[pl, en] Piotr Bein: Droga presstytutka BBC kublikuje na 666 fajerek / “Coup” in Germany: BBC dear presstitute’s full-blown 666 scandal

[English version is seprated by “///” line under the Polish original,]

Droga presstytutka BBC kublikuje na 666 fajerek

Heterosexualny Biały z nieuszkodzonym covido-szprycami mózgiem i nasieniem, Piotr Bein, od 13.12.2022 do Prawosławnych Świąt Bożego Narodzenia 7.1.2023. Pierwotna publikacja na Grypa666, 7.1.2023.

c/c katya.adler@bbc.co.uk, anetta.kahane@amadeu-antonio-stiftung.de, nicolas.potterinfo@amadeu-antonio-stiftung.de, josef.holnburger@cemas.io

Słowniczek:

kublikować = publikować coś wartego kubła na śmiecie

bóldupić = narzekać, martwić się

Krótko, węzłowato

Reporterka BBC, Katya Adler wykazała znaczną stronniczość i polityczną korupcję na niekorzyść racji stanu suwerena — narodu niemieckiego. Popełniła “dreszczowiec” o domniemanym planie puczu w Niemczech. Powołując się na wybiórcze, judeocentryczne źródła, manipuluje opinią publiczną. Wyolbrzymia patriotyzm Niemców do rozmiarów zagrożenia porządku społecznego i demokracji.

Przykład 1. Choć śledztwo nie potwierdziło zarzutów, to rozwiązanie kompanii spec-służb KSK z powodu skrajnie prawicowychneonazistowskich i antysemickich sentymentów dowództwa Adler mistyfikuje za fundacją założoną przez widocznie niestabilną psychicznie judeocentryczkę, córkę żydokomuchów “niemieckich”, b. agentkę Stasi w NRD kablującą na Niemców, których mąkę na bajgiele nadal zjada, opowiadając się za demokracją, prawami człowieka i …ludobójczą picdemią.

Przykład 2. Pośród histerii rzekomego zagrożenia życia zwykłego Niemca przez skrajnych prawicowców, przemalowanych przez media na neonazistów, Adler powołuje się na fanatycznego konfabulanta w ww. fundacji. Tymczasem tajne służby maczają palce w skandalach i morderstwach politycznych przypisywanych skrajnemu ekstremizmowi.

Na fali niszczenia państw narodowych ww. pojęcia w kursywie wyrażają globalnie systemowy hejt wobec patriotyzmu i kultury Białych. Adler żongluje emocjonalnymi pojęciami z kulturowego neomarxizmu, mierząc w “prawicowych” patriotów niemieckich. W ten sposób demonizuje ich, ta jawna wykonawczyni rozłamowej hasbary zaprzęgniętej do masowej socjo-manipulacji dziel-i-rządź, potępianej już na całym uświadomionym świecie.

Adler zasłużyła na natychmiastowe wywalenie z BBC, zwrot podatnikowi jej gaż z kurtyzańskiej synekury i na odebranie wyróżnień BBC i honoris causa. Przydałby się, przykładowy dla ‘profesjonalistów” jej pokroju, proces za jej proceder, przed bezstronnym trybunałem, jeśli to możliwe wobec “woke” — polit-poprawnej ideologizacji zgubnej dla Ludzkości

Niemcy mają dość obcej im tyranii na sznurku kliki bankstersko-syjonistycznej od II wś. — teoria spiskowa wg Adler. Zasłużyli na zmianę reżimu na swój własny rząd patriotyczny, jak wszystkie inne narody w jarzmie banksterii. A czy zmiana będzie pokojowa, to zależy od skorumpowanego reżimu i globalnych mocodawców.

Tani thriller

Scenariusz i reżyseria: banksterska klika globalna. Współpraca: merdia i politykiery. W roli głównej herszt spisku: wyalienowany z rodziny i arystokracji podstarzały książę Heinrich XIII, zwolennik teorii spiskowych.

Role wspierające: Jego przyjaciółka Rosjanka zabiegała o poparcie Kremla dla przewrotu. Wyznaczona na minister sprawiedliwości w planowanym rządzie, astrolożka, berlińska sędzia i zarazem b. parlamentarzystka AfD wyznaczyła datę przewrotu z kart. Szef kuchni dla smakoszy dodaje pikantności liście spiskowców.

W obsadzie są też członkowie elitarnych spec-służb KSK, policji i Reichsbürgerów (przeciwnych reżimowi w Berlinie i sympatyzujących z Rzeszą sprzed hitlerowskiej), dowódca elitarnego pułku spadochronowego, b. płk Bundeswehry (obecny na Telegramie, o zgrozo!), zwolniony b. główny inspektor i otwarty teoretyk spiskowy, ekspert od przetrwania, ktoś powiązany z neonazistą

Statyści: aż 20% Niemców podatnych na teorie spiskowe. w tym rosyjską propagandę online.

Po Jasnej Stronie Mocy występują: Analityk w fundacji zalożonej przez b. szpicel bezpieki Stasi w komunistycznych Niemczech (NRD) i zarazem córkę niemieckich żydokomuchów, koloryzujący a la Holo-oszust Wiesenthal tropiciel niemieckiej nowej prawicy i kulturowych neonazistów przeciwnych covido-blokadom, zagrożony zamachem na życie były neonazista, później działacz antyfaszystowski (agenturalna Antifa).

Alexander Mercouris zauważył, że w zgiełku zarzutu puczu chodzi o zniszczenie opozycji. politycznej. Zajmują się tym absolwenci szkółki “Young Global Leader” Klausa Schwaba.

My”, masowa manipulantka

W duraczeniu publiki gwoli poparcia czystek politycznych pomaga Katya Adler, redaktor “od Europy” (Brytyjscy patrioci korygują: “dla UE”) w BBC News, gdzie należy do najwyżej wynagrodzonych. Z rodziny niemieckiej, Adler włada kilkoma językami, w tym arabski i hebrajski. Temat jej dysertacji — denazyfikacja, lecz wśród jej prac od 2014 nie znalazłem nic o neo-naziolach junty kijowskiej. Za to Adler miała wywiad ze “słynnym ocalałym z Holocaustu i łowcą nazistów”, Wiesenthalem, którego Guy Walters podsumowałJego żałosny stosunek do prawdy daje wątpić we wszystko, co kiedykolwiek napisał lub powiedział. Aby dostać posadę w BBC Madryd, Adler kłamała jakoby znała hiszpański.

