — ale z historycznego punktu widzenia bardzo niedokladnym — programie dokumentalnym o obozie w Theresienstadt pt. “’Gdzie smierc sie umiecha”.

Mojej renty inwalidzkiej nie zawdzieczam powaznym ranom jakie odnioslem w czasie walk na Krecie. Swoje inwalidztwo zawdzieczam nieludzkiemu traktowaniu jakiemu bylem poddany w obozie koncentracyjnym. Popularna opinia, ze Niemcy mieli wystarczajco duzo ludzi aby obsadzic nimi obozy koncentracyjne jest falszem. NIEMIECCY ZOLNIERZE PILNOWALI TYLKO NAJBRADZIEJ ZEWNETRZNEGO PASA ZASIEKOW, my wiezniowie bardzo rzadko widzielismy zolnierzy niemieckich dlatego to nie Niemcy bili i katowali mnie codziennie

Nie. Codziennie bicie ,ktore uczynilo mnie kompletnym inwalidom zawdzieczam dwom innym wiezniom nazywanym KAPO. Kapo (skrot od CA-mp PO-lice, policja obozowa) mieli dodatkowe przywileje takie jak oddzielny pokoj jak rowniez posiadali wladze. Na przyklad, od nich zalezalo kto zostanie skierowany do izby chorych lub dostanie przepustke do obozowego domu publicznego. Z braku zdyscyplinowanych Niemcow Kapo byli panami zycia i smierci.

Dwaj KAPO, ktorzy codziennie znecali sie nade mna, uzywajac bardzo ciezkiej drewnianej palki, ktora nazywali “Pan Doktor”, byli wiezniami. Obaj byli ZYDAMI. Jeden z Wegier i drugi, z tego co pamietam, z Ukrainy. Bylem swiadkiem tego, ze obaj ci Kapo wyciagali bezbronnych wiezniow z ich cel na plac apelowy i mordowali bijac drewnianym “Panem doktorem”

Dlatego jesli spotkam kogos kto tez przezyl oboz patrze mu bardzo uwaznie w oczy,  zeby zobaczyc jakiego rodzaju “bylymi wiezniami” sa ci, ktorych spotkalem. Czy byli takimi wiezniami jak ja, czy nalezeli do tej kategorii, ktora przezyla wojne tylko dlatego, ze znecali sie na innymi wiezniami gorzej niz Niemcy.

W gruncie rzeczy to niemiecki zolnierz byl osoba, ktora uratowala mi zycie, gdy zydowscy KAPO po pobiciu mnie wyslali mnie do pracy z groznie zainfekowana noga. SS man przechodzac obok zobaczyl kolegow pomagajacych mi, podszedli i oddal mi swoj “opatrunek osobisty”

Z tego powodu wlasnie patrze uwaznie w oczy spotkanych “bylych wiezniow”, poniewaz wiem doskonale, ze nie wszyscy, ktorzy przezyli obozy byli tylko “niewinnymi ofiarami”
Wiem, ze masa wiezniow byla nieludzkimi i brutalnymi kryminalistami. Nigdy nie powiedziano swiatu prawdy o niemieckich obozach. Wszystko co slyszymy to tylko to jacy zli byli ci Niemcy i jak zle traktowali ich wiezniow. Bylem wiezniem 8 obozow dla jencow wojennych i jednego obozu koncentracyjnego dlatego odpowiedzcie sobie sami na pytanie kto zna prawde  — ja czy mass media?

Z powazaniem
, Alexander McClelland 
Toronto
 NSW

………………….

Od siebie dodam tylko, ze KAPO w Oswiecimiu byl niejaki “Jozef Cyrankiewicz”, Zyd, byly premier w tzw.”prl”-u.

++++++++

Żydzi architektami holocaustu

Tomasz 6.3.2008

Holocaust jest chyba najbardziej nagłośnioną zbrodnią w dziejach świata. Światowe centra propagandy dokładają wszelkich starań, aby w jak największym stopniu wykorzystywać historię do własnych celów. W tym chaosie jaki został wywołany zabiegami syjonistycznych propagandystów niezwykle łatwo się pogubić. Tym bardziej, że prawda o holocauście przez lata była zatajana, a ludzie ulegali zmasowanej propagandzie kłamstwa. W tym kontekście warto przez chwilę pochylić się nad sprytnie przemilczanymi faktami i poznać niewygodną i zatrważającą prawdę o kulisach zagłady.

