Kto popiera Kijów

Rosyjski politolog Siergiej Markow – o zbrodniczym charakterze ukraińskiego reżimu.

Kto popiera Kijów? Ludzie z niewiedzy. Elita – ze strachu i konformizmu.

  1. Największa grupa to po prostu ofiary propagandy. To zwykli ludzie, setki milionów, którzy z powodu ostrej cenzury politycznej w mediach w Europie i innych krajach są pozbawieni możliwości poznania prawdy o haniebnych zbrodniach kijowskiego reżimu. Jednocześnie sympatyzują z uchodźcami i dlatego potępiają Rosję. O tej grupie już pisałem. Teraz o drugiej grupie.
  2. Przedstawiciele elity w szerokim tego słowa znaczeniu. Wykształcone osoby z dostępem do informacji. Masowo potępiają też Rosję i wspierają Kijów, choć mają okazję poznać prawdę o zbrodniach kijowskiego reżimu. Połączenie strachu i konformizmu.

A w UE i USA

  1. Jeśli dziennikarz napisze prawdę o zbrodniach kijowskiego reżimu, zostanie natychmiast zwolniony.
  2. Jeśli ekspert, profesor powie prawdę o zbrodniach kijowskiego reżimu, media go zablokują. Jego umowa zostanie szybko rozwiązana. Nie będzie zapraszany na żadne konferencje.
  3. Jeśli urzędnik powie prawdę o zbrodniach kijowskiego reżimu, zostanie natychmiast zwolniony.
  4. Jeśli poseł powie prawdę o zbrodniach kijowskiego reżimu, zostanie zablokowany w mediach, straci pozycję w komitecie i zostanie wyrzucony z list partyjnych w następnych wyborach.

Wszyscy dobrze o tym wiedzą. I nikt nie chce być wykluczony. Dlatego każdy po prostu postępuje zgodnie z rozkazem swoich przełożonych – skarcić Rosję i usprawiedliwiać zbrodniczy reżim.

Wtedy zaczyna działać psycho-mechanizm samousprawiedliwienia. Ludzie usiłują we własnych oczach rozgrzeszyć swoją niemoralną konformistyczną postawę, toteżstopniowo zaczynają wierzyć w kłamstwa, które wypowiadają z polecenia przełożonych.

Ale w głębi duszy wiedzą, że się mylą, a Rosja ma rację. I za to, za swoją podłość, zaczynają mścić się na Rosji z całą siłą zdradzieckiej duszy. Im więcej usprawiedliwiają podłości, tym bardziej mszczą się na Rosji.

Dostojewski błyskotliwie powiedział: nie kochamy ludzi za zło, które im obnażamy. Nienawidzą nas, bo śmiało występujemy przeciwko faszystowskiemu reżimowi, a oni bronią tego reżimu ze strachu przed władzami. Dlatego, gdy profesor zach. uniwersytetu przeklina Rosję i broni Kijowa, nie wstydź się – my, Rosja, nadal mamy rację. A on kłamie.

Źródło: Кто поддерживает Киев?

Tłumaczył Piotr Bein

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/