Zachwycano się Adler na ceremonii nadania jej honoris causanajwyższe standardy poznania i dokumentowania. […] wzór do naśladowania […] wiedząc jak snuć opowieść oraz mając odwagę postawić światowych liderów na miejscu, Katya przekaże tę złożoność masowej publiczności. Cnoty Adler zaliczyły ją do najpopularniejszych i najbardziej autorytatywnych członków zespołu reporterów BBC od prawie 20 lat.

Znajomość języków pozwala jej składać nam raporty z wglądem wtajemniczonego i z profesjonalnym dystansem doświadczonego dziennikarza. Jej relacje ws. Brexitu pozostały wyważone i obiektywne […] uczciwa badaczka i reporterka […] W trudnych czasach wszyscy musimy móc polegać na takich reporterach, by zrozumieć z pierwszej ręki nasz złożony świat, nienagannie badany, jasno relacjonowany w zdeterminowany sposób.

Czytelnik zobaczy niżej, że powyższe znaczy demagogię podaną apodyktycznie i fanatycznie z wątpliwymi “dowodami”. Adler depcze normy reporterskie, gwałci epistemologię, a o dokumentowaniu lepiej nie mówić. Na każde zlecenie ma neo-marxistowskie “źródła” z katalogu polit-poprawnych. Ta przereklamowana reporterzyna snuje opowieść (tj. nawija), insynującym językiem “woke” zastępując fakty. Usiłując wyjaśnić napięcia UE – W. Brytania wokół Brexitu, Adler namalowała brytyjska rację stanu cynicznie, a papugowała linię Bruxeli.

Zamiast cytować sympatyków Henryka XIII i jego ruchu, Adler wydaje na nich wyrok za domniemany (i z góry uważany za brutalne przejęcie) przewrót w nadchodzące Boże Narodzenie: przejęcie niemieckiego parlamentu i zniszczenie struktur współczesnych Niemiec. Grupka wolnościowców przeciw tyranii bankstersko-medycznej to wg niej zagrożenie dla racji stanu — owszem, ale okupanckiej. Pisze o sobie “my”, gdy nadmienia informacje od służb i mediów o tłumach do aresztowania i o zagrożeniu dla parlamentów:

Oficerowie wywiadu powiedzieli nam, że możemy spodziewać się większej liczby zatrzymań w nadchodzących tygodniach i miesiącach, ponieważ dochodzenie będzie kontynuowane. A niemieckie media aż huczą od rozmów o zwiększonym bezpieczeństwie w federalnych i regionalnych parlamentach kraju i wokół niego.

Podejrzane źródła

Adler podsuwa, co myśleć na podst. lipnych źródeł, np. insynuuje uzbrojenie podejrzewanej grupy: Podczas środowych obław broń znaleziono w 50 z przeszukanych posiadłości […] Jeden z policjantów w domku myśliwskim księcia podobno [sic] powiedział sąsiadom, że szukają amunicji i materiałów wybuchowych.

Jej źrodłem jest Nicholas Potter, starszy badacz skrajnie prawicowego rasizmu i antysemityzmu w Fundacji im. Amedeu Antonio (FAA). Cytując niesprawdzonego alarmistę w FAA, Adler niepokoi publikę: Nikt nie jest pewien, jak szeroko rozpowszechniona jest ekstremistyczna ideologia w niemieckich siłach bezpieczeństwa, co jest niezwykle niepokojące. 

Potter podejrzewa dogłębną korupcję — zagrozenie dla demokracji: przez niewielu dobrze wyszkolonych, zmotywowanych uzbrojonych żołnierzy — i to skrajnie prawicowych. Patriotyczne (ekstremistyczne) służby nie nękają “spiskowców” pokazowo. Dobrze wyszkolony, zmotywowany ideologicznie i uzbrojony w propagandę, alarmista Potter nie mówi, że aby niszczyć gojów w globalnej picdemii, wystarczy kontrolować władze i instytucje, przekupić lub zaszantażować służbę zdrowia utratą pracy. Na aprobatę największego zamachu na Ludzkość wskazuje na portalu fundacji FAA kalka z merdiówGłośna scena antyszczepionkowa w całej Europie próbuje przeciwdziałać potencjalnej śmiertelnej pandemii – nie za pomocą medycyny, ale ideologii spiskowych i antysemityzmu.

Wg tego źródła, antyszczepionkowcy używają porównań do Holokaustu i uważają się za “nowych Żydów”. Żródło neguje Holokaust, zbrodnię pro-syjonistycznej III Rzeszy wspierającej rotszyldowską emigrację niemieckich Żydów do Palestyny. W Holokauście ucierpiały dziesiątki mln gojów i do 6 mln Żydów. Holokaust żydowski (Szoa) był wyjątkowy tylko z uwagi na to, że zgotowali go współplemieńcy-syjoniści i żydobanksteria.

Źródło bełkocze: Różne ugruntowane antysemickie ideologie spiskowe, np. “Wielki Reset” i “Nowy Porządek Świata”, odgrywają znaczącą rolę […] Antysemicki […] zakodowany język, np. używanie słowa “globaliści” zamiast “Żydzi”, jest obecny w całej Europie. Korekta: na całym świecie. Adler degraduje prawdę do teorii spiskowych, a WielkiReset jest wstępem do banksterskiego spisku NWO. Globaliści to wypełniający ten plan bezduszni Żydzi i szabas goje.

Adler wymienia Reichsbürgerów (żródło?): W 2016 policja najechała na dom Reichsbürgera, by przejąć nielegalnie posiadaną broń palną. Właściciel domu zabił strzałem funkcjonariusza. Przedstawiciele wywiadu powiedzieli nam [sic], że Reichsbürgerzy coraz bardziej radykalizują się, ale niewielki procent jest gotów zastosować przemoc. Strzelił jeden z tysięcy i tylko niewielki procent budzi obawy slużb.