Adolf Hitler w swojej słynnej książce „Mein Kampf” nie wspomina o szczególnej eksterminacji Żydów. Kreśli jednak plany masowych deportacji tej rasy na Madagaskar. W czasie wojny, transport milionów Żydów na odległą wyspę stał się niemożliwy ze względu na potęgę angielskiej floty, która skutecznie powstrzymywała marynarkę wojenną fuhrera oraz na fakt zmiany strategii Hitlera. Do wybuchu wojny, za wyjątkiem tzw. Nocy kryształowej z listopada 1938 roku, Żydzi nie byli w III Rzeszy mordowani. „Zachęcano” ich jednak do emigracji, co ciekawe na jej kierunek wyznaczono Palestynę (ponad 82% wybrało ten region).

Jest rzeczą znamienną, że właściwie większość nazistowskich dygnitarzy była pochodzenia żydowskiego. Najważniejsi z nich to minister Rzeszy Rudolf Hess i marszałek Rzeszy Hermann Goering, Gregor Strasser, dr Josef Goebbels, Alfred Rosenberg, Hans Frank i Heinrich Himmler; minister Rzeszy von Keudell; gauleiterzy Globocznik (tępiciel Żydów), Jordan i Wilhelm Kube; wysocy funkcjonariusze SS Reinhard Heydrich, Erich von dem Bach-Zelewski i von Kaudell II i co znamienne sam wódz III Rzeszy – Adolf Hitler. Poważni historycy uważają, że ojciec Hitlera – Alois, był nieślubnym synem żydowskiego bogacza i jego służącej – babki Adolfa Hitlera. Co ciekawe fuhrer po dojściu do władzy rozkazał zniszczyć wszelkie dokumenty, które mogły o tym świadczyć. Zachował się jednak wpis w księdze parafialnej, który wskazywał na niepewne pochodzenie Aloisa Hitlera.

Nie pozostawia złudzeń fakt finansowania nazistów przez żydowskie środowiska amerykańskiej finansjery. Były to te same banki, które wspierały rewolucyjne dążenia Lenina oraz faszystów Mussoliniego. Również niemiecki przemysł hojnie dotował NSDAP, aby uchronić się przed wpływami komunizmu, z którym walkę zapowiadał Hitler. Przechytrzył on jednak żydowskich bankierów i nie pozwolił sobą manipulować.

Tak wielka liczba Żydów w otoczeniu Hitlera brutalnie rywalizowała ze sobą, aby uzyskać względy fuhrera. Chcąc udowodnić swoją łże-aryjskość robili wszystko, by zaświadczyć o swoim posłuszeństwie w walce z Żydami. Pokazała to konferencja w Wannsee z 20 stycznia 1942 roku, na której zapadły ostateczne decyzje dotyczące „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej” (die Endlosung der Judenfrage). Nadzór nad wykonaniem tego planu objął mający pochodzenie żydowskie – Adolf Eichmann. Jest to postać szczególnie interesująca. Był to ten sam człowiek, który w interesie syjonizmu zabiegał o wyjazd Żydów na tereny Palestyny już w latach 1930. Żydzi osiedlali się na tych terenach już wcześniej, ale masowy eksodus nastąpił dopiero pod rządami nazistów.

W czasie prawie 60 lat istnienia państwa Izrael, wykonano tylko jeden wyrok śmierci, właśnie na Adolfie Eichmannie. Był on wcześniej ścigany przez Mossad (izraelski wywiad) z niezwykłą zapalczywością. Podobnie jak wielu nazistów po wojnie ukrył się w Ameryce Południowej, konkretnie w Argentynie. Można więc zadać pytanie dlaczego Żydzi nie tropili innych nazistowskich zbrodniarzy, jak np. doktor Joseph Mengele? Czyżby Eichmann wiedział coś o czym świat dowiedzieć się nie mógł? Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że człowiek, który najpierw skłania do zasiedlania przez Żydów Palestyny, później nagle staje się nadzorcą holocaustu, następnie ucieka do Argentyny i o dziwo zostaje złapany przez Mossad? Jak na ironię, na śmierć skazało go państwo Izrael, do którego powstania sam się przyczynił.

Pytań bez odpowiedzi pozostaje więcej: kto tak naprawdę był pomysłodawcą holocaustu? Co wiedział Adolf Eichmann? Dlaczego żydowscy bankierzy finansowali partię Hitlera? Dlaczego nikt nie reagował na wiadomości o zbrodniach? Dlaczego Zachód poparł utworzenie Izraela?