Reichsbürgerów trzeba skojarzyć publice z niemieckim ruchem covido-protestu, dylematem władz w panice. Np. gazeta w Pforzheim, mieście aktywnym w protestach, niepokoi się 12.12.2022:Po nalocie na Reichsbürgerów – Sojusz chce wiedzieć, czy Pforzheimczycy również znajdują się na “listach śmierci. Więcej o tym przy końcu. W Kanadzie Trudeau i merdia malowali Konwój Wolności:  marginesowa mniejszość, faszyścineo-naziściwrodzy kobietom i obcym. Blokujących przejścia graniczne oskarżano prowokacjami o rabowanie broni. W Polsce trwa pokazówa na Wojciechu Olszańskim, który gorącokrwiście daje popalić judeocentrycznej władzy w swej Ojczyźnie. Zdobył zaledwie 40 tys. zwolenników, a waadza wali w portki.

Adler kopiuje judeocentryczkę Kahane

FAA podaje pochodzenie Kahane z żydokomuny “niemieckiej”:

…jest orędowniczką demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego; jej walkę z niesprawiedliwością wspiera jej własna biografia. Jako córka żydowskich komunistów ukształtowały ją doświadczenia nazistowskich prześladowań oraz codzienny antysemityzm i rasizm w NRD i zjednoczonych Niemczech.

Kahane raczej nie pochodzi z komunistów niemieckich, bo nie uszliby eksterminacji hitlerowskiej. Podobnie jak w Polsce powojennej, jej rodziców Stalin nasłał do NRD z ZSRR, gdzie mogli np. znaleźć się z III Rzeszy na mocy umowy Gestapo-NKWD o przekazywaniu sowietom Polaków jak i Żydów użytecznych Stalinowi, pachołkowi żydobanksterii.

Prawo polskie potępia komunizm i stalinizm, w NRD czy gdziekolwiek, tak samo jak hitleryzm. Oba totalitaryzmy zdominowali skrajni Żydzi, stanowiący nikły procent okupowanego narodu. Adler nie rozumie historii II wś., albo manipuluje. Neguje tym samym Holocaust jako zbrodnię hitlerowców, popleczników syjonistów, na ponad 20 grupach, z najliczniejszymi ofiarami wśród Słowian. Szoa wyróżniło się tym, że ofiarami stali się współplemieńcy oporni syjonizmowi i emigracji do Palestyny.

Przekłamując rasizm i antysemityzm, wroga Niemcom judeocentryczka w kierownictwie FAA tropi i prześladuje odruchy obronne, wywołane antygojizmem wymierzonym w Niemców. Wspólzałożona przez Kahane, FAA angażuje się przeciwko skrajnie prawicowym partiom, rasizmowi i antysemityzmowi. A czy potępia rasizm, hejt i zbrodnie również kontrolowanej przez banksterię “skrajnej lewicy” typu BLM i LGBTQXYZ? Adler nie rozpatruje tego w “thrillerze”, a Kahane w misji o równość i demokrację, także dla obcych w Niemczech, kosztem Niemców.

Adler propagandyzuje i zakłamuje historię za Kahane, b. szpiclem Stasi w NRD, więc teraz może agentką reżimu Niemiec na sznurku USA, globalnego żandarma banksterii i syjonistów. USA zniewala i zabija poprzez NATO, UE, WEF i WHO, w picdemii i WielkimResecie, ogłupia “wojnami” z klimatem i na Upadlinie, a “rząd” Niemiec wykonuje banksterskie polecenia w tym wszystkim. Zaiste powody do pochwał i nagród dla Adler.

Podejrzenia i insynuacje to “fakty”

Alarmista Potter opowiedział BBC (tzn. Adler?) o rozwiązaniu 2. kompanii spec-sił KSK z powodu skrajnie prawicowego myślenia. Objęte tajemnicą wojskową KSK nadal liczy ok. 1500 żołnierza. Nie wiadomo ilu zwolniono. Alarmista rozdmuchał podejrzenia, podczas gdy ich nie potwierdza raport końcowy Generalnego Inspektora z 9. VI 2021. Adler nie zweryfikowała danych od informatora.

De.Wiki biczuje KSK za prawicowy extremizm i nacjonalizm, neo-nazizm i antysemityzm. B. dowódca KSK musiał odejść, bo poparł posla wykluczonego z klubu CDU/CSU, który w zw. z Rewolucją Październikową powiedział: można z pewnym uzasadnieniem określić Żydów jako sprawców. Nie wolno wyrazić prawdy o skrajnych Żydach stojących nie tylko za bolszewizmem i hitleryzmem i ludobójczymi współczesnymi technologiami?

B. dowódca naraził się lewackim przyzwoitkom u wydawcy prawicowego extremistySąd orzekł, że pozew przeciw wydawcy narusza wolność wypowiedzi. Gazeta oskarżonego skrytykowała marsz gejowskiego lobby tańczącego pod graną melodię, przez co podważyła podstawy naszej etnicznej, kulturowej i narodowej egzystencji. Grupa medialna wydawcy publikuje tytuły Imigracja błędną drogą – biały świat na krawędziSturczone NiemcyNaród bez domu itp. Sąd nie uległ neo-marxistowskim niszczycielom Europejczyków.

W 2020 żołnierze KSK dostali amnestię poprzez zwrot przywłaszczonej amunicji. Zebrano więcej niż brakowało, co może świadczyć o niespiskowych zamiarach przywłaszczenia. Lewackie skargi na KSK zaostrzyły kontrolę zapasów broni i amunicji, wobec niejasnego losu 85 tys. szt. amunicji i 62 kg materiałów wybuchowych. A może luźna kontrola w siłach Niemiec wynikła z nieporządku “nowego” w miejsce tradycyjnej dyscypliny?

Zagrożony reżim inkryminuje

Regionalny szef wywiadu S. Kramer powiedział BBC, że wobec covido-pandemii prawica i kulturowi neo-naziści wyjątkowo są obecni z Reichsbürgerami na wiecach, by mimo różnic ideologicznych obalić ustrój. Wiec tych ostatnich w Berlinie w sierpniu 2020 wg niego zapowiedział szturm Trump-owców i teoretyków spiskowych na Kapitol 5 mies. później.

Adler potakuje: Wielu z tego berlińskiego tłumu postrzega […] Trumpa i […] Putina jako silnych obrońców […] lepszego, Bielszego, konserwatywniejszego społeczeństwa chrześcijańskiego. Skupiają nienawiść na rzekomym „głębokim państwie”. […] wyobrażają sobie skorumpowaną, żądną władzy, mordującą dzieci i molestującą elitę. Ich wrogiem jest liberał, globalny i często żydowski.

Brukowym dnem reporterki jest osmarowanie flagi sprzed czasów III Rzeszy, emblematu Reichsbürgerów: ulubionego u neo-Nazi, bo swastykę zakazano w Niemczech. Odnośnik do QAnona (tak samo operacji psychologicznej banksterskich służb CIA) przy agenturalnym “szturmie” zwolenników Trumpa (sługi banksterii i syjonistów) na Kapitol oraz skojarzenie z neo-Nazi świadczą o manipulacji przez służby, podobnej do tej w USA z konfederacyjną flagą — w obu krajach narzędzie dziel-i-rządź poprzez kłamstwo i prowokacje historyczne, tożsamościowe i rasowe, kosztem pogrążania tradycyjnej kultury Białych i chrześcijan.

Adler reklamuje pokazówę aresztów osób określanych w mediach z pogwałceniem ochrony danych osobistych zanim zaczęlo się śledztwo. Tzw. sąd przez urobioną opinię publiczną. Obławy były jednymi z największych w historii, w całym kraju i poza nim — pisze Adler. Jakie służby aresztują zaledwie 25 osób wobec poważnego zagrożenia państwu.

Adler nie schlebia Heinrichowi XIII, za dalekim krewnym (rzadko są obiektywni): zgorzkniały, ciężko chora córka, niezbyt udany biznes nieruchomości, obwinia władze za niepowodzenie odzyskania majątków rodzinnych. O demonkracji świadczy to, że musiał odkupić swą własność od post-komuchów. Nie zgiąl karku przed lokajami aka rząd. Heinrich XIII zakłada społeczności, jak Kanadyjczycy w ponad 40 zgromadzeniach opartych na prawie zwyczajowym, pierwszą linią oporu korporacyjnemu państwu policyjnemu, a od czasu picdemii — tyranii medycznej neo-komuszych rządów. Rzeczywiście jest zagrożenie dla systemu i Adler łgarsko wybiela drani przeciw Ludzkości. demonizująć szlachetnych ludzi.

Dziwaczne źródła, plotki i konfabuła

Misja FAA potępia skrajną prawicę i jej zbrodnie nienawiścico 23 minuty popełniane jest w Niemczech przestępstwo motywowane skrajną prawicą. Co ile sekund Pharmafia z lokajami szprycują na “covida”? Zbrodnia przeciw Ludzkości, najwyższe wyszprycowanie w Izraelu — Szoa bis, z rąk tejże banksterii i syjonistów. Mafia aborcyjna zabiła globalnie tysiąc mln istnień przez ostatnie 100 lat, obecnie już 60 mln/rok, tj. 2 aborcje/sek.

Za to FAA bóldupi o zdrowych reakcjach Niemców na obcych. Kahane wprowadziła pojęcie prawicowy ekstremizmDługo zanim politycy i opinia publiczna uznali prawicowy ekstremizm i wrogość wobec demokracji za stałe wyzwania, [Kahane] ostrzegała przed niebezpieczeństwem i nie unikała konfliktów. Przyznaje własny wkład w szufladkowanie Niemców w imię “dziel i rządź”:

Na początku nadal mieliśmy problem z przekonaniem opinii publicznej, że prawicowy ekstremizm jest lokalnym problemem. Z tego powodu często nazywano nas niszczycielami gniazd i siejącymi panikę. […] Jestem teraz żydowskim dzieckiem powojennej historii Niemiec. Szoa i konsekwencje niemieckiego podziału odcisnęły na mnie piętno. I to zawsze będzie determinować moje spojrzenie na niesprawiedliwość i ochronę mniejszości.

Potter i inni postrzegalni jako “służący” establiszmentowi, wg Adler regularnie dostają groźby śmierci. W większości są w pozarządowej otoczce wrogiej Niemcom. Adler wymienia eksperta od dezinformacji w międzynarodowej (tylko 4 osoby!) CeMAS z międzydyscyplinarną expertyzą, np. Josef Holnburger z platform alternatywnych typu Telegram analizuje dane dot. narracji spiskowych, dezinformacji, antysemityzmu i prawicowego extremizmu. Odkrywa trendy i ścieżki radykalizacji, ocenia potencjał zagrożeń, rozwoju sytuacji i wzrostu skrajnej sceny.

Nad “platformami” czuwa klika globalna… Na telegrama wchodzą trolle, gdy zabraknie “danych”. Jak ze swastykami na synagogach — sprawcami są najczęściej Żydzi: obłąkani, skrajni szowiniści. Ichni psychopaci na wyższych szczeblach dyrygują “katastrofami”, więc należy się charakteryzacja “etniczno”-spiskowa. Kramer uważa się za cel zamachu. Zaś posłanka z DieLinke i zarazem działaczka anty-faszyzmu [Antify?] jest zaniepokojona [tu wydzielaj adrenalinę] wzrostem szeregów w niemieckich ruchach radykalnych spisków i nowej twardej prawicy, co wiąże się ze zwyżką ataków fizycznych. Nawet morderstw.

Bezpieka w polityce Niemiec

B. neo-Nazi a teraz aktywista antyfaszystowski [Antifa robi dla żydosłużb) nie mógł spotkać się z Adler w miejscu publicznym. [Agentura musi kryć się.] Razwiedczik Kramer eskaluje napięcie: extremiści nie wyróżniają się publicznie. średnim wieku [większość patriotów, mają dość systemu], radykalni skrajni prawicowi naziole noszą sztruksowe spodnie, nie są ogoleni na łyso, a skrajnej lewicy daleko do extremistów anarchizmuLiczba chętnych obalenia naszego rządu i styl życia [wiece i marsze w szczycie picdemii pobiły rekord światowy: miliony demonstrowały w 800 miastach i miasteczkach na raz] rozniosły się jak rak […nawet] wewnątrz establiszmentu. [Niemcy zrzucają kajdany noszone od II wś.]

Adler nakręca zagrożenie życia obywateli posłusznych regułom, wysoce stechnizowanych, niepozornych, niechętnych ryzyku, centrowych w bezpiecznym, umiarkowanym społeczeństwie. Pod ten stereotyp Niemca od majstrów manipulacji, Adler znów powołuje się na Pottera:

skrajnie prawicowe ataki w Niemczech ignorowano jako akty “samotnych wilków”, np. zamach w 2019 na konserwatywnego polityka Waltera Lübcke, obrońcę praw uchodźców i migrantów. Morderca powiązany był ze skrajnie prawicowymi: partią NPD i brytyjską grupą Combat18.