Pozostaje jeszcze jedna kwestia. Mianowicie dlaczego Żydzi tak bardzo obawiają się dyskusji na temat holocaustu? Każda próba ponownego zbadania tej zbrodni oraz weryfikacji liczby ofiar spotyka się z surowym protestem organizacji żydowskich takich jak Liga Antydefamacyjna czy Światowy Kongres Żydów w Nowym Yorku. Dlaczego też w wielu państwach za tzw. „negowanie holocaustu” grożą tak srogie kary? Przepis taki nie ma sobie równych, a holocaust jest traktowany na prawach szczególnych. Żydzi stanowili tylko około 2% ludzi zamordowanych w XX wieku, zwanym wiekiem śmierci. Pomimo tego udało się im tak nagłośnić zbrodnię, że doprowadzili do utworzenia Izraela i mają w ręku niezawodną broń polityczną. Naród żydowski jest praktycznie nietykalny. Któż bowiem odważy się skrytykować posunięcia Żydów, jeżeli narazi się poprzez to na oskarżenia o antysemityzm? A czyż jest we współczesnym świecie większa obelga niż bycie antysemitą?

Wracając do historii. Hitler najpewniej w pewnym momencie spostrzegł, że Żydzi chcą go przechytrzyć, używając go do własnych celów. Sam antysemityzm fuhera mógł być wynikiem bardzo wielu czynników, ale szalę przechyliła żydowska pycha. Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie Hitler i jego szaleństwo, dziś Izrael nie istniałby wcale. To właśnie działania Eichmanna, w wyniku których do Palestyny przybyło 500 tys. Żydów oraz masowa propaganda zbrodni spowodowała wydzielenie terenów palestyńskich pod państwo żydowskie, jako rekompensata za doznane krzywdy udzielona przez ONZ w 1947 roku. Tylko dlaczego kosztem Palestyńczyków? Później zresztą Izrael nie zaakceptował tej rezolucji i zajął tereny o 6 tysięcy kilometrów kwadratowych większe niż mu oficjalnie przyznano. Dziś wiadomo, że utworzenie Izraela zdestabilizowało sytuację w regionie, zniszczyło dobrobyt Libanu, zradykalizowało nastroje w Syrii, Iranie i Iraku, nie mówiąc już o katastrofie gospodarczej arabskiej Palestyny.

Głównym patronem tego przedsięwzięcia było od zawsze USA. To właśnie tam Żydzi mają największe wpływy w polityce i mediach, przemyśle filmowym oraz pro-izraelskim lobby AIPAC. To dzięki tamtejszym środkom masowego przekazu udało im się zrealizować cele syjonizmu. Bo ile osób na świecie słyszało np. o rzezi Ormian z lat 1915-1917, kto słyszał o wielkim głodzie na Ukrainie z przełomu 1932 i 1933 roku? A te właśnie zbrodnie pochłonęły kilkakrotnie więcej ofiar niż najodważniejsze szacunki ofiar holocaustu. Ale przecież ani Ukraińcy ani Ormianie nie posiadają w swych rękach większości światowych mediów.

I tak oto żyjemy w świecie fałszu, zniewalani przez propagandę kłamstwa, oszukiwani przez fałszywych proroków, którzy kreślą zniekształcony obraz historii. W tym świecie nawet największe paradoksy okazują się rzeczywistością, a pozorne niedorzeczności stają się częścią prawdziwej historii. Łatwo pogubić się w tym labiryncie, ale wszak życie człowieka to poszukiwanie prawdy w krainie fałszu.

…………………………………………
Podobne:

  1. Lista żydowskich przedsięwzięć – cz. II
  2. Prawda o 11 września
  3. Lista firm współpracujących z nazistami
  4. Ciężarówki i Żydzi, czyli… o co nie zapytał George Bush?
  5. Strefa zemsty
  6. Piusa XII atakuje potężne lobby