Polityka zabił Stephan Ernst, skazywany wcześniej na tle xenofobii i rasizmu, przy umorzeniach (ostatnie w 2004) z braku dowodów na: nieumyślne spowodowanie śmierci, niebezpieczne uszkodzenie ciała i rabunek. Był fanatykiem i kryminalistą, dla służb do wykorzystania, jak od początku globalnej “wojny z terrorem” na Wschodzie, potem użytecznie na Zachodzie.

Ernst miał powiązania z prawicowymi grupami (w merdiach neonazistowskie) wrogimi imigrantom; wszystkie zinfiltrowała bezpieka. Przy delegalizacji NPD wybuchł skandal: wierchuszkę NPD zinfiltrowała bezpieka. W przypadku morderców z NSU [dwóch zlikwidował “seryjny samobójca”), bezpieka niszczyła dokumenty dot. prawicowego ekstremizmu zacierając własne ślady. AfD i Reichsbürgerów też zinfiltrowali. Zatem prawdopodobnie bezpieka prowadziła Ernsta.

“Śmiertelne” zagrożenie — “listy śmierci”

Merdia niemieckie w centrum obław na “puczystów”, Pforzheim, informowały o “Liście śmierci”, najpierw o Todesliste (lista śmierci), później zmienionej na Sichergestellte Liste. Otóż wg naocznego świadka, Andrzeja Szuberta, który od dawna współorganizuje manify i marsze antypicdemiczne w tym mieście,

na jednym ze spotkań administratorów grup na Telegramie (nie biorę udziału, gdyż nie jestem na Telegramie) ktoś rozdał uczestnikom kartki z nazwiskami kilkunastu osób publicznych w naszym regionie, najwięcej nazwisk politycznych marionetek, ale były i nazwiska lekarzy. Osoba (nie znam jej imienia), która rozdała kartki poprosiła pozostałych, by na podane adresy wysyłać listy z protestami przeciw polityce uprawianej przez rządców.

Osoba, u której znaleziono taką “listę śmierci” powiedziała Andrzejowi, że wysłała kartki pocztowe z pytaniami do trzech lekarzy. Andrzej o tym, czym są Todeslisty rozplakatowane przez merdia: spis nazwisk i adresów kilkunastu osób publicznych, do których należało wysyłać listy z krytyką czy pytaniami. Łże-media wiedzą zapewne o tym, ale sprostowań i wyjaśnień nie publikują odnośnie oszczerstw i pomówień pisanych wcześniej w zw. z Todeslistą.

Ataki w lokalnych merdiach twierdziły, że demonstracje w Pforzheim to wylęgarnia, zamachowców-terrorystów Reichsbürgerów. Usłużny Bündnis #zusammenhalten zażądał zakazu demonstracji i ujawnienia, przez PZ czy na Todesliście były inni pforzheimianie. Władze miasta odrzuciły żądanie z braku dowodu, jakoby podczas demonstracji werbowano do Reichsbürgerów i udziału w zamachu stanu. Mimo to merdia i Bündnis zohydzają demonstracje. PZ opublikował artykuł Po akcji przeciwko Reichsbürgerom: pełne strachu spojrzenie na Corona-demonstrację w Pforzheimie.

Zohydzają jak diablica Adler. Andrzej opisuje inne obźydliwości wokół demonstracji pforzheimskich w zw. z obławami na “puczystów”, koncząc: zainstalowaniu pod nazwą Demokratiefördergesetz (Ustawa promująca demokrację) jawnie faszystoidalnego systemu władzy w Dojczlandii służyła operacja PR z 7 grudnia 2022.

Reżim berliński zasłużył na obalenie, nie tylko z punktu patriotów niemieckich.

/////////////////////

“Coup in Germany”: BBC dear presstitute’s full-blown 666 scandal

Heterosexual White with brain and semen undamaged by cov-vax bio-weapon, Piotr Bein, from December 13,2022, to Orthodox Christmas January 7, 2023. First published on Grypa666 blog. Translation by Piotr Bein, January 20 to 25, 2023.

c/c katya.adler@bbc.co.uk, anetta.kahane@amadeu-antonio-stiftung.de, nicolas.potterinfo@amadeu-antonio-stiftung.de, josef.holnburger@cemas.io

In short

BBC’s Katya Adler has shown considerable bias and political corruption to the detriment of the interests of the Sovereign – the German people. She committed a “thriller” about an alleged coup plot in Germany. Citing selective Judeocentric sources, she manipulates public opinion, exaggerating Germans patriotism of to the extent of a threat to social order and democracy.

Example 1. Official German investigation has not confirmed allegations of extreme right wingneo-Nazi and anti-Semitic  sentiments of the command of KSK special services company that was dissolved. Yet, Adler mystifies after a foundation founded by an apparently mentally unstable Judeocentric daughter of Jewish “German” communists, a former Stasi agent in the German Democratic Republic, blaming the Germans, whose flour for bagels she still consumes, while advocating democracy, human rights and… the genocidal “covid” scamdemic.

Example 2. Amidst a hysteria about the alleged threat to the life of an ordinary German by extreme rightists, repainted by the media as neo-Nazis, Adler refers to a fanatic story confabulator in the above foundation. Meanwhile, the secret services have their fingers in scandals and political murders attributed to extreme extremism.

On the wave of destruction of nation states, the terms in italics express global systemic hatred towards White patriotism and culture. Adler juggles emotional notions from cultural neo-Marxism, targeting “right-wing” German patriots. She demonizes them by doing so overtly in propagandist mass socio-manipulation aimed to divide and conquer, a tactics condemned throughout the conscious world.

Adler has earned firing from the BBC, reimbursing the taxpayer for her courtesan salary, and retraction of BBC distinctions and honoris causa. Also, exemplary for “professionals” of her kind, a trial would be in order before a impartial tribunal for her practice, if still possible under “woke”, the polit-correct ideology fatal to Humanity.

Germans are fed up with the alien tyranny on the bankster-Zionist leash since WWII — a conspiracy theory according to Adler. Germans deserve a regime change to their own patriotic government, like all other nations under the yoke of the bankers do. Whether the change wouls be peaceful or not, it depends on the corrupt regime and their global masters.

Cheap thriller

Written and directed by the global cabal. Co-production: media and politicians. Starring the conspiracy leader: the elderly prince Heinrich XIII, alienated from his family and aristocracy, and a follower of conspiracy theories.

Supporting roles: His Russian friend who sought Kremlin support for the coup. Appointed minister of justice in the planned government, an astrologer, Berlin judge and former member of the AfD parliament foretold the coup date from the cards. A gourmet chef adds spice to the conspirators list.

The cast also includes members of elite KSK special services, police and Reichsbürgers (they oppose the Berlin regime, sympathize with pre-Nazis of the Second Reich), the commander of the elite parachute regiment, former colonel of the Bundeswehr (present on Telegram — horror!), dismissed former chief inspector and outspoken conspiracy theorist, survival expert, someone of neo-nazi connection

Extras: up to 20% of Germans susceptible to conspiracy theories. including Russian online propaganda.

On the Bright Side of the Force: An analyst in a foundation of a former Stasi spy in communist Germany and a daughter of German Judeocommunists at the same time; bamboozling like Holocaust swindler Wiesentha, a tracker of German new right and cultural neo-Nazis opposing covid lockdowns; and, a former neo-Nazi, later anti-fascist activist (Antifa agent) threatened with assaults on his life.

Alexander Mercouris noted that the coup allegation din  is about destroying Berlin’s political opposition. This is done by the graduates of Klaus Schwab’s “Young Global Leader” school.

We”, the massive manipulator

Katya Adler advances duping of the public to support political purges. Editor of “from Europe” (British patriots correct: “for EU”), she is one of the highest paid at BBC News. With German background, Adler speaks several languages including Arabic and Hebrew. The subject of her dissertation — denazification, but among her works since 2014 I’ve found nothing about the Judeocentric, Kiev junta’s neo-Nazis. Instead, Adler had an interview with “famous Holocaust survivor and Nazi hunter” Wiesenthal, whom Guy Walters summarizedHis pathetic attitude towards the truth makes everything he ever wrote or said doubtful. To get a job at BBC Madrid, Adler lied about knowing Spanish.

A honoris causa ceremony admired Adlerthe highest standards of enquiry and evidence gathering […] a role model […] knowing how to pursue a story – and having the courage to put world leaders on the spot – Katya is also able to communicate this complexity to a mass audience. The virtues ranked her among the most popular and authoritative of the BBC’s reporting team over almost twenty years. Command of languages allows her to report back to us with the insight of an insider and the professional detachment of the seasoned journalist. Her Brexit coverage remained balanced and objective […] Katya’s integrity as a researcher and reporter […] we all need to be able to rely on such reporters to make sense at first hand of our complex world.

I perceive Adler’s haughty article as demagoguery delivered fanatically with dubious “evidence”. She tramples journalistic norms, violates epistemology, and fails to document. She draws on polit-correct, neo-Marxist “sources” and knows how to pursue a story (i.e. spins it) in insinuating “woke” language, her substitute for facts. In an attempt to explain EU-UK Brexit tensions, Adler painted the British raison d’état cynically and parroted Brussels’ line.

Rather than quote Heinrich XIII supporters and his movement, Adler passes a judgment, presuming a coup during Christmas 2022, deemed to be brutal a priori: take over the German parliament and destroy the structures of modern Germany. A group of libertarians against the bankster-medical tyranny is to her a threat to the raison d’état — indeed, the occupier’s raison. Adler refers to herself as “we” when relaying government and media information on crowds to be arrested and about the threaten parliaments:

Intelligence officers told us to expect more detentions in the coming weeks and months as the investigation continues. And German media is buzzing with talk of increased security in and around the country’s federal and regional parliaments.

Suspicious Sources

Adler suggests what to think based on fake sources, e.g. insinuates arming of a suspected group: During Wednesday’s raids, weapons were found in 50 of the properties searched […] One of the police officers at the prince’s hunting lodge reportedly [sic] told neighbours they were searching for munitions and explosives there .

Her source is Nicholas Potter, a senior researcher of far-right racism and anti-Semitism at Amedeu Antonio Foundation (AAF). Adler manipulates, and worries the public by quoting AAF’s unverified alarmist: how wide-spread extremist ideology runs in German security forces, no-one is quite sure, which is extremely worrying

Potter suspects profound corruption, a threat to democracy by a few well-trained, motivated armed soldiers who are extreme right wing. Patriotic (extremist) services do not harass “conspirators” for nothing. Well-trained, ideologically motivated and armed with propaganda, alarmist Potter doesn’t say that in order to damage the health and life of gentiles in a global scamdemic, it suffices to control authorities and institutions, bribe health professionals or blackmail them with losing their license. AAF foundation’s website approves of the greatest assault on Humanity: A loud anti-vax scene all over Europe tries to counter a potential deathly pandemic – not with medicine, but with conspiracy ideologies and antisemitism.

According to that source, anti-vaxers use Holocaust comparisons and consider themselves as the “new Jews”. The source denies the Holocaust, the crime of the pro-Zionist Third Reich that supported the Rothschild emigration of German Jews to Palestine. Tens of millions of gentiles and up to 6 million Jews suffered in the Holocaust. The Jewish Holocaust (Shoah) was unique only because it was perpetrated by tribesmen: Zionists and Jewish banksters.

AAF talks nonsense: Variation of established antisemitic conspiracy ideologies, such as “The Great Reset” and the “New World Order”, play a significant role. [. ..] Antisemitic […] coded language, such as using the word “globalists” instead of “Jews”, is present throughout Europe. Correction: worldwide. Adler degrades the truth to conspiracy theories, while the Great Reset runs ahead of the banksters’ NWO conspiracy. The globalists are the soulless Jews and Sabbath Goyim who fulfill this plan.

Strzelił jeden z tysięcy i tylko niewielki procent budzi obawy slużb.

Adler on Reichsbürgers (source?): In 2016, when police raided a Reichsbürger home to seize illegally held firearms, the homeowner shot at them, killing one of the officers. Intelligence officials told us [sic] Reichsbürger have become increasingly radicalised in recent years, though they think only a small percentage are prepared to resort to violence themselves.. Translation: one Reichsbürger out of thousands killed a policeman, and only a small percentage  is of concern.