++++++

Izraelski portal: Polacy odegrali “entuzjastyczną” rolę w Holokauście 

http://www.fzp.net.pl/fn_news/fullnews.php?id=3365

04-02-2010

Izraelski portal Ynetnews opublikował w dziale opinie artykuł, w którym stwierdzono, że Polacy odegrali “entuzjastyczną” rolę w Holokauście, obsługiwali obóz w Auschwitz i bywali gorsi od Niemców.
Zeev Tzahor w tekście “Słowna żonglerka” porównał przemówienie premiera Netanjahu w Auschwitz i raport Goldstone’a oskarżający Izrael o zbrodnie wojenne w Strefie Gazy.
Autor artykułu stwierdził, że premier Benjamin Netanjahu w przemówieniu wygłoszonym podczas rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz pominął “entuzjastyczną” rolę jaką Polacy odegrali w Holokauście. “Pod względem poświęcenia w prześladowaniu Żydów, wydawaniu ich nazistom i aktywnej roli w eksterminacji, Polacy byli drudzy po Niemcach, a czasami nawet bardziej oddani swojej pracy” – napisano w artykule.
Autor stwierdził też, że Żydzi byli mordowani na terytorium Polski nawet po obaleniu Niemców. Według niego półtora tysiąca Żydów zostało zabitych w indywidualnych pogromach “zatwierdzonych przez nowy reżim”. Wiele z nich miało miejsce na ulicach miast przy “dopingu polskiego tłumu”. Ci, którzy ratowali Żydów podczas Holokaustu, stanowili margines społeczeństwa.
Autor artykułu porównał przemówienie premiera w Auschiwtz i raport Goldstone’a oskarżający Izrael o zbrodnie wojenne. Stwierdził, że oba były nieuczciwe.
Źródło: GW, IAR
z izraelskiego portalu http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3842449,00.html

++++

“Antysemityzm”


“[…] Słowo antysemityzm powstało stosunkowo niedawno, w 1870-tym roku, w Niemczech, dzięki człowiekowi nazwiskiem Wilhelm Mart, który uważał, że Żydzi są szkodliwi z powodu ich cech biologicznych. Wtedy antysemitą nazywany był człowiek, który gardził Żydami, ze względów rasowych, w przeciwieństwie do dzisiejszych czasów, kiedy antysemitą jest nazywany człowiek, któremu jakiś Żyd ma coś do zarzucenia […] Biuro ds. globalnego antysemityzmu przy departamencie stanu USA, którego szefem jest Gregg Rickman, sprecyzowało w dwunastu punktach jakoby typowe antysemickie poglądy. Ironią losu jest fakt, że poglądy zawarte w tych dwunastu punktach, często można czytać w pracach pisarzy żydowskich, krytycznych wobec programu i działania radykalnych sjonistów, włącznie z działaczamia żydowskiego ruchu roszczeniowego.

Tak więc punkty te stwierdzają:
1. że antysemickie jest jakiekolwiek twierdzenie, że mniejszość żydowska kontroluje rząd, media i międzynarodowe finanse oraz handel.
2. że antysemityzmem jest ostra krytyka Izraela.
3. że antysemityzmem jest krytyka byłych i obecnych przywódców Izraela
4. że antysemityzmem jest krytyka talmudu, kabały, literatury i religii żydowskiej
5. że antysemityzmem jest krytyka lobby Izraela i uległości wobec niej rządu USA
6. że antysemityzmem jest krytyka Żydów-sjonistów za popieranie globalizmu
7. że antysemityzmem jest krytyka Żydów z powodu ukrzyżowania Chrystusa
8. że antysemityzmem jest krytyka dokladności sześciu milionów ofiar Holokaustu.
9. że antysemityzmem jest krytyka Izraela jako państwa rasistowskiego
10. że antysemityzmem jest twierdzenie, że działa „konspiracja sjonistyczna.”
11. że antysemityzmem jest twierdzenie, że Żydzi wywołali rewolucję bolszewicką
12. że antysemityzmem jest krytyka jakiegokolwiek indywidualnego Żyda.

[…]

+++++

Encyklopedia Wikicytaty chce skasować stronę z cytatami o antypolonizmie


Aktualizacja: 2010-02-5 7:36 pm

Encyklopedia internetowa o nazwie Wikicytaty, będąca częścią projektu lewicowej Wikipedii, jak przystało na swoje skrzywienie ideologiczne z coraz większą otwartością przyznaje się do cenzurowania niewygodnych jej treści. Poniżej przytaczamy w całości treść hasła “Antypolonizm”, którego moderator tejże encyklopedii wyraźnie stwierdza, że stronę umieszczono na tzw. liście stron do skasowania. Pomimo zapewnienia, że “każdy może się do nas przyłączyć – także Ty, bez żadnych formalności, możesz dodawać i modyfikować cytaty”, moderator pragnie, jak widać, nie rozwijać hasła o antypolonizmie.
Osobnik o nicku Mrnr84201, będący prawdopodobnie moderatorem – prawdopodobnie, ponieważ w tychże “wolnych” encyklopediach administracja stron jest zawsze anonimowa, przez co tym łatwiej jest sterować projektem i stwarzać wrażenie “wolności wypowiedzi” – uzasadniając decyzję o usunięciu strony stosuje znaną śpiewkę o “czystej wody nacjonalistycznej propagandzie i manipulacji”.