The authorities in panic want the public to associate Reichsbürgers with the German covid vax protest movement. For example, a newspaper in Pforzheim, a city active in protests, is concerned on 12.12.2022: After Reichsb Raidü rgers – The Alliance wants to know if the Pforzheimers are also on the “death lists. More on that at the end.

Adler copies Judeocentric Kahane

AAF states Kahane’s descent from the “German” Judeocommunists:

a champion of democratic civil society; her fight against injustice is fed by her own biography. As the daughter of Jewish communists, she was shaped by the experience of Nazi persecution as well as by everyday anti-Semitism and racism in the GDR and in reunified Germany..

Kahane is unlikely to come from German communists, because they would not have escaped Nazi extermination. Just like in post-war Poland, Stalin sent her parents to East Germany from the USSR, where they could, for example, come from the Third Reich under Gestapo-NKVD agreement on handing over Poles and Jews useful to Stalin, the henchman of the Jew banksters.

Polish law condemns communism, Stalinism, and Nazism, in the communist Greman Democratic Republic (GDR) nor elsewhere. Extreme Jews dominated the totalitarianisms, while constituting a small fraction of the occupied nation. Adler either doesn’t understand WWII history or is manipulating it. She also negates the Holocaust, a crime by the Nazi supporters of the Zionists on more than 20 groups, with the largest number of victims among the Slavs. The Shoah stands out by the fact that the victims were fellow tribesmen who resisted Zionism and emigration to Palestine.

By distorting racism and anti-Semitism, FAA’s Germanophobic- Judeocentric Kahane tracks down and persecutes Germans’ defensive reflexes caused by antigoyism levelled at them. Co-founded by Kahane, the AAF engages against far-right-wing parties, racism and antisemitism. Does she also condemn bankster-controlled racism, hate and crimes by the “extreme left” BLM and LGBTQXYZ? Adler doesn’t consider this in her “thriller”, and neither does Kahane in her quest for equality and democracy, also for foreigners in Germany at the expense of Germans.

Adler propagandizes and falsifies the story behind Kahane, former Stasi spy in the GDR, so maybe an agent of the German regime for the USA, banksters and Zionists’ global gendarme. The US enslaves and kills through NATO, EU, WEF and WHO, via plandemics and the Great Reset, monkeys around with the “wars” on climate and in the Ukraine, while the German “government” carries out bankster orders in all of this. Indeed, a cause for praise and awards for Adler.

Suspicions and insinuations are “facts”

Potter told the BBC (i.e. Adler?) about the disbanding of the 2nd company of KSK special forces due to far-right thinking. Subject to military-secret KSK still has about 1,500 soldiers. It is not known how many were dismissed. Potter inflated suspicions of radicalisation, un they are not confirmed by Inspector General’s June 9, 2021, final report . Adler failed to verify her informant’s narration.

De.Wiki scourges KSK for right-wing extremism, nationalism, neo-Nazism and anti-Semitism. The former commander had to leave because he supported an MP excluded from the CDU/CSU club, who said with reference to the October Revolution: it is possible with some justification to identify the Jews as the perpetrators. Is it verbotten to express the truth about extreme Jews furthering not just Bolshevism, Nazism and genocidal modern technologies?

The former commander offended leftist chaperones at the right extremist‘s publisher. A court ruled that the lawsuit against the publisher violated freedom of expression. The defendant’s newspaper criticized the march of the gay lobby dancing to the tune, thereby undermining the basis of our ethnic, cultural and national existence. The publisher’s media group publishes titles such as Immigration the wrong way – White world on the brinkTurkified GermanyNation without a home etc. The court did not succumb to the neo-Marxist destroyers of Europeans.

In 2020, KSK soldiers were granted an amnesty by returning the misappropriated ammunition. More was collected than was needed, possibly indicating non-conspiracy intentions of appropriation. Left-wing complaints about the KSK tightened control of arms and ammunition stocks, with the unclear fate of 85,000. pieces of ammunition and 62 kg of explosives. Or did the loose control in Germany’s forces stem from a “new” disorder in place of traditional discipline?

Threatened regime incriminates

Regional German intelligence chief S. Kramer told the BBC that in the face of the pandemic Germany’s new right and cultural neo-Naziss are exceptionally present with Reichsbürgers at rallies to overthrow the system, despite ideological differences. The August 2020 rally of the latter in Berlin, according to Kramer, announced the assault of Trump and conspiracy theorists on the Capitol five months later.

Adler nods: Many in this Berlin crowd look to […] Trump and […] Putin as strongmen defenders [. ..] of a better, whiter, more conservative Christian society. They focus hatred towards an alleged “deep state”. […] they imagine a corrupt, power-hungry, child-murdering and molesting elite. Their enemy is liberal, global, and often Jewish..

Adler stoops to smearing the pre-Third Reich flag, the emblem of the Reichsbürgers: a neo-Nazi favorite, because the swastika was banned in Germany. The reference to QAnon (likewise the bankster CIA’s PsyOp) in the fake “storm” of Trump supporters (servants of the bankers and Zionists) on the Capitol and the association with neo-Nazi  testify to secret service manipulation, as the one in the USA around the Confederate flag — in both countries a divide-and-conquer tool through historical, identity and racial lies and provocations, at the expense of the traditional culture of Whites and Christians.

Adler advertises a show of arrests of people identified in the media in violation of personal data protection before an investigation began — so-called court by formed public opinion. The manhunts were biggest ever raids, nationwide and beyond — writes Adler. Which secret service arrests only 25 people in the face of a serious threat to the state?

Adler does not flatter Heinrich XIII, citing a distant relative (they are rarely objective): a severely ill daughter, a not very successful real-estate business […] blames the German authorities for the failure of most of his huge number of court cases – attempts to reclaim aristocratic family properties. It reflects badly on democracy that he had to buy back his property from the post-commies. He did not capitulate to lackeys aka the government. Heinrich XIII founds communities like Canadians in over 40 common law assemblies, the first line of resistance to the corporate police state and, since the plandemic, to the medical tyranny of neo-commie governments. There is indeed a threat to the system and Adler is lyingly whitewashing the bastards against Humanity, while demonizing noble people.

Bizarre sources, rumors and fabrications

AAF mission condemns the far-righta far-right-motivated crime is committed in Germany every 23 minutes At what rate do Pharmafia&Lackeys commit “covid” bio-weapon jabs? Crime against Humanity, with the highest jab rate in Israel – Shoah bis, in the bankers and Zionists’ hands. The abortion mafia has killed a thousand million lives globally over the last 100 years; now it’s at 60 million/year, or two abortions/sec.

AAF bellyaches about the Germans’ healthy reactions to aliens. Kahane coined the right-wing extremism term: Long before politicians and the public recognized right-wing extremism and hostility to democracy as permanent challenges, she warned of the danger and and spared no conflicts. She admits her own contribution to the pigeonholing of Germans in the name of “divide and conquer”:

In the beginning, we still had trouble convincing the public that right-wing extremism was a major problem locally. For this, we were often called nest-destroyers and scaremongers. […] I am now a Jewish child of German post-war history. The Shoa and the consequences of German division have left their mark on me. And that will always determine my perspective on injustice and the protection of minorities.

Seen as “serving” the establishment, Potter and others receive regular death threats, according to Adler. They sit mostly in a non-governmental environment hostile to Germans. Adler names Josef Holnburger in international (only four people) CeMAS with interdisciplinary expertise. He researches conspiracy narratives, disinformation, anti-Semitism and right-wing extremism found in alternative platforms like Telegram. He investigates radicalization trends and pathways, assesses potential dangers, developments, and spreading of the extremist scene.

The global cabal controls the “platforms”. Trolls enter the likes of telegram when “data” runs out. As with the swastikas on synagogues, the perpetrators are most often insane, extreme chauvinist Jews. Their psychopath ilk at high-levels orchestrate “catastrophes”, so the “ethnic”-conspiracy characterization is in order. DieLinke’s MP, an anti-fascism activist [Antifa?] at the same time, shared with Adler a concern [excrete adrenaline here] at the rise in Germany, not only of membership of radical conspiracy and new hard right movements, but also the increasing number of associated physical attacks. Even murders. Kramer lives with the knowledge that he’s a constant target.

Secret sevice to German politics

Former neo-Nazi and now anti-fascist activist [Antifa serves the Judeobankster secret services] couldn’t meet Adler in public. [Agents must remain undercover.] Intel’s Kramer hypes up: Nazis wearing pinstriped suits, instead of sporting shaved heads; middle aged men [as are most patriots fed up with the system] wearing corduroy trousers – you wouldn’t think were far right radicals. Never mind those on the far left who don’t jump out as anarchist extremists. The number of those wanting to overturn our government, and way of life [millions demonstrated in 800 cities and towns at the peak of the plandemic] has spread like cancer […even] within the stablishment. [Germans throw off shackles worn since WWII.]

Adler spins death threat to average Germans who are rule-following, high-tech, low-profile, risk averse, middle of the road, safe and centrist society.  Under the stereotype, Adler again refers to Potter:

far-right extremist attacks in Germany have been written off as the acts of “lone wolves”. He cites the example of the 2019 assassination of conservative politician and vocal defender of refugee and migrant rights, Walter Lübcke. The murderer was associated with the far-right German NPD party and the British extreme right group combat18.

Previously convicted for xenophobia and racism, with redemption (the last one in 2004) for lack of evidence of manslaughter, dangerous bodily harm and robbery, Stephan Ernst killed the politician. He was a fanatic and a criminal, for the secret service to exploit, as others were since the beginning of the global “war on terror” in the East, and then usefully in the West.

Ernst was tied to right wing groups (media call them neo-Nazi) hostile to immigrants. Security services infiltrated all the groups. With the banning of the NPD, a scandal broke out: the security service infiltrated NPD leaders. In another case of NSU murderers [two killed by a “serial suicide”), the secret police covered up their own tracks by destroying documents on right-wing extremism. They also infiltrated the AfD and the Reichsbürgers. So the secret police probably led Ernst.

“Deadly” threat — “death lists”

German media in Pforzheim, the focus for the “putschist” roundup, reported on the “Death List”, first called Todesliste, later changed to Sichergestellte Liste (safeguarded list). According to an eyewitness, Andrzej Szubert, who has been co-organizing anti-plandemic protests and marches in this city for a long time,

at one of the group admin meetings on Telegram (I don’t participate as I’m not on Telegram) someone distributed cards with the names of a dozen public figures in our region, mostly names of political puppets, but there were also names of doctors. The person (I don’t know her name) who distributed the cards asked the others to send to the addresses provided letters protesting against the policies pursued by the rulers.

Andrzej o tym, czym są Todeslisty rozplakatowane przez merdia: spis nazwisk i adresów kilkunastu osób publicznych, do których należało wysyłać listy z krytyką czy pytaniami. Łże-media wiedzą zapewne o tym, ale sprostowań i wyjaśnień nie publikują odnośnie oszczerstw i pomówień pisanych wcześniej w zw. z Todeslistą.

The person, in whose home such a “death list” was found, told Andrzej that she had sent postcards with questions to three doctors. Andrzej describes what really are Todeslists hyped up by the media: a list of names and addresses of several public figures to whom letters of criticism or questions should have been sent. Lying-media probably know about it, but they do not publish corrections and explanations regarding slander and slander written earlier in connection with. with Todeslist.

The attacks in the local media claimed that the demonstrations in Pforzheim were a breeding ground for the Reichsbürger terrorist bombers. The servile Bündnis #zusammenhalten group demanded a ban on demonstrations and disclosure by PZ whether the Todeslist specified other Pforzheim residents. The city authorities rejected the request for lack of evidence that the demonstrations had recruited Reichsbürgers and participated in a coup d’état. Nevertheless, media and Bündnis make the demonstrations disgusting. PZ published an article After the action against the Reichsbürgers: a fearful look at the corona-demonstration in Pforzheim.

They’re as disgusting as the devillish Adler is. Andrzej describes other abominations around Pforzheim demonstrations regarding roundups of “putschists”, ending with: the installation under the name  Demokratiefördergesetz (Democracy Promotion Act) of an overtly fascist system of power in Germany was served by the PR operation of December 7, 2022.

The Berlin regime deserves an overthrow, not only from the point of view of German patriots.

By piotrbein

https://piotrbein.net/about-me-o-mnie/