Zarejestrujmy tę stronę i wybór cytatów, zanim nożyce lewackiego cenzora jej nie wytną. Oto jej treść.

Antypolonizm
Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Ta strona została umieszczona na liście stron do skasowania.

Antypolonizm (także: polonofobia) – termin, określający zbiorowo wszelkie postrzegane jako prawdziwe lub rzekome uprzedzenia i postawy wrogości wobec Polaków.
Bijcie Polaków, ażeby aż o życiu zwątpili. Współczuję sytuacji, w jakiej się znajdują. Jeżeli wszakże chcemy przetrwać, mamy tylko jedno wyjście – wytępić ich.
Autor: Otto von Bismarck
Źródło: z listu do siostry, 26 lutego 1861
Zobacz też: Polacy

Co mnie obchodziła Polska! Co to było – Polska?
Autor: Günter Grass

Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą
Autor: Otto von Bismarck

Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic.
Autor: Aleksander Wielopolski

Istnieje tendencja, by uznawać, że Żydzi, którzy zginęli w Polsce po przybyciu armii sowieckiej latem 1944 r., padli w taki czy inny sposób ofiarą powszechnego polskiego antysemityzmu. W rzeczywistości przemoc wobec Żydów zrodziła się ze zróżnicowanych reakcji Polaków na co najmniej trzy osobne zjawiska: działania komunistów żydowskich, którzy walczyli o wprowadzenie w Polsce rewolucyjnego ustroju marksistowsko-leninowskiego, czyny żydowskich mścicieli usiłujących wymierzać pozasądową sprawiedliwość Polakom, którzy jakoby krzywdzili Żydów podczas okupacji niemieckiej, i starania wielu członków społeczności żydowskiej usiłujących odzyskać własność skonfiskowaną przez hitlerowców, a następnie przejętą przez Polaków. Polacy uważali, że zjawiska te miały ze sobą wiele wspólnego, co wzmacniało stereotyp żydokomuny. Z drugiej strony, różnorakie reakcje Polaków zlewały się w oczach Żydów w homogeniczne zjawisko przemocy, która wyrastała ze wszechobecnego polskiego antysemityzmu. Ocena ta dotyczyła szczególnie antykomunistycznych działaczy niepodległościowych. Jednak przemoc wobec Żydów ze strony działaczy podziemia wynikała przeważnie z antykomunizmu, a dokładniej z postrzegania w Polsce w latach 1944–1947 Żydów jako zagrożenia dla lokalnego ruchu antysowieckiego.
Autor: Marek Jan Chodakiewicz
Źródło: Po zagładzie. Stosunki polsko-żydowskie 1944-1947. Wyd. IPN, Warszawa 2008, s. 11. Seria: „Monografie”, tom 38. ISBN 978-83-60464-64-9

Jest to kraj, w którym, o ile mi wiadomo, nie produkuje się nic ponad środki niezbędne do przeżycia.
Autor: Adam Smith, Bogactwo narodów, 1936

Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica. (ros.)
Opis: XVIII – wieczne rosyjskie powiedzenie, które miało uzasadniać zajęcie Polski

Mein Fuhrer! Moment jest niesympatyczny. Z punktu widzenia historycznego jest jednak błogosławieństwem, że ci Polacy to robią. W ciągu pięciu-sześciu tygodni pokonamy ich. Ale wtedy Warszawa – stolica, głowa, inteligencja tego niegdyś szesnasto-, siedemnastomilionowego narodu Polaków, będzie starta. Tego narodu, który od siedmiuset lat blokuje nam Wschód i od pierwszej bitwy pod Tannenbergiem (Grunwaldem) ciągle nam staje na drodze. Wtedy polski problem dla naszych dzieci i dla wszystkich, którzy po nas przyjdą, a nawet już dla nas – nie będzie dłużej żadnym wielkim problemem historycznym.
Autor: Heinrich Himmler
Opis: wypowiedziane do Adolfa Hitlera, Berlin, 2 sierpnia 1944 r.
Źródło: Norman Davies Powstanie ‘44, Kraków 2004.

Na tej ziemi skażonej i przeklętej żyją Polacy. A ci, którzy żyją na ziemi skażonej i przeklętej sami są skażeni i przeklęci.(…) Nie jest to zwykły przypadek, że obozy największej zagłady powstały u nich, w Polsce, a nie gdzie indziej.
Autor: Elie Wiesel

Nie macie poczucia odpowiedzialności (…) Nie myślicie o przyszłości Europy, macie na myśli tylko swój własny, pożałowania godny interes!
Opis: W czasie negocjacji na temat wschodnich granic Polski premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill powiedział szefowi rządu londyńskiego Stanisławowi Mikołajczykowi m.in. powyższe.

Odpowiedzialność Polaków za Holocaust polega na przyzwoleniu społecznym na tę zbrodnię, uznaniu ją za rzecz pozytywną, a w licznych przypadkach współuczestniczeniu w niej i odnoszeniu z tego korzyści materialnej.
Autor: Jan Tomasz Gross
Źródło: Dziennik – W Polsce było przyzwolenie dla Holocaustu, wywiad Bogumiła Łozińskiego, 11 stycznia 2008
Zobacz też: Holocaust

Po trupie białej Polski wiedzie droga do wszechświatowego pożaru… Na naszych bagnetach przyniesiemy wolność wyzyskiwanej ludzkości.
Autor: Michaił Tuchaczewski

Polacy to nieuleczalni idioci, a Polska utonie.
Uwaga: Wypowiedź sir Alexandra Cadogana, podsekretarza stanu w Foreign Office do Józefa Retingera w trakcie lub po konferencji w Teheranie (1943).
Autor: sir Alexander Cadogan
Źródło: Dariusz Baliszewski, Misja „Salamandra”, Wprost, nr 28 (1128), 2004.

Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie.
Autor: Stanisław Lem

Polska nie może być krajem normalnym, bo normalni ludzie są tu mniejszością.
Autor: Roman Kotliński

Polacy nie zdziałali nigdy w historii nic poza wygłupianiem się i pochopnością do zwad.
Autor: Fryderyk Engels w liście do Karola Marksa, 23 maja 1851

Polska niepodległa jest bardzo niebezpieczna dla Rosji. Stanowi zło!
Autor: Włodzimierz Lenin

Polska straciła dobrą okazję, by siedzieć cicho.
La Pologne a perdu une bonne occasion de se taire. (fr.)
Autor: Jacques Chirac, komentarz prezydenta Francji, wobec poparcia udzielonego przez Polskę Stanom Zjednoczonym w kwestii wojny w Iraku, 2003

Trzeba bronić demokracji, ponieważ w Polsce coraz wyraźniejsze są tendencje autorytarne, a faszyzm staje się coraz bardziej widoczny.
Autor: Maria Szyszkowska

Uważamy, że Polska jest państwem biednym, na dorobku i może pomagać tylko tym, którzy naprawdę nie są w stanie pomóc sobie sami.
Autor: Zyta Gilowska

W Polsce przeszliśmy od dominacji marksizmu do państwa katolickiego, które nazywamy demokracją.
Autor: Maria Szyszkowska

Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.
Autor: Izrael Singer
Opis: Słowa Izraela Singera wypowiedziane w dniu 19 kwietnia 1996r na Światowym Kongresie Żydów.
Źródło: [1], [2]

Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem.
Autor: Adolf Hitler
Źródło: Książki historyczne o II wojnie światowej
Zobacz też: Polska

Antypolonizm
Artykuł jaki jest każdy widzi. W obecnej formie to czystej wody nacjonalistyczna propaganda i manipulacja wg której każdy przejaw krytyki Polski i Polaków jest traktowany jako akt polonofobii. Strona nie spełnia zasady neutralnego punktu widzenia, na dodatek części cytatów, jak na tak kontrowersyjny temat brakuje źródeł. Starałem się znaleźć kompromisowe rozwiązanie zostawiając tylko wypowiedzi mające jakieś (mniejsze lub większe) potwierdzenie w faktach i nawiązujące do zagadnienia. Niestety autor strony odmówił jakiejkolwiek współpracy. Wobec tego zgłaszam stronę do usunięcia. Rozwinięcie argumentacji znajduje się na zakładce dyskusji DumnegoPolaka, gdzie jak widać nie tylko ja mam zastrzeżenia, co do artykułu. Zapraszam wszystkich do głosowania.Mrnr84201 17:10, 1 lut 2010 (CET)
Usunąć Mrnr84201 17:10, 1 lut 2010 (CET)

Aby poznać powody umieszczenia jej na tej liście i ewentualnie podjąć dyskusję nad pozostawieniem jej na Wikicytatach, przejdź do strony Wikicytaty:Strony do usunięcia.